Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy muzyce klasycznej w USA wypowiedziano....klasową wojnę?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kultura
NapisanoAutorTytuł
07-10-2021 09:00Arminius (25555 punktów)Czy muzyce klasycznej w USA wypowiedziano....klasową wojnę?
Ocena 2 na 2
Po zabójstwie Georga Floyda w USA wszczęto wojnę kulturową wymierzoną w Białych i ich kulturę, której przejawem jest walka z muzyką klasyczną, traktowaną przez forsujących ów konflikt jako emanacja rasizmu oraz supremacji kulturowej Białych. W praktyce oznacza to bezpodstawną/idiotyczną krytykę czołowych europejskich kompozytorów, forsowanie na siłę twórczości kompozytorów innych ras, często słabej jakości, zatrudnianie w orkiestrach amerykańskich Czarnoskórych, z pominięciem kryterium talentu i doświadczenia - co de facto oznacza drastyczne obniżenie poziomu repertuaru jak również jego wykonywania.
Faktem jest, że Czarnoskórzy stanowią ułamek zatrudnionych w amerykańskich orkiestrach (1.8%). Ale nie wynika to z tego, że ktoś ich celowo prześladuje. Wynika to stąd, że primo nie interesują się klasyką, secundo, brak im dyscypliny i samozaparcia aby ciężką znojną, systematyczna pracą doskonalić techniki gry. Dla kontrprzykłady wystarczy stwierdzić, iż z kolei Azjaci, zafascynowani muzyką klasyczną i znani ze swego uporu o zdolności do poświęceń - są w amerykańskich orkiestrach nadreprezentowani.
Zainteresowanym problemem owej wojny kulturowej odsyłam do rzetelnego, obfitego i nadzwyczaj interesującego materiału oraz do równie ciekawych komentarzy pod nim. Jeden z owych komentarzy - jakże symptomatyczny - zamieszczam poniżej celem zaostrzenia apetytu.

www.city-j(*)sic-under-racial-attack-part-1

"In January 2021, Sphinx issued more audition guidelines. Traditionally, if a musician is of a known high caliber, having played with another prestigious orchestra, say, he may skip the early stages of an audition and go right to the semifinals or finals (which may still be blind). Sphinx now proposed that those automatic advancements include a whopping 25 percent or more of “Black and Brown” musicians. This is mathematically impossible, and Sphinx should know it, since it has been decrying the low numbers of minorities in orchestras for two decades. Blacks make up 1.8 percent of all orchestral musicians, which includes noncompetitive community ensembles. The larger and more competitive the orchestra, the fewer blacks it has. Filling at least 25 percent of all automatic advancement slots with minorities from top-ranked orchestras is not doable, even assuming that there were so many automatic advancements in each audition to be able to set aside 25 percent of them for any type of quota."


"THE major reason for a lack of Black diversity in classical music is that Blacks don't like, and aren't interested, in classical music.
I'm Black and an avid classical music fan, and I make a point of looking for Black audience members when I go to classical music concerts, and handful is all I almost ever see among the thousands of concert and opera goers. For instance I attended 3 operas at the Santa Fe Opera this past week. I was looking and I saw no more than 4 Black people at each opera performance attended by about 2000 people. Most often, as in Santa Fe, there are more Black people on stage than in the audience. It is always this way, even when there are Blacks are in major roles or as soloists and advertised as such. Yes, you will have a lot of Black people in the audience if the entire performance is Black themed, for instance Porgy And Bess, but otherwise no. Classical music, we're just not that into classical music... leave us alone and move on to some other crusade."
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)
>brak im dyscypliny (czarnoskórym przyp.) i samozaparcia aby ciężką znojną, systematyczna pracą doskonalić techniki gry.
Ciężka, znojna, samozaparcie... Grafomania. Arni grasz na czymś? Samozaparcia brakuje tylko tym, których się zmusza do nauki gry. Zwykle w przedbiegach odpadają. Znasz wybitnych instrumentalistów z Europy Środkowej na miarę takich jak BILL DOGGETT?
Przy okazji skoro to dział kultury o instrumencie na którym grał Dogget, o organach Hammonda:

