Racjonalista - Strona głównaDo treści
Propozycja

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
19-08-2011 01:11Kowalska (14008 punktów)Propozycja
Ocena 11 na 13
   Widziałam to rozwiązanie na innych forach. Chodzi o tak zwany "szałtboks", czyli coś jakby GG dla zarejestrowanych, żeby na bieżąco mogli wymieniać poglądy.

   Widzą to tylko zalogowani, rozmawiają tylko zalogowani, oczyszcza to forum z pyskówek, prywaty przenoszą się tam. Na bieżąco łatwiej innym userom dwóch adwersarzy rozsądzić, pogodzić, można o bzdurkach, prywatnie, nie zaśmiecając Forum...

Nie wiem.... Składam propozycję...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Oliwia Sandra Nowa (758 punktów)
(zablokowany)
Chyba przekombinowanie by to było.

Jak widzę są tutaj różne działy specjalne:
"Ośla Ławka" dla nieregulaminowych wypowiedzi,
"Oaza Spokoju" dla wybranych superspokojnych,
"Sprawy Portalu" m.in do metadyskusji,
"Bazgroły" dla wątków na tematy paranaukowe,
"Hyde Park" dostępny także dla zablokowanych, nie widać go z pozycji niezalogowanego właśnie, a wpisy są tam wyprzątane po upływie pewnej karencji.

I są różne narzędzia:
ukrywanie autorów,
wyszarzenie off topicu we własnym wątku,
usuwanie wypowiedzi we własnym wątku,
autoryzowanie (chyba) wypowiedzi we własnym wątku,
wysyłanie maili na priva - też można podyskutować.

Ale na pewno coś pominęłam.
Edit: zapomniałam, że można też edytować swoją wypowiedź.
19-08-2011 18:06 
 Ocena 2 na 4
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
To wszystko o czym piszesz nie ma nic wspólnego z propozycją Kowalskiej, która proponuje zupełnie nową funkcjonalność portalu.
Minus.

19-08-2011 19:38 
 0 na 2
Artur@R (7115 punktów)
>To wszystko o czym piszesz nie ma nic wspólnego z propozycją Kowalskiej <

Myśle inaczej - to o czym pisze Oliwia Sandra Nowa ma wiele wspólnego z propozycją Kowalskiej
- chodzi przecież o komunikację. Kowalska proponuje tylko inną jej formę poprzez nowe narzędzie.
Kwantyfikatory "wszystko " i "nic" użyte nieadekwatnie - za to minus.
BTW - tego typu kwantyfikatorów (wszystko, wszyscy, nic, nikt, każdy itp) należy się w dyskusjach
(z wyjątkiem zastosowań fromalnych w logice) i ocenach wystrzegać - one poprostu zakłamują rzeczywistość .

Z założenia i sposobu działania (a i z mojego doswiadczenia i obserwacji) "szałtboksy" służą raczej do luźnej wymiany zdań, klachania ( plotkowania), żartowania itp - aniżeli do rzeczowych dyskusji.
I myśle, że właśnie tego pragnie Kowalska w swojej poropozycji.
Czy na tym portalu to potrzebne? - mam spore wątpliwości.
19-08-2011 21:32 
 0 na 2
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Nie lubisz Kowalskiej? To napisz o tym wprost zamiast pieprzyć banialuki o kwantyfikatorach.
Minus za brak jaj.

19-08-2011 21:44 
 Ocena 3 na 3
AdamGr (3037 punktów)

>Minus za brak jaj.

Sekserka ? Co to się porobiło...
19-08-2011 22:04 
 Ocena 1 na 1
Artur@R (7115 punktów)
>]Nie lubisz Kowalskiej? To napisz o tym wprost<
Skąd taki wniosek wyciągnąłeś? -wiesz tylko Ty.
Nie znam Kowalskiej , więc nie mogę Jej nie lubić. Zdarza się , że nie zawsze mi się podoba to co pisze Kowalska, ale do "nie lubienia" droga daleka. Pozdrawiam Kowalską

>zamiast pieprzyć banialuki o kwantyfikatorach.<
Moje uwagi były merytoryczne ( nie pieprzne) - oprócz "BTW" - co zaznaczyłem.

