Wrzucam tutaj,poniewaz bardzo interesujace.
usenet.gaz(*)24mn8$1@inews.gazeta.pl>Czlowiek czy kazde inne zwierze zaczyna umierac w chwili narodzin. Miedzy
czasie-podczas dojrzewania i normalnego wzrostu az do starosci pragnie w
zdrowiu osiagnac podstawowe zasoby,ktore umozliwia mu zalozenie
rodziny,wydanie potomstwa i cieszenie sie wnukami-taki scenariusz mamy w
genach i taki scenariusz przekazujemy potomstwu. Czesto sytuacja
ekonomiczna,rozwoj techniki nie pozwala nadazac uczniom za coraz nowymi
wyzwaniami. Brak pracy sklania do lamania prawa-glownie rentownego handlu
narkotykami,co sie wiaze z szybka-dlugoletnia-odsiadka. W ZK brakuje pracy,a
proponowana edukacja,to uzupelnienie podstawowego,lub jakiegos nie
popopularnego profilu zawodowego. Jedyna edukacja,jaka otrzymuja skazani,to
ta,jaka otrzymuja od bardziej doswiadczonych kompanow pod cela. No i
chetnie-po wyjsciu z ZK wyprobowuja nowe patenty--no i nastepna
odsiatka,ktora sie wiaze z utrata szansy na zalozenie normalnego ogniska
rodzinnego--taki czlowiek po czasie idzie od zlego ku gorszemu do
odebrania sobie zycia wlacznie czy to w sposob bezposredni czy posredni-np.
pijac kazdego dnia dopuszczone przez panstwo toksyczne nalewki. Jakie
perspektywy ma czlowiek opuszczajacy ZK? Rzucane sa mu ochlapy pod postacia
groszowych zapomog z Opieki Spolecznej. Pomoc postresocjalizacyjna ogranicza
sie do rzucania podobnych ochlapow,co Pomoc Spoleczna! Kurator-choc jest
oblozony wiekszymi powinnosciami wobec podopiecznego-np. przebywajacego na
zwolnieniu warunkowym-niczego pozytecznego/praktycznego dla podopiecznego nie
czyni poza wiecznymi pretensjami (czasami slusznymi czasami na zasadzie
wyimaginowanego odstraszania--taka perfidna profilaktyka). Zwolniony po
odbyciu kary czesto sie dowiaduje,ze nie ma dokad wracac i jest bez pracy. Czy
kuratora to interesuje? Czy ruszy tylek w celu szukania kwatery i pracy
zwolnionemu podopiecznemu? Nie taki kurator koncentruje sie na pilnowaniu
przestrzegania porzadku prawnego przez podwladnego i to za cene;
glodu,chlodu,ponizenia i rrozczarowania. Tak-polskich kuratorow nie interesuja
frustracje-ktore czesto prowadza do samobojstwa-tylko PRZESTRZEGANIE PORZADKU
PRAWNEGO,ktory przewaznie stoi w sprzecznosci z interesem biedoty,a sluzy
tym,ktorym sie w zyciu powiodlo-bogatym. Ale i ci nie moga czuc sie
bezpiecznie-co trzeci czlowiek na swiecie-wiek ma male znaczenie,bo dotyczy to
zarowno dzieci,jak ludzi w podeszlym wieku-umrze na ktoras z chorob
genetycznych-nowotwory,zanik miesni,plasawica itd. O chorobach wiencowych
chyba nie trzeba szeroko sie rozpisywac;zawaly,nagla smierc sercowa-dotykajaca
nawet sportowcow. Media,filmy gloryfikujace wolny seks,narkotyki
isadystyczna przemoc, ksiazki 'romantyczne' i sterty gazet,w tym
pornograficznych,dostarczaja niewlasciwych wzorcow,ktore czesto przyczyniaja
sie do rozkladu malzenstwa na czym cierpia dzieci i co odbija sie na ich
