 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 02-10-2011 19:02 | Koraszewski (82900 punktów) | Signum temporis
2 na 2 | Jak podaje norweski dziennik „Dagen” ( dagen.no/N(*)oduleId=73957&articleView=true), norweski Czerwony Krzyż wysłał do Izraela grupę osób, które brały udział w akcji ratowniczej na wyspie Utøya. Izrael ma ogromne doświadczenie jak sobie radzić ze stresem posttramuatycznym, niestety nie uczą tam jak sobie radzić z innymi problemami, takimi jak np. „kontrowersyjność racjonalnych działań” w oczach fanatycznych ziomków. Ponieważ Norwegia należy dziś do najbardziej antysemickich społeczeństw Europy, więc norweski Czerwony Krzyż starał się ukryć przed norweską prasą, że skorzystał z pomocy izraelskich fachowców, aby nie narażać swoich pracowników. Takie czasy. Znowu. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >Ponieważ Norwegia należy dziś do najbardziej antysemickich społeczeństw Europy A skąd to wiemy?
Ten człowiek zamiast rozumu ma dwukapuścian grochu we łbie. (Internet)
|
|
 | 1 na 1 bask (466 punktów) (zablokowany) | Norwegowie nie są antysemiccy. Norwegowie są bardzo antysyjonistyczni a to inna bajka całkowicie.
|
|
|  | 1 na 1 | coreless (16088 punktów) | >Norwegowie nie są antysemiccy. Norwegowie są bardzo antysyjonistyczni a to inna bajka całkowicie.
Norwegowie w tych sprawach są po prostu do bólu naiwni.
Transluminacja czaszki często daje wyniki fałszywie ujemne.
|
|
| |  | bask (466 punktów) (zablokowany) | A na czym ta ich naiwność polega?
|
|
| | |  | | coreless (16088 punktów) | >A na czym ta ich naiwność polega?
Na wierze w bajki, a raczej w brednie.
Transluminacja czaszki często daje wyniki fałszywie ujemne.
|
|
| | | |  | 1 na 1 bask (466 punktów) (zablokowany) | Czy możliwym jest zarzucenie tego enigmatycznego języka i nazywanie rzeczy po imieniu?
|
|
1 na 1 | coreless (16088 punktów) |
Być może jest sprawa, a być może jej nie ma. W końcu w Polsce też media nie trąbią o każdym wyjeździe żołnierzy, policjantów, ratowników i innych specjalistów na szkolenia zagraniczne. Ton artykułu wydaje mi się dość neutralny, a nawet przyjazny w stosunku do izraelskich fachowców. Z drugiej strony mam jeszcze w pamięci komentarze ofiar Breivika, które myślały m.in. że zamachowiec chciał im poprzez zastosowaną przemoc pokazać, jak się czują ofiary izraelskiego terroru w Palestynie... Warto też poczytać komentarze pod artykułem, by zdać sobie sprawę, że jakimś cudem w odległej Norwegii wyobraźnia opinii publicznej ciągle obraca się wokół sprawy konfliktu na Bliskim Wschodzie, widzianego z dość jednostronnej perspektywy. Tytuł artykułu też brzmi dość dziwnie... Że niby członkowie norweskiego Czerwonego Krzyża pojechali do Izraela na kurs terrorystyczny? 
Transluminacja czaszki często daje wyniki fałszywie ujemne.
|
|
 | 1 na 1 bask (466 punktów) (zablokowany) | Sprawa może być, bo w Norwegii rzeczywiście współpraca z Izraelem uchodzi za faux pas. Recz jasna nie dlatego że Żydzi zabili Jezusa, a z powodu polityki Izraela.
|
|
|  | 4 na 4 | coreless (16088 punktów) |
To przecież oczywiste, że nie z powodu polityki Hamas. 
Transluminacja czaszki często daje wyniki fałszywie ujemne.
|
|
| |  | 1 na 1 | Tomek Fiedorek (5805 punktów) | > To przecież oczywiste, że nie z powodu polityki Hamas.  Pytanie tylko, czy Pan bask, ubrany w arafatkę chce w ogóle zrozumieć zawiłości polityki bliskowschodniej? Czy może raczej poczęstuje nas teorią spisku żydowskiego? Ba, światowego spisku. Nie zdziwię się, kiedy doda do tego masonów. I cyklistów...
