 |
Czy Niemcy znów będą mieli wyrzuty sumienia? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 30-08-2018 10:41 | Arminius (25555 punktów) | Czy Niemcy znów będą mieli wyrzuty sumienia? | Jest tajemnicą poliszynela, że Izrael jest w posiadaniu od 80 do 300 głowic nuklearnych, co czyni go państwem posiadającym jeden z najpotężniejszych arsenałów nuklearnych na świecie. Jeżeli posiada powyżej 200 - to zasoby owe są większe niż znajdujące się do dyspozycji Chin. Posiada także zaawansowane technicznie środki do przenoszenia owej broni masowego rażenia - w tym, wysokiej klasy okręty podwodne, made in Germany. Na decyzję władz niemieckich o sprzedaży owych okrętów armii izraelskiej wpłynęły - między innymi - czynniki natury historycznej, w tym także odpowiedzialność państwa niemieckiego za zbrodnie na Żydach w okresie II wojny światowej. Decyzja jak wyżej władz niemieckich wywołała kontrowersje w społeczeństwie niemieckim - uczulonym na działania prowadzące do proliferacji broni masowego rażenia. Problem jest tym poważniejszy, że Izrael jest państwem niezwykle agresywnym, nieustannie dokonującym aktów wojny, atakującym zbrojnie obiekty na obszarze innych państw, państwem aroganckim ,nieprzestrzegającym zasad prawa międzynarodowego oraz odmawiającym stanowczo podpisania jakichkolwiek umów dotyczących nierozprzestrzeniania, ograniczania i kontroli broni masowego rażenia. Zważywszy na okoliczności jak wyżej - decyzja władz niemieckich o dostarczeniu Izraelowi okrętów podwodnych zdolnych do przenoszenia wyrzutni rakiet z głowicami atomowymi jest tak samo etycznym jak i politycznym skandalem. Poprzez decyzję jak wyżej władze niemieckie mogą stać się współodpowiedzialne za kolejny.....tym razem nuklearny holokaust, na które przygotowane są władze Izraela w sytuacji gdyby - ich zdaniem - wystąpiły przesłanki do użycia broni nuklearnej czy też wcielenia w życie tak zwanej "opcji Samsona" ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,732787) Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału: "Originally, Israel’s nuclear forces relied on air-dropped nuclear bombs and Jericho ballistic missiles. For example, when Egyptian and Syrian armies attacked Israel during the 1973 Yom Kippur War, a squadron of eight Israeli F-4 Phantom jets loaded with nuclear bombs was placed on alert by Prime Minister Golda Meir, ready to unleash nuclear bombs on Cairo and Damascus should the Arab armies break through. Though Israel is the only nuclear-armed state in the Middle East, Tel Aviv is preoccupied by the fear that an adversary might one day attempt a first strike to destroy its nuclear missiles and strike planes on the ground before they can retaliate. Currently, the only hostile states likely to acquire such a capability are Iran or Syria. To forestall such a strategy, Israeli has aggressively targeted missile and nuclear technology programs in Iraq, Syria and Iran with air raids, sabotage and assassination campaigns . However, it also has developed a second-strike capability—that is, a survivable weapon which promises certain nuclear retaliation no matter how effective an enemy’s first strike." nationalin(*)apons-and-some-are-ocean-27011 | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| finerbijk (17282 punktów) | Czyżby antypatia do Izraela przeważyła nad sympatią do Niemiec u Arminiusa?
> Na decyzję władz niemieckich o sprzedaży owych okrętów armii izraelskiej wpłynęły - między innymi - czynniki natury historycznej, w tym także odpowiedzialność państwa niemieckiego za zbrodnie na Żydach w okresie II wojny światowej. Bym z tym nie przesadzał. Jak można coś sprzedać za dobrą kasę to się sprzedaje. Pomijając nieszczęsny okres hitleryzmu i parę incydentów z dalszej przeszłości, Niemcy z Żydami się zwykle świetnie dogadywali i wzajemnie szanowali. W przeciwieństwie do stosunku tych ostatnich do narodów słowiańskich, którymi otwarcie gardzili.
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | sympatie i antypatie | >Czyżby antypatia do Izraela przeważyła nad sympatią do Niemiec u Arminiusa?
Sympatia do - szczególnie obecnych - Niemiec nie oznacza, iż bezkrytycznie i apriorystycznie akceptuję wszelkie decyzje niemieckich władz. Co do antypatii względem Izraela - chyba nie muszę tłumaczyć mego stanowiska?
>Bym z tym nie przesadzał. Jak można coś sprzedać za dobrą kasę to się sprzedaje. >Pomijając nieszczęsny okres hitleryzmu i parę incydentów z dalszej przeszłości, >Niemcy z Żydami się zwykle świetnie dogadywali i wzajemnie szanowali.
