Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zdjęcie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
31-01-2009 15:10stilgar (7322 punktów)Zdjęcie
Ocena 10 na 10
Zobaczyłem zdjęcie przy jednym z artykułów na gazeta.pl i jakoś tak mnie to uderzyło, że musiałem to tutaj wkleić

soup.lidel(*)zej-dzi-ga-fot-pawe-ma-ecki-ag

Średniowiecze vs. hi-tech ;]

Cytat:
Szaman kieruje swoją magiczną pałeczkę w stronę maszyny Zła. Krople wody spadają na miedziane ścieżki, następuje zwarcie, które unicestwia Bestię. Zło zostało pokonane po raz kolejny.

Taki mi sie opis do tego wymyślił
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

rudyment (3233 punktów)
A może lepiej "zderzenie kultur"?

nauka nie ulega hybris
Pabloss (4221 punktów)
Wiecie co.....ktoś tu chyba zawalił, gdyż odkąd pamiętam to uczono mnie w szkole, że z wodą nie podchodzi się do urządzeń elektycznych. Ten biskup chyba zwiewał z lekcji skoro wysokiej klasy sprzęt elektroniczny chlapie wodą - czy chce wywołać pożar??? Jakbym sam coś takiego uczynił to na mur beton wezwaliby policję, a tu proszę wystarczy jakaś sukienka po babci w kolorze fioletu, biret biskupi z Allegro za 50 zł i szczotka do pajęczyn - i już jestem biskupem katolickim i mam gdzieś obowiązujące przepisy i ogólnie prawo jako takie. To się nazywa życie . Pozdrawiam kolegów biskupów i życzę im mnogości takich pokropków, wszak komputerów w Polsce nie brakuje.
31-01-2009 17:13 
 Ocena 3 na 3
Michał Żelazny (1528 punktów)
Hej, "to" się nawet wydarzyło w moich rodzinnych stronach Z tego co pamiętam to Dzięga jest "papa sandomierska". Wreszcie się dowiedziałem jak facet wygląda! Dzięki wielkie

A tak serio: zabawniej by było jakby urządzenie było pod napięciem. Ciekawe czy komuś by było śpieszno do ratowania "popieszczonego" kaznodziei. Swoją drogą, to KK już nie uważa technologii za wymysł Szatana?
31-01-2009 18:27 
 Ocena 3 na 3
Gosia (9452 punktów)

> Swoją drogą, to KK już nie uważa technologii za wymysł Szatana?
Uważa, toteż odprawia technoegzorcyzmy.
31-01-2009 18:36 
 Ocena 2 na 2
Michał Żelazny (1528 punktów)
>> Swoją drogą, to KK już nie uważa technologii za wymysł Szatana?
> Uważa, toteż odprawia technoegzorcyzmy.
>
To w sumie doskonale wyjaśnia wyraz twarzy Dzięgi. Myśli sobie pewnie: "A masz ty zła maszyno, której działania i tak nie rozumiem, więc musisz być dziełem diabła, bo winą za to nie jest moje niedouczenie, albowiem, ponieważ, gdyż my - hierarchowie KK - wiemy wszystko".
31-01-2009 20:00 
 Ocena 1 na 1
stilgar (7322 punktów)
> albowiem, ponieważ, gdyż

Zaprawdę powiadam wam zniszczone będzie narzędzie Szatana, tą oto wodą, która nie jest zwykłą wodą, lecz wodą natchnioną duchem świętym, który to duch sobie z tą złą istotą poradzi. A MASZ!
31-01-2009 20:10 
 Ocena 4 na 4
Michał Żelazny (1528 punktów)
> zniszczone będzie narzędzie Szatana, tą oto wodą,

No wiesz, urządzenie elektryczne można zniszczyć zalewając je wodą, więc księdzu był o krok do udowodnienia działania wody święconej na diabelskie pomioty A kmiotki gotowe byłyby uwierzyć że czynu tego dokonał sam bóg, za pomocą biskupiej ręki.
31-01-2009 20:41 
 Ocena 1 na 1
Pabloss (4221 punktów)
To w sumie doskonale wyjaśnia wyraz twarzy Dzięgi. Myśli sobie pewnie: "A masz ty zła maszyno, której działania i tak nie rozumiem, więc musisz być dziełem diabła, bo winą za to nie jest moje niedouczenie, albowiem, ponieważ, gdyż my - hierarchowie KK - wiemy wszystko".

