 |
Złe działanie kościoła... Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 27-12-2006 17:32 | Kornak (13 punktów) | Złe działanie kościoła... | Ostatnio zastanawiałem się dlaczego księża - osoby duchowne, nie wszystkie oczywiście, zostają homoseksualistami, pedofilami etc. Po krótkim namyśle wywnioskowałem, że ich zboczenia mają źródło w odcięciu od seksu i od kobiet... Kościół niszczy naturalne środowisko człowieka. Prawiczkiem i dziewicą można być do czasu a nie przez całe życie.
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Baryluk (630 punktów) | >Ostatnio zastanawiałem się dlaczego księża - osoby >duchowne, nie wszystkie oczywiście, zostają >homoseksualistami, pedofilami etc. Po krótkim namyśle >wywnioskowałem, że ich zboczenia mają źródło w odcięciu od >seksu i od kobiet... Kościół niszczy naturalne środowisko >człowieka. Prawiczkiem i dziewicą można być do czasu a nie >przez całe życie. > Oczywiście. Życie seksualne, wyniesione drogą ewolucji z naszych praprzodków ma podstawowe znaczenia dla prawidłowego działania organizmu, jego celów oraz społeczeństwa jako całość. Oczywiście dla człowieka życie seksualne jest czymś intymnym, i zwykle pięknym, więc nie chce tutaj za dużo i nieestetycznie się o tym wypowiadać. Kościół to zniszczył, naciskając na społeczeństwo, księży, wprowadzając tabu, dogmatyczne grzechy z tym związane. Nad tym wszystkim można by długo dyskutować.
Ja mam pytanie, dlaczego nie umożliwić księdzom, czy siostrom życia seksualnego. Jak ksiądz może się wypowiadać o sprawach seksualnych, kiedy nie żyje w takim związku? To element życia każdego człowieka. Wiążę się z tym całe spektrum uczuć, których ośmielam się twierdzić, oni nie znają. Co w tym złego?
A popęd seksualny, szczególnie u mężczyzn po prostu nie da im żyć, i będą mieli problemy psychiczne, albo będzie dochodzić do związków homoseksualnych, pedofilstwa (czyli dowodu na problemy psychiczne).
Kościół będzie raczej BARDZO oporny na dyskusję w tej sprawie - dogmaty ustalone dawno temu nadal są silnie zakorzenione. Kościół uzasadni że to zło - szczególnie w dzisiejszych czasach.
pozdrawiam
PS. Istnieje jeszcze kwestia po co komu w ogóle księża. Jak dla mnie są to rzemieślnicy (w dodatku partaczą). Ja rozumiem jeszcze zakonników, którzy samodoskonalą się, ale jeśli ktoś jest wystarczająco silny w wierze i chce z własnej woli zachować "czystość" to niech sam z tym walczy, a nie zmusza ktoś do tego. Z kolei ktoś inny może lepiej zostać uduchowiony przy braku takiej czystości. Już same fakty negatywnych społecznie wybryków księży uzasadniają zniesienie celibatu, jeśli komuś się nie podoba to niech nadal go przestrzega.
|
|
 | | Zyga (1539 punktów) | > Ja mam pytanie, dlaczego nie umożliwić księdzom, czy siostrom życia seksualnego. Jak ksiądz może się wypowiadać o sprawach seksualnych, kiedy nie żyje w takim związku? To element życia każdego człowieka. Wiążę się z tym całe spektrum uczuć, których ośmielam się twierdzić, oni nie znają. Co w tym złego?A ja mam odpowiedź  Wielu jest przeciwników wychowywania dzieci przez homoseksualistów. Ja jestem przeciwny wychowaniu dzieci przez księży a powód mam taki sam. Sposób wychowania dziecka.
|
|
|  | | movax (630 punktów) | > >Ja mam pytanie, dlaczego nie umożliwić księdzom, czy siostrom życia seksualnego. Jak ksiądz może się wypowiadać o sprawach seksualnych, kiedy nie żyje w takim związku? To element życia każdego człowieka. Wiążę się z tym całe spektrum uczuć, których ośmielam się twierdzić, oni nie znają. Co w tym złego?> A ja mam odpowiedź  > Wielu jest przeciwników wychowywania dzieci przez homoseksualistów. Ja jestem przeciwny wychowaniu dzieci przez księży a powód mam taki sam.> Sposób wychowania dziecka.> Rzeczywiście istnieją podobieństwa. Jestem za.
|
|
| |  | | Zyga (1539 punktów) | >>Rzeczywiście istnieją podobieństwa. Jestem za.