Biznesowe kryteria i owszem odgrywają swoją rolę - ale w tym przypadku także względy natury historyczno - politycznej miały duże znaczenie.
>W przeciwieństwie do stosunku tych ostatnich do narodów słowiańskich, którymi >otwarcie gardzili.
To też zależy od okresu i od konkretnej nacji. Przypominam Panu, iż w okresie Powstania Listopadowego przez Niemcy przetoczyła się fala nastrojów wybitnie propolskich. Nawet Wagner tworzył utwory ku naszej chwale. Poza tym, proszę nie zapominać, iż łatwo jest pomylić stosunek wielce krytyczny względem danej nacji z sensu stricto pogardą. Ja - nie przykładając - mam stosunek wielce krytyczny względem Żydów - ale nimi nie gardzę.
|
|
1 na 1 | hyperion (1422 punktów) | Odp: Czy Niemcy znów będą mieli wyrzuty sumienia? | >Jest tajemnicą poliszynela, że Izrael jest w posiadaniu od 80 do 300 głowic nuklearnych, co czyni >go państwem posiadającym jeden z najpotężniejszych arsenałów nuklearnych na świecie. Jeżeli posiada >powyżej 200 - to zasoby owe są większe niż znajdujące się do dyspozycji Chin.
Zadam głupie pytania, ale
1) skąd właściwie wiadomo, że Izrael ma do 200 głowic? Ilość tych głowic w takim kraju wygląda na typowe wyolbrzymienie charakterystyczne dla tej nacji.
2) nawet jeśli mają to skąd wiadomo, że te pociski nuklearne działają (broń jądrową trzeba wszak testować jak każdą inną zresztą)?
3) czy głoszenie, że Izrael ma bron jądrową nie jest przypadkiem zwykłą propagandą nakierowana na zastraszenie potencjalnych przeciwników, fake news, bezczelne łgarstwo?
Wszak my też byliśmy "Silni.Zwarci.Gotowi" a potem okazało się jak było naprawdę.
Wolność wypowiedzi gwarantuje mi Konstytucja Art. 54
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | głowice izraelskie | 1) skąd właściwie wiadomo, że Izrael ma do 200 głowic? Ilość tych głowic w takim kraju wygląda na typowe wyolbrzymienie charakterystyczne dla tej nacji. Z wielu różnych źródeł. W tym także z informacji udzielonych przez Żydów, którzy tworzyli izraelską broń atomową. "Mordechai Vanunu (Hebrew: מרדכי ואנונו; born 14 October 1954), also known as John Crossman,[1][2] is an Israeli former nuclear technician and peace activist[3] who, citing his opposition to weapons of mass destruction, revealed details of Israel's nuclear weapons program to the British press in 1986.[4] He was subsequently lured to Italy by the Israeli intelligence agency Mossad, where he was drugged and abducted. He was secretly transported to Israel and ultimately convicted in a trial that was held behind closed doors.[4] Vanunu spent 18 years in prison, including more than 11 in solitary confinement. Released from prison in 2004, he became subject to a broad array of restrictions on his speech and movement. Since then he has been arrested several times for violations of those restrictions, including giving various interviews to foreign journalists and attempting to leave Israel. He says he suffered "cruel and barbaric treatment" at the hands of Israeli authorities while imprisoned, and suggests that his treatment would have been different if he had not converted to Christianity from Judaism." > nawet jeśli mają to skąd wiadomo, że te pociski nuklearne działają (broń jądrową >trzeba wszak testować jak każdą inną zresztą)?Najpewniej testowali, współpracując z RPA. "The Vela Incident, also known as the South Atlantic Flash, was an unidentified double flash of light detected by an American Vela Hotel satellite on 22 September 1979 near the Prince Edward Islands off Antarctica. The more common theory among those who believe the flash was of nuclear origin is that it resulted from a joint South African-Israeli nuclear test.[1] In 2016, researchers from George Washington University's National Security Archive noted that the debate over the South Atlantic Flash has shifted over the last few years to the side of a man-made weapon test.[2][3] In 2018, a new study claimed that it is highly likely that it was a nuclear test, conducted by Israel.[4][5] While a double-flash signal is characteristic of a nuclear weapons test in the atmosphere, the signal could also have been due to a meteoroid hitting the Vela satellite. All of the previous 41 double flashes detected by the Vela satellites were confirmed to be nuclear explosions.[6][7][8] Some information about the event remains classified." "Well before the Vela Incident, American intelligence agencies had made the assessment that Israel probably possessed its own nuclear weapons.[31] According to journalist Seymour Hersh, the detection was the third joint Israeli-South African nuclear test in the Indian Ocean, and the Israelis had sent two IDF ships and "a contingent of Israeli military men and nuclear experts" for the test.[32] Author Richard Rhodes also concludes the incident was an Israeli nuclear test, conducted in cooperation with South Africa, and that the United States administration deliberately obscured this fact in order to avoid complicating relations with South Africa." en.wikipedia.org/wiki/Vela_Incident> czy głoszenie, że Izrael ma bron jądrową nie jest przypadkiem zwykłą propagandą >nakierowana na zastraszenie potencjalnych przeciwników, fake news, bezczelne łgarstwo?Izrael może nie "zaprzeczać" faktowi posiadania broni jak wyżej - w ramach sprofilowanej propagandy obliczonej na uzyskanie efektu jak w pańskim cytacie, co jednakże wcale nie oznacza, iż tej broni nie ma.
