Racjonalista - Strona głównaDo treści
Rok 2012

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
12-08-2009 16:24Gites (-25 punktów)Rok 2012
Coraz bliżej tej daty i wszędzie słychać, że coś ma się dziać... Ziemia ma się zatrzymać, bieguny zamienić miejscami; powodzie, klęski żywiołowe, zagłada ludzkości bądź prawie całej ludzkości. Nie wiem co o tym myśleć, to znaczy, wiem, że to z pewnością wyssane z palca brednie. Ale co wy o tym sądzicie? Co sądzi o tym świat nauki? Czekam na opinie i krytykę:D
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów)
A w roku 2000 miały zepsuć się wszystkie komputery...
Gosia (9452 punktów)
>A w roku 2000 miały zepsuć się wszystkie komputery...
A w 1998 Maksymilian Paradys miał dostać mieszkanie...[Załącznik]
12-08-2009 19:46 
 Ocena 2 na 2
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>A w roku 2000 miały zepsuć się wszystkie komputery...
W moim zaledwie rok później popsuł się monitor... To chyba nie przypadek?


W tamtym czasie pracowałem na 3 zmiany w elektrociepłowni.
31.12.1999 wypadła mi zmiana od 22:00 do 6:00, czyli 2 godziny przed i 6 godzin po zwiastowanym "końcu komputerowego świata". Na tę zmianę ściągnięto ludzi, którzy mieli wówczas dzień wolny, czyli podwojono obsadę. A to dlatego, że co 2 głowy, to nie 1, a 4 ręce, to 2x więcej niż 2.

Dyrekcja spodziewała się, że wysiądą wszystkie urządzenia zasilane prądem, bo wysiądą wszystkie urządzenia wytwarzające prąd - logiczne, nie?
W elektrociepłowniach są urządzenia, które w przypadku braku zasilania zatrzymują się (oczywiście!), co powoduje ich zniszczenie z powodu przegrzania, o ile nie zostaną utrzymane w ruchu aż do wystudzenia. Takie urządzenia można uchronić przed awarią napędzając je... siłą ludzkich mięśni! Dlatego podwojono obsadę zmiany, żeby starczyło ludzi do "kręcenia"!

Najciekawsze jest w tej historii to, że żadne, ale to żadne z ówczesnych urządzeń nie było sterowane komputerowo, więc awaria komputerów nie mogła wywołać awarii zasilania prądem, ergo cała ta akcja nie miała najmniejszego sensu!

Swoją drogą ciekawe kto i ile zarobił na wywołaniu światowej paniki wieszcząc problem "Y2K"?



Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
13-08-2009 11:04 
 Ocena 1 na 1
anty_k (954 punktów)
>W elektrociepłowniach są urządzenia, które w przypadku braku zasilania zatrzymują się (oczywiście!), co powoduje ich zniszczenie z powodu przegrzania, o ile nie zostaną utrzymane w ruchu aż do wystudzenia. Takie urządzenia można uchronić przed awarią napędzając je... siłą ludzkich mięśni!

A czy nie można by tak ich kręcić silniczkiem zasilanym z akumulatorka?
liliac (147340 punktów)
>wiem, że to z pewnością wyssane z palca brednie. Ale co wy o tym
>sądzicie? Co sądzi o tym świat nauki?

Fajnie, że wiesz Tylko po co w takim razie pytasz, skoro sam sobie odpowiedziałeś?
15-08-2009 17:41 
 Ocena 1 na 1
Gites (-25 punktów)
>>wiem, że to z pewnością wyssane z palca brednie. Ale co wy o tym
>>sądzicie? Co sądzi o tym świat nauki?
>Fajnie, że wiesz Tylko po co w takim razie pytasz, skoro sam sobie odpowiedziałeś?
>
Z bardzo prostej przyczyny, ponieważ nie mam wystarczających argumentów i szukam kogoś kto może uzasadnić to, że nie ma powodu mysleć że konieć świata nastąpi w 2012 roku lub kogoś kto powie, że będzie koniec świata w 2012 roku i to UZASADNI. Taka jest istota nauki. Pozdro.

