Racjonalista - Strona głównaDo treści
Krzywda powszechna.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
13-11-2009 10:43Ludomir Tulko (317 punktów)
(zablokowany)
Krzywda powszechna.
Ocena 1 na 1
Najbardziej oburzające w ludziach jest to, co widzę i u siebie, że szkodzą i sobie, i innym. Tym przesiąknięte są wszystkie dziedziny społeczne. Już samo ujawnienie załatwia tę sprawę. Dziękuję.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

jkl; (5859 punktów)
To może ujawnij o co Ci chodzi.
13-11-2009 11:19 
 Ocena 8 na 8
Adamiak (36436 punktów)
>To może ujawnij o co Ci chodzi.
   Się nie czepiaj - ujawnił, że wszystkie dziedziny. Dziękuję.
stilgar (7322 punktów)
>Najbardziej oburzające w ludziach jest to, co widzę i u siebie, że szkodzą i sobie, i innym. Tym
>przesiąknięte są wszystkie dziedziny społeczne. Już samo ujawnienie załatwia tę sprawę. Dziękuję.

Mnie bardziej oburza tworzenie wątków w których nie wiadomo o co chodzi
14-11-2009 05:01 
 Ocena 4 na 4
lotrek (14275 punktów)

>Mnie bardziej oburza tworzenie wątków w których nie wiadomo o co chodzi
Mnie już nie....my po prostu lubimy pisać i lubimy to Forum.


Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
14-11-2009 22:24 
 Ocena 1 na 1
Ludomir Tulko (317 punktów)
(zablokowany)
Przykład z pedagogiki. Nauczyciele nielegalnie i nieumiarkowanie zadają do domu, a później dziwią się, że nie są lubiani.
A może ktoś ma własne, denerwujące spostrzeżenia, zamiast liczyć tylko na autora wątku? Od tego ten wątek jest.


Ludomir Tulko
14-11-2009 22:27 
 Ocena 2 na 2
Autografka (10638 punktów)

>A może ktoś ma własne, denerwujące spostrzeżenia, zamiast liczyć tylko na autora wątku? Od tego ten wątek jest.

Sądzisz, że tu możemy dawać upust wszystkim swoim fobiom?

Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe]
14-11-2009 23:53 
 Ocena 3 na 3
Autografka (10638 punktów)
>>A może ktoś ma własne, denerwujące spostrzeżenia, zamiast liczyć tylko na autora wątku? Od tego ten wątek jest.
>Sądzisz, że tu możemy dawać upust wszystkim swoim fobiom?

Skoro zaczyna się narzekanie, to ja też spróbuję.
Nie cierpię, no po prostu nie cierpię, kiedy ktoś ściąga windę naciskając guziki w dół i w górę. Kiedy się winda zatrzymuje i słyszę to głupie pytanie "w górę, czy w dół", to rodzą się we mnie mordercze instynkty.

Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe]
15-11-2009 00:06 
 Ocena 4 na 4
awitu (7627 punktów)
Robimy sobie ścianę płaczu?

Ja nie cierpię, jak w sklepie gdy jest długa kolejka, ktoś nie może się zdecydować którą z 1001 szynek identycznie wyglądających i identycznie smakujących wybrać i w końcu po 15 min kupuje 6 plasterków Nóż mi się otwiera w kieszeni.

"Colorless green ideas sleep furiously"
15-11-2009 00:13 
 Ocena 5 na 5
Adamiak (36436 punktów)
>... w końcu po 15 min kupuje 6 plasterków
   Oczywiście 6 plasterków sera.
15-11-2009 00:15 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>... ktoś ściąga windę naciskając guziki w dół i w górę.
   Tez jestem zdania, że powinno być więcej opcji.
15-11-2009 00:25 
 Ocena 3 na 3
Autografka (10638 punktów)
>>... ktoś ściąga windę naciskając guziki w dół i w górę.
>   Tez jestem zdania, że powinno być więcej opcji.

Jeżeli kiedyś będzie więcej opcji, to zacznę chodzić po schodach. Tylko mi to na zdrowie wyjdzie.


Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe]
15-11-2009 00:50 
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>Jeżeli kiedyś będzie więcej opcji, to zacznę chodzić po schodach. Tylko mi to na zdrowie wyjdzie.
   Chyba bokiem.
stilgar (7322 punktów)
>Przykład z pedagogiki. Nauczyciele nielegalnie i nieumiarkowanie zadają do domu, a później dziwią się, że nie są lubiani.
>A może ktoś ma własne, denerwujące spostrzeżenia, zamiast liczyć tylko na autora wątku? Od tego ten wątek jest.

Z mojego szkolnego doswiadczenia wynika, ze ilosc pracy zadawanej do domu nie miala zadnego zwiazku z poziomem lubienia danego nauczyciela. Ba, nie mialy tez na to wplywu wystawiane oceny Mialem nauczycielke od biologii, ktora potrafila przepytac i postawic jedynki polowie klasy a jednoczesnie byla przez wszystkich szanowana i nikt o niej zlego slowa nie mowil.

A mój nauczyciel od matematyki miał ciekawą metodę na pracę domową - zadawał zawsze kilka-kilkanascie zadan i nigdy nie sprawdzal, czy ktos je zrobil - za to na kazdej lekcji bral dwie osoby do tablicy i zadawal im zadania do zrobienia z tych, ktore byly w pracy domowej Dla mnie te zadania byly latwe i zawsze dopiero przy tablicy zapoznawalem sie z ich trescia, ale jak dla kogos bylo to trudne, mogl sobie przecwiczyc w domu.
15-11-2009 00:44 
 Ocena 1 na 1
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>>A może ktoś ma własne, denerwujące spostrzeżenia
> Dla mnie te zadania byly latwe i zawsze dopiero przy tablicy zapoznawalem sie z ich trescia, ale jak dla kogos bylo to trudne, mogl sobie przecwiczyc w domu.
Mnie irytują bezceremonialne przechwałki.


* Na posty ignorujące zalecenie § 14. 1. Regulaminu Forum nie odpowiadam.
15-11-2009 00:59 
 Ocena 2 na 2
stilgar (7322 punktów)

>Mnie irytują bezceremonialne przechwałki.

A mnie miliony wątków o lekarzach przejmujących władzę nad światem
15-11-2009 01:10 
 Ocena 1 na 1
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>>Mnie irytują bezceremonialne przechwałki.
>A mnie miliony wątków o lekarzach przejmujących władzę nad światem
Raptem 12 (a bo nie kumią), no i nie nad światem, a nad Polską tylko.

* Na posty ignorujące zalecenie § 14. 1. Regulaminu Forum nie odpowiadam.
15-11-2009 08:01 
 Ocena 1 na 3
Ludomir Tulko (317 punktów)
(zablokowany)
>byla przez wszystkich szanowana
Pisz za siebie.

Ludomir Tulko
stilgar (7322 punktów)
>>byla przez wszystkich szanowana
>Pisz za siebie.

No to przeciez pisalem o konkretnym przypadku...
13-11-2009 11:34
 Ocena 11 na 11
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>Najbardziej oburzające w ludziach jest to, co widzę i u siebie, że szkodzą i sobie, i innym. Tym
>przesiąknięte są wszystkie dziedziny społeczne. Już samo ujawnienie załatwia tę sprawę. Dziękuję.

Znaczy sprawa załatwiona? Uff...

Żeby tylko nasz rząd był taki skuteczny! Albo policja!

"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>Najbardziej oburzające w ludziach jest to, co widzę i u siebie, że szkodzą i sobie, i innym. Tym przesiąknięte są wszystkie dziedziny społeczne. Już samo ujawnienie załatwia tę sprawę.
Zgaduję, że chodzi o niereligijny odpowiednik grzechu pierworodnego.


* Na posty ignorujące zalecenie § 14. 1. Regulaminu Forum nie odpowiadam.
13-11-2009 21:17 
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)
>Zgaduję, że chodzi o niereligijny odpowiednik grzechu pierworodnego.

Błąd pierworodny?
13-11-2009 21:26 
 Ocena 1 na 1
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>>Zgaduję, że chodzi o niereligijny odpowiednik grzechu pierworodnego.
>Błąd pierworodny?
Wszak "errare humanum est".