>Minus za brak jaj.
...wiedzę masz tajemną...ale u Ciebie kulka też tylko jedna...jak widzę.
EOT
webmaster (moderator)
Było już coś takiego, nie sprawdziło się (niska aktywność).
19-08-2011 13:26 
 Ocena 4 na 4
Piękny Lolo (2082 punktów)
>Było już coś takiego, nie sprawdziło się (niska aktywność).

Nie sprawdziło się, bo mnie nie było wtedy na forum najwidoczniej. Otwórzcie szałtboks, a ja już w nim nakręcę spiralę aktywności. Na obywatelkę Kowalską też można liczyć, tak uważam. A jak będzie Kowalska, to i prof. Grabowska też dołączy i będę wtedy mógł ją na legalu molestować.
   
19-08-2011 14:21 
 Ocena 2 na 2
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>>Było już coś takiego, nie sprawdziło się (niska aktywność).
>Nie sprawdziło się, bo mnie nie było wtedy na forum najwidoczniej. Otwórzcie szałtboks, a ja już w nim nakręcę spiralę aktywności.

Może przesadzam, ale brzmi to groźnie


"I prefer my universe stringy not loopy"
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Proponuję spytać użytkowników portalu czy chcieliby, aby portal R oferował sugerowaną przez Kowalską funkcjonalność. Może to dobry temat do sondy?
19-08-2011 19:22 
 Ocena 2 na 2
perun (8610 punktów)
>Proponuję spytać użytkowników portalu czy chcieliby, aby portal R oferował sugerowaną przez Kowalską funkcjonalność. Może to dobry temat do sondy?
>
Jak dla mnie to dobry pomysł . Też mi czegoś takiego tu brakuje . Jakiś czat czy ,, cuś ,, takiego to nie jest głupia myśl
19-08-2011 20:10 
 Ocena 2 na 2
Celecrin (6386 punktów)
>Było już coś takiego, nie sprawdziło się (niska aktywność).
Faktycznie, tez chciałem wtedy tego. To się przydaje, kiedy ludzie z Forum pracują, siedzą na nim, a na dodatek się znają. Chyba nasze Forum nie spełnia roli kawiarni.
Mi najbardziej doskwiera brak możliwości łatwego cytowania z wypowiedzi poprzednich podczas odpowiadania na ostanią. Otwieram sobie z linka wątek w oddzielnej karcie ale to drobnostka w sumie.
19-08-2011 22:15 
 Ocena 4 na 4
Kowalska (14008 punktów)
>Było już coś takiego, nie sprawdziło się (niska aktywność).

   Istnieje coś takiego jak próby. Wszystko się zmienia. Jak przez dwa tygodnie, bo tydzień to chyba za mało, się nie sprawdzi, to zamkniecie i już.

"Wzmożona kontrola dźwignią społecznego zaufania"
ewa.a (130 punktów)
Ja uważam, że forum straciłoby na takim rozwiązaniu. Wiele rozmów, które mogą być pouczające czy wartościowe zaginęłoby na czacie, a teraz do wszystkich dyskusji jest pełny dostęp i można do nich wrócić, kiedy się zechce.
A pyskówki między użytkownikami bywają bardzo zabawne.

"Będzie co ma być, już wiem, że stąd nie zwieję; poczekam i popatrzę - nie cofnę kijem Wisły."
-jad- (18783 punktów)
>    Widziałam to rozwiązanie na innych forach. Chodzi o tak zwany "szałtboks", czyli coś jakby GG
>dla zarejestrowanych

Raczej czat.

>Nie wiem.... Składam propozycję...

Im mniej sensownych rzeczy mam do powiedzenia, tym bardziej jestem za...

Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie. Wuch
Selanos (12869 punktów)
Popieram!
Często zdarza się, że robi się w tematach spam na inny temat, bo dwie osoby (z czego jedną często jestem ja) dyskutują. Tak będzie można naszkryfać "chodź na szłtboksa" i będzie panował ład i porządek
Złotek (867 punktów)
(zablokowany)
Naprawdę wierzysz, że oczyści to forum z kłótni? Jakby w zamyśle były one otwierane w tematach.
Prywaty i pyskówki powinny być usuwane przez administrację, a nie toczone w kolejnym miejscu.
Jestem przeciw.

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365