 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 28-12-2008 20:40 | Pabloss (4221 punktów) | Powrót faszyzmu?
7 na 7 | Działania kard. Dziwisza od czasu co opuścił watykańską ziemię przechodzą już ludzkie pojęcie. Ten facet, który żeruje na znajomości z JP II i zbija kasę dzięki temu, staje się coraz bardziej ordynarny, chamski, złośliwy a co gorsze zalatuje od niego totalitaryzmem. Jego zapędy autorytarne coraz bardziej mają odzwierciedlenie w wypowiedziach jakie udziela dla różnych mediów. Stał się tak wielkim obrońcą kleru katolickiego, że zapomniał chłop o swoim powołaniu. Niszczy wszystkich wokół, którzy złe słowo mówią o ziomalach w sutannach. Gdyby mógł nabiłby na pal ks. Zalewskiego za jego walkę ze zdrajcami w sutannach, ateistów najchętniej zarąbałby w łonach ich matek, a osoby bezpłodne pozamykał w szpitalach. Co gorsze jego słowa cyt: "zdrowe rodziny to zdrowy naród" to nic innego jak kontynuacja zapowiedzi i dążeń Hitlera do stworzenia "super rasy". Dzisiaj kard. Dziwisz mówi "nie" parom bezpłodnym, jutro powie dość "przewlekle chorym" a za kilka lat jak się nie opanuje zacznie polować na ludzi z wadami wzroku lub zwykłym przeziębieniem. Zwróćcie proszę uwagę jak oglądacie TV na styl jego wypowiedzi, zachowanie, gesty a zobaczycie, że chyba coś nie do końca jest dobrze z nim. Może to efekt tzw. "sodowej wody" bo to w końcu jaśniepan z Watykanu ale może być to także oznaka jakieś choroby.....może nawet psychicznej.....bo jakim prawem jeden facet wypowiada się za miliony i to w wielu przypadkach językiem iście rynsztokowym (nie klnie ale dociąć potrafi). W życiu bym sie nie spodziewał, że ta niemowa stojąca w cieniu JP II okaże się takim bezwzględnym tyranem walczącym ze wszystkim co inne, niekościelne. Dobrze, że zakładów nie robiłem bo bym przerżnął.
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
6 na 6 belvedere (5304 punktów) (zablokowany) | >W życiu bym sie nie spodziewał, że ta niemowa stojąca w cieniu JP II okaże się takim bezwzględnym tyranem
Jak mówi przysłowie: "Nie ufaj niemowie". Dziwisz mało mówił, łypał tylko oczami, ale łepetyna mu pracowała. Lata milczenia i pozostawania w cieniu muszą znaleźć ujście, chociaż on już wcześniej się realizował jako decydujący, kto i kiedy dostanie u papieża audiencję.
>Dzisiaj kard. Dziwisz mówi "nie" parom bezpłodnym, jutro powie dość "przewlekle chorym" a za kilka lat jak się nie opanuje zacznie polować na ludzi z wadami wzroku lub zwykłym przeziębieniem.
Wcześniej weźmie się za tych, u których zdiagnozuje brak duszy. Za racjonalistów znaczy się.
|
|
 | | Pabloss (4221 punktów) | Masz rację. W tym wypadku jednak śmiało można powiedzieć, że prawdziwe jest powiedzenie "cicha woda brzegi rwie". Nie sądziłem jednak, że ta cicha woda okaże się wręcz powodzią. Tak sobie myslę, że stosunkowo duża jeszcze popularność Dziwisza w Polsce i posłuch jaki ma wśród ludzi to jeszcze tzw. efekt oddziaływania JP II. On stopniowo zanika, dlatego też Dziwisz ciągle przywołuje wspomnienia o byłym papieżu aby trzymac ludzi w swoich ryzach. Jak na razie widać, że wie co robi a to oznaka, że musiał układac taktykę swego działania od dłuższego czasu. Siedząc w Watykanie poznał tajniki jak rządzić tłumem i jak go wykorzystać do realizacji własnych aspiracji, nawet tych totalitarnych.