* Na posty ignorujące zalecenie § 14. 1. Regulaminu Forum nie odpowiadam.
lotrek (14275 punktów)
>Najbardziej oburzające w ludziach jest to, co widzę i u siebie, że szkodzą i sobie, i innym.
Nie masz się co oburzać, ani też zamartwiać. Niedługo będzie wiosna i wszystko dużo lepiej będzie wyglądało

Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
13-11-2009 19:52 
 Ocena 1 na 1
Ludomir Tulko (317 punktów)
(zablokowany)
>Nie masz się co oburzać, ani też zamartwiać. Niedługo będzie wiosna i wszystko dużo lepiej będzie wyglądało
Najpilniejszy przykład. Ludziska nie głosują na partię Janusza Korwina Mikke, a potem bezpodstawnie narzekają na porządki w kraju. Szkodzą sobie i innym. Trzeba było głosować na JKM. Wiosna tego za nas nie załatwi.
Coś z religii. Autorzy religij nakładają na całą ludzkość nakazy i zakazy religijne. Potem muszą sami się do tych stosować. Gdyby mieli trochę oleju w głowie, nie byłoby żadnej religii, wliczając marksizm i satanizm.

Ludomir Tulko
13-11-2009 20:17 
 Ocena 8 na 8
Adamiak (36436 punktów)
>Najpilniejszy przykład. Ludziska nie głosują na partię Janusza Korwina Mikke, a potem bezpodstawnie narzekają na porządki w kraju. Szkodzą sobie i innym. Trzeba było głosować na JKM. Wiosna tego za nas nie załatwi.
>Coś z religii. Autorzy religij nakładają na całą ludzkość nakazy i zakazy religijne. Potem muszą sami się do tych stosować. Gdyby mięli trochę oleju w głowie, nie byłoby żadnej religii, wliczając marksizm i satanizm.

   Coś z kuchni. Kilogram cukru, 4 litry wody, 10 dag drożdży. Po 2 tygodniach zredukować wodę i można pisać.
   Jeśli ma się olej w głowie, to nic nie szkodzi.
   Olej przegra.
   Zima szybciej zleci.
13-11-2009 22:49 
 Ocena 3 na 3
Michał Żelazny (1528 punktów)
Panie Adamiak, wie Pan, że najlepszy sposób na zapamiętanie tego przepisu, to pamiętanie daty bitwy pod Grunwaldem? 1410
14-11-2009 10:29 
 Ocena 5 na 5
Adamiak (36436 punktów)
>Panie Adamiak, wie Pan, że najlepszy sposób na zapamiętanie tego przepisu, to pamiętanie daty bitwy pod Grunwaldem? 1410
   Czyżbyś myślał, że wybrali se przypadkowy termin tej ustawki...?
13-11-2009 23:24 
 Ocena 3 na 3
czaplicka (5782 punktów)
Mówiła mi znajoma z Londynu, że Szwedzi wynalezli drożdże do zimnej fermentacji. W Szwecji nie ma w sprzedaży, ale można dostać w Anglii. Ciągną do dwudziestu paru procent w pięć dni, w temperaturze pokojowej.
14-11-2009 10:33 
 Ocena 4 na 4
Adamiak (36436 punktów)
>Mówiła mi znajoma z Londynu, że Szwedzi wynalezli drożdże do zimnej fermentacji.
   Popatrz na mapę, Czaplicka - i tak długo myśleli.

>Ciągną do dwudziestu paru procent w pięć dni...
   A myślałem, że Szwedy flegmatyki.

>... w temperaturze pokojowej.
   Pokłosie Nobla.
czaplicka (5782 punktów)
A co mają robić, jak alkohol jest tylko w specjalnych sklepach(i jeszcze trzeba się wylegitymować, jak mają zastrzeżenia co do pełnoletności)?
14-11-2009 15:06 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>Ciągną do dwudziestu paru procent w pięć dni...
>A co mają robić, jak alkohol jest tylko w specjalnych sklepach(i jeszcze trzeba się wylegitymować, jak mają zastrzeżenia co do pełnoletności)?
   Jasne, też bym się śpieszył, coby mi się pełnoletność nie skończyła.
13-11-2009 20:42 
 Ocena 9 na 9
lotrek (14275 punktów)