pozniejszej-doroslej psychice i postepowaniu. A ze jest to niezgodne z ich
genetyczna natura,to czy nekaja innych bliznich czy sami sa nekani i odplaca
im sie zlym za dobre w gruncie zeczy takie naszpikowane-problemami,ktore wyzej
opisalem pokrotce-po prostu takich ludzi wpedza w depresje,frustracje,nic ich
nie cieszy,wszystko widza w czarnych kolorach,sa pelni nieufnosci i obaw na
przyszlosc ("ciekawe czy na swoim biurku nie znajde rannego zwolnienia i
przeniesienia na miej platne stanowisko w terenie--a dom pod hipoteke,a meble
antyki,basen,studia syna we Wloszech. Na wszelki wypadek mam nabity pistolet w
szufladzie biurka!"-tak czasami sytuacja wydaje sie tak beznadziejna,ze
najlepszym rozwiazaniem wydaje sie znieczulenie w postaci odebrania sobie
zycia-i zaden socjolog tego nie zrozumie! To samo dotyczy
zamiatazcza/odniezacza ulic,ktorego owo zajecie bylo jedynym srodkiem
utrzymania licznej rodziny,a ktory otrzymal rano-przed podjeciem rutynowych
zajec pismo o potrzebie natychmiastowej redukcji dozorcow,ktore to pismo
obejmowalo rowniez jego-dlugoletniego i sumienego pracownnika!
Jak to mowi Bibia:
"A to wiedz, iż w dniach ostatnich nastaną krytyczne czasy trudne do
zniesienia. (2)Albowiem ludzie będą rozmiłowani w samych sobie, rozmiłowani w
pieniądzach, zarozumiali, wyniośli, bluźniercy, nieposłuszni rodzicom,
niewdzięczni, nielojalni, (3)wyzuci z naturalnego uczucia, nieskłonni do
jakiejkolwiek ugody, oszczercy, nie panujący nad sobą, zajadli, nie miłujący
dobroci, (4)zdrajcy, nieprzejednani, nadęci pychą, miłujący bardziej rozkosze
niż miłujący Boga, (5)zachowujący formę zbożnego oddania, ale
sprzeniewierzający się jego mocy; i od tych się odwróć. (6)Z nich bowiem
wywodzą się mężczyźni, którzy chytrze wciskają się do domów i uprowadzają jako
swych jeńców słabe kobiety obarczone grzechami, wiedzione rozmaitymi"
W sumie,kiedy czytam-jakby nie bylo prorocze wypowiedzi Biblii, ktre jak ulal
pasuja do naszych spolczesnych czasow PRZESTAJE MNIE DZIWIC FALA SAMOBOJST
WSROD MLODZIEZY I INNYCH LUDZI W ROZNYM WIEKU!-Po prostu musimy zmienic system
wartosci,system ekonomiczny,obliczony dla dobra jednostki,a nie grupki
chciwych kapitalistow. Ludzie-poczynajac od tych,w ktorzy wchodza w
sklad-podstawowej komorki spoleczenstwa-rodziny powinni wynosic z niej
szlachetne wzorce: EMPATIE, SZACUNEK, LITOSC, MILOSC, TRWALE POCZUCIE
BEZPIECZENSTWA,SPRAWIEDLIWOSC,WYROZUMIALOSC,BRAK OBOJETNOSCI NA LUDZKIE
KRZYWDY,ODPORNOSC NA DEMAGOGIE I PROPAGANDE-A co za tym idzie miec wlasne
zdanie oparte na racjonalnych i sprawdzonych przeslankach,wyzbyc sie pogardy
dla innych ludzi,"czynic innym ludziom to,co by chcieli aby im inni ludzie
czynili" .Okazywac wdziecznosc za wyrazone dobra-w slowie i czynie. Nigdy nie
uwazac sie za kogos wazniejszego,nawet jesli adwersarz czy znajomy nie sa
biegli w takim-jak w twoim przypadku-kojarzeniu faktow i ci ,ktorym-w
przeciwienstwie do ciebie nalezy cos wielokrotnie tumaczyc,zanim cos zrobi.