"Urodzony w Evanston, wynalazca Laurens "Larry" Hammond otrzymał ponad sto patentów w ciągu swojego życia. Na początku 1930 roku miał popularną linię zegarów elektrycznych, W połowie 1930 roku zaczął zmieniać mechanizmy fortepianów, eksperymentując z różnymi dźwiękami, które mogły wydawać. W końcu ukształtowały się organy elektryczne, instrument o brzmieniu zupełnie innym niż organy piszczałkowe minionych wieków. Klawiatura ta wymagała użycia wzmacniacza i głośników do sterowania wyjściem dźwięku, pomysł, który pod koniec dekady zyskał na popularności, szczególnie w kościołach na całym świecie. Produkcja została wstrzymana w wyniku II wojny światowej, ale wznowiona w połowie lat 40. W ciągu następnych kilku lat ekscytujące brzmienie organów Hammonda zaczęło wpływać na świat jazzu."
www.waybackattack.com/doggettbill.html
A przecież mógłbym przywołać tu bardziej znanych nam Europejczykom, takich jak np. Herbert Jeffrey "Herbie" Hancock (ur. 12 kwietnia 1940 w Chicago ) - amerykański pianista, kompozytor.

Powiedz mi dlaczego wśród TOP 100 Instrumentals of the '50S and '60S nei ma żadnego Pepika, nie ma Niemca, Bułgara, Rumuna, Austriaka, a dlaczego są instrumentaliści czarnoskórzy i to w okresie gdy takie zjeby jak ty utrudniały im drogę do kariery? I gdy tak iść bliżej naszych czasów, to by się nagle okazało, że my obywatele Europy Środkowej, a już na pewno Niemcy czy Austriacy to są zwykli narodowi analfabeci muzyczni poza nielicznymi wyjątkami
Powiesz, że to inny rodzaj muzyki, ale to jest nadal muzyka i czas zdecyduje o zaszufladkowaniu. Nawet Szekspir musiał długo czekać by jego twórczość została zaliczona do klasyki tzw. wysokiej kultury

A tak w ogóle, to nie wiem co ten rasistowski tekst ma wspólnego z kulturą
www.waybackattack.com/top100-instrumentals.html
07-10-2021 11:10 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)to ma wspólnego
>A tak w ogóle, to nie wiem co ten rasistowski tekst ma wspólnego z kulturą

A to, że ukazuje atak na muzykę klasyczna w USA prowadzony według kryterium....rasowego, to jest dyskryminacji Białych i faworyzowania Czarnoskórych.
Co pan sądzi o opinii Czarnoskórego dyskutanta, który wyraził następującą opinię:
"THE major reason for a lack of Black diversity in classical music is that Blacks don't like, and aren't interested, in classical music.
I'm Black and an avid classical music fan, and I make a point of looking for Black audience members when I go to classical music concerts, and handful is all I almost ever see among the thousands of concert and opera goers. For instance I attended 3 operas at the Santa Fe Opera this past week. I was looking and I saw no more than 4 Black people at each opera performance attended by about 2000 people. Most often, as in Santa Fe, there are more Black people on stage than in the audience. It is always this way, even when there are Blacks are in major roles or as soloists and advertised as such. Yes, you will have a lot of Black people in the audience if the entire performance is Black themed, for instance Porgy And Bess, but otherwise no. Classical music, we're just not that into classical music... leave us alone and move on to some other crusade."

Co więcej opinia jak wyżej została "zaadresowana" następującą opinią:

"Black people don't really even go to jazz concerts or shows or festivals.
I've been to so many and always wonder where the black people are (besides on the stage.)"