>Najpilniejszy przykład. Ludziska nie głosują na partię Janusza Korwina Mikke, a potem bezpodstawnie narzekają na porządki w kraju. Szkodzą sobie i innym. Trzeba było głosować na JKM. Wiosna tego za nas nie załatwi.
O Jezu...a niby kto ma na niego głosować...kobiety, które najchętniej widziałby tylko w kuchni? A może niepełnosprawni...których obraża? Może tylko kilku monarchistów o poglądach równie "realnych" jak jego.
Zacząłeś już może kampanię wyborczą na rzecz UPR...nic z tego, nie jest jej członkiem.
Zostanie ci antysemita i miłośnik tatusia Rydzyka, niejaki Michalkiewicz.

Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
13-11-2009 21:55 
 Ocena 1 na 1
Ludomir Tulko (317 punktów)
(zablokowany)
A lewicowy prezydent podpisał konkordat. Czy zagłosujesz na lewicę?


Ludomir Tulko
13-11-2009 22:07 
 Ocena 3 na 3
(Alicja)Duda (25557 punktów)
>A lewicowy prezydent podpisał konkordat. Czy zagłosujesz na lewicę?

Suchocka ze Skubiszewskim to lewicą?
13-11-2009 22:23 
 Ocena 7 na 7
panTeista (6808 punktów)
>A lewicowy prezydent podpisał konkordat. Czy zagłosujesz na lewicę?

Do wyboru są jeszcze PO i PSL. Ale wolałbym zagłosować na lewicę niż na JKM i UPR lub na autorytarną oczywistą, oczywistość, która powiedziała o protestujących przeciwko wydawaniu podatków na jedynie słuszną religię, że są "ludźmi małego ducha" i dobrała sobie na wicepremiera kryminalistę Andrzeja Leppera.

Męki w piekle, nagroda w niebie, zmartwychwstanie to wytwory ludzkich umysłów. (Stanisław Gejo)
15-11-2009 18:58 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
>A lewicowy prezydent podpisał konkordat. Czy zagłosujesz na lewicę?

Konkordat podpisano w roku 1993 wtedy prezydent nie był lewicowy tylko "solidarnościowy" pan Prezydent Lech Wałęsa z Matką Boską w klapie.

Maitrea

Ludu Polan powstań z kolan! Już najwyższy czas podjąć znój, by na taczkach z Polski watykański wywieźć gnój! (Sunrix)
17-11-2009 00:01 
 Ocena 1 na 1
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>Konkordat podpisano w roku 1993 wtedy prezydent nie był lewicowy tylko "solidarnościowy" pan Prezydent Lech Wałęsa z Matką Boską w klapie.
Lecz ten podpisany konkordat nie obowiązywał, póki go Kwaśniewski nie ratyfikował.


* Na posty ignorujące zalecenie § 14. 1. Regulaminu Forum nie odpowiadam.
13-11-2009 22:00 
 Ocena 11 na 11
panTeista (6808 punktów)
>Najpilniejszy przykład. Ludziska nie głosują na partię Janusza Korwina Mikke, a potem bezpodstawnie narzekają na porządki w kraju. Szkodzą sobie i innym.

Niby jak wyborcy sobie szkodzą? Przecież JKM nie zapędziłby członków UPR do mioteł, ani nie wynajął porządkujących dozorców za swoje pieniądze.
Wyborcy nie głosują na JKM bo on pogardza wyborcami, jest przeciwnikiem demokracji- chciałby rządzić z pozycji autorytetu, jako władca/ monarcha.
Wyborcy nie wybierają do władzy posłów i prezydenta po to aby rządzili wyborcami, ale aby rządzili dla wyborców. Czasy kiedy chłopi byli własnością szlachty i króla minęły, mam nadzieję że bezpowrotnie.

Męki w piekle, nagroda w niebie, zmartwychwstanie to wytwory ludzkich umysłów. (Stanisław Gejo)
13-11-2009 22:02 
 Ocena 8 na 8
lukaszewicz (5674 punktów)

>Najpilniejszy przykład. Ludziska nie głosują na partię Janusza Korwina Mikke, a potem bezpodstawnie narzekają na porządki w kraju. Szkodzą sobie i innym. Trzeba było głosować na JKM.