Zamiast krzyczec na takiego czowieka
(brata,siostre,przyjaciela,podwladnego,zone) naucz sie okazywac im cierpliwosc
czym zaskabisz sobie ich wdziecznosc,lojalnosc i milosc. PAMIETAJ--Ci ludzie
mieli rozne dziecinstwo i pozniej w doroslym zyciu w czlowieku,ktory traktuje
ich w podobny sposob,jak oprawca z czasow dziecinstwa widza tego samego
czlowieka (grupe ludzi). Wowczas czesto--zwlaszcza w krajach,gdzie dostep do
broni jest powszechny nagle w takim pogardzanym i pozornie bezbronnym
gryzipiorku--czy to w szkole,na studiach czy biurze budzi sie bssssestia-z
naszego punktu widzenia-a prawda jest taka,ze te "bestie" w rzeczywistosci
szukaja uwagi otoczenia,ktore by mialo ich zrozumiec i zemsty/kresu
szykan,jakie znosili. Prosze zauwazyc,ze ci ludzie jesli WCZSNIEJ NIE POPELNIA
SAMOBOJSTWA pod wplywem szykan i niesprawiedliwosci,jakie znosza,to po akcie
DESPERACJI jakiej ulegli i tak STRZELAJA SOBIE W GLOWE LUB USTA-zarowno
seryjni zabojcy dzieci,jak i dorosci. Powod jest prosty--TERAZ TYM BARDZIEJ
NIKT NAS NIE ZROZUMIE!--Teraz jestesmy MORDERCAMI i rodziny,ktore wychowaly
swoje dzieci na bezduszne dzieci,a pozniej doroslych (ktorzy tez maja
dzieci),nasz kraj,wstrzasniety swiat,ktory otrzymal info z spreparowanych
danych (bo gdziezby w USA-takie rzeczy i z takich powodow,toz to demokratyczny
kraj ,budowany na judeochrzescijanskiej tradycji!). Za samobojcze akty
desperacji nie winne sa tylko choroby i zaburzenia psychiczne. Za ataki
na wlasne zycie odpowiada wszemobecna znieczulica,egoizm,brak mozliwosci
przejawiania empatii,zanik PODSTAWOWYCH
wartosci,litosci,WDZIECZNOSCI,czynienie z siebie lepszego od innych bedac
zarazem kanalia (hipokryzja). UDAWANIE PRZYJAZNI A CZYNEM ZAPIERANIE SIE
JEJ,nieuprawniona wladczosc--jesli uwazasz,ze twoj kompan nie jest godzien
zaufania (nawet jeli wnioski opierasz na przeczuciach--lub nie masz do niego z
jakiegos powodu szacunku i watpisz w jego-potrzebne akurat umiejetnosci,to po
prostu od niego odbij nie probujac go zmieniac na sile,poniewaz kazdy jest
wolnym czlowiekiem i nie znosi tyrani!!! A noz ten ktos dysponuje
cechami,ktorych ty nie dostrzegasz,no i zawsze staraj sie koncentrowac na
pozytywnych aspektach jego dzialalnosci wobec ciebie,a od tych do ktorych sie
nie nadaje po prostu go izoluj. Jeden jest kowalem drugi matematykiem,co nie
znaczy,ze jeden i drugi z zawodow jest bezuzyteczny. POSTEPUJAC W TAKI
SPOSOB--Byc moze uchronisz kogos OD SMIERCI SAMOBOJCZEJ ,przewracajac mu wiare
w siebie,swoje mozliwosci i szacunek do samego siebie!!! Pamietaj tez o
najwazniejszym aspekcie prawnym--JESLI W SPOSOB POSREDNI-np. przez zaniedbanie
(zwlaszcza chorego psychicznie lub z niedorozwojem umyslowym) LUB
POSREDNI-znecanie sie nad psychicznie chorym lub niedorozwinietym,bezposrednie
naklanianie do samobojstwa-GROZI CI ODPOWIEDZIALNOSC KARNA OD LAT 3 DO 5.