Kolego Michale - no ja raczej upierałbym się, że biskup aż tak źle nie myśli o tej maszynie, wszak wiekszość księży umawia się na seks z chłopcami bądź dziewczętami właśnie za pośrednictwem elektroniki. Raczej bym powiedział, że dokonując pokropku biskup mówi - "obyś mi maszyno przyniosła w darze setkę ministrantów albo zastepy młodych gospoś"
placownik (17853 punktów)

>Średniowiecze vs. hi-tech ;] na Łysej Górze...

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
webmaster (moderator)
Zaprawdę powiadam wam, serwery racjonalisty nie były święcone. Co gorsza, stoją na nieświęconej ziemi w laickim kraju
31-01-2009 21:21 
 Ocena 3 na 3
stilgar (7322 punktów)
>>Średniowiecze vs. hi-tech ;] na Łysej Górze...
>   Pozdrawiam
>
Niech strój słów podkreśla urodę myśli

Cytat:
Biskup Andrzej Dzięga, ordynariusz diecezji sandomierskiej, poświęcił nowy nadajnik TVP Kielce na Świętym Krzyżu. Dzięki niemu zasięg sygnału TVP Kielce zwiększył się czterokrotnie i lokalne programy może oglądać ponad 800 tys. osób.


Po co komu silniejszy nadajnik, jak wystarczy poświęcić...
31-01-2009 21:40 
 Ocena 4 na 4
placownik (17853 punktów)

>Po co komu silniejszy nadajnik, jak wystarczy poświęcić...

   Nadajnik nadajnikiem, ale dziennikarzynę, który poronił tę notatkę, z przyjemnością prześwięciłbym własnoręcznie, nie trudząc w tym celu nawet wikarego.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
Sylwia G (81 punktów)
stilgar (7322 punktów)
>Aż się prosiło...
>bighugelabs.com/flickr/output/motivator744467.jpg
Nie dziala ten obrazek.
01-02-2009 15:40 
 Ocena 2 na 2
belvedere (5304 punktów)
(zablokowany)
>dziennikarzynę, który poronił tę notatkę, z przyjemnością prześwięciłbym własnoręcznie,

   Ja z kolei tej "dziennikarzynie" skłonna jestem współczuć, nie wykluczam bowiem takiej oto okoliczności, że ta "dziennikarzyna" musi pisać takie brednie, bo taki jest trend w redakcji i jeśli mu się nie podda, to zostanie wylana z pracy, nie dostanie wypłaty lub w najlepszym przypadku zostanie przeniesiona do działu horoskopów. Niewiele jest w kraju gazet, w których można publikować wiadomości o pijanym proboszczu za kierownicą bądź relacjach Kościół-pieniądze. Lokalne oddziały gazet być może takiej niezależności jak te stołeczne nie mają.
   
01-02-2009 18:44 
 Ocena 2 na 2
placownik (17853 punktów)

>Ja z kolei tej "dziennikarzynie" skłonna jestem współczuć, nie wykluczam bowiem takiej oto okoliczności, że ta "dziennikarzyna" musi pisać takie brednie,

   Informacja o najświeższych dokonaniach Jego Eminencji to nie są żadne brednie! Nie można jednak zaakceptować narażania Jego Eminencji na wysoce niestosowne żarty sugerujące, że to właśnie dzięki Jego Eminencji poświęceniu, zwiększył się zasięg nadajnika. To karygodne! To wystawia na szwank dobre imię Jego Eminencji i jest obrazą poczucia rozsądku żywionego przez szerokie rzesze wiernych wielce zasłużonej dla polskiego Kościoła Diecezji Sandomierskiej.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
szperacz (2861 punktów)
>Zobaczyłem zdjęcie przy jednym z artykułów na gazeta.pl i jakoś tak mnie to uderzyło, że musiałem
>to tutaj wkleić

A może woda święcona nie przewodzi prądu elektrycznego? Czy ktoś to sprawdzał? Wtedy wszelkie obawy byłyby bezpodstawne.
01-02-2009 15:19 
 Ocena 3 na 3
Władek Lichacz (2050 punktów)
>A może woda święcona nie przewodzi prądu elektrycznego? Czy ktoś to sprawdzał? Wtedy wszelkie obawy byłyby bezpodstawne.

