Racjonalista - Strona głównaDo treści
Signum temporis

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
02-10-2011 19:02Koraszewski (82900 punktów)Signum temporis
Ocena 2 na 2
Jak podaje norweski dziennik „Dagen” (dagen.no/N(*)oduleId=73957&articleView=true), norweski Czerwony Krzyż wysłał do Izraela grupę osób, które brały udział w akcji ratowniczej na wyspie Utøya. Izrael ma ogromne doświadczenie jak sobie radzić ze stresem posttramuatycznym, niestety nie uczą tam jak sobie radzić z innymi problemami, takimi jak np. „kontrowersyjność racjonalnych działań” w oczach fanatycznych ziomków. Ponieważ Norwegia należy dziś do najbardziej antysemickich społeczeństw Europy, więc norweski Czerwony Krzyż starał się ukryć przed norweską prasą, że skorzystał z pomocy izraelskich fachowców, aby nie narażać swoich pracowników.
Takie czasy. Znowu.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Ponieważ Norwegia należy dziś do najbardziej antysemickich społeczeństw Europy
A skąd to wiemy?


Ten człowiek zamiast rozumu ma dwukapuścian grochu we łbie. (Internet)
02-10-2011 21:06 
 Ocena 1 na 1
bask (466 punktów)
(zablokowany)
Norwegowie nie są antysemiccy. Norwegowie są bardzo antysyjonistyczni a to inna bajka całkowicie.
02-10-2011 21:42 
 Ocena 1 na 1
coreless (16088 punktów)
>Norwegowie nie są antysemiccy. Norwegowie są bardzo antysyjonistyczni a to inna bajka całkowicie.

Norwegowie w tych sprawach są po prostu do bólu naiwni.

Transluminacja czaszki często daje wyniki fałszywie ujemne.
bask (466 punktów)
(zablokowany)
A na czym ta ich naiwność polega?
coreless (16088 punktów)
>A na czym ta ich naiwność polega?

Na wierze w bajki, a raczej w brednie.


Transluminacja czaszki często daje wyniki fałszywie ujemne.
02-10-2011 22:04 
 Ocena 1 na 1
bask (466 punktów)
(zablokowany)
Czy możliwym jest zarzucenie tego enigmatycznego języka i nazywanie rzeczy po imieniu?
coreless (16088 punktów)

Być może jest sprawa, a być może jej nie ma.
W końcu w Polsce też media nie trąbią o każdym wyjeździe żołnierzy, policjantów, ratowników i innych specjalistów na szkolenia zagraniczne.
Ton artykułu wydaje mi się dość neutralny, a nawet przyjazny w stosunku do izraelskich fachowców.
Z drugiej strony mam jeszcze w pamięci komentarze ofiar Breivika, które myślały m.in. że zamachowiec chciał im poprzez zastosowaną przemoc pokazać, jak się czują ofiary izraelskiego terroru w Palestynie...
Warto też poczytać komentarze pod artykułem, by zdać sobie sprawę, że jakimś cudem w odległej Norwegii wyobraźnia opinii publicznej ciągle obraca się wokół sprawy konfliktu na Bliskim Wschodzie, widzianego z dość jednostronnej perspektywy.
Tytuł artykułu też brzmi dość dziwnie... Że niby członkowie norweskiego Czerwonego Krzyża pojechali do Izraela na kurs terrorystyczny?


Transluminacja czaszki często daje wyniki fałszywie ujemne.
02-10-2011 21:14 
 Ocena 1 na 1
bask (466 punktów)
(zablokowany)
Sprawa może być, bo w Norwegii rzeczywiście współpraca z Izraelem uchodzi za faux pas. Recz jasna nie dlatego że Żydzi zabili Jezusa, a z powodu polityki Izraela.
02-10-2011 21:41 
 Ocena 4 na 4
coreless (16088 punktów)

To przecież oczywiste, że nie z powodu polityki Hamas.