Michał ck
16-08-2009 21:48 
 Ocena 3 na 3
liliac (147340 punktów)
>>>wiem, że to z pewnością wyssane z palca brednie. Ale co wy o tym
>>>sądzicie? Co sądzi o tym świat nauki?
>>Fajnie, że wiesz Tylko po co w takim razie pytasz, skoro sam sobie odpowiedziałeś?
>>
>Z bardzo prostej przyczyny, ponieważ nie mam wystarczających argumentów i szukam kogoś kto może uzasadnić to, że nie ma powodu mysleć że konieć świata nastąpi w 2012 roku lub kogoś kto powie, że będzie koniec świata w 2012 roku i to UZASADNI. Taka jest istota nauki. Pozdro.
>
Michał ck


W moim świecie nauka nie zajmuje się udowadnianiem, że koniec świata NIE nastąpi, kosmici NIE pożerają mózgów, a krasnoludki NIE sikają do mleka...
witwos (7120 punktów)
(zablokowany)
>>>>wiem, że to z pewnością wyssane z palca brednie. Ale co wy o tym
>>>>sądzicie? Co sądzi o tym świat nauki?
>>>Fajnie, że wiesz Tylko po co w takim razie pytasz, skoro sam sobie odpowiedziałeś?
>>>
>>Z bardzo prostej przyczyny, ponieważ nie mam wystarczających argumentów i szukam kogoś kto może uzasadnić to, że nie ma powodu mysleć że konieć świata nastąpi w 2012 roku lub kogoś kto powie, że będzie koniec świata w 2012 roku i to UZASADNI. Taka jest istota nauki. Pozdro.
>>
Michał ck

>W moim świecie nauka nie zajmuje się udowadnianiem, że koniec świata NIE nastąpi, kosmici NIE pożerają mózgów, a krasnoludki NIE sikają do mleka...

A to szkoda, mogłyby nasikać, ale nie powiem komu.
Liliac, ale w Twoim świecie jacyś "poważni naukowcy", z Japonii, twierdzą, że tajemnicza planeta Nibiru w 2012 pacnie w Matkę Ziemie. I będzie wielki klops. Ale do tego czasu niejedną czarninę dla Ciebie zrobię.
liliac (147340 punktów)
>>W moim świecie nauka nie zajmuje się udowadnianiem, że koniec świata NIE nastąpi, kosmici NIE pożerają mózgów, a krasnoludki NIE sikają do mleka...
>A to szkoda, mogłyby nasikać, ale nie powiem komu.

A niech sikają- to nie stąd się kwaśne mleko bierze?
Mężczyzna twierdzi, że to z braku krasnoludków nie ma już dobrego kwaśnego mleka

>Liliac, ale w Twoim świecie jacyś "poważni naukowcy", z Japonii, twierdzą, że tajemnicza planeta Nibiru w 2012 pacnie w Matkę Ziemie. I będzie wielki klops. Ale do tego czasu niejedną czarninę dla Ciebie zrobię.
>

To nie naukowcy, tylko ta dziwna banda, która twierdzi, że ludzie-jaszczury są wśród nas Chodzi ci o "naukowców" z prześwietnego sympozjum z udziałem Patricka Geryla, autora "Proroctw Oriona na rok 2012"?
17-08-2009 00:18 
 Ocena 2 na 2
anty_k (954 punktów)
>W moim świecie nauka nie zajmuje się udowadnianiem, że koniec świata NIE nastąpi, kosmici NIE pożerają mózgów, a krasnoludki NIE sikają do mleka...

Bardzo dobre podsumowanie metodologii naukowej Pozwolę sobie zanotować tę maksymę w ulubionych
04-09-2009 01:23 
 Ocena 1 na 1
Gites (-25 punktów)
>>>>wiem, że to z pewnością wyssane z palca brednie. Ale co wy o tym
>>>>sądzicie? Co sądzi o tym świat nauki?
>>>Fajnie, że wiesz Tylko po co w takim razie pytasz, skoro sam sobie odpowiedziałeś?
>>>
>>Z bardzo prostej przyczyny, ponieważ nie mam wystarczających argumentów i szukam kogoś kto może uzasadnić to, że nie ma powodu mysleć że konieć świata nastąpi w 2012 roku lub kogoś kto powie, że będzie koniec świata w 2012 roku i to UZASADNI. Taka jest istota nauki. Pozdro.
>>
Michał ck

>W moim świecie nauka nie zajmuje się udowadnianiem, że koniec świata NIE nastąpi, kosmici NIE pożerają mózgów, a krasnoludki NIE sikają do mleka...