Czyli z jazzem ( co niewiarygodne) byłoby u Nich podobnie jak z muzyka klasyczną?
07-10-2021 12:29 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)Odp: to ma wspólnego
>>A tak w ogóle, to nie wiem co ten rasistowski tekst ma wspólnego z kulturą
>A to, że ukazuje atak na muzykę klasyczna w USA prowadzony według kryterium....rasowego, to jest dyskryminacji Białych i faworyzowania Czarnoskórych.
Dlatego pokazałem ci top z lat pięćdziesiątych, i że mimo iż wtedy podobne zjeby jak ty próbowały wpływać na opinię publiczną, muzycy czarnoskórzy zajmowali wysokie miejsca na top listach, a ich muzyka mówiła sama za siebie. Muzykę Armi trzeba słuchać by o niej pisać .. Dobra muzyka nie potrzebuje by na jej straży znowu stali aryjscy pałkarze jak w czasach minionych, którzy takie mają pojęcie o muzyce jak nie przymierzając ty.
Krytykujesz Maxa za wstawienie w tym dziale linku do zamieszonego na Youtube kabaretu znanego, cenionego i lubianego w naszym kraju kabareciarza, a sam wstawiasz takie coś. Dla mnie ok, znowu mogłem wykazać Armiego mizerię. Promujesz tu rasistowskie teksty amerykańskich idiotów, którzy znowu mają swój czas jak za dawnych lat. Zresztą ich tam, w USA nigdy nie brakowało, raczej to nasz Armi nagle muzycznie "dorósł". W swej znajomości "tematu" wykazałeś się ignorancją godną debila, ponieważ swym tekstem w ogóle ujmujesz , nie tylko co się dokonuje, ale też co się dokonywało w muzyce afroamerykańskiej.
A to zdanie o czarnoskórych muzykach jest godne największych trolli i pewnie idiotów jakich to forum widziało:

brak im dyscypliny i samozaparcia aby ciężką znojną, systematyczna pracą doskonalić techniki gry.

Jestem pod wrażeniem twojego przygotowania muzycznego i tego do czego muzykę wykorzystujesz. Jedno dno i drugie dno. Naprawdę Armi
Tym zdaniem przebiłeś (a może nie) swoje określenie popu - "zbydlęcony pop". Jeszcze raz dla pamięci przypomnę ci, że przedstawicielem tego nurtu była ANNA GERMAN.
07-10-2021 12:57 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)po owocach...

>A to zdanie o czarnoskórych muzykach jest godne największych trolli i pewnie idiotów jakich to >forum widziało:
>brak im dyscypliny i samozaparcia aby ciężką znojną, systematyczna pracą doskonalić techniki >gry.

Po owocach ich poznacie. W USA Czarnoskórzy stanowią mniej więcej 14 % społeczeństwa. A w orkiestrach jest ich tylko 1.8 %. Z zasady brzytwy Ockhama wynika oczywista przyczyna tego faktu. W grę rasizm nie wchodzi - bo z kolei Azjaci są nadreprezentowani ( w stosunku do swej liczby w USA) w owych orkiestrach ( chyba, że założymy , iż to znów Biali są prześladowani przez Azjatów - co byłoby bzdurą).
W podlinkowanym materiale jest passus na ten temat o brzmieniu jak niżej:

"Today, blacks are not being pushed out of classical music; they are not being pushed in by their families at a rate necessary to compete. "Unless you start the violin at age seven, you won't be auditioning for the New York Philharmonic when you're 25," says Emanuel Ax. And it is overwhelmingly Asian families who insist on such early discipline, placing the same emphasis on mastering an instrument (or two) as was once found in Jewish homes. Parents sacrifice for private lessons; the household stays quiet when a child is practicing."

Słowem, pańska opinia: "A to zdanie o czarnoskórych muzykach jest godne największych trolli i pewnie idiotów jakich to forum widział - to lewacka lewizna.
07-10-2021 13:41 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)Odp: po owocach...
>Słowem, pańska opinia: "A to zdanie o czarnoskórych muzykach jest godne największych trolli i pewnie idiotów jakich to forum widział - to lewacka lewizna.

