>O przewagach agnostycyzmu nad ateizmem pisał dyżurny ateista Polskiej Akademii Nauk - Zbigniew >Mikołejko. Jego wszystkie wnioski zostały właśnie potwierdzone przez autora "Jesus and Mo". Wierzyć, nie wierzyć, oto jest pytanie. Ale na pewno warto czytać Biblię. Zwłaszcza po recenzji zamieszczonej na portalu "Joe Monster.org", który z kolei przedrukowuje ją z amerykańskiego Amazon zamieszczoną przez niejakiego Kinga Jamesa
" Biblia Święta: edycja króla Jakuba
To dzieło fantastyczno-komediowe to jedna z moich ulubionych pozycji do czytania, kiedy mam zły dzień, zaraz po Monty Pythonie i opowieści o Świętym Graalu. Król Jakub to genialny komik i rywal dla Ricky Gervaisa - na pewno będzie zapamiętany przez pokolenia.
Fabuła śledzi losy antagonistycznej postaci Boga, lękliwego staruszka głodnego władzy, który znudził się życiem w wyizolowaniu i stworzył magiczny świat, gdzie umieścił nagiego faceta i kobietę, ale nie wyjaśnił im, co jest dobre, a co złe. Zaczepił magiczne, zakazane jabłko na drzewie i węża, który miał za zadanie pokusić golasów, aby zjedli to jabłko. Ponieważ zapomniał nauczyć ich co złego jest w ufaniu wężowi i jedzeniu jabłka - zjedli jabłko i wtedy dopiero rozpoczęła się zabawa!
Dowiedz się, co się działo z Bogiem przez lata, kiedy pokonuje mnóstwo przeszkód, jak chociażby ustalenie planu na zagładę ludzkiej rasy, zapłodnienie mężatki, czy po prostu bycie nielubianym przez większość populacji.
Z mnóstwem historii pełnych kazirodztwa, morderstw, gwałtów, przemocy i ludobójstwa dozwolonego przez Wszechmocnego, Pismo Święte rozbawi cię do łez! Uwielbiam każdy hotel, w którego szufladzie jest Pismo Święte czekające na moment, gdy poczuję się zagubiony lub znużony"
|