Racjonalista - Strona głównaDo treści
ZNIKAJĄCE PUNKTY

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
04-02-2012 16:38KORIUS (14106 punktów)
(zablokowany)
ZNIKAJĄCE PUNKTY
Ocena 4 na 4
Ja w kwestii formalnej. Nie wiem czy tylko ja to zauważylem, w niektórych wątakch znikają przyznane punty za wypowiedź. Niby nic strasznego, ale skoro są i skoro ktoś je przyznał, to niech będą. Wiem, że dany punkt można anulować, ale każde przyznanie punku, dodatniego czy ujemnego jest zapisane w skrzynce pocztowej, prawda? Gdy punktów jest dużo, to ciężko to zauważyć, ale jeżeli wiem, że otrzymalem punkt, wiem od kogo, mam to zapisane w skrzynce pocztowej, na forum przy wypowiedzi też się pojawił, a za jakiś czas już go nie widzę, to raczej coś nie gra. Tym razem policzyłem. Dwie wypowiedzi na wątku o "Islamonozji", no i wczoraj miałem więcej punktów niż dzisiaj. Teraz, gdy to piszę, na skrzynce znalazłem 9 punktów (zapisałem na kartce od kogo nawet), a w komentarzach pod treścią wątku są tylko 3. Więc stąd pytanie, gdzie coś nie gra i czy komuś też to się już zdarzyło?
Z góry dzięki za wszelkie wyjaśnienia.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

coreless (16088 punktów)

Wydaje mi się, że mi również coś takiego się kilkakrotnie przydarzyło.
Menel de Lux (3111 punktów)
Również to zauważyłem.
Przy moich wypowiedziach odnośnie artykułu Jana Wójcika znikły punkty ujemne i dodatnie.
Dobrze że to poruszyłeś, nie chodzi o punkty tylko jakiś defekt który nie pozwala korzystać z portalu w pełni.
Mam nadzieję że to nie ACTA.
04-02-2012 18:52 
 Ocena 3 na 3
KORIUS (14106 punktów)
(zablokowany)
>Również to zauważyłem.
>Przy moich wypowiedziach odnośnie artykułu Jana Wójcika znikły punkty ujemne i dodatnie.
>Dobrze że to poruszyłeś, nie chodzi o punkty tylko jakiś defekt który nie pozwala korzystać z portalu w pełni.
>Mam nadzieję że to nie ACTA.
-Wiesz, jak jeden, dwa, w tę czy w drugą to błahostka, ale 9 powiadomień, punktów trzy, gdy dzień wcześniej już było 5. W przypadku wątku o "Islamonozji" może to być sprawka Allaha, ale zdarzyło to się i w innych wątkach o innych religiach. Czyżby Allah nie był jedynym bogiem?


Jakości rozumu nie należy mierzyć ilością wiedzy, lecz stosunkiem do prawdy.
-jad- (18783 punktów)
>Nie wiem czy tylko ja to zauważylem, w niektórych wątakch znikają przyznane
>punty za wypowiedź.

Za mało punktów dostaję i nie ma co znikać. Nie zauważyłem.


2 unlimited 2010
KORIUS (14106 punktów)
(zablokowany)
>>Nie wiem czy tylko ja to zauważylem, w niektórych wątakch znikają przyznane
>>punty za wypowiedź.
>Za mało punktów dostaję i nie ma co znikać. Nie zauważyłem.
-Właśnie w tym rzecz, że to najbardziej rzuca się w oczy gdy dostaniesz jeden punkt, a za kilka godzin go nie ma.


Jakości rozumu nie należy mierzyć ilością wiedzy, lecz stosunkiem do prawdy.
Menel de Lux (3111 punktów)

>>Za mało punktów dostaję i nie ma co znikać. Nie zauważyłem.
>-Właśnie w tym rzecz, że to najbardziej rzuca się w oczy gdy dostaniesz jeden punkt, a za kilka godzin go nie ma.

