>Witam >Nie bardzo rozumiem - to racjonaliści mają upamiętniać wojny religijne i poległych wyznawców nieistniejących bogów? Oczekujesz od nas że zrobimy zrzutkę na krzyż? To może brutalne - ale ja mam gdzieś obydwie strony tego konfliktu. A że polegli za odmienną wizję kościoła??? Gdyby polegli w walce z ciemnotą i zacofaniem to co innego. >Pozdrawiam
Z jednej strony trudno nie przyznać Ci racji, ale z drugiej "ci, którzy nie pamiętają o przeszłości są skazani na jej powtórzenie". Nie mówię, że zaraz mamy robić zrzutę i ratować krzyż, ale zamiast krzyża lepszy byłby obelisk (i też nie mówię, że mamy go ufundować, jedynie wyrażam swoje zdanie).
|