Polecam świetny wykład na ten temat: mindblowing.pl/?p=265 (video po angielsku). A tu strona źródłowa: www.gapminder.org/ - już niektórym się spodobała  Najlepiej zacząć o krótkich filmików np. 200 years that changed the world - i nie ktoś mi powie, że oświecenie nie było dobre - a potem pobawić się programem, zobaczyć gdzie jest Polska na tle świata itp. No i może jakaś dyskusja się z tego wykluje. Jak dla mnie zgadzam się z gościem, że podział na rozwinięty zachód i kraje rozwijające się jest coraz bardziej anachroniczny i nieadekwatny. edit. Może jeszcze ten, bo bezpośrednio do tematu nawiązuje: Human Development Trends |