Co sądzicie o koncepcji "końca czasu " Juliana Barboura ? Czy czas naprawdę może być tylko skutkiem naszych możliwości poznawczych ? Gdzie tu jest jeszcze fizyka, a gdzie już tylko filozofia ? Czy strzałka czasu jest tylko psychologiczna ? A co ze strzałką termodynamiczną i kosmologiczną ? Jeśli wszechświat przyspiesza, to może tamte faktycznie nie istnieją , wszak wiązano je z teorią Wielkiego Wybuchu, a ta zdaje się, została nieco zachwiana ? pat.academ(*)our_Announced_The_End_of_Time_ |