Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zalety agnostycyzmu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
13-09-2011 08:38Koraszewski (82900 punktów)Zalety agnostycyzmu
Ocena 10 na 10
O przewagach agnostycyzmu nad ateizmem pisał dyżurny ateista Polskiej Akademii Nauk - Zbigniew Mikołejko. Jego wszystkie wnioski zostały właśnie potwierdzone przez autora "Jesus and Mo".


Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Guzik (2020 punktów)
>O przewagach agnostycyzmu nad ateizmem pisał dyżurny ateista Polskiej Akademii Nauk - Zbigniew>Mikołejko. Jego wszystkie wnioski zostały właśnie potwierdzone przez autora "Jesus and Mo"

Cytowałam w "Pielgrzymie..." pogląd Pascala:
[...]"Bóg jest albo Go nie ma." Ale na którą stronę się przechylimy? Rozum nie może tu nic określić: nieskończony chaos oddziela nas. Na krańcu tego nieskończonego oddalenia rozgrywa się partia, w której wypadnie orzeł czy reszka. Na co stawiacie?"
Myślę[...], że ucieczka w pogląd Pascala nie jest w porządku. Gdyby Bóg był, to jako wszechwiedzący przejrzałby postawę typu: na wszelki wypadek wierzę, a potem przegoniłby nas i całe to nasze udawanie wiary... Nie znoszę fałszu i udawania.[...]
13-09-2011 12:09 
 Ocena 3 na 3
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Natomiast gdyby był Jowisz, a nie Jahwe, to Pascal miałby naprawdę przerąbane. Podpadłby bardziej niż w nic nie wierząc. Moim zdaniem zakład Pascala był z jego strony aktem najbardziej ohydnej, umysłowej korupcji.
astrotaurus (12445 punktów)
>Moim zdaniem zakład Pascala był z jego strony aktem najbardziej ohydnej, umysłowej korupcji.
I to wyłącznie jako spekulacja czy wręcz sztuczka intelektualna. Wiary/niewiary nie da wyrozumować świadomie na jakimś posiedzeniu.


Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
keram aktsu (1211 punktów)
>O przewagach agnostycyzmu nad ateizmem pisał dyżurny ateista Polskiej Akademii Nauk - Zbigniew
>Mikołejko. Jego wszystkie wnioski zostały właśnie potwierdzone przez autora "Jesus and Mo".
Wierzyć, nie wierzyć, oto jest pytanie. Ale na pewno warto czytać Biblię. Zwłaszcza po recenzji zamieszczonej na portalu "Joe Monster.org", który z kolei przedrukowuje ją z amerykańskiego Amazon zamieszczoną przez niejakiego Kinga Jamesa

" Biblia Święta: edycja króla Jakuba

To dzieło fantastyczno-komediowe to jedna z moich ulubionych pozycji do czytania, kiedy mam zły dzień, zaraz po Monty Pythonie i opowieści o Świętym Graalu. Król Jakub to genialny komik i rywal dla Ricky Gervaisa - na pewno będzie zapamiętany przez pokolenia.

Fabuła śledzi losy antagonistycznej postaci Boga, lękliwego staruszka głodnego władzy, który znudził się życiem w wyizolowaniu i stworzył magiczny świat, gdzie umieścił nagiego faceta i kobietę, ale nie wyjaśnił im, co jest dobre, a co złe. Zaczepił magiczne, zakazane jabłko na drzewie i węża, który miał za zadanie pokusić golasów, aby zjedli to jabłko. Ponieważ zapomniał nauczyć ich co złego jest w ufaniu wężowi i jedzeniu jabłka - zjedli jabłko i wtedy dopiero rozpoczęła się zabawa!

Dowiedz się, co się działo z Bogiem przez lata, kiedy pokonuje mnóstwo przeszkód, jak chociażby ustalenie planu na zagładę ludzkiej rasy, zapłodnienie mężatki, czy po prostu bycie nielubianym przez większość populacji.

Z mnóstwem historii pełnych kazirodztwa, morderstw, gwałtów, przemocy i ludobójstwa dozwolonego przez Wszechmocnego, Pismo Święte rozbawi cię do łez! Uwielbiam każdy hotel, w którego szufladzie jest Pismo Święte czekające na moment, gdy poczuję się zagubiony lub znużony"

Ania... (14138 punktów)
> zapłodnienie mężatki,
Mowa o Maryjce? Czyż ona nie wyszła za mąż później?
Ale ogólnie uwielbiam podobne teksty, obnażają idiotyzmy ubierane w piórka i sprzedawane jako najpiękniejsze historie.
Kasza (396 punktów)
Jest, albo go nie ma. A podobno świat nie jest czarnobiały.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365