Jaka by nie była nie widziała jeszcze takiego nakręconego muzycznie idioty, więc ci już w tym temacie odpuszczę. ​Jakim ignorantem muzycznym jesteś każdy może ocenić.

Jeszcze tylko mała uwaga - tekst "jak wyżej" jest "drastyczną".... nie, to twój styl.. "dramatyczną" grafomanią wspomaganą obcojęzycznym bełkotem "jak wyżej". Po co, skoro to jest polskie forum? Chorobliwy snobizm do którego dokładasz jeszcze ten, że jednak znasz języki. No więc wiedz idioto, że to nie jest mądre.
Jedzcie i pijcie z tego wszyscy, to co foliarz znajdzie w sieci jest prawdą objawioną, a na potwierdzenie wkleja to tu. No cóż, jak się nie ma co zaoferować to się wkleja "jak wyżej", a i to niczym pierwszej wody grafoman - "jak wyżej", spierdoli swoim komentarzem "jak wyżej".
07-10-2021 14:14 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)zakompleksiony
>>Słowem, pańska opinia: "A to zdanie o czarnoskórych muzykach jest godne największych trolli i pewnie idiotów jakich to forum widział - to lewacka lewizna.
>Jaka by nie była nie widziała jeszcze takiego nakręconego muzycznie idioty, więc ci już w tym temacie odpuszczę. ​Jakim ignorantem muzycznym jesteś każdy może ocenić.
>Jeszcze tylko mała uwaga - tekst "jak wyżej" jest "drastyczną".... nie, to twój styl.. "dramatyczną" grafomanią wspomaganą obcojęzycznym bełkotem "jak wyżej". Po co, skoro to jest polskie forum? Chorobliwy snobizm do którego dokładasz jeszcze ten, że jednak znasz języki. No więc wiedz idioto, że to nie jest mądre.
>Jedzcie i pijcie z tego wszyscy, to co foliarz znajdzie w sieci jest prawdą objawioną, a na potwierdzenie wkleja to tu. No cóż, jak się nie ma co zaoferować to się wkleja "jak wyżej", a i to niczym pierwszej wody grafoman - "jak wyżej", spierdoli swoim komentarzem "jak wyżej".


Kompleksy zawładnęły pańskim umysłem. Stąd te bzdury, wulgaryzmy i hejt.
07-10-2021 14:30 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)Odp: zakompleksiony
>Kompleksy zawładnęły pańskim umysłem. Stąd te bzdury, wulgaryzmy i hejt.
Nie bardziej niż tobą zawładnęły faszystowkie i rasistowskie myśli. Teksty zamieszczane tu w ilości godnej trolla albo jakiegos foliarza. Który to taki dzisiaj?
A to zdanie o czarnoskórych muzykach jest godne największych trolli i pewnie idiotów jakich to forum widziało i dlatego warte pokazywania, by inni zrozumieli dlaczego nie warto być mendą.
brak im dyscypliny i samozaparcia aby ciężką znojną, systematyczna pracą doskonalić techniki gry.

Zdanie "jak wyżej" jest właśnie rasistowskim i faszystowskim hejtem. I dlatego nie licz, że będziesz inaczej traktowany niż sam innych traktujesz w swoich wypocinach żydożerco, faszysto, rasisto i homofobie. (No i to wszystko w jednym... chyba godne miana aryjskiego taliba)
07-10-2021 14:41 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)trafna diagnoza

>brak im dyscypliny i samozaparcia aby ciężką znojną, systematyczna pracą doskonalić techniki gry.Zdanie "jak wyżej" jest właśnie rasistowskim i faszystowskim hejtem.

Zdanie jak wyżej trafnie oddaje istot problemu i jest zweryfikowane podlinkowanym materiałem.