Może bym i zagłosował bo to akurat mój kuzyn, ale nie oddaje pożyczonych pieniędzy więc nie zagłosuję.

Łukaszewicz.
13-11-2009 23:25 
 Ocena 1 na 1
Ludomir Tulko (317 punktów)
(zablokowany)

>nie oddaje pożyczonych pieniędzy
Nie wiedziałem, że JKM to też aferzysta.

Ludomir Tulko
14-11-2009 00:00 
 Ocena 2 na 2
lukaszewicz (5674 punktów)

>Nie wiedziałem, że JKM to też aferzysta.

Nie wiem czy aferzysta, ale te 100 dolców mógłby oddać po 20 latach.

Łukaszewicz.
14-11-2009 01:39 
 Ocena 4 na 4
Adamiak (36436 punktów)
>Może bym i zagłosował bo to akurat mój kuzyn, ale nie oddaje pożyczonych pieniędzy więc nie zagłosuję.
   Tracisz jedyną okazję, by dług odzyskać.
14-11-2009 21:38 
 Ocena 3 na 3
-jad- (18783 punktów)

>Może bym i zagłosował bo to akurat mój kuzyn, ale nie oddaje pożyczonych pieniędzy więc nie zagłosuję.

Ja też nie. Bo nie odpisuje na maile. A gdyby odpisywał, to nie zagłosuję za to, co w nich wypisuje

>Łukaszewicz.

Może wygodniej zmienić sobie nick niż podpisywać się pod każdym postem

Myśl i rzeczywistość są jak gdyby dwoma odpowiadającymi sobie brzmieniami, o których żaden człowiek nie może powiedzieć z pewnością, które z nich jest głosem, a które echem. Coleridge
13-11-2009 22:27 
 Ocena 6 na 6
Kurczewski (2471 punktów)
Na polityka który narzeka że w miejscowości w której mieszka od 40 lat nie naprawiono mostu ? Wykluczone. Narzekaczy mam dosyć, jeśli mam na kogoś głosować to na tego, kto będzie cokolwiek robił zamiast gadać.


hototogitsu.blogspot.com/
14-11-2009 01:52 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>Na polityka który narzeka że w miejscowości w której mieszka od 40 lat nie naprawiono mostu ? Wykluczone. Narzekaczy mam dosyć, jeśli mam na kogoś głosować to na tego, kto będzie cokolwiek robił zamiast gadać.
   Trochę logiki, Kurczewski: kiedy ma ten most naprawić, jeśli jest zajęty cokolwiek?
14-11-2009 14:19 
 Ocena 2 na 2
Meretseger (61860 punktów)

>   Trochę logiki, Kurczewski: kiedy ma ten most naprawić, jeśli jest zajęty cokolwiek?
Właśnie. Polityką. Kolejnym kandydowaniem. Most to sprawa przyziemna, a tu tron czeka.
14-11-2009 15:02 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>Most to sprawa przyziemna...
   U nas budują nad wodą, ale reszta też ekstrawagancka.
15-11-2009 13:26 
 Ocena 2 na 2
Meretseger (61860 punktów)
>>Most to sprawa przyziemna...
>   U nas budują nad wodą, ale reszta też ekstrawagancka.
Nie da rady nad samą wodą. Nawet wiszące mosty tak naprawdę są bardzo przyziemne
15-11-2009 20:51 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>>   U nas budują nad wodą, ale reszta też ekstrawagancka.
>Nie da rady nad samą wodą.
   W Wąchocku trzy razy próbowali...

>Nawet wiszące mosty tak naprawdę są bardzo przyziemne
   ... ale czwartym mostem trafili w rzekę.
13-11-2009 23:55 
 Ocena 3 na 3
Autografka (10638 punktów)

>Najpilniejszy przykład. Ludziska nie głosują na partię Janusza Korwina Mikke,

A co? Masz zamiar kandydować?


Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe]
Ludomir Tulko (317 punktów)
(zablokowany)
Przykład z ustawodawstwa. Politycy ustanawiają ustawy, które potem łamią. To niepotrzebnie ustanawiali.

Ludomir Tulko

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365