Masz rację. Prawie, bo nie pytałem czy da się udowodnić, że coś się nie wydarzy, tylko pytałem czy da się uzasadnić, że coś może nastąpić. (Jeśli zasada powszechnego ciążenia nie pomoże mi przewidzieć, że kamień który puszczę zacznie zbliżać się do Ziemi, to cóż mi z takiej teorii). Na Twój język znaczyłoby to, mniej więcej: czy krasnoludki mogą sikać do mleka? (pytam "mogą", bo zdaje się, że zgodnie z logiką, z tego co powiedziałeś wnioskować można, że krasnoludki istnieją)

Michał ck
(Alicja)Duda (25557 punktów)
>Coraz bliżej tej daty i wszędzie słychać, że coś ma się dziać... Ziemia ma się zatrzymać, bieguny
>zamienić miejscami; powodzie, klęski żywiołowe, zagłada ludzkości bądź prawie całej ludzkości. Nie
>wiem co o tym myśleć, to znaczy, wiem, że to z pewnością wyssane z palca brednie. Ale co wy o tym
>sądzicie? Co sądzi o tym świat nauki? Czekam na opinie i krytykę:D
O ile wiem mają być w roku 2012 w Polsce jakieś zawody w piłce nożnej, Polacy pewnie przegrają ale to nie koniec świata do tego już się wszyscy przyzwyczaili gdyby wygrali to rzeczywiście mógłby być koniec świata. Mieliśmy tez w tym roku mieć euro ale nie będziemy mieć. Wprawdzie szkoda ale to tez nie tragedia.
Na pewno nie będziemy mieli już tego co obecnie prezydenta to jak najbardziej pozytywny objaw. Więc nie ma się czym martwić.
13-08-2009 11:06 
 Ocena 1 na 1
anty_k (954 punktów)
> Na pewno nie będziemy mieli już tego co obecnie prezydenta to jak najbardziej pozytywny objaw. Więc nie ma się czym martwić.

Wiesz, biorąc pod uwagę, że w Polsce można sprawować ten urząd przez dwie kadencje to nie jest to takie pewne
13-08-2009 11:52 
 Ocena 3 na 3
(Alicja)Duda (25557 punktów)
>Wiesz, biorąc pod uwagę, że w Polsce można sprawować ten urząd przez dwie kadencje to nie jest to takie pewne
Mam nadzieję , że niema szans. Udowodnił , że można być gorszym prezydentem niż Wałęsa.
13-08-2009 14:02 
 Ocena 2 na 2
lotrek (14275 punktów)
>Udowodnił , że można być gorszym prezydentem niż Wałęsa.
Bardzo się starał, bo to nie było takie proste....ale od czego ma się rodzinę? Pomogli...

Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
17-08-2009 14:06 
 Ocena 2 na 2
Meretseger (61860 punktów)

>O ile wiem mają być w roku 2012 w Polsce jakieś zawody w piłce nożnej
Zgadza się, to będą Mistrzostwa Europy. Według mnie kompromitacja to jeszcze nie koniec świata...
Elpremiero (247 punktów)
>Coraz bliżej tej daty i wszędzie słychać, że coś ma się dziać... Ziemia ma się zatrzymać, bieguny
>zamienić miejscami; powodzie, klęski żywiołowe, zagłada ludzkości bądź prawie całej ludzkości. Nie
>wiem co o tym myśleć, to znaczy, wiem, że to z pewnością wyssane z palca brednie. Ale co wy o tym
>sądzicie? Co sądzi o tym świat nauki? Czekam na opinie i krytykę:D