Nie jest to regułą.
Ja zorientowałem się obserwując "rywalizację" plusów z minusami pod jednym z moich komentarzy.
Trudno było nie zauważyć ponieważ wszystkie nagle znikły.
KORIUS (14106 punktów)
(zablokowany)
>Ja zorientowałem się obserwując "rywalizację" plusów z minusami pod jednym z moich komentarzy.
>Trudno było nie zauważyć ponieważ wszystkie nagle znikły.

-I nie chodzi tylko o to co się dostało, nie chcę też aby znikały te, które komuś dałem.
-Pewnie jakiś moderator powinien się wypowiedzieć.


Jakości rozumu nie należy mierzyć ilością wiedzy, lecz stosunkiem do prawdy.
Menel de Lux (3111 punktów)

>-Pewnie jakiś moderator powinien się wypowiedzieć.

Sobota wieczór, moderacja ma wychodne

Chętnie bym ją wyręczył.
...
04-02-2012 23:55 
 Ocena 2 na 2
liliac (147340 punktów)
>>-Pewnie jakiś moderator powinien się wypowiedzieć.
> Sobota wieczór, moderacja ma wychodne

Moderacja nie ma narzędzi powalających ocenić kto komu jakie punkty przyznaje i co się z nimi potem dzieje. Jeśli to jednostkowe przypadki, istnieje możliwość, że ktoś po prostu postanowił wycofać swoją opinię - od jakiegoś czasu tak plusy, jak i minusy można "cofać".
marcin1902 (3438 punktów)
>> Sobota wieczór, moderacja ma wychodne

Jednak nie.

edit: A nie, już niedziela pańska...


"Przepraszam za spóźnienie [...] ale nie mogłem znaleźć koszernego parkingu."
05-02-2012 00:13 
 Ocena 1 na 1
liliac (147340 punktów)
>>> Sobota wieczór, moderacja ma wychodne
>Jednak nie.
>edit: A nie, już niedziela pańska...

Mój post pojawił się przed północą
marcin1902 (3438 punktów)
>Mój post pojawił się przed północą

No faktikes...

To niedopatrzenie zrzucę na późną porę .


"Przepraszam za spóźnienie [...] ale nie mogłem znaleźć koszernego parkingu."
marcin1902 (3438 punktów)
>od jakiegoś czasu tak plusy, jak i minusy można "cofać".

A czy po "cofnięciu" nie przychodzi wiadomość o tej czynności? Bo jeśli nie, to w sumie by mogła.


"Przepraszam za spóźnienie [...] ale nie mogłem znaleźć koszernego parkingu."
liliac (147340 punktów)
>>od jakiegoś czasu tak plusy, jak i minusy można "cofać".
>A czy po "cofnięciu" nie przychodzi wiadomość o tej czynności? Bo jeśli nie, to w sumie by mogła.

Nie jestem pewna, nigdy nie zwróciłam na to uwagi. Możemy przeprowadzić eksperyment. Przyznam ci plusa i go cofnę

Edit:
I jak?
KORIUS (14106 punktów)
(zablokowany)
>>>od jakiegoś czasu tak plusy, jak i minusy można "cofać".
>>A czy po "cofnięciu" nie przychodzi wiadomość o tej czynności? Bo jeśli nie, to w sumie by mogła.
>Nie jestem pewna, nigdy nie zwróciłam na to uwagi. Możemy przeprowadzić eksperyment. Przyznam ci plusa i go cofnę
>Edit:
>I jak?
-Tego typu znikanie punktów dotyczy z tego co zauważyłem tylko tej części (lewej) serwisu gdzie swoje wątki zamieszczają autorzy hmm bardziej znani. Tutaj gdzie rozmawiamy bezpośrednio tego nie zauważyłem.
-Ale proszę zobaczyć komentarz użytkownika "eduardeessa" w wątku "Niematerialni" - Jacka Tabisza, na samym końcu pisze, że wcięło mu minusy, więc coś się dzieje. Też je widziałem To właśnie zasygnalizowałem "Webmasterowi", sporo ich było a potem jakby oczyszczenie.

