 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-02-2009 09:09 | Adamiak (36436 punktów) | Biblia ognista.
11 na 11 | Jedna z wrocławskich firm zabrała głos w odwiecznej dyskusji: co jest ważniejsze - forma czy treść. Zdaje się, że przedsiębiorcy znaleźli złoty środek 14.pl/Biblia_ognistaBiskup Pieronek jest zniesmaczony - przyzwyczaił się do opium? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
5 na 5 | Adam Wojtkiewicz (3958 punktów) | > Jedna z wrocławskich firm zabrała głos w odwiecznej dyskusji: co jest ważniejsze - forma czy treść.> Zdaje się, że przedsiębiorcy znaleźli złoty środek 14.pl/Biblia_ognista> Biskup Pieronek jest zniesmaczony - przyzwyczaił się do opium?Ja dostałem na 30te urodziny whisky schowane w wielkim grubym "Vademecum Managera". Czy to nie większy grzech?  Adam
Rzeczy nie są takie, jakimi wydają się być. Nie są też inne.
|
|
 | 4 na 4 | Adamiak (36436 punktów) | > >Jedna z wrocławskich firm zabrała głos w odwiecznej dyskusji: co jest ważniejsze - forma czy treść.> >Zdaje się, że przedsiębiorcy znaleźli złoty środek 14.pl/Biblia_ognista> >Biskup Pieronek jest zniesmaczony - przyzwyczaił się do opium?> Ja dostałem na 30te urodziny whisky schowane w wielkim grubym "Vademecum Managera".> Czy to nie większy grzech?  Jasne - chować whisky (przed wypiciem) to grzech śmiertelny!!!
|
|
|  | 2 na 2 | Adam Wojtkiewicz (3958 punktów) | > >>Jedna z wrocławskich firm zabrała głos w odwiecznej dyskusji: co jest ważniejsze - forma czy treść.> >>Zdaje się, że przedsiębiorcy znaleźli złoty środek 14.pl/Biblia_ognista> >>Biskup Pieronek jest zniesmaczony - przyzwyczaił się do opium?> >Ja dostałem na 30te urodziny whisky schowane w wielkim grubym "Vademecum Managera".> >Czy to nie większy grzech?  > Jasne - chować whisky (przed wypiciem) to grzech śmiertelny!!!> Dlatego już dawno wypite (3 lata temu to było)  Teraz mogę w tę obwolutę schować coś innego (ale co?). Adam
Rzeczy nie są takie, jakimi wydają się być. Nie są też inne.
|
|
| |  | 2 na 2 | Adamiak (36436 punktów) | > >>Ja dostałem na 30te urodziny whisky schowane w wielkim grubym "Vademecum Managera".> >>Czy to nie większy grzech?  > >Jasne - chować whisky (przed wypiciem) to grzech śmiertelny!!!> >> Dlatego już dawno wypite (3 lata temu to było) > Teraz mogę w tę obwolutę schować coś innego (ale co?).Może Biblię...?- jak się "prezenter" nie obrazi  (Bo "Miłujący inaczej" nie powinien - już tak ma  )
|
|
5 na 5 | Terebint (795 punktów) | > Jedna z wrocławskich firm zabrała głos w odwiecznej dyskusji: co jest ważniejsze - forma czy treść.> Zdaje się, że przedsiębiorcy znaleźli złoty środek 14.pl/Biblia_ognista> Biskup Pieronek jest zniesmaczony - przyzwyczaił się do opium?Pewnie chodzi o to, że zamiast piersiówki lepsza byłaby buteleczka, czy też dzbaneczek po winie z Kany Galilejskiej.  I wilk byłby syty i owca cała.
|
|
8 na 8 | jad11 (18783 punktów) | Nie wiem czemu się tak oburzają. Wiadomym jest, że większość katolików, przynajmniej w Polsce, woli chlać wódę niż czytać Pismo Święte. Awantura by była dopiero gdyby sprzedawali Biblię zapakowaną jak wódka ( np. w pudełku ).
"Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie." Wuch.
|
|
 | 6 na 6 | Terebint (795 punktów) | > Awantura by była dopiero gdyby sprzedawali biblię zapakowaną jak wódka ( np. w pudełku ).Nie strasz.
|
|
4 na 4 | Ojciec Dyrektor (1704 punktów) | Chyba zacznę czytać... 