Blade Loki www.youtube.com/watch?v=j8VCuRaa8W4&NR=1
|
|
| | |  | 2 na 2 bask (466 punktów) (zablokowany) | Odpowiadając pięknym za nadobne mógłbym Pana ubrać w jarmułkę - ale czy to miałoby sens? Po cóż takie złośliwe prowokacje z tą arafatką? Nie trzeba sięgać do teorii spiskowej, wystarczy przyjrzeć się polityce opresji Izraela względem Palestyńczyków aby zrozumieć postawę Norwegów, która - nota bene - w coraz większym stopniu staje się fenomenem globalnym. Twierdzenie, iż Norwegowie są naiwni i wierzą w bajki i brednie - to jest dopiero naiwne samooszukiwanie się!
|
|
1 na 1 | rhotax7 (3947 punktów) | Ostatnimi czasy bawiłem w Norwegii--piękny i spokojny kraj żyjący w Raju dopóki gazu maja dużo. Bardzo wysokie zarobki i wysokie ceny w sklepach oraz cła blokujące napływ taniochy z UE. Piwo--30 zł (w sklepie ichni siajs--w lokalu parę razy więcej) , kajzerka--5,5 zł (!), chlebek--kilkanaśćie zł(jak się wstanie rano to są tańsze--ale trzeba wstać rano koło 7), kebab--50-75zł, itd.itp. Dobrze że kurczaki były po 15-17 zeta za 750 gram. Student pomocy finansowej ma 9500 zł miesięcznie.
Generalnie listonosz ma pewnie więcej na miesiąc niż prezydent Polski.
Norwegowie są mili znają angielski i uczynni. Nie cierpią siniaków--pakisów, hindusów, Romów/Rumunów mają z nimi mały kłopocik. Nacje te bardzo fajnie wykorzystują opiekuńczość państwa. Np: Pewien mój znajomy ma tam Norweską firmę budowlaną i sobie tam pracuje. Coś tam robił u Pakisa z rodzinka w standardzie 6 dzieci. Pan Pakis powiedział mu ze my Polacy to nie myślimy bo On nigdy nie pracował a ma E-klasse i 6 dzieci i jego żona nic nie robi a wszystko mu daje Państwo Norweskie.
Tak więc będą musieli jeszcze trochę gazu powydobywać żeby pokryć potrzeby kolorowych--nie są idiotami jak dają to brać.
Co do antysemityzmu to nie słyszałem żeby żle się o pejsach wypowiadali a rozmawiałem i o ewentualnej wojence Egipt vs Izrael i o tym że Unia utrzymuje Palestyńczyków i Hamasy i te inne zbędne organizacje.
|
|
 | 6 na 6 | Meretseger (61860 punktów) |
Czy mi się zdaje, czy wyższością białej rasy zawiało? Potępiam życie na koszt państwa z powodu, że ma się 6 dzieci, ale nie podobają mi się określenia "siniak", "pakis" i "pejs".
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
|
|
|  | | rhotax7 (3947 punktów) | >Czy mi się zdaje, czy wyższością białej rasy zawiało? A uchowaj Boże !!! Nigdy w życiu.
>Potępiam życie na koszt państwa z powodu, że ma się 6 dzieci, ale nie podobają mi się określenia "siniak", "pakis" i "pejs". Ja też potępiam--ale nie za bardzo--to w końcu inna strategia rozrodcza. Natomiast określeń tych nauczyłem się od Polaków znających norweski i oni to nauczyli się ich od Norwegów. Choć "pejsowaci/ty" słyszałem też w Polsce i to od osoby o pochodzeniu z ziemi świńtej. Mam nadzieję ze teraz mój post będzie bardziej zrozumiały i lepiej odda nastroje xenofobiczne w Norweskim Raju. Które to dały podłoże "misji" Breivika...Chałwa Ci Chryste.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|