>I dlatego nie licz, że będziesz inaczej traktowany niż sam innych traktujesz w swoich wypocinach >żydożerco, faszysto, rasisto i homofobie. (No i to wszystko w jednym... chyba godne aryjskiego >taliba)

A to co wyżej - hejt zakompleksionego lewaka - tym bardziej dowodzi trafności postawionej diagnozy.
07-10-2021 15:08 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)Odp: trafna diagnoza
>A to co wyżej - hejt zakompleksionego lewaka - tym bardziej dowodzi trafności postawionej diagnozy.
Kompleks? Dumny Arminiusie... nie, chciałbyś nim być, ale jesteś tylko Armim. A więc Armi, już dawno zapomniałem tego słowa, a w twojej głowie jak widać się kołacze, więc musiałbyś mi przypomnieć jakie to uczucie, ale może innym razem.
Nazywasz mnie lewakiem. Na potrzeby tego forum mogę nim być. Zostałem przez to, że atakuję twoje żydożercze teksty nazwany żydkiem, mogę być i lewakiem.
Więc widzisz jak działa hejt i który jest groźniejszy mój gdy ciebie nazywam jak na to zasługujesz, czy twoje wątki rasistowskie, faszystowskie, żydożercze, homofoniczne w efekcie uderzające w wiele grup.
Przynajmniej ty hejterski prowokatorze nie nadużywaj słowa hejt. Kolejny raz przypomnę jego znaczenie :

"Hejt to pełne nienawiści działania, które przede wszystkim odnoszą się do Internetu. Hejt może być skierowany ku jednej osobie, przedstawicielom konkretnego narodu czy osobom o innym światopoglądzie niż hejter."

A też przy okazji przypomnę o tym jaka przyświeca idea temu forum, a którą foliarzu i trollu permanentnie naruszasz, a ja jedynie unaoczniam twoje rasistowskie czy homofobiczne uprzedzenia

"RACJONALISTA.pl jest serwisem propagatorów racjonalnego myślenia, prezentujących racjonalny obraz świata. Serwisem, który poza tym tropi absurdy, przesądy, szarlatanerię, uprzedzenia, kłamstwa, fobie i głupotę."

A co do weryfikowania - "link jest zweryfikowany" - dołożył następny idiotyzm - Wiemy, że ty potrafisz nawet zweryfikować tanie k***y. Jesteś kwalifikowanym weryfikatorem i nędznym grafomanem też.
Stuknij się w ten durny łeb
07-10-2021 17:01 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)Odp: po owocach...
> >gry. Po owocach ich poznacie. W USA Czarnoskórzy stanowią mniej więcej 14 % społeczeństwa. A w orkiestrach jest ich tylko 1.8 %. Z zasady brzytwy Ockhama wynika oczywista przyczyna tego faktu.
>Słowem, pańska opinia: "A to zdanie o czarnoskórych muzykach jest godne największych trolli i pewnie idiotów jakich to forum widział - to lewacka lewizna.
Armi nie będę zakładał wątku jak to lubisz łajzo robić, ale będzie jeszcze okazja wykazać twoje podejście do muzyki. Bo w gruncie rzeczy jak nie zaglądasz w majtki dyrygentkom to takie rasistowskie bzdury zamieszczasz "jak wyzej" Jesteś po prostu zjebem szukającym ekstremum w sieci będąc samemu takim patologicznym gnomem. Masz tu naziołku najlepszych pianistów jazzowych wszechczasów. Na 20 tylko 3 białych. Jak to się ma procentowo?
Powiedz Armi, jaki amerykański faszysta tak ci ten twój mózg zlasował? A może to był palestyński talib co to do Iranu nie nadążył za resztą w czasie wielkiej wędrówki ludów?

iwofr.org/(*)szech-czasów-infografika/


Arminius (25555 punktów)jazz to nie klasyka
>Masz tu naziołku najlepszych pianistów jazzowych wszechczasów. Na 20 tylko 3 białych. Jak to się >ma procentowo?