Nie bardzo wiem jak odebrać tą odpowiedź. Tak czy inaczej wolę sprostować moją. Nie miałem zamiaru nikogo obrazić, a jedynie chciałem zobrazować sytuację.
|
|
 | | Erehuz (16 punktów) | > Ja mam pytanie, dlaczego nie umożliwić księdzom, czy siostrom życia seksualnego. Jak ksiądz może się wypowiadać o sprawach seksualnych, kiedy nie żyje w takim związku? To element życia każdego człowieka. Wiążę się z tym całe spektrum uczuć, których ośmielam się twierdzić, oni nie znają. Co w tym złego?Dlaczego? A nuż zechcieliby się żenić, a nuż zachciałyby wychodzić za mąż. Pomyśl - majątek jedynego, słusznego, powszechnego Kościoła zacząłby się rozchodzić - dziedziczenie etc. Do tego przecież nie można dopuścić, prawda? Czyli - wracamy do początku.  (przedstawiłam bardzo, ale to bardzo spłycone ujęcie tematu)
|
|
|  | | Kornak (13 punktów) | > >Ja mam pytanie, dlaczego nie umożliwić księdzom, czy siostrom życia seksualnego. Jak ksiądz może się wypowiadać o sprawach seksualnych, kiedy nie żyje w takim związku? To element życia każdego człowieka. Wiążę się z tym całe spektrum uczuć, których ośmielam się twierdzić, oni nie znają. Co w tym złego?> Dlaczego? A nuż zechcieliby się żenić, a nuż zachciałyby wychodzić za mąż. Pomyśl - majątek jedynego, słusznego, powszechnego Kościoła zacząłby się rozchodzić - dziedziczenie etc. Do tego przecież nie można dopuścić, prawda? Czyli - wracamy do początku.  > (przedstawiłam bardzo, ale to bardzo spłycone ujęcie tematu)I tutaj widzimy dobrze przemyślane plany założycieli DZISIEJSZEGO kościoła. Ów ludzie tworząc "kościół" , mówie o tym nowym, tworzonym na podstawie Nowego Testamentu, dobrze obmyślili jego zasady tak aby ludzie należący do niego nie mogli się zbytnio wychylić.
SKR XVII
|
|
| Dudek (190 punktów) | Seks jest podstawowym biologicznym uzaleznieniem kazdego normalnego czlowieka. Popęd pluciowy jest czyms najnormalniejszym w swiecie-kazdy organizm jest zaprogramowany na prokreację.
Wprowadzenie przez KK celibatu dla księzy kilka wieków temu bylo czyms wbrew ludzkiej naturze(wynaturzenie-takie slowo mi przychodzi do glowy). Mysle ze wlasnie odcinanie duchownych od seksu (niezastąpionego elementu zycia wiekszosci organizmów) powoduje powstawanie skrzywien psychicznych, dewiacji, zboczeń itp Ale duchowni sami sobie zgotowali ten los.
Tylko dlaczego cierpią niewinne istoty?
|
|
| martines | >Ostatnio zastanawiałem się dlaczego księża - osoby >duchowne, nie wszystkie oczywiście, zostają >homoseksualistami, pedofilami etc.
Z tego co wiem, homoseksualistą się nie zostaje tylko jest się nim od urodzenia. To, czy ktoś nim jest czy nie jest zapisane w jego mózgu.
>Kościół niszczy naturalne środowisko >człowieka.
Kościół niszczy wszystko co mu stanie na drodze.
|
|
| sosnowski (14 punktów) | Z takiego samego powodu jak kierowcy autobusów, naukowcy, policjanci etc. Biologia się kłania.
filozof
|
|
 | | movax (630 punktów) |
Istnieją może na ten temat jakieś statystyki? Zapewne nie. :/
|
|
|  | | movax (630 punktów) | >Istnieją może na ten temat jakieś statystyki? Zapewne nie. :/ > Ah. Głupi jestem. Skoro to cecha wrodzona, jak twierdzą koledzy to nie potrzebuje już tych statystyk.
|
|
| Władek Lichacz (2050 punktów) | >...dlaczego księża - osoby duchowne, nie wszystkie oczywiście, zostają homoseksualistami, pedofilami etc. Po krótkim namyśle wywnioskowałem, że ich zboczenia mają źródło w odcięciu od seksu i od kobiet...
Pracowałem kiedyś z człowiekiem, który był w seminarium, ale nie ukończył ze względu na zakłamannie i obłudę wykładowców. On twierdził, że ok. 1/3 to homoseksualiści. Czyli, że i pod tym względem to był ich świadomy wybór. W prasie spotkałem kiedyś dane, z których wynikało, że ogół księży ma obniżony popęd seksualny, ale jak widać nie wszyscy. Przypuszczam, że ostatnimi czasy zwłaszcza za poprzedniego pontyfikatu dużo osób tam poszło ze względu na "karierę" w myśl zasady, jeśli on został papieżem, to dlaczego i nie ja. W kwesti celibatu to powiem tylko tyle: to są dorośli ludzie i nikt ich do tego nie zmusza. Sami dobrowolnie podjęli tę decyzję i gdyby nie skrzywdzone dzieci byłoby mi to całkowicie obojętne.