|
|
|  | 1 na 1 | hyperion (1422 punktów) | Odp: głowice izraelskie | > 1) skąd właściwie wiadomo, że Izrael ma do 200 głowic? Ilość tych głowic w takim kraju wygląda na typowe wyolbrzymienie charakterystyczne dla tej nacji.> Z wielu różnych źródeł. W tym także z informacji udzielonych przez Żydów, którzy tworzyli izraelską broń atomową.> "Mordechai Vanunu (Hebrew: מרדכי ואנונו; born 14 October 1954), also known as John Crossman,[1][2] is an Israeli former nuclear technician and peace activist[3] who, citing his opposition to weapons of mass destruction, revealed details of Israel's nuclear weapons program to the British press in 1986.[4] He was subsequently lured to Italy by the Israeli intelligence agency Mossad, where he was drugged and abducted. He was secretly transported to Israel and ultimately convicted in a trial that was held behind closed doors.[4]> Vanunu spent 18 years in prison, including more than 11 in solitary confinement. Released from prison in 2004, he became subject to a broad array of restrictions on his speech and movement. Since then he has been arrested several times for violations of those restrictions, including giving various interviews to foreign journalists and attempting to leave Israel. He says he suffered "cruel and barbaric treatment" at the hands of Israeli authorities while imprisoned, and suggests that his treatment would have been different if he had not converted to Christianity from Judaism."> >nawet jeśli mają to skąd wiadomo, że te pociski nuklearne działają (broń jądrową >trzeba wszak testować jak każdą inną zresztą)?> Najpewniej testowali, współpracując z RPA.> "The Vela Incident, also known as the South Atlantic Flash, was an unidentified double flash of light detected by an American Vela Hotel satellite on 22 September 1979 near the Prince Edward Islands off Antarctica. The more common theory among those who believe the flash was of nuclear origin is that it resulted from a joint South African-Israeli nuclear test.[1] In 2016, researchers from George Washington University's National Security Archive noted that the debate over the South Atlantic Flash has shifted over the last few years to the side of a man-made weapon test.[2][3] In 2018, a new study claimed that it is highly likely that it was a nuclear test, conducted by Israel.[4][5]> While a double-flash signal is characteristic of a nuclear weapons test in the atmosphere, the signal could also have been due to a meteoroid hitting the Vela satellite. All of the previous 41 double flashes detected by the Vela satellites were confirmed to be nuclear explosions.[6][7][8] Some information about the event remains classified."> "Well before the Vela Incident, American intelligence agencies had made the assessment that Israel probably possessed its own nuclear weapons.[31] According to journalist Seymour Hersh, the detection was the third joint Israeli-South African nuclear test in the Indian Ocean, and the Israelis had sent two IDF ships and "a contingent of Israeli military men and nuclear experts" for the test.[32] Author Richard Rhodes also concludes the incident was an Israeli nuclear test, conducted in cooperation with South Africa, and that the United States administration deliberately obscured this fact in order to avoid complicating relations with South Africa."> en.wikipedia.org/wiki/Vela_Incident> >czy głoszenie, że Izrael ma bron jądrową nie jest przypadkiem zwykłą propagandą >nakierowana na zastraszenie potencjalnych przeciwników, fake news, bezczelne łgarstwo?> Izrael może nie "zaprzeczać" faktowi posiadania broni jak wyżej - w ramach sprofilowanej propagandy obliczonej na uzyskanie efektu jak w pańskim cytacie, co jednakże wcale nie oznacza, iż tej broni nie ma.Nadal coś mi tu śmierdzi, jak z domniemanym chrztem Mieszka- niby był a nie wiadomo gdzie, kiedy dokładnie, kto jest chrzestnym. Tutaj też niby mają te bomby jądrowe a "najprawdopodobniej", "mają środki do przenoszenia", i wszystko to "potwierdzają" Amerykanie, hiper-przyjaciele Izraela. Może Izrael ma kilka "brudnych" jądrowych głowic (co to nie zrobią wielkiego buuum ale zanieczyszczą atakowany teren na set lecia). Wystarczyłoby aby Izrael zrobił jedną otwartą próbę jądrową i wtedy drżyjcie Araby. A nie zrobił. Dziwne.
Wolność wypowiedzi gwarantuje mi Konstytucja Art. 54
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|