W 2012 będzie atak kosmitów na Ziemię. Wiem o tym, bo się ze mną kontaktowali.
maciek (1053 punktów)
Ale co wy o tym
>sądzicie? Co sądzi o tym świat nauki? Czekam na opinie i krytykę:D
Na szczęście to już tylko 3 lata i 4 miesiące. Jestem tylko ciekawy co powiedzą a styczniu 2013 ci wszyscy "prorocy".
12-08-2009 18:53 
 Ocena 1 na 1
marius84 (35 punktów)
>Na szczęście to już tylko 3 lata i 4 miesiące. Jestem tylko ciekawy co powiedzą a styczniu 2013 ci wszyscy "prorocy".
>

Nic nie powiedzą, za to będzie wielkie czyszczenie youtuba
Po kilku miesiącach pojawią się kolejni "prorocy", nie wiem może znajdzie się kalendarz jakiejś innej wymarłej kultury albo kilka summejskich przepowiedni odnalezionych w Australii
Znowu ktoś zarobi na wciskaniu ludziom ciemnoty.......
13-08-2009 11:08 
 Ocena 3 na 3
anty_k (954 punktów)
> Na szczęście to już tylko 3 lata i 4 miesiące. Jestem tylko ciekawy co powiedzą a styczniu 2013 ci wszyscy "prorocy".

Nic nie powiedzą, bo przecież 2012.12.20 na ziemi wyląduje Latający Makaronowy Potwór, który pomści te wszystkie małe bezbronne spagheciątka, które ludzkość tak bestialsko zamordowała na przestrzeni wieków
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Wyjątkowe będą następujące daty:

09.09.09
20.09.2009

20.10.2010
01.02.2010

20.11.2011

21.02.2012
20.12.2012

Każda z nich oznacza co najmniej koniec świata.



Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
13-08-2009 11:09 
 Ocena 1 na 1
anty_k (954 punktów)
>Wyjątkowe będą następujące daty:
>09.09.09
>20.09.2009
>20.10.2010
>01.02.2010
>20.11.2011
>21.02.2012
>20.12.2012
>Każda z nich oznacza co najmniej koniec świata.


Dobrze, że jest tylko 12 miesięcy w kalendarzu
13-08-2009 17:53 
 Ocena 1 na 1
maciek (1053 punktów)
>Wyjątkowe będą następujące daty:
>09.09.09
>20.09.2009
>20.10.2010
>01.02.2010
>20.11.2011
>21.02.2012
>20.12.2012
>Każda z nich oznacza co najmniej koniec świata.

A 10.10.2010
21.11.2011
21.12.2012 ?
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>A 10.10.2010
> 21.11.2011
> 21.12.2012 ?
>
Tys piknie!


Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
Mariusz Pracki (436 punktów)
W 1997 roku też miał być koniec świata. Pamiętam jak dziś pracowałem przy zrywaniu porzeczek. W pewnym momencie jedna z kobiet też zrywających zapytała się o której miał być ten koniec świata, a kolega na to, że od jakichś dwóch godzin już nie istniejemy... Tak samo będzie i tym razem. A jak koniec świata ma nastąpić to nawet nie będziemy tego świadomi. Promieniowanie kosmiczne, komety, planetoidy, czarne dziury, rozbłyski słoneczne itd. Mam wymieniać dalej?


www.moherowo.pl
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>W 1997 roku też miał być koniec świata. Pamiętam jak dziś pracowałem przy zrywaniu porzeczek. W pewnym momencie jedna z kobiet też zrywających zapytała się o której miał być ten koniec świata, a kolega na to, że od jakichś dwóch godzin już nie istniejemy... Tak samo będzie i tym razem. A jak koniec świata ma nastąpić to nawet nie będziemy tego świadomi. Promieniowanie kosmiczne, komety, planetoidy, czarne dziury, rozbłyski słoneczne itd. Mam wymieniać dalej?

Zapomniałeś o kwantowym rozpadzie próżni - moim ulubionym!
maciejo (3492 punktów)
>Coraz bliżej tej daty i wszędzie słychać, że coś ma się dziać... Ziemia ma się zatrzymać, bieguny
>zamienić miejscami; powodzie, klęski żywiołowe, zagłada ludzkości bądź prawie całej ludzkości.

Jest to związane z tym, że będziemy gospodarzami EURO w 2012

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365