Wątek traktuje o muzyce klasycznej. Czytać pan nie umiesz? Jazz to nie klasyka.
romaro (25211 punktów)Odp: jazz to nie klasyka
>Wątek traktuje o muzyce klasycznej. Czytać pan nie umiesz? Jazz to nie klasyka.
Ale jazz to muzyka, a to nie o instrumentalistach czarnoskórych to napisałeś:
secundo, brak im dyscypliny i samozaparcia aby ciężką znojną, systematyczna pracą doskonalić techniki gry.
Pisząc to zachowałeś się jak rasistowski kołtun, a muzyka jedynie potrzebna jest ci do wyplucia z siebie rasistowskich i seksualnych obsesji. W tym drugim wypadku mało kto pamięta jak zaglądałeś dyrygentkom pod kiecki seksualny maniaku.
Arminius (25555 punktów)kontekst rozumieć
>>Wątek traktuje o muzyce klasycznej. Czytać pan nie umiesz? Jazz to nie klasyka.
>Ale jazz to muzyka, a to nie o instrumentalistach czarnoskórych to napisałeś:
>secundo, brak im dyscypliny i samozaparcia aby ciężką znojną, systematyczna pracą doskonalić techniki gry.

W kontekście muzyki klasycznej tak napisałem. Granie jazzowe na fortepianie to miłe dla ucha rzępolenie w porównaniu z klasyczną grą na fortepianie.
romaro (25211 punktów)Odp: kontekst rozumieć
>>>Wątek traktuje o muzyce klasycznej. Czytać pan nie umiesz? Jazz to nie klasyka.
>>Ale jazz to muzyka, a to nie o instrumentalistach czarnoskórych to napisałeś:
>>secundo, brak im dyscypliny i samozaparcia aby ciężką znojną, systematyczna pracą doskonalić techniki gry.
>W kontekście muzyki klasycznej tak napisałem. Granie jazzowe na fortepianie to miłe dla ucha rzępolenie w porównaniu z klasyczną grą na fortepianie.

Przestań rzępolić kołtunie bo tyle wiesz o muzyce ile z siebie tu wyplujesz, a rozmawiać z tobą o instrumentalistyce to byłaby profanacja dla tego działu nauki.
Arminius (25555 punktów)zamilcz więc pan
>Przestań rzępolić kołtunie bo tyle wiesz o muzyce ile z siebie tu wyplujesz, a rozmawiać z tobą >o instrumentalistyce to byłaby profanacja dla tego działu nauki.

To pan nie rozmawiaj, bo prócz hejtu nic pan nie wnosisz do tej debaty.
romaro (25211 punktów)Odp: zamilcz więc pan
>To pan nie rozmawiaj,
Zmień regulamin. A co do hejtu już ci napisałem czym jest rasisto
Ale wracając do meritum - może ci umskło, więc jeszcze raz odpowiadam na zarzut jakoby czarnoskórzy muzycy byli gorszymi instrumentalistami od białych.
Masz tu naziołku najlepszych pianistów jazzowych wszech czasów. Na 20 tylko 3 białych. Jak to się ma procentowo?

>iwofr.org/(*)szech-czasów-infografika/
>
Arminius (25555 punktów)ściemnianie lewackie
>Ale wracając do meritum - może ci umskło, więc jeszcze raz odpowiadam na zarzut jakoby >czarnoskórzy muzycy byli gorszymi instrumentalistami od białych.
>Masz tu naziołku najlepszych pianistów jazzowych wszech czasów. Na 20 tylko 3 białych. Jak to >się ma procentowo?