Nie polemizuj nigdy z idiotą! Najpierw ściągnie Cię na swój poziom, a później zniszczy doświadczeniem.
|
|
 | 3 na 3 | Adamiak (36436 punktów) | > Chyba zacznę czytać... Byle nie nałogowo... Ja jestem od trzech lat, hm, "alkoholikiem-ateistą"
|
|
5 na 5 | plodzien (7378 punktów) |
>Biskup Pieronek jest zniesmaczony - przyzwyczaił się do opium? >
Bo wóda jest konkurencją. Też wali w łeb i otępia.
|
|
 | 3 na 3 | Adamiak (36436 punktów) | >>Biskup Pieronek jest zniesmaczony - przyzwyczaił się do opium? >Bo wóda jest konkurencją. Też wali w łeb i otępia.
Jest wyjście: wypić troszkę na odwagę i... marsz do kościoła!
|
|
7 na 7 | Adam Wojtkiewicz (3958 punktów) | > Jedna z wrocławskich firm zabrała głos w odwiecznej dyskusji: co jest ważniejsze - forma czy treść.> Zdaje się, że przedsiębiorcy znaleźli złoty środek 14.pl/Biblia_ognista> Biskup Pieronek jest zniesmaczony - przyzwyczaił się do opium?Odkryłem co się za tym kryje. To jest spisek Kościoła Katolickiego przeciwko Świadkom Jehowy. Świadkowie zachęcają katolików do studiowania Pisma. Katolicy pędzą po Biblię do sklepu. Otwierają... i cały plan ŚJ wziął w łeb! Katolik upija się i już nie wie po co kupił to co kupił. Adam
Rzeczy nie są takie, jakimi wydają się być. Nie są też inne.
|
|
 | 16 na 16 | jkl; (5859 punktów) | > Odkryłem co się za tym kryje. To jest spisek Kościoła Katolickiego przeciwko Świadkom Jehowy.Albo odwrotnie. Stanie teraz w drzwiach taki Świadek, wyciągnie Biblię, mrugnie okiem, "Postudiujemy?" spyta... No i jak nie wpuścić?
|
|
| Gosia (9452 punktów) |
> Zdaje się, że przedsiębiorcy znaleźli złoty środek 14.pl/Biblia_ognista> Biskup Pieronek jest zniesmaczonyJa także, choć trudno mnie posądzać o sympatię dla Kościoła.Zresztą jest to obraźliwe dla wyznawców wszystkich odłamów chrześcijaństwa. Tak prostackie szarganie cudzych świętości jakoś nie robi na mnie wrażenia, ani nie uważam tego za zabawne. I po co to? Żeby lepiej się sprzedawało? Żeby o firmie było głośno? To niech spreparują tak Koran albo Torę.Dopiero zyskaliby rozgłos.I pewnie kilka cegieł w okna...
|
|
 | 6 na 6 | Adamiak (36436 punktów) | > >Zdaje się, że przedsiębiorcy znaleźli złoty środek 14.pl/Biblia_ognista> >Biskup Pieronek jest zniesmaczony> Ja także, choć trudno mnie posądzać o sympatię dla Kościoła.Każdemu wolno tej Biblii nie kupić- Tobie, Pieronkowi też  > Zresztą jest to obraźliwe dla wyznawców wszystkich odłamów chrześcijaństwa.Mam inne zdanie - nie przypuszczam, by ten...wyrób był wyprodukowany i sprzedawany z zamiarem obrazy; uważam, że celem jest zysk, więc nie zostały spełnione znamiona przestępstwa z Art 196 KK w logicznej wersji proponowanej (podpisałem) przez PSR: "Kto, w celu obrazy uczuć religijnych innych osób , znieważa publicznie przedmiot służący do wykonywania praktyk religijnych lub miejsce służące do publicznego wykonywania obrzędów religijnych..." > Tak prostackie szarganie cudzych świętości jakoś nie robi na mnie wrażenia, ani nie uważam tego za zabawne.De gustibus non est disputandum> I po co to? Żeby lepiej się sprzedawało? Żeby o firmie było głośno?Pytania retoryczne? > To niech spreparują tak Koran albo Torę.Dopiero zyskaliby rozgłos.I pewnie kilka cegieł w okna...Pewnie o tym pomyśleli kalkulując zyski  Ale plus za odwagę i "nonkonformizm portalowy"
|
|
 | 8 na 8 | Adam Wojtkiewicz (3958 punktów) | > >Zdaje się, że przedsiębiorcy znaleźli złoty środek 14.pl/Biblia_ognista> >Biskup Pieronek jest zniesmaczony> Ja także, choć trudno mnie posądzać o sympatię dla Kościoła.Zresztą jest to obraźliwe dla wyznawców wszystkich odłamów chrześcijaństwa.> Tak prostackie szarganie cudzych świętości jakoś nie robi na mnie wrażenia, ani nie uważam tego za zabawne.> I po co to? Żeby lepiej się sprzedawało? Żeby o firmie było głośno? To niech spreparują tak Koran albo Torę.Dopiero zyskaliby rozgłos.I pewnie kilka cegieł w okna...A wiesz co ja myślę, że niejeden ksiądz to kupi i postawi na półce. A pierwszy będzie Leszek Sławoj o ksywie "flaszka". Naprawdę ma taką ksywę, jeśli nie wierzysz spytaj jakiegoś oficera, wojskowego zawodowego z okręgu warszawskiego. Pozdrawiam Adam
Rzeczy nie są takie, jakimi wydają się być. Nie są też inne.
