Racjonalista - Strona głównaDo treści
Tadzio z Torunia u mnie w domu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
12-01-2009 19:37paluch (313 punktów)Tadzio z Torunia u mnie w domu
Ocena 5 na 5
bilgoraj.c(*)mosci/news.php?id=2976&dzial=0
Ta wielka biba planowana jest w moim miasteczku a ja mam chęć tam pójść. Z jakimś cwanym hasłem, tylko tak aby nie skończyć w sądzie. Myślałem o hasełku "oddaj pieniądze stoczni" a następnie o błyskawicznym oddaleniu się stamtąd moim rowerkiem . Jakieś propozycje? Wiem że większość z was mi to odradzi a nawet wyzwie od idiotów ale co tam, taka okazja zdarza się raz w życiu.
Pozdrawiam
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

diogenes (42753 punktów)
>Jakieś propozycje?

Jasne...święcone,
zeszłoroczne jaja.
lotrek (14275 punktów)
>wiem że większość z was mi
>to odradzi a nawet wyzwie od idiotów ale co tam, taka okazja zdarza się raz w życiu.

Ależ idź, tylko ubierz sobie jakiś gustowny moherowy berecik dla niepoznaki



Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
Adam Wojtkiewicz (3958 punktów)
>bilgoraj.c(*)mosci/news.php?id=2976&dzial=0
>Ta wielka biba planowana jest w moim miasteczku a ja mam chęć tam pójść. Z jakimś cwanym hasłem,
>tylko tak aby nie skończyć w sądzie. Myślałem o hasełku "oddaj pieniądze stoczni" a następnie o
>błyskawicznym oddaleniu się stamtąd moim rowerkiem . Jakieś propozycje? Wiem że większość z was mi
>to odradzi a nawet wyzwie od idiotów ale co tam, taka okazja zdarza się raz w życiu.
>Pozdrawiam

Koniecznie zarejestruj happening na wideo i wrzuć nam potem na youtube.

Powodzenia! Gratuluję odwagi.

Adam
13-01-2009 09:41 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Koniecznie zarejestruj happening na wideo i wrzuć nam potem na youtube.
No coś ty! Chcesz narażać człowieka na utratę zdrowia i sprzętu?
Jak zacznie filmować i okaże się, że nie jest z TV Trwam, to go pobiją a sprzęt rozwalą. Przecież mohery to dzicz.

   
Władek Lichacz (2050 punktów)
>Myślałem o hasełku "oddaj pieniądze stoczni"

Raczej coś innego. Nie interesowałem się tym specjalnie, ale nawet i do mnie docierały informacje, że były wszczynane postępowania i umarzane. I to nawet kilkakrotnie. Nie podpowiem Tobie jakie, bo nie wiem, co on w swoim radyjku teraz wygaduje.
Jeden, jedyny raz słyszałem jego na samym początku i to mi wystarczy.
jad11 (18783 punktów)
Cytat:
bilgoraj.c(*)mosci/news.php?id=2976&dzial=0
Ta wielka biba planowana jest w moim miasteczku a ja mam chęć tam pójść. Z jakimś cwanym hasłem,
tylko tak aby nie skończyć w sądzie.


Lepszy sąd od linczu.

Cytat:
Myślałem o hasełku "oddaj pieniądze stoczni" a następnie o
błyskawicznym oddaleniu się stamtąd moim rowerkiem .


Moja propozycja to trzy słowa do ojca prowadzącego.
12-01-2009 22:30 
 Ocena 4 na 4
MarcinK (9189 punktów)
> Moja propozycja to trzy słowa do ojca prowadzącego.

Skąd wiesz czy to obelga?
12-01-2009 23:26 
 Ocena 2 na 2
jad11 (18783 punktów)
Cytat:
>> Moja propozycja to trzy słowa do ojca prowadzącego.Skąd wiesz czy to obelga?


Bo tak jest ogólnie przyjęte. Nie znaczy to jednak, że nie może być jednocześnie życzeniem wszystkiego najlepszego.
12-01-2009 23:49 
 Ocena 3 na 3
MarcinK (9189 punktów)
> Cytat:
>> Moja propozycja to trzy słowa do ojca prowadzącego.Skąd wiesz czy to obelga?

>Bo tak jest ogólnie przyjęte. Nie znaczy to jednak, że nie może być jednocześnie życzeniem wszystkiego najlepszego.

Chyba się nieco rozminęliśmy. Chodziło mi o upodobania R. Choć możliwe, że to ja się teraz rozmijam.