Pianista jazzowy to odrębna (znacznie mniej wymagająca) jakość od pianisty klasycznego. Wątek traktuje o muzyce i pianistach klasycznych. Jeżeli tak świetni są owi pianiści jak pan twierdzisz pokaż mi pan ich jako laureatów czy finalistów konkursach pianistyki klasycznej - np. konkursu chopinowskiego?
Dobrze pan o tym wszystkim wiesz - jednakże w zaparte uprawiasz pan lewacką ideolo, bo nie możesz pan strawić faktów - z których wynika, że w pianistyce klasycznej Murzyni nie istnieją z oczywistymi konkluzjami wynikającymi z tego faktu
romaro (25211 punktów)Odp: ściemnianie lewackie
>Pianista jazzowy to odrębna (znacznie mniej wymagająca) jakość od pianisty klasycznego.
Armi, wierz mi instrument nie odróżnia gatunku i jest tak samo wymagający niezależnie jaki gatunek preferujesz. Ale coś ci powiem, bo nie masz pojęcia nawet jakie bzdury piszesz -mistrzowie fraz sprzed wieku, byli znakomitymi improwizatorami - a od tego tylko krok do jazzu. Powiem więcej ale to już do ogółu - Klasyczni pianiści mają słabszą technikę rytmiczną i wielu ma problemy z nauczeniem się wszystkich harmonii jazzowych: zmniejszonych trybów i zmienionych skal. Oczywiście żeby nie było pianiści jazzowi mają z kolei słabą technikę gry lewą ręką, dzięki czemu mogą grać tylko akordy lewą ręką, ale nie mają ładnych melodii. Oczywiście nie jest to zdanie ogółu. Najlepsi tak jedni jaki i drudzy zagrają wszystko.
Tyle gdy chodzi o techniki, a ty możesz dalej bełkotać bo tylko na tyle cie stać
08-10-2021 11:26 
 Ocena-1 na 1
Arminius (25555 punktów)są różne jakości i wymagania
>>Pianista jazzowy to odrębna (znacznie mniej wymagająca) jakość od pianisty klasycznego.
>Armi, wierz mi instrument nie odróżnia gatunku i jest tak samo wymagający niezależnie jaki >gatunek preferujesz.

W jazzowej pianistyce liczy się przede wszystkim improwizacja - nie zaś technika gry. Ergo mnóstwo murzyńskich pianistów "improwizuje" i twierdzi że to ich improwizowanie jest genialne.
Problem polega na tym, iż każdy tak może twierdzić, nawet ja - bo de gustibus....
To tak samo jak w sztuce. Zjawia się palant, który nie zna się na perspektywie , nie zna historii sztuki, nie potrafi naszkicować sylwetki przypominającej człeka, robi kilka maźnięć pisakiem na arkuszu papieru, smaruje to krowim gównem i stwierdza że to jest wielka sztuka i do tego zaangażowana - np. politycznie.
Na tym właśnie polega lewacka dekonstrukcja zachodniej kultury
08-10-2021 12:07 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)Odp: są różne jakości i wymagania
Armi kup sobie trąbkę i będziesz miał z kim o muzyce pogadać.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy muzyce klasycznej w USA wypowiedziano....klasową wojnę?
> brak im dyscypliny i samozaparcia aby ciężką znojną, systematyczna pracą
>doskonalić techniki gry. Dla kontrprzykłady wystarczy stwierdzić, iż z kolei Azjaci, >zafascynowani muzyką klasyczną i znani ze swego uporu o zdolności do poświęceń - są w >amerykańskich orkiestrach nadreprezentowani.
>Zainteresowanym problemem owej wojny kulturowej odsyłam do rzetelnego, obfitego i nadzwyczaj
>interesującego materiału oraz do równie ciekawych komentarzy pod nim.

Wolność właśnie polega na braku dyscypliny i samozaparcia oraz brzydzeniu się: ciężką, znojną i systematyczną pracą.
To nie jest wojna kulturowa, po prostu Ameryka, kraj "wolności", nałożyła kolejne sankcje na: Boga, kulturę i tradycję białego człowieka.

Wróć do listy wątków działu Kultura
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365