Jakości rozumu nie należy mierzyć ilością wiedzy, lecz stosunkiem do prawdy.
05-02-2012 15:54 
 Ocena 1 na 1
webmaster (moderator)
Możliwe że znalazłem przyczynę, będę to monitorować.
marcin1902 (3438 punktów)
>Możemy przeprowadzić eksperyment. Przyznam ci plusa i go cofnę
>Edit:
>I jak?

Dostałem wiadomość o głosie pozytywnym, o "cofnięciu" już nie...

"Przepraszam za spóźnienie [...] ale nie mogłem znaleźć koszernego parkingu."
06-02-2012 13:29 
 Ocena 1 na 1
marcin1902 (3438 punktów)
>Dostałem wiadomość o głosie pozytywnym, o "cofnięciu" już nie...

Teraz zobaczyłem, że info o "cofnięciu" jest przecież w "Moje punkty":


Osoby którym punkty znikały, mogą sprawdzić czy nie chodziło tam o "cofnięcie"


"Przepraszam za spóźnienie [...] ale nie mogłem znaleźć koszernego parkingu."
KORIUS (14106 punktów)
(zablokowany)
>>Dostałem wiadomość o głosie pozytywnym, o "cofnięciu" już nie...
>Teraz zobaczyłem, że info o "cofnięciu" jest przecież w "Moje punkty":
>Osoby którym punkty znikały, mogą sprawdzić czy nie chodziło tam o "cofnięcie"

-To się zdarza, ale żeby 6 osób przyznało punkty, a potem je cofnęło jednego dnia to się nie zdarza

Jakości rozumu nie należy mierzyć ilością wiedzy, lecz stosunkiem do prawdy.
liliac (147340 punktów)
>-To się zdarza, ale żeby 6 osób przyznało punkty, a potem je cofnęło jednego dnia to się nie zdarza

Ale ja już nic więcej nie wymyślę. Trzeba poczekać na odkrycia webmastera.
06-02-2012 16:01 
 Ocena 1 na 1
marcin1902 (3438 punktów)
>-To się zdarza, ale żeby 6 osób przyznało punkty, a potem je cofnęło jednego dnia to się nie zdarza

Chodzi mi o to, że nie każde zniknięcie punktu oznacza błąd (który być może wychwycił webmaster), tylko może jest to cofnięcie punktu które można sprawdzić w podanym przeze mnie miejscu.

"Przepraszam za spóźnienie [...] ale nie mogłem znaleźć koszernego parkingu."
KORIUS (14106 punktów)
(zablokowany)
>Chodzi mi o to, że nie każde zniknięcie punktu oznacza błąd (który być może wychwycił webmaster), tylko może jest to cofnięcie punktu które można sprawdzić w podanym przeze mnie miejscu.
-Tak. Sprawdziłem, żadnych cofnięć

Jakości rozumu nie należy mierzyć ilością wiedzy, lecz stosunkiem do prawdy.
04-02-2012 19:43 
 Ocena 3 na 3
kiryl (2975 punktów)
(zablokowany)
>-Właśnie w tym rzecz, że to najbardziej rzuca się w oczy gdy dostaniesz jeden punkt, a za kilka godzin go nie ma.
Najbardziej się rzuca jak dostaje plusa dodatniego.
04-02-2012 23:47 
 Ocena 1 na 1
marcin1902 (3438 punktów)

>Najbardziej się rzuca jak dostaje plusa dodatniego.

Ale i tak chodzi o to, żeby te plusy nie przysłoniły nam minusów.

"Przepraszam za spóźnienie [...] ale nie mogłem znaleźć koszernego parkingu."
Ania... (14138 punktów)
>>-Właśnie w tym rzecz, że to najbardziej rzuca się w oczy gdy dostaniesz jeden punkt, a za kilka godzin go nie ma.
>Najbardziej się rzuca jak dostaje plusa dodatniego.
A mniej jak dostaje się plusa ujemnego
Kamil1838 (521 punktów)
U mnie kilkanaście punktów znikło przy komentarzu.
05-02-2012 21:57 
 Ocena 3 na 3
szemrany robert (425 punktów)
Plus - w ramach rekompensaty

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365