Pozdrawiam
13-01-2009 00:01 
 Ocena 1 na 1
jad11 (18783 punktów)
Cytat:
Choć możliwe, że to ja się teraz rozmijam.




Pozdrawiam.
12-01-2009 23:04 
 Ocena 1 na 1
webmaster (moderator)
Eee tam.. Mk 10:21
"Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie."
12-01-2009 23:11 
 Ocena 7 na 7
MarcinK (9189 punktów)
>Eee tam.. Mk 10:21
>"Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie."

I nie wierć więcej bo mnie łeb boli. Bóg.
12-01-2009 23:24 
 Ocena 3 na 3
jad11 (18783 punktów)
Cytat:
>Eee tam.. Mk 10:21
>"Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie."


+ ,którego nie można dać.
13-01-2009 11:10 
 Ocena 4 na 4
Władek Lichacz (2050 punktów)
>Eee tam.. Mk 10:21
>"Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie."

Przecież on ma tylko sutannę, a cała reszta należy do Kościoła.
To co, ma nago chodzić?
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>bilgoraj.c(*)mosci/news.php?id=2976&dzial=0
   "Na spotkanie wybiera się Ojciec Tadeusz Rydzyk (CSsR) Dyrektor Radia Maryja w Toruniu."

Co to znaczy "CSsR"?
   
13-01-2009 11:08 
 Ocena 2 na 2
Gosia (9452 punktów)

>Co to znaczy "CSsR"?

Skrót nazwy zakonu.
Congregatio Sanctissimi Redemptoris - Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela.
13-01-2009 12:35 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Congregatio Sanctissimi Redemptoris - Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela.
Dzięki. A to małe "s", to od czego?
13-01-2009 18:47 
 Ocena 2 na 2
Gosia (9452 punktów)
>>Congregatio Sanctissimi Redemptoris - Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela.
>Dzięki. A to małe "s", to od czego?
Od najświętszego. Samo "S", oznaczałoby świętego (sancti).
13-01-2009 21:14 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>>>Congregatio Sanctissimi Redemptoris - Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela.
>>Dzięki. A to małe "s", to od czego?
>Od najświętszego. Samo "S", oznaczałoby świętego (sancti).
To dziwaczne. Normalny akronim tworzy się z pierwszych liter słów wyrażenia a nie z pierwszych liter oraz jednej z liter jednego z wyrazów wyrażenia.
No ale KK rządzi się swoimi zasadami...

   
13-01-2009 23:01 
 Ocena 4 na 4
Gosia (9452 punktów)

>No ale KK rządzi się swoimi zasadami....
Nie KK, ale gramatyka łacińska.
13-01-2009 23:45 
 Ocena 2 na 4
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>>No ale KK rządzi się swoimi zasadami....
>Nie KK, ale gramatyka łacińska.
Jedno mają wspólne - są zjawiskami wymarłymi, interesującymi wyłącznie dziwaków.
   
14-01-2009 12:58 
 Ocena 2 na 2
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
>Jedno mają wspólne - są zjawiskami wymarłymi, interesującymi wyłącznie dziwaków.

To wyrzuć z języka polskiego (że o włoskim, hiszpańskim, portugalskim i francuskim nie wspomnę) wszystkie słowa pochodzenia łacińskiego. Zobaczysz co z tego zostanie i czy się z kimś dogadasz.

fides ex necessitate esse non debet
14-01-2009 13:39 
 Ocena 2 na 2
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>>Jedno mają wspólne - są zjawiskami wymarłymi, interesującymi wyłącznie dziwaków.
>To wyrzuć z języka polskiego (że o włoskim, hiszpańskim, portugalskim i francuskim nie wspomnę) wszystkie słowa pochodzenia łacińskiego. Zobaczysz co z tego zostanie i czy się z kimś dogadasz.
Powiadają, że jak Bóg chce kogoś pokarać, to odbiera mu rozum.
Ja bym do tego dodał: "lub poczucie humoru"

   
15-01-2009 00:06 
 Ocena 2 na 2
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
>[color=#660000]Powiadają, że jak Bóg chce kogoś pokarać, to odbiera mu rozum.

Szkoda, że na Ciebie trafiło.

fides ex necessitate esse non debet
15-01-2009 09:09 
 Ocena 2 na 2
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>>Powiadają, że jak Bóg chce kogoś pokarać, to odbiera mu rozum.
>Szkoda, że na Ciebie trafiło.
O! Jednak masz poczucie humoru. Czyli to jednak tego drugiego ci brakuje.
   

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365