Transluminacja czaszki często daje wyniki fałszywie ujemne.
03-10-2011 02:25 
 Ocena 1 na 1
Tomek Fiedorek (5805 punktów)
>To przecież oczywiste, że nie z powodu polityki Hamas.
Pytanie tylko, czy Pan bask, ubrany w arafatkę chce w ogóle zrozumieć zawiłości polityki bliskowschodniej? Czy może raczej poczęstuje nas teorią spisku żydowskiego? Ba, światowego spisku. Nie zdziwię się, kiedy doda do tego masonów. I cyklistów...


Blade Loki
www.youtube.com/watch?v=j8VCuRaa8W4&NR=1
03-10-2011 09:00 
 Ocena 2 na 2
bask (466 punktów)
(zablokowany)
Odpowiadając pięknym za nadobne mógłbym Pana ubrać w jarmułkę - ale czy to miałoby sens? Po cóż takie złośliwe prowokacje z tą arafatką? Nie trzeba sięgać do teorii spiskowej, wystarczy przyjrzeć się polityce opresji Izraela względem Palestyńczyków aby zrozumieć postawę Norwegów, która - nota bene - w coraz większym stopniu staje się fenomenem globalnym. Twierdzenie, iż Norwegowie są naiwni i wierzą w bajki i brednie - to jest dopiero naiwne samooszukiwanie się!
rhotax7 (3947 punktów)
Ostatnimi czasy bawiłem w Norwegii--piękny i spokojny kraj żyjący w Raju dopóki gazu maja dużo. Bardzo wysokie zarobki i wysokie ceny w sklepach oraz cła blokujące napływ taniochy z UE.
Piwo--30 zł (w sklepie ichni siajs--w lokalu parę razy więcej) , kajzerka--5,5 zł (!), chlebek--kilkanaśćie zł(jak się wstanie rano to są tańsze--ale trzeba wstać rano koło 7), kebab--50-75zł, itd.itp. Dobrze że kurczaki były po 15-17 zeta za 750 gram.
Student pomocy finansowej ma 9500 zł miesięcznie.

Generalnie listonosz ma pewnie więcej na miesiąc niż prezydent Polski.

Norwegowie są mili znają angielski i uczynni. Nie cierpią siniaków--pakisów, hindusów, Romów/Rumunów mają z nimi mały kłopocik.
Nacje te bardzo fajnie wykorzystują opiekuńczość państwa.
Np: Pewien mój znajomy ma tam Norweską firmę budowlaną i sobie tam pracuje.
Coś tam robił u Pakisa z rodzinka w standardzie 6 dzieci.
Pan Pakis powiedział mu ze my Polacy to nie myślimy bo On nigdy nie pracował a ma E-klasse i 6 dzieci i jego żona nic nie robi a wszystko mu daje Państwo Norweskie.

Tak więc będą musieli jeszcze trochę gazu powydobywać żeby pokryć potrzeby kolorowych--nie są idiotami jak dają to brać.

Co do antysemityzmu to nie słyszałem żeby żle się o pejsach wypowiadali a rozmawiałem i o ewentualnej wojence Egipt vs Izrael i o tym że Unia utrzymuje Palestyńczyków i Hamasy i te inne zbędne organizacje.
03-10-2011 10:35 
 Ocena 6 na 6
Meretseger (61860 punktów)

Czy mi się zdaje, czy wyższością białej rasy zawiało?
Potępiam życie na koszt państwa z powodu, że ma się 6 dzieci, ale nie podobają mi się określenia "siniak", "pakis" i "pejs".

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
rhotax7 (3947 punktów)
>Czy mi się zdaje, czy wyższością białej rasy zawiało?
A uchowaj Boże !!! Nigdy w życiu.

>Potępiam życie na koszt państwa z powodu, że ma się 6 dzieci, ale nie podobają mi się określenia "siniak", "pakis" i "pejs".
Ja też potępiam--ale nie za bardzo--to w końcu inna strategia rozrodcza.
Natomiast określeń tych nauczyłem się od Polaków znających norweski i oni to nauczyli się ich od Norwegów.
Choć "pejsowaci/ty" słyszałem też w Polsce i to od osoby o pochodzeniu z ziemi świńtej.
Mam nadzieję ze teraz mój post będzie bardziej zrozumiały i lepiej odda nastroje xenofobiczne w Norweskim Raju.
Które to dały podłoże "misji" Breivika...Chałwa Ci Chryste.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365