Racjonalista - Strona głównaDo treści
Na Nowy Rok

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
30-12-2013 13:18Hodża (11172 punktów)Na Nowy Rok
Ocena 17 na 17
Wszystkim, którzy to czytają, na Nowy - 2014 - Rok:

tym, którzy będą w podróży, aby szczęśliwie dotarli do celu;
tym, którym jest dobrze tam, gdzie są - aby było im tam dobrze nadal;
tym, którzy cierpią, aby nie cierpieli;
tym, którzy odczuwają lęk, aby się zeń wyzwolili;
tym, którzy nie mają celu w życiu, aby go sobie poszukali lub wymyślili: innych celów, niż osiągalne rozumnym działaniem, nie ma;
tym, którzy myślą, aby myśl ich wolna wznosiła się wysoko i ogarniała spojrzeniem piękno świata;
tym, którzy sami ciągną wór swoich zmartwień, aby znaleźli kogoś, kto im pomoże;
tym, którzy za daleko - aby byli blisko (i vice versa )
tym, którzy są szczęśliwi, bogaci i beztroscy, aby choć odrobinę podzielili się swoim nadmiarem z tymi, których dręczą nieszczęścia, bieda i troski;
nam wszystkim, abyśmy dobrze myśleli: aby siła optymizmu i pogody ducha płynące z chłodnego intelektualnego namysłu znosiły moc nienawiści i głupoty.

A jeśli ktoś - chociaż jest racjonalistą, mimo to (myśląc może, że dlatego) nie odczuwa wielkiej radości płynącej z głębokich prawd, które wynikają z naszej ulotności - na świąteczno-noworocznego "doła" proponuję to oto muzyczne antidotum.
(Uwaga, mocne.)

www.youtube.com/watch?v=qJK3eUP5Hvg

Trzymajcie się ciepło!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

hamp (3461 punktów)
>www.youtube.com/watch?v=qJK3eUP5Hvg
Bardzo przyjemny kawałek!
Dziękuje za niego a i życzenia odwzajemniam - Szczęśliwego Roku Latającego Franciszkanina ^^
Anna Salman (16360 punktów)
>Wszystkim, którzy to czytają, ...
Wzajemnie. Ale czy przypadkiem ten "zarąbisty" kawałek to nie z kolekcji ks. Oko? Żebym nie musiała wzywać egzorcysty, jak mnie demony obsiądą ...
31-12-2013 10:19 
 Ocena 1 na 1
Hodża (11172 punktów)
>Ale czy przypadkiem ten "zarąbisty" kawałek to nie z kolekcji ks. Oko? Żebym nie musiała wzywać egzorcysty, jak mnie demony obsiądą ...

Aranżacja funkowa utworu R. Straussa. Nb. ulubieńca Adolfa H. Przykład na to, że wielka sztuka umyka ideologiom: nazizm zwalczał jazz.

Przyznasz, że podkręca jak dobra brazylijska kawa (Podobno pije się ją w filiżankach wielkości naparstka). Dobrze się słucha w trasie.


Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
Lengyel (2127 punktów)
>Trzymajcie się ciepło!
>

Rzekłeś.
Dodam tak z chińska: oby nowy rok nie był ciekawszy od starego.
30-12-2013 22:36 
 Ocena 5 na 5
Paul Figura (1368 punktów)

>Rzekłeś.
>Dodam tak z chińska: oby nowy rok nie był ciekawszy od starego.



Robson696 (379 punktów)
>A jeśli ktoś - chociaż jest racjonalistą, mimo to (myśląc może, że dlatego) nie odczuwa wielkiej
>radości płynącej z głębokich prawd, które wynikają z naszej ulotności - na świąteczno-noworocznego
>"doła" proponuję to oto muzyczne antidotum.

A znacie taki zespół Ghost B.C? Mają chłopaki poczucie humoru

www.youtube.com/watch?v=Dxr5sKyK8ys
diogenes (42753 punktów)
>tym, którzy będą w podróży, aby szczęśliwie dotarli do celu;

A co z tymi, którzy nie mogą się od celu oderwać?

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Hodża (11172 punktów)
>A co z tymi, którzy nie mogą się od celu oderwać?

    - Tata, cemu babcia tak zygzakiem ucieka?
    - Milcz synek, podawaj naboje.




Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
Frank Holman (5897 punktów)
Moja "kolęda" na Sylwestra 2013-4.
www.youtub(*)layer_detailpage&v=ASe0q5D2Ubs
Hodża (11172 punktów)
>Moja "kolęda" na Sylwestra 2013-4.

Jeśli już licytujemy w klimaty staroangielskie, to ja rzucam na stół " Scarborough Fair". (Przednie, ale nie zalecane potencjalnym samobójcom).


Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365