Racjonalista - Strona głównaDo treści
"Religia rocka" czyli złowrogie szpony iluminatów i masonów

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
25-04-2011 19:46Świnka Flejka (553 punktów)"Religia rocka" czyli złowrogie szpony iluminatów i masonów
Ocena 2 na 2
Chciałbym zwrócić uwagę na sytuację, która ma miejsce w komentarzach pod artykułem: www.racjon(*)ex.php/s,35/d,1089/i,84#c70208 Kogoś bardzo zabolała recenzja autorstwa Agnieszki Pawłowskiej. Do tego stopnia, że mnoży teraz konta, wypisuje bzdury (oj, przepraszam: swoje zdanie), przytakuje sobie i wlepia hurtowo minusy innym użytkownikom. Sytuacja iście komiczna. I tu pojawia się pytanie: czy moderatorzy mają możliwość usuwania wielu kont założonych z tego samego komputera? A jeśli nie, to może należałoby zamknąć możliwość komentowania tego artykułu.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Mariusz Agnosiewicz (moderator)Odp: "Religia rocka" czyli złowrogie szpony iluminatów i mas
Faktycznie jakiś oszołom założył 11 kont, aby stworzyć wrażenie gremialnej krytyki tekstu. Obsesyjność tej działalności może wskazywać, że chodzi o samego autora książki Pozbyłem się jego komentarzy jak i jego samego z Racjonalisty. Gdyby jakąś dziurą w płocie jednak wrócił, proszę o info na emaila.

Zaiste, przydałby się nam mechanizm wychwytujący takie przypadki...
Świnka Flejka (553 punktów)
Dziękuję bardzo za błyskawiczną reakcję. Oczywiście poinformuję, gdy autor lub jego fanatyczny zwolennik wznowi działalność
25-04-2011 20:31 
 Ocena 3 na 3
rhotax7 (3947 punktów)

Gorąco popieram stworzenie wychwytu kont wielorakich.
Akolici Bogów i teorii sPISkowych -- czyli wrogowie rozumu i racjonalności nie śpią czuwają i podle działają.
Im mniej czasu na portalu spędzą tym więcej będą mogli się modlić i bardziej skoncentrować się na odnajdywaniu zamachowców którzy zdradzili o świcie...
25-04-2011 20:58 
 Ocena 1 na 1
Świnka Flejka (553 punktów)
Owszem, trzeba zautomatyzować trochę ten proces, bo nie każdy przypadek będzie tak ewidentny. Tutaj było mnóstwo wpadek:
- modus operandi: kilka komentarzy i minusów w dniu rejestracji, a następnie zaprzestanie działalności
- identyczny styl pisania, podobne błędy stylistyczne, a nawet literówki
- zakładanie konta jako kobieta i pisanie o sobie w rodzaju męskim lub na odwrót
- delikatne rozbieżności w wypowiedziach, które miały odwrócić uwagę od tego, że autor jest jeden
- kółko wzajemnej adoracji
- masowe pisanie ewidentnych bzdur na temat dosyć mało znanej książki

Zwłaszcza ten ostatni punkt był wymowny, bo skąd nagle wzięło się tyle osób, które wychwalają "naukowe podejście" pana Hawryszczuka? Autora książki, w której popełniono tyle błędów, że niektóre wydawnictwa musiałyby na to pracować latami...
Bill Kilgore (3086 punktów)
(zablokowany)
Z drugiej strony trochę szkoda... Ktoś mógłby się przyczepić, że dławimy wolność słowa. Proponowałbym zamiast usuwać- "zwijać" i zakrywać dane komentarze (i odpowiedzi do nich), do rozwinięcia przez chętnych. I ozdabiać w narożniku zwiniętej ramki rozkoszną, błazeńską czapką z dzwoneczkami...

Fabricati Diem, Pvnc!
25-04-2011 20:53 
 Ocena 1 na 1
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
Ale to nie były komentarze, lecz typowy trolling, czyli śmieci, które po prostu uprzątnięto. Internet jest i tak ogromnie zaśmiecony, więc nie będziemy raczej kumulować tego zjawiska.
25-04-2011 21:05 
 Ocena 2 na 2
Świnka Flejka (553 punktów)
Pomysł całkiem zgrabny, ale mógłby być zastosowany do uczciwych komentatorów o "kontrowersyjnych poglądach". Autorów "multikont" trzeba zwalczać z całą stanowczością.
rhotax7 (3947 punktów)
Żeby ożywić wątek wkleję obrazek animowany z kolacji u iluminatów i masonów planujących przejęcie władzy nad światem za pomocą kłamstw o bogu i bredni o życiu wiecznym...Udało im się - bo ciemny lud to kupił.

Proszę o wybaczenie za taką samowolę.
Pozdrawiam.

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365