Racjonalista - Strona głównaDo treści
Sztuczki fakirów

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
17-08-2011 21:16pompa (524 punktów)Sztuczki fakirów
Na racjonaliście znajduje się artykuł ze skeptical inquier sztuczkach indyjskich fakirów. Jest tam taki oto fragment:
Tę tajemnicę już znałem. Kiedy mieszkałem na Florydzie i współpracowałem z Jamesem Randim, ten opowiedział mi kiedyś wielce mówiącą historię: Randi w młodości pracował w soboty w odlewni aluminium w Kanadzie. Uwielbiał obserwować i rozmawiać ze starymi pracownikami, a jeden z nich zdumiał go, kiedy 'mył ręce' zgarniając kożuch z roztopionego metalu!

www.racjon(*).fakirow.i.guru.okiem.sceptyka

Autor tego artykułu to poważny sceptyk i czegoś takiego pewnie sobie nie mógł zmyślić. Ale mam wątpliwości czy taki numer jest możliwy. Czy na pewno da się włożyć ręce do roztopionego metalu, nie ponosząc żadnego uszczerbku na zdrowiu, bez żadnego poparzenia?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

wemir (298 punktów)
>Czy na pewno da się włożyć ręce do roztopionego metalu, nie
>ponosząc żadnego uszczerbku na zdrowiu, bez żadnego poparzenia?

A jednak się da.
Można to obejrzeć na youtube:
-pierwszy filmik przygotowany metodą chałupniczą:



-drugi profesjonalnie przez Pogromców Mitów (Myth Busters):

pompa (524 punktów)
Ok, dzięki. Zawsze myślałem że po włożeniu ręki do takiego roztopionego metalu doznałoby się poparzenia albo stopienia tej ręki.
otisto (166 punktów)
(zablokowany)
>Czy na pewno da się włożyć ręce do roztopionego metalu, nie
>ponosząc żadnego uszczerbku na zdrowiu, bez żadnego poparzenia?

Można mokre ręce włożyć do roztopionego ołowiu
(ponad 300 stopni Celsjusza) i nic się nie dzieje..
Nie próbowałem z innymi metalami
(no jeszcze do rtęci można
pompa (524 punktów)
A jak długo można rękę trzymać w takim metalu?
18-08-2011 21:20 
 Ocena 2 na 2
astrotaurus (12445 punktów)
>A jak długo można rękę trzymać w takim metalu?
Oj, chwilę jeno!
Ja w płynnym metalu nie, ale w płynnym azocie rękę zanurzałem. Ale to też chwila i w ruchu, żeby nie zdążyło miejscowo przechłodzić.
Kiedyś jednakże na szkolnej wycieczce w Hucie Warszawa widziałem kowala (w ichniej kuźni), który rozgrzany do białości kawałek metalu wrzucał do ust i poobracawszy nim chwilę wypluwał. Mówił, że metal musi być biały, bo czerwony się klei....

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
fiedorek.t (5805 punktów)
>>A jak długo można rękę trzymać w takim metalu?
>Oj, chwilę jeno!
>Ja w płynnym metalu nie, ale w płynnym azocie rękę zanurzałem. Ale to też chwila i w ruchu, żeby nie zdążyło miejscowo przechłodzić.
>Kiedyś jednakże na szkolnej wycieczce w Hucie Warszawa widziałem kowala (w ichniej kuźni), który rozgrzany do białości kawałek metalu wrzucał do ust i poobracawszy nim chwilę wypluwał. Mówił, że metal musi być biały, bo czerwony się klei....

Cuda panie, cuda. To może tamże i kamień filozoficzny znalezli
kamaju (0 punktów)
(zablokowany)
Usunięte przez moderatora

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365