Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wielkie odkrycie polskiej muzykologii!!!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kultura
NapisanoAutorTytuł
25-03-2020 15:33Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)
Wielkie odkrycie polskiej muzykologii!!!
   Inspiracją dla Szopenowskiego Allegro de concert op. 46 jest opera Wilhelm Tell Gioacchino Rossiniego. Tym samym potwierdza się teoria, że jest to wielka romantyczna parafraza operowa w stylu wysokiej wirtuozerii pianistycznej. Szopen wykorzystał w swoim utworze mniej znane motywy opery (m.in. fanfary, tutti itp.), jak również bezbłędnie sparodiował operową manierę kompozytorską Rossiniego.
   Link do opery Rossiniego w serwisie Youtube: youtu.be/R36GxBVeJ5I
   Link do utworu Szopena w serwisie Youtube: youtu.be/Z-r-p4cVdFI
****** *******
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

goes (-4 punktów)
(zablokowany)
>   Inspiracją dla Szopenowskiego Allegro de concert op. 46 jest opera Wilhelm Tell Gioacchino
>Rossiniego. Tym samym potwierdza się teoria, że jest to wielka romantyczna parafraza operowa w stylu
>wysokiej wirtuozerii pianistycznej. Szopen wykorzystał w swoim utworze mniej znane motywy opery
>(m.in. fanfary, tutti itp.), jak również bezbłędnie sparodiował operową manierę kompozytorską
>Rossiniego.
>    Link do opery Rossiniego w serwisie Youtube: youtu.be/R36GxBVeJ5I
>    Link do utworu Szopena w serwisie Youtube: youtu.be/Z-r-p4cVdFI
>****** *******

Pisałem do dawida podsiadło, że

Nie
Ma
Fal

To nowe nuty.

Ale nie potraktował mnie poważnie.
04-04-2020 15:20 
 Ocena 1 na 1
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

>Ale nie potraktował mnie poważnie.

   Niektórzy preferują w wykonawstwie muzyki Szopena tzw. nurt modernistyczny. Chodzi o to, żeby grać oszczędnie. Wymyślili to 90 lat temu w Warszawie. Ja wolę hojną pianistykę dobrze zbudowanych i odżywionych.
****** *******

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska

Wróć do listy wątków działu Kultura
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365