Nie mam w mieszkaniu czegoś takiego na stanie, ale za to wiem już co mówi ksiądz, gdy ją święci:

Wszechmogący wieczny Boże,wszystko co istnieje pochodzi od Ciebie. Pobłogosław tę wodę, którą będziemy pokropieni jako znak nowego życia i oczyszczenia z grzechów. Ufni w Twoje miłosierdzie, błagamy Cię: odpuść nam nasze grzechy, abyśmy z czystym sercem mogli Ci służyć. A gdy choroba lub inne niebezpieczeństwa i zakusy złego ducha będą nam zagrażać, niech nas chroni Twoja opieka. Prosimy Cię o to, przez Chrystusa Pana naszego. Amen

Nowe życie dla tej maszyny - z tym się zgodzę, ale kiedy i jak ona zdążyła już zgrzeszyć?
Biorąc pod uwagę ilość programów katolickich to faktycznie będzie im służyć.
Zakus złego ducha pewnie też będzie sporo, filmy erotyczne też bywają w telewizji.
Andrzej Wendrychowicz (6624 punktów)
>Zobaczyłem zdjęcie przy jednym z artykułów na gazeta.pl i jakoś tak mnie to uderzyło, że musiałem to tutaj wkleić
>
Oto podpis pod zdjęciem:
Biskup Andrzej Dzięga, ordynariusz diecezji sandomierskiej, poświęcił nowy nadajnik TVP Kielce na Świętym Krzyżu. Dzięki niemu zasięg sygnału TVP Kielce zwiększył się czterokrotnie i lokalne programy może oglądać ponad 800 tys. osób.

Nie czytałeś uważnie. To dzięki biskupowi zasięg powiększył się czterokrotnie.
01-02-2009 21:37 
 Ocena 1 na 1
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)

> Biskup Andrzej Dzięga, ordynariusz diecezji sandomierskiej, poświęcił nowy nadajnik TVP Kielce na Świętym Krzyżu. Dzięki niemu zasięg sygnału TVP Kielce zwiększył się czterokrotnie i lokalne programy może oglądać ponad 800 tys. osób.
>Nie czytałeś uważnie. To dzięki biskupowi zasięg powiększył się czterokrotnie.
Nie jestem specjalistą i w związku z tym mam pytanie. Który z wyrazów jest podmiotem w pierwszym zdaniu? Biskup? Do tego podmiotu nawiązuje drugie zdanie. Można byłoby rzeczywiście przyjąć, że to dzięki biskupowi nadajnik zwiększył moc. Dziennikarz w zgrabny sposób podziałał na podświadomość czytelników( manipulacja - pieniądze). Nie wszyscy muszą znać się na elektronice, ale większość ludzi wierzących uważa, że Bóg jest wszechmogący a kapłan jest jego przedstawicielem na Ziemi.
W związku z tym, nie ma niczego dziwnego w tym, że za wstawiennictwem bożym powiększyła się moc nadajnika.
Mogę tylko dodać, że moja teściowa do tej pory uważa, że Ziemia jest płaska, bo jak powiedziała - " ci ludzie po drugiej stronie musieliby pospadać a woda spłynąć w Kosmos".
Przecież to takie logiczne...

Pozdrawiam - Zbyszek


Przewartościowanie wszelkich wartości
- oto moja formuła dla aktu najwyższego namysłu ludzkości nad sobą,
aktu, który stał się we mnie ciałem i geniuszem. /Friedrich Nietzsche/
01-02-2009 21:40 
 Ocena 2 na 2
stilgar (7322 punktów)
>> Biskup Andrzej Dzięga, ordynariusz diecezji sandomierskiej, poświęcił nowy nadajnik TVP Kielce na Świętym Krzyżu. Dzięki niemu zasięg sygnału TVP Kielce zwiększył się czterokrotnie i lokalne programy może oglądać ponad 800 tys. osób.
>>Nie czytałeś uważnie. To dzięki biskupowi zasięg powiększył się czterokrotnie.
>Nie jestem specjalistą i w związku z tym mam pytanie. Który z wyrazów jest podmiotem w pierwszym zdaniu? Biskup?

"Biskup (...) poświęcił (...) nadajnik (...)."

Biskup - podmiot
poświęcił - orzeczenie
nadajnik - dopełnienie

Z tego co pamiętam z lekcji polskiego

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365