|
|
|  | 2 na 2 | Adamiak (36436 punktów) | > >>Zdaje się, że przedsiębiorcy znaleźli złoty środek 14.pl/Biblia_ognista> >>Biskup Pieronek jest zniesmaczony> A wiesz co ja myślę, że niejeden ksiądz to kupi i postawi na półce.Naprawdę myślisz, że są jeszcze tacy księża, którzy nie mają podobnych egzemplarzy w swych Biblio-barkach?
|
|
|  | 2 na 2 | lotrek (14275 punktów) |
> A pierwszy będzie Leszek Sławoj o ksywie "flaszka".Dla jasności...Lesze Sławoj Głódz, były wódz kapelanów wojskowych a obecnie metropolita w Gdańsku i kumpel antysemity Jankowskiego, ksywa "prałacina" > Naprawdę ma taką ksywę,Informacja dla młodzieży! Nadał mu ją Jerzy Urban... dla głódziowych zasług "na niwie" zwalczania alkoholu, przez spożywanie. 
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
|
|
|  | 1 na 1 | Z Szałajski (163 punktów) | A ja się bardzo cieszę i chętnie podejmę "zwalczania obrazy uczuć religijnych" metodą rozpicia. Mam nadzieję, że mój obecny metropolita obejmie honorowy patronat nad akcją sprowadzania tak interesującego wydania Biblii do diecezji, bo w Gdańsku jeszcze jej nie widziałem.
|
|
| |  | 2 na 2 | Adamiak (36436 punktów) | >Mam nadzieję, że mój obecny metropolita obejmie honorowy patronat nad akcją sprowadzania tak interesującego wydania Biblii do diecezji, bo w Gdańsku jeszcze jej nie widziałem.
- Panie starszy, trzy cysterny Biblii do Gdańska proszę.
|
|
 | 1 na 1 | lotrek (14275 punktów) |
>Tak prostackie szarganie cudzych świętości jakoś nie robi na mnie wrażenia, ani nie uważam tego za zabawne. Żyjemy w świecie komercji i nie ma znaczenia, czy nam się to podoba, czy nie ... wszystko jest na sprzedaż . Dlaczego niby katoliki mają być z tego wyłączeni? Bo niby tacy śliczni, tacy tolerancyjni? Na tym Portalu piszemy, że artykuł 196 Kodeksu Karnego nam się nie podoba (i dlaczego) i chcemy jego likwidacji. Jeśli pomysł Biblii z wódka nie podoba mi się, to tylko dlatego, że jest kiczowaty.
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
|
|
|  | 1 na 1 | Adamiak (36436 punktów) | > >Tak prostackie szarganie cudzych świętości jakoś nie robi na mnie wrażenia, ani nie uważam tego za zabawne.> Jeśli pomysł Biblii z wódka nie podoba mi się, to tylko dlatego, że jest kiczowaty.A mnie dlatego, że wódka przesiąknięta Biblią może być gorsza niż chrzest - powinna być zabroniona dla niemowląt do 13 roczku życia!!!
|
|
 | 3 na 3 | Ojciec Dyrektor (1704 punktów) | >I po co to? Żeby lepiej się sprzedawało? Żeby o firmie było głośno? To niech spreparują tak Koran albo Torę.Dopiero zyskaliby rozgłos.I pewnie kilka cegieł w okna...
