Witam!  Poczułem wewnętrzną potrzebę podzielenia się z Wami tą oto stroną: symphonyofscience.com/ . Mogłoby się to znaleźć równie dobrze w "znalezione w sieci", ale chciałbym wiedzieć: jak Wam się podoba? Na podanej stronie znajdują się filmiki video oraz ścieżki audio, które stworzone zostały w ramach projektu, który ma na celu szerzenie nauki poprzez muzykę. Przyznam się szczerze, że jestem tym zafascynowany!  Przy tych filmikach (nie wszystkich) można włączyć polskie napisy. Najbardziej podobają mi się: "The Big Beginning" oraz "A Wave of Reason". Nie wiem czy jesteście równie pozytywnie nastawieni do tego typu "rzeczy", ale moim zdaniem takie utwory, czy też produkcje filmowe typu "Ciekawość", to młot pneumatyczny na obudowaną betonem religijną głowę. Cieszy mnie to, że chodzą po tym świecie ludzie, którym zależy na walce z ciemnotą i zabobonem.  |