|
|
1 na 7 | Satyr (4285 punktów) | > Gdyby mógł nabiłby na pal ks. Zalewskiego za jego> walkę ze zdrajcamiDziwisz robi to samo co Michnik. Świat stanął na głowie  > Co gorsze jego słowa cyt: "zdrowe rodziny to zdrowy naród" to nic innego jak> kontynuacja zapowiedzi i dążeń Hitlera do stworzenia "super rasy".Na niebiosa! Toż podobne hasła głoszą poradniki zdrowego żywienia! Do pieca z tym nazistowskim nasieniem! Ole!  > Dzisiaj kard. Dziwisz mówi "nie"> parom bezpłodnym, jutro powie dość "przewlekle chorym" a za kilka lat jak się nie opanuje zacznie> polować na ludzi z wadami wzroku lub zwykłym przeziębieniem.No, teraz to już mi zabiłeś klina. Serio wierzysz w to co napisałeś? Jeśli tak, to daj mi namiary swojego dealera  > Dobrze, że zakładów nie robiłem bo bym przerżnął.Trafna konkluzja. W przyszłości też ich lepiej nie rób, bo obawiam się, że z takimi wizjami to się nie opłaci  Pozdrawiam. P.S. Swoje obiekcje formułuj lepiej w nieco mniej odlotowej stylistyce. Ja rozumiem, że się z Dziwiszem nie zgadzasz, i nie podoba Ci się to, co robi, ale po co od razu straszyć nazizmem? Trochę chłodu i racjonalnej kalkulacji nie zaszkodzi, bo ta wypowiedź wyżej zalatuje komizmem
|
|
1 na 1 | Madman (7811 punktów) | > W życiu bym sie nie spodziewał, [...]Nie rozumiem, dlaczego tak się Dziwisz.  To było do przewidzenia...
|
|
 | -2 na 2 | Faustynka (-1 punktów) | Ojojoj zaczyna się znów atak
|
|
|  | | Adamiak (36436 punktów) | > Ojojoj zaczyna się znów atak>Dziwisz, to Ty...??? Dzięki za minusika, Stachu.
|
|
|  | 4 na 4 | natalka_88gno (817 punktów) | Ja też dziękuję za minusa "faustynko" 
natalka_88
|
|
|  | | Satyr (4285 punktów) | >Ojojoj zaczyna się znów atak
Może jakieś słowo komentarza do wystawionego mi minusa? Postawa fair i odrobina kultury dyskusji wymagałyby tego.
No chyba, że jesteś BOT-em zaprogramowanym na wstawianie minusów "niezgodnym z słuszną linią" forumowiczom - zaczynam to brać pod uwagę.
pozdrawiam
|
|
2 na 2 | Tronicki (280 punktów) | Hitler był nazistą a to trochę co innego niż faszyzm.
|
|
 | | Satyr (4285 punktów) | >Hitler był nazistą a to trochę co innego niż faszyzm.
Słusznie. Hitler był socjalistą (narodowym) i nazistą.
|
|
|  | | Kowalczyk (2 punktów) | >>Hitler był nazistą a to trochę co innego niż faszyzm. >Słusznie. Hitler był socjalistą (narodowym) i nazistą. >
Hitler był faszystą który to "ubogacił" o rasizm
|
|
| |  | 1 na 1 | Satyr (4285 punktów) |
>Hitler był faszystą który to "ubogacił" o rasizm
Hitler nie był faszystą, tylko narodowym socjalistą. Faszyzm opiera się na gospodarce korporacyjnej (np. Włochy Mussoliniego). Narodowy socjalizm to skrajnie lewicowy nurt, a nie faszyzm! Tak czy siak jeden wart drugiego...
|
|
| | |  | | Kowalczyk (2 punktów) | >>Hitler był faszystą który to "ubogacił" o rasizm >Hitler nie był faszystą, tylko narodowym socjalistą. Faszyzm opiera się na gospodarce korporacyjnej (np. Włochy Mussoliniego). Narodowy socjalizm to skrajnie lewicowy nurt, a nie faszyzm! Tak czy siak jeden wart drugiego... >
Państwo stanu wyjątkowego" Franciszka Ryszki polecam przeczytać, pozycja obowiązkowa.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|