Sęk w tym, że jeszcze ani razu żaden zagorzały czytelnik Koranu czy Tory mi się nie naprzykrzał, ani nie próbował mnie uszczęśliwiać na siłę nawracając, w przeciwieństwie do zagorzałych fanów książki, która stanowi meritum tego wątku. Dla tego nie widzę powodów do krytykowania ich bzdurnych wierzeń.
Pozdrawiam.
Nie polemizuj nigdy z idiotą! Najpierw ściągnie Cię na swój poziom, a później zniszczy doświadczeniem.
|
|
5 na 5 | diogenes (42753 punktów) | Pijcie, a prawda was wyzwoli.
|
|
 | 4 na 4 | Ojciec Dyrektor (1704 punktów) | > Pijcie, a prawda was wyzwoli.A Alkazeltzer wyleczy z przemodlenia 
Nie polemizuj nigdy z idiotą! Najpierw ściągnie Cię na swój poziom, a później zniszczy doświadczeniem.
|
|
 | | Adamiak (36436 punktów) | >Pijcie, a prawda was wyzwoli.
Tyż prawda.
|
|
1 na 1 | NdwZ (265 punktów) | > Jedna z wrocławskich firm zabrała głos w odwiecznej dyskusji: co jest ważniejsze - forma czy treść.> Zdaje się, że przedsiębiorcy znaleźli złoty środek 14.pl/Biblia_ognista> Biskup Pieronek jest zniesmaczony - przyzwyczaił się do opium?Nie rozumiem trochę tego pomysłu. Bo kto to ma kupować? Teoretycznie katolicy będą oburzeni i czegoś takiego nie kupią bo to obraża ich wiarę. Ateista prędzej wolałby pokazać się publicznie z butelką wódki w garści niż paradować z Biblią. Przynajmniej tak mi się wydaje. Więc kto? Księża którzy chcą bez szargania swojego wizerunku popić? Młodzież na wycieczkach szkolnych (raczej nie, Biblia w tym wypadku byłaby bardziej podejrzana niż sama butelka z wódką), może młodzież jeżdżąca na oazy czy inne atrakcje związane z kościołem? No naprawdę nie wiem kto by to chciał. Żartobliwie można by powiedzieć że to obraza dla obu "stron", dla wierzących obraza Biblii a dla nie wierzących obraza wódki
|
|
 | 1 na 1 | Adam Wojtkiewicz (3958 punktów) | > >Jedna z wrocławskich firm zabrała głos w odwiecznej dyskusji: co jest ważniejsze - forma czy treść.> >Zdaje się, że przedsiębiorcy znaleźli złoty środek 14.pl/Biblia_ognista> >Biskup Pieronek jest zniesmaczony - przyzwyczaił się do opium?> Nie rozumiem trochę tego pomysłu.> Bo kto to ma kupować?Wszyscy to kupią. > Teoretycznie katolicy będą oburzeni i czegoś takiego nie kupią bo to obraża ich wiarę.Kupią, kupią, dla jaj, żeby pokazać znajomym że nie są świętoszkowaci, żeby komuś zrobić psikusa. > Ateista prędzej wolałby pokazać się publicznie z butelką wódki w garści niż paradować z biblią.> Przynajmniej tak mi się wydaje.Ateista kupi żeby wkurzać katolików, będzie dawał takie prezenty komuś z rodziny. > Więc kto? Księża którzy chcą bez szargania swojego wizerunku popić?Tak. > Młodzież na wycieczkach szkolnych (raczej nie, biblia w tym wypadku byłaby bardziej podejrzana niż sama butelka z wódką), może młodzież jeżdżąca na oazy czy inne atrakcje związane z kościołem?Tak i tak. > No naprawdę nie wiem kto by to chciał. Żartobliwie można by powiedzieć że to obraza dla obu "stron", dla wierzących obraza biblii a dla nie wierzących obraza wódki > To taki artykuł jak pierdząca poduszka na krzesło albo sztuczne gówno w sprayu. Adam
Rzeczy nie są takie, jakimi wydają się być. Nie są też inne.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|