|
|
| placownik (17853 punktów) |
> Ostatnio zastanawiałem się dlaczego księża - osoby duchowne, nie wszystkie oczywiście, zostają homoseksualistami, pedofilami etc. Jeśli chodzi o homoseksualizm to pytanie jest źle postawione. Zakłada bowiem, że homoseksualistą "się zostaje" podczas gdy nie od dzisiaj wiadomo, że w większości wypadków homoseksualistą przychodzi się na świat. Tak więc sensownym wydaje się odwrócenie pytania. Brzmiałoby ono: dlaczego homoseksualiści, nie wszyscy oczywiście  , zostają księżmi. Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
 | | Kornak (13 punktów) | > >Ostatnio zastanawiałem się dlaczego księża - osoby duchowne, nie wszystkie oczywiście, zostają homoseksualistami, pedofilami etc.> Jeśli chodzi o homoseksualizm to pytanie jest źle postawione. Zakłada bowiem, że homoseksualistą "się zostaje" podczas gdy nie od dzisiaj wiadomo, że w większości wypadków homoseksualistą przychodzi się na świat. Tak więc sensownym wydaje się odwrócenie pytania. Brzmiałoby ono: dlaczego homoseksualiści, nie wszyscy oczywiście , zostają księżmi.> Pozdrawiam> Niech strój słów podkreśla urodę myśliRzeczywiście masz racje  użyłem złego słowa. Ale czasami ich choroby ujawniają się dopiero gdy już są księżmi.
SKR XVII
|
|
|  | | thesebas (54 punktów) | > >Brzmiałoby ono: dlaczego homoseksualiści, nie wszyscy oczywiście , zostają księżmi.> Rzeczywiście masz racje użyłem złego słowa. Ale czasami ich choroby ujawniają się dopiero gdy już są księżmi.heh, no jeśli ujawniło by się zanim by zostali księżmi (czy też bankierami, mechanikami czy budowlańcami) zapewne trafili by do więzienia i nie zostali by tymi kim mieli by zostać.. akurat kler jest pod tym względem baczniej obserwowany z racji pełnionej funkcji.. równie bulwersujące są też i 'zdrowe' pociągi heteroseksualne wielebnych.. także raczej bym nie mieszał ze sobą kwestii wyboru (powołanie/celibat) i natury (heteroseksualizm/homoseksualizm)
|
|
|  | | Szubad (6 punktów) | > Ale czasami ich choroby ujawniają się dopiero gdy już są księżmi. Uważasz homoseksualizm za chorobę?!?
|
|
 | | Thorvoy (6588 punktów) | Nie tak łatwo.
Więzienie raczej nie jest świadomym wyborem, a jednak w nim właśnie mocno skacze w górę wskaźnik stosunków homoseksualnych. Czy to oznacza że większość ciężkich przestępców ma skłonności homoseksualne? Ja myślę że raczej je nabywa, tak jak księża w swym wybitnie męskim towarzystwie.
|
|
|  | | placownik (17853 punktów) |
Spośród 5300 mężczyzn przebadanych swego czasu przez Kinsey'a, 46% odczuwało przynajmniej raz w swoim dojrzałym życiu pobudzenie seksualne pod wpływem osób tej samej płci. Jednak tylko 10% mogło zostać uznane za homoseksualistów. Płynie stąd wniosek, że dobrowolne odbycie stosunku homoseksualnego nie musi świadczyć, i nie świadczy, o homoseksualizmie.
W hierarchii subkultur więziennych geje plasują się na najniższych pozycjach. Dlatego trudno mówić w tym wypadku o dobrowolnych stosunkach homoseksualnych. Są to raczej gwałty. Ich głównym celem jest poniżenie gwałconego, podkreślenie jego niskiego statusu, a dopiero w dalszej kolejności osiągnięcie zaspokojenia seksualnego przez gwałciciela. Pomysł, wedle którego taki gwałciciel po odbyciu kary, nadal będzie w ten sposób swój popęd zaspokajał, śmiało uznać można za szalony.
Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
| makabra (1 punktów) | >Ostatnio zastanawiałem się dlaczego księża - osoby >duchowne, nie wszystkie oczywiście, zostają >homoseksualistami, pedofilami etc. Po krótkim namyśle >wywnioskowałem, że ich zboczenia mają źródło w odcięciu od >seksu i od kobiet... Kościół niszczy naturalne środowisko >człowieka. Prawiczkiem i dziewicą można być do czasu a nie >przez całe życie. >
Wydaje mi się, że księdzem zostaje zię z własnego wyboru. Trzeba to głęboko rozważyć i zastanowić nad tym, zanim podejmie sie decyzję. Księża, którzy zostaja homoseksualistami, pedofilami, najwidoczniej minęli się z powołaniem, skoro nie umieją wytrzymać w celibacie.. Ktoś z powołaniem będziie szedł prostą drogą, a ktoś, kto nie jest pewien swojego wyboru w 100%, może zboczyć z wybranej ścieżki i obrać tę złą. Zresztą, problem homoseksualizmu i pedofilii dotyka nie tylko duchowieństwa..
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|