Racjonalista - Strona głównaDo treści
1. rocznica Ahlquist v. Cranston czyli ban na szkolne modły

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
11-01-2013 19:14Mariusz Agnosiewicz (moderator)1. rocznica Ahlquist v. Cranston czyli ban na szkolne modły
Ocena 20 na 20
Dziś mija pierwsza rocznica sprawy Ahlquist v. Cranston, w której 16-letnia Jessica Ahlquist (przy pomocy American Civil Liberties Union) zaskarżyła swe miasto w związku z "Modlitwą szkolną" obecną na ścianie jej szkoły, argumentując, że szkoła nie jest miejscem modlitw. 11 stycznia 2012 sąd federalny Rhode Island nakazał niezwłoczne usunięcie modlitwy. Ahlquist (prywatnie ateistka) stała się bohaterką amerykańskich ateistów, jakkolwiek musiała dostać ochronę policyjną przed wyznawcami miłości bliźniego. Już dzień po wyroku członek Izby Reprezentantów Rhode Island, Peter G. Palumbo, na antenie radia określił Ahlquist "evil little thing" (ateiści zaczęli sprzedawać koszulki z tymi słowami i w oparciu o to na Reason Rally przekazano jej 62 tys. dol. jako fundusz edukacyjny). Rhode Island (poza mormońskim Utah) jest jedynym stanem USA, w którym większość mieszkańców należy do jednej wspólnoty religijnej - Kościoła katolickiego.


Evil Big Thing


Evil Little Thing na Reason Rally - "Woodstocku ateistów i sceptyków", który zgromadził ponoć ok. 20 tys. bezbożników


Wraz z Freedom From Religion Foundation, grudzień 2011
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
Odp: 1. rocznica Ahlquist v. Cranston czyli ban o szkolne modły
"musiała dostać ochronę policyjną przed wyznawcami miłości bliźniego" - piękne.
Ciekawe czy u nas by się dało to zrobić? Nie wiem tylko czy powinniśmy zaczynać od szkół, czy Sejmu?
Na ochronę nie możemy liczyć, bo widzialem że policja jest zajęta obsługą trasy procesji w święto Bożego Ciała, albo obrony TV Trwam.
11-01-2013 20:05 
 Ocena 15 na 15
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
>"musiała dostać ochronę policyjną przed wyznawcami miłości bliźniego" - piękne.
>Ciekawe czy u nas by się dało to zrobić? Nie wiem tylko czy powinniśmy zaczynać od szkół, czy Sejmu?
>Na ochronę nie możemy liczyć, bo widzialem że policja jest zajęta obsługą trasy procesji w święto Bożego Ciała, albo obrony TV Trwam.
>

Już pisałem wiele razy - w Polsce wyznawców żydowskiego bożka trzeba inaczej zagiąć. Nie walką o ściany bez krzyży a odprawianymi modlitwami pod właśnie tymi ścianami.
Organizować happeningi do urzedów, szkół i do sejmu. Padać na kolana przed krzyżem i głośno modlić się do jahwe. Śpiewać, modlić, modlić, śpiewać.
A jak ktoś z miłych, wesołych, tolerancyjnych katolików będzie chciał w modlitwach przeszkodzić (bo sprawy na przykład nie będzie mógł spokojnie załatwić) to trzeba zacząć krzyczeć o zamachu na kościół, Polskę, polskość i katolicyzm.

I tylko tym sposobem będzie można pokazać katolikom ich bezgraniczną głupotę. Nie głupotę, że wierzą a głupotę, że swoje święte symbole rozwieszają za przeproszeniem nawet tam gdzie się sra.
12-01-2013 10:49 
 Ocena 4 na 4
diogenes (42753 punktów)
>w Polsce wyznawców żydowskiego bożka trzeba inaczej zagiąć.

A co z bożkiem Żydów?

>Organizować happeningi do urzedów, szkół i do sejmu....

Starostwo w Biłogoraju, mieścinie Palikota, ma juz taki nieustający happening w postaci
tablic dekalogu na murach swej siedziby:



I co? Poparcie dla RP spada.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
hubin (2274 punktów)
Znacznie ciekawsza niźli te tablice była awantura o ulicę Singera, Biłgoraj to ortodoksyjne miasto, taki nasz "bliski wschód", mają zadbane cmentarze i ciągłe religijne imprezy.

Przed śmiercią dopada cię "legion maryjny" i nad twoją trumną robią z ciebie "arcy" katolika nawet jeżeli nie byłeś. Wielkie wrażenie robią na mnie tłumy w kościele przed "pracą", w dzień powszedni...
To jest miasto o którym łatwo zapomnieć siedząc w zgniłej i spokojnej Warszawce, a przecież tak wygląda większość naszego kraju i katolicyzmu.



Parafrazując: Ideologia śmierdzi!
Sobieski20 (1136 punktów)
(zablokowany)
A może by tak zrobić manifestacje w boże ciało. Manifestacje przeciwko dyskryminacji i zawłaszczaniu przestrzeni publicznej przez kościół. skoro im wolno manifestować to dlaczego nie bezbożnikom. Albo jeszcze lepiej ustanowić święto Latającego Potwora Spagetti...
Adaś MiaŁczyński (1403 punktów)
(zablokowany)
>ustanowić święto Latającego Potwora Spagetti...
25 października jest jakiś komercyjny dzień makaronu, pastafarianie mogliby go sobie zaadaptować.
RadRado (1047 punktów)Odp: 1. rocznica Ahlquist v. Cranston czyli ban na szkolne modły
Zauważcie jak wysoko jest billboard. Czyżby mieli z nimi takie same problemy jak w Polsce?
Tomek Fiedorek (5805 punktów)
>Zauważcie jak wysoko jest billboard. Czyżby mieli z nimi takie same problemy jak w Polsce?
Owszem, mają podobne problemy jak w Polsce. Fundacja zamieszcza takie informacje na swojej stronie, jak i fejsbuku.
dokowski (7933 punktów)
(zablokowany)
>musiała dostać
>ochronę policyjną przed wyznawcami miłości bliźniego

to sformułowanie jest genialne, godne mistrzów - aż się prosi, żeby sformułować coś w stylu Wilde'a lub Haska:

Największym zagrożeniem dla niewinnego człowieka są wyznawcy miłości bliźniego.

doku (Tomasz Kamiński)

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365