 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 31-01-2009 15:10 | stilgar (7322 punktów) | Zdjęcie
10 na 10 | Zobaczyłem zdjęcie przy jednym z artykułów na gazeta.pl i jakoś tak mnie to uderzyło, że musiałem to tutaj wkleić soup.lidel(*)zej-dzi-ga-fot-pawe-ma-ecki-agŚredniowiecze vs. hi-tech ;] Cytat:Szaman kieruje swoją magiczną pałeczkę w stronę maszyny Zła. Krople wody spadają na miedziane ścieżki, następuje zwarcie, które unicestwia Bestię. Zło zostało pokonane po raz kolejny. Taki mi sie opis do tego wymyślił  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| rudyment (3233 punktów) | A może lepiej "zderzenie kultur"?
nauka nie ulega hybris
|
|
9 na 9 | Pabloss (4221 punktów) | Wiecie co.....ktoś tu chyba zawalił, gdyż odkąd pamiętam to uczono mnie w szkole, że z wodą nie podchodzi się do urządzeń elektycznych. Ten biskup chyba zwiewał z lekcji skoro wysokiej klasy sprzęt elektroniczny chlapie wodą - czy chce wywołać pożar??? Jakbym sam coś takiego uczynił to na mur beton wezwaliby policję, a tu proszę wystarczy jakaś sukienka po babci w kolorze fioletu, biret biskupi z Allegro za 50 zł i szczotka do pajęczyn - i już jestem biskupem katolickim i mam gdzieś obowiązujące przepisy i ogólnie prawo jako takie. To się nazywa życie  . Pozdrawiam kolegów biskupów i życzę im mnogości takich pokropków, wszak komputerów w Polsce nie brakuje.
|
|
 | 3 na 3 | Michał Żelazny (1528 punktów) | Hej, "to" się nawet wydarzyło w moich rodzinnych stronach  Z tego co pamiętam to Dzięga jest "papa sandomierska". Wreszcie się dowiedziałem jak facet wygląda! Dzięki wielkie  A tak serio: zabawniej by było jakby urządzenie było pod napięciem. Ciekawe czy komuś by było śpieszno do ratowania "popieszczonego" kaznodziei. Swoją drogą, to KK już nie uważa technologii za wymysł Szatana?
|
|
|  | 3 na 3 | Gosia (9452 punktów) |
> Swoją drogą, to KK już nie uważa technologii za wymysł Szatana? Uważa, toteż odprawia technoegzorcyzmy.
|
|
| |  | 2 na 2 | Michał Żelazny (1528 punktów) | > > Swoją drogą, to KK już nie uważa technologii za wymysł Szatana?> Uważa, toteż odprawia technoegzorcyzmy.> To w sumie doskonale wyjaśnia wyraz twarzy Dzięgi. Myśli sobie pewnie: "A masz ty zła maszyno, której działania i tak nie rozumiem, więc musisz być dziełem diabła, bo winą za to nie jest moje niedouczenie, albowiem, ponieważ, gdyż my - hierarchowie KK - wiemy wszystko".
|
|
| | |  | 1 na 1 | stilgar (7322 punktów) | > albowiem, ponieważ, gdyż
Zaprawdę powiadam wam zniszczone będzie narzędzie Szatana, tą oto wodą, która nie jest zwykłą wodą, lecz wodą natchnioną duchem świętym, który to duch sobie z tą złą istotą poradzi. A MASZ!
|
|
| | | |  | 4 na 4 | Michał Żelazny (1528 punktów) | > zniszczone będzie narzędzie Szatana, tą oto wodą,No wiesz, urządzenie elektryczne można zniszczyć zalewając je wodą, więc księdzu był o krok do udowodnienia działania wody święconej na diabelskie pomioty  A kmiotki gotowe byłyby uwierzyć że czynu tego dokonał sam bóg, za pomocą biskupiej ręki.
|
|
| | |  | 1 na 1 | Pabloss (4221 punktów) | To w sumie doskonale wyjaśnia wyraz twarzy Dzięgi. Myśli sobie pewnie: "A masz ty zła maszyno, której działania i tak nie rozumiem, więc musisz być dziełem diabła, bo winą za to nie jest moje niedouczenie, albowiem, ponieważ, gdyż my - hierarchowie KK - wiemy wszystko".  Kolego Michale - no ja raczej upierałbym się, że biskup aż tak źle nie myśli o tej maszynie, wszak wiekszość księży umawia się na seks z chłopcami bądź dziewczętami właśnie za pośrednictwem elektroniki. Raczej bym powiedział, że dokonując pokropku biskup mówi - "obyś mi maszyno przyniosła w darze setkę ministrantów albo zastepy młodych gospoś"
|
|
| placownik (17853 punktów) |
> Średniowiecze vs. hi-tech ;] na Łysej Górze... Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
 | | webmaster (moderator) | Zaprawdę powiadam wam, serwery racjonalisty nie były święcone. Co gorsza, stoją na nieświęconej ziemi w laickim kraju
|
|
 | 3 na 3 | stilgar (7322 punktów) | > >Średniowiecze vs. hi-tech ;] na Łysej Górze...> Pozdrawiam> Niech strój słów podkreśla urodę myśli Cytat:Biskup Andrzej Dzięga, ordynariusz diecezji sandomierskiej, poświęcił nowy nadajnik TVP Kielce na Świętym Krzyżu. Dzięki niemu zasięg sygnału TVP Kielce zwiększył się czterokrotnie i lokalne programy może oglądać ponad 800 tys. osób. Po co komu silniejszy nadajnik, jak wystarczy poświęcić...
|
|
|  | 4 na 4 | placownik (17853 punktów) |
>Po co komu silniejszy nadajnik, jak wystarczy poświęcić...
Nadajnik nadajnikiem, ale dziennikarzynę, który poronił tę notatkę, z przyjemnością prześwięciłbym własnoręcznie, nie trudząc w tym celu nawet wikarego.
Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
| |  | 2 na 2 belvedere (5304 punktów) (zablokowany) | >dziennikarzynę, który poronił tę notatkę, z przyjemnością prześwięciłbym własnoręcznie,
Ja z kolei tej "dziennikarzynie" skłonna jestem współczuć, nie wykluczam bowiem takiej oto okoliczności, że ta "dziennikarzyna" musi pisać takie brednie, bo taki jest trend w redakcji i jeśli mu się nie podda, to zostanie wylana z pracy, nie dostanie wypłaty lub w najlepszym przypadku zostanie przeniesiona do działu horoskopów. Niewiele jest w kraju gazet, w których można publikować wiadomości o pijanym proboszczu za kierownicą bądź relacjach Kościół-pieniądze. Lokalne oddziały gazet być może takiej niezależności jak te stołeczne nie mają.
|
|
| | |  | 2 na 2 | placownik (17853 punktów) |
>Ja z kolei tej "dziennikarzynie" skłonna jestem współczuć, nie wykluczam bowiem takiej oto okoliczności, że ta "dziennikarzyna" musi pisać takie brednie,
Informacja o najświeższych dokonaniach Jego Eminencji to nie są żadne brednie! Nie można jednak zaakceptować narażania Jego Eminencji na wysoce niestosowne żarty sugerujące, że to właśnie dzięki Jego Eminencji poświęceniu, zwiększył się zasięg nadajnika. To karygodne! To wystawia na szwank dobre imię Jego Eminencji i jest obrazą poczucia rozsądku żywionego przez szerokie rzesze wiernych wielce zasłużonej dla polskiego Kościoła Diecezji Sandomierskiej.
Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
3 na 3 | szperacz (2861 punktów) | > Zobaczyłem zdjęcie przy jednym z artykułów na gazeta.pl i jakoś tak mnie to uderzyło, że musiałem> to tutaj wkleić  A może woda święcona nie przewodzi prądu elektrycznego?  Czy ktoś to sprawdzał?  Wtedy wszelkie obawy byłyby bezpodstawne.
|
|
 | 3 na 3 | Władek Lichacz (2050 punktów) | > A może woda święcona nie przewodzi prądu elektrycznego? Czy ktoś to sprawdzał? Wtedy wszelkie obawy byłyby bezpodstawne.Nie mam w mieszkaniu czegoś takiego na stanie, ale za to wiem już co mówi ksiądz, gdy ją święci: Wszechmogący wieczny Boże,wszystko co istnieje pochodzi od Ciebie. Pobłogosław tę wodę, którą będziemy pokropieni jako znak nowego życia i oczyszczenia z grzechów. Ufni w Twoje miłosierdzie, błagamy Cię: odpuść nam nasze grzechy, abyśmy z czystym sercem mogli Ci służyć. A gdy choroba lub inne niebezpieczeństwa i zakusy złego ducha będą nam zagrażać, niech nas chroni Twoja opieka. Prosimy Cię o to, przez Chrystusa Pana naszego. AmenNowe życie dla tej maszyny - z tym się zgodzę, ale kiedy i jak ona zdążyła już zgrzeszyć? Biorąc pod uwagę ilość programów katolickich to faktycznie będzie im służyć. Zakus złego ducha pewnie też będzie sporo, filmy erotyczne też bywają w telewizji.
|
|
2 na 2 | Andrzej Wendrychowicz (6624 punktów) | > Zobaczyłem zdjęcie przy jednym z artykułów na gazeta.pl i jakoś tak mnie to uderzyło, że musiałem to tutaj wkleić  > Oto podpis pod zdjęciem: Biskup Andrzej Dzięga, ordynariusz diecezji sandomierskiej, poświęcił nowy nadajnik TVP Kielce na Świętym Krzyżu. Dzięki niemu zasięg sygnału TVP Kielce zwiększył się czterokrotnie i lokalne programy może oglądać ponad 800 tys. osób. Nie czytałeś uważnie. To dzięki biskupowi zasięg powiększył się czterokrotnie.
|
|
 | 1 na 1 | Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) |
> Biskup Andrzej Dzięga, ordynariusz diecezji sandomierskiej, poświęcił nowy nadajnik TVP Kielce na Świętym Krzyżu. Dzięki niemu zasięg sygnału TVP Kielce zwiększył się czterokrotnie i lokalne programy może oglądać ponad 800 tys. osób.> Nie czytałeś uważnie. To dzięki biskupowi zasięg powiększył się czterokrotnie.Nie jestem specjalistą i w związku z tym mam pytanie. Który z wyrazów jest podmiotem w pierwszym zdaniu? Biskup? Do tego podmiotu nawiązuje drugie zdanie. Można byłoby rzeczywiście przyjąć, że to dzięki biskupowi nadajnik zwiększył moc. Dziennikarz w zgrabny sposób podziałał na podświadomość czytelników( manipulacja - pieniądze). Nie wszyscy muszą znać się na elektronice, ale większość ludzi wierzących uważa, że Bóg jest wszechmogący a kapłan jest jego przedstawicielem na Ziemi. W związku z tym, nie ma niczego dziwnego w tym, że za wstawiennictwem bożym powiększyła się moc nadajnika. Mogę tylko dodać, że moja teściowa do tej pory uważa, że Ziemia jest płaska, bo jak powiedziała - " ci ludzie po drugiej stronie musieliby pospadać a woda spłynąć w Kosmos". Przecież to takie logiczne... Pozdrawiam - Zbyszek 
Przewartościowanie wszelkich wartości - oto moja formuła dla aktu najwyższego namysłu ludzkości nad sobą, aktu, który stał się we mnie ciałem i geniuszem. /Friedrich Nietzsche/
|
|
|  | 2 na 2 | stilgar (7322 punktów) | > > Biskup Andrzej Dzięga, ordynariusz diecezji sandomierskiej, poświęcił nowy nadajnik TVP Kielce na Świętym Krzyżu. Dzięki niemu zasięg sygnału TVP Kielce zwiększył się czterokrotnie i lokalne programy może oglądać ponad 800 tys. osób.> >Nie czytałeś uważnie. To dzięki biskupowi zasięg powiększył się czterokrotnie.> Nie jestem specjalistą i w związku z tym mam pytanie. Który z wyrazów jest podmiotem w pierwszym zdaniu? Biskup?"Biskup (...) poświęcił (...) nadajnik (...)." Biskup - podmiot poświęcił - orzeczenie nadajnik - dopełnienie Z tego co pamiętam z lekcji polskiego
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|