Racjonalista - Strona głównaDo treści
W imieniu wszystkich mężczyzn

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kultura
NapisanoAutorTytuł
30-12-2021 18:15romaro (25211 punktów)W imieniu wszystkich mężczyzn
Ocena 1 na 1
Kto tego nie słyszał?
youtu.be/m3TA9Q-IaDs

Zacząłem celowo amerykańskim akcentem, ponieważ nie wątpię, że będzie zaskoczeniem dla wielu, że wątek jednak dotyczy francuskich klimatów.

Jean-Philippe Smet, znany jako Johnny Hallyday, urodzony 15 czerwca 1943 roku w Paryżu zmarł 5 grudnia 2017 roku, był francuskim piosenkarzem, performerem i aktorem, chociaż na samym początku kariery przedstawiany jako piosenkarz amerykański. Będąc Francuzem był jednocześnie słynnym przypadkiem gdy administracja belgijska nie przyznała mu obywatelstwa belgijskiego. Ojciec Johnny'ego był w separacji z żoną, ale nie rozwiedziony, jednocześnie pozostawał w związku z francuzką Huguette, która była matką piosenkarza. W listopadzie 2005 r. Johnny złożył wniosek o belgijskie obywatelstwo. W październiku 2006 r. Urząd ds. Cudzoziemców wydał jednak komisji ds. naturalizacji negatywną opinię ze względu na brak więzi z Belgią. Ot taka ciekawostka.
Johnny Hallyday w 1966 r wypromował Noela Reddinga i Jimiego Hendrixa zabierając ich na swoje tourne. Piosenkarz ma imponujące dokonania: 60 milionów płyt sprzedanych we Francji i 100 milionów poza krajem. Zdobył 40 złotych płyt, 21 platynowych płyt i 9 nagród Victoires de la musique. Był jedną z najbardziej obecnych osobowości we francuskim krajobrazie medialnym.
Na scenie po raz pierwszy zadebiutował w wieku 9 lat, więc dużo by pisać o jego karierze zawodowej. Podobnie o życiu prywatnym; o relacjach z kobietami i jego związkach małżeńskich, które po dwóch miesiącach kończyły się rozwodami. No i oczywista rzecz - kto czytał moje wątki, dotyczące piosenki francuskiej, zauważył/zauważyła, iż wśród francuskich artystów są dość modne próby samobójcze. W przypadku Hallyday'a taką próbę należy odnotować również.
2 grudnia 2007 r.na kanale TF1 ogłosił, że trasa Tour 66, zaplanowana na 2009 r., będzie jego ostatnią: - "Mam zbyt wiele szacunku dla publiczności, bym miał wyjść na scenę będąc za starym. Nie chciałbym stać się żałosny". 14 lipca 2009 roku, w ramach obchodów święta narodowego, zgromadził na Polach Marsowych od 700 000 (według policji) do ponad miliona (według organizatorów) fanów podczas gigantycznego, darmowego koncertu.

"Jezus Chrystus to meksykański hipis; nosi poncho; na głowie ma opaskę; jest brodaty i owłosiony; kocha dziewczyny‎ ‎ topless‎; na wielkim festiwalu Woodstock to on leczył rannych; aresztowany za włóczęgostwo; FBI go ściga, myślę, że jeśli go złapią, położą naszego przyjaciela na krzyżu. " - Przez te wyśpiewane słowa z utworu "Jésus Chris", stał się wrogiem kościoła, a sam utwór ocenzurowały wszystkie stacje telewizyjne i radiowe,
Johnny Hallyday - Jésus-Christ (+ Paroles) (yanjerdu26)
youtu.be/tI6PBdEXZEQ

A teraz kolejna francuska perełka - "Pardon" - przepiękne słowa i muzyka, i w ogóle cały teledysk. Słowa do tej piosenki napisał syn Johnny Halliday'a - David Smet pseudonim artystyczny David Hallyday, francuski piosenkarz, multiinstrumentalista, kompozytor i kierowca wyścigowy. Matką Dawida jest bułgarska piosenkarka Sylvie Vartan, była żona Johnny Halliday'a, popularna artystka, która jest sławiona na prawie 2000 okładkach magazynów, wyprzedzając tym samym Brigitte Bardot i Catherine Deneuve.

youtu.be/GDDtnotD1B4

Przepraszam (Przebacz) (Pardon)

Przychodzę cię prosić
O przebaczenie dla wszystkich mężczyzn
Którzy nigdy się nie nauczyli
Czasownika "kochać"

Którzy nigdy nie pojęli
Siły miłości
Piękna życia

Przepraszam
W imieniu wszystkich mężczyzn
Którzy nie umieją kochać
O! Przepraszam
W imieniu wszystkich mężczyzn
Którzy nigdy nