Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zagadka ekologiczna

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
23-04-2009 05:48rudyment (3233 punktów)Zagadka ekologiczna
Ocena 3 na 3
Przychodzi jaskiniowiec do szaman i pyta:
- Czy to prawda, że żyjemy w nieskażonym środowisku?
- Tak.
- Pijemy wyłącznie czystą wodę i jemy tylko zdrową żywność?
- Prawda.
- Spędzamy wiele czasu w ruchu na świeżym powietrzu?
- Zgadza się.
- To dlaczego dożywamy tylko trzydziestu lat?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Robert Zawecki (4718 punktów)
>- To dlaczego dożywamy tylko trzydziestu lat?
Albowiem stare mięso dłużej trzeba gotować, a i tak gorzej smakuje!


Kisiel: Biednym nic z tego nie przyjdzie, że bogaci też zbiednieją.
Matix (5786 punktów)
>- To dlaczego dożywamy tylko trzydziestu lat?

Ponieważ jesteście brudasami, nie przestrzegacie zasad higieny, nie myjecie zębów (ani razu w życiu). Wasze organizmy wykańczają się przez ogólne przemęczenie ciężkim życiem. Chorujecie na prostackie choroby, których można się ustrzec, jedząc to tłuste niedopieczone mięcho, po prostu myjąc ręce. Jecie prawie w 100% (lub w 100%) mięso.... cóż za różnorodna i bogata w witaminy dieta! Nie macie ciepłych domów na zimę, marzniecie, nie macie nawet dobrych butów dla ochrony przed zimnem. Nie znacie prostych zasad medycyny, typu pierwsza pomoc, czy też prostych metod leczenia zwykłych chorób. Co tu dużo mówić, brakuje Wam wiedzy, organizacji, kultury. Jesteście uzależnieni od ataków niebezpiecznych zwierząt, często padacie ich ofiarami, np. gdy na nie polujecie. Złamanie kości np. nogi oznacza dla Was pewną śmierć. Itd.
23-04-2009 11:06 
 Ocena 5 na 5
Meretseger (61860 punktów)
>>- To dlaczego dożywamy tylko trzydziestu lat?
>Ponieważ jesteście brudasami, nie przestrzegacie zasad higieny, nie myjecie zębów (ani razu w życiu). Wasze organizmy wykańczają się przez ogólne przemęczenie ciężkim życiem. Chorujecie na prostackie choroby, których można się ustrzec, jedząc to tłuste niedopieczone mięcho, po prostu myjąc ręce. Jecie prawie w 100% (lub w 100%) mięso.... cóż za różnorodna i bogata w witaminy dieta! Nie macie ciepłych domów na zimę, marzniecie, nie macie nawet dobrych butów dla ochrony przed zimnem. Nie znacie prostych zasad medycyny, typu pierwsza pomoc, czy też prostych metod leczenia zwykłych chorób. Co tu dużo mówić, brakuje Wam wiedzy, organizacji, kultury. Jesteście uzależnieni od ataków niebezpiecznych zwierząt, często padacie ich ofiarami, np. gdy na nie polujecie. Złamanie kości np. nogi oznacza dla Was pewną śmierć. Itd.
>
I na dodatek średnią zaniżają wam wasze kobiety, umierając przy porodzie.
23-04-2009 12:20 
 Ocena 4 na 4
stilgar (7322 punktów)

>I na dodatek średnią zaniżają wam wasze kobiety, umierając przy porodzie.
I dziesiątki dzieci, nie dożywające pełnoletności.
stilgar (7322 punktów)
>Przychodzi jaskiniowiec do szaman i pyta:
>- Czy to prawda, że żyjemy w nieskażonym środowisku?
>- Tak.
>- Pijemy wyłącznie czystą wodę i jemy tylko zdrową żywność?
>- Prawda.
>- Spędzamy wiele czasu w ruchu na świeżym powietrzu?
>- Zgadza się.
>- To dlaczego dożywamy tylko trzydziestu lat?
- To wszystko przez małe, niewidzialne demony, które nas wyniszczają. Należy co 5 wschodów słońca spalić wnętrzności Dużego Zwierza na szczycie góry, a będziemy ochronieni przed demonami!
23-04-2009 12:12 
 Ocena 2 na 2
TyDraniu (6569 punktów)
>- To wszystko przez małe, niewidzialne demony, które nas wyniszczają.

Prawda.

>Należy co 5 wschodów słońca spalić wnętrzności Dużego Zwierza na szczycie góry, a będziemy ochronieni przed demonami!

Nieprawda. Wystarczy myć ręce mydłem i przestrzegać ogólnych zasad higieny .
23-04-2009 12:20 
 Ocena 2 na 2
stilgar (7322 punktów)

>>Należy co 5 wschodów słońca spalić wnętrzności Dużego Zwierza na szczycie góry, a będziemy ochronieni przed demonami!
>Nieprawda. Wystarczy myć ręce mydłem i przestrzegać ogólnych zasad higieny .

W jaki sposób wioskowy szaman miałby znać takie trudne słowo jak "higiena" ? I skąd mieliby brać mydło? Mieszać tłuszcz zwierząt z kwasem? Marnować dobre jedzenie?
23-04-2009 12:20 
 Ocena 2 na 2
Vytautas (4394 punktów)
>Nieprawda. Wystarczy myć ręce mydłem i przestrzegać ogólnych zasad higieny .
   A co to jest mydło? A z tą higieną to co? Przecież nie dalej jak przedwczoraj złożyłem jagnię w ofierze Higiei.
Mike Soray (375 punktów)
Wnioskuję, że szaman to ten, co dożył akurat bardziej sędziwego wieku.
Ocykan (3528 punktów)
Jest takie opowiadanko Stanisława Lema:

Profesor Tarantoga, słynny międzygwiezdny podróżnik, odwiedził pewną planetę. Tubylcy przyjęli go bardzo przyjaźnie i cały pobyt u nich był bardzo przyjemny. Na odjezdne Tarantoga podarował im jakieś techniczne gadżety. W rewanżu przywódca tubylców wręczył profesorowi niewielki flakonik i powiedział:
- Przyjmij od nas, w dowód przyjaźni, nasz największy skarb. Ten specyfik przedłuża życie do czterdziestu lat.
- Chyba o czterdzieści lat? - poprawił go profesor.
- Nie panie, do czterdziestu lat.
- Ależ my żyjemy o wiele dłużej!
- To twoja sprawa, nie chcesz - nie bierz.
Urażeni tubylcy rozeszli się a profesorowi nie pozostało nic innego jak co rychlej wystartować w kierunku Ziemi.
rudyment (3233 punktów)
>Jest takie opowiadanko Stanisława Lema:
>Profesor Tarantoga, słynny międzygwiezdny podróżnik, odwiedził pewną planetę. Tubylcy przyjęli go bardzo przyjaźnie i cały pobyt u nich był bardzo przyjemny. Na odjezdne Tarantoga podarował im jakieś techniczne gadżety. W rewanżu przywódca tubylców wręczył profesorowi niewielki flakonik i powiedział:
>- Przyjmij od nas, w dowód przyjaźni, nasz największy skarb. Ten specyfik przedłuża życie do czterdziestu lat.
>- Chyba o czterdzieści lat? - poprawił go profesor.
>- Nie panie, do czterdziestu lat.
>- Ależ my żyjemy o wiele dłużej!
>- To twoja sprawa, nie chcesz - nie bierz.
>Urażeni tubylcy rozeszli się a profesorowi nie pozostało nic innego jak co rychlej wystartować w kierunku Ziemi.
>

Ku ścisłości i wiadomości ew. zainteresowanych, jest to fragment widowiska telewizyjnego "Wyprawa profesora Tarantogi".
Bo choć wielu z ty bywających deklaruje gorąca miłość do twórczości Lema, nader często miłość owa wysoce platoniczną pozostaje


"Człowiek siądzie, pomyśli i wymyśli" (N. Dyzma)
26-04-2009 00:31 
 Ocena 2 na 2
stilgar (7322 punktów)

>Bo choć wielu z ty bywających deklaruje gorąca miłość do twórczości Lema, nader często miłość owa wysoce platoniczną pozostaje
>

No bo te książki trzeba czytać! Kto ma na to czas? W dodatku, większość nie ma nawet obrazków! I to w dodatku jakieś głupie sajensfikszyn... ale tak, Lem wielkim pisarzem był...

Na wypadek jakby ktoś nie zauważył, ten post jest pełen aronii...
30-04-2009 01:42 
 Ocena 1 na 1
Madman (7811 punktów)
>No bo te książki trzeba czytać! Kto ma na to czas?
Mam na telefonie kilkanaście ebooków Lema i sobie czytam w wolnych chwilach. Najczęściej w nocy. Niektóre przeczytałem więcej niż trzy razy i ciągle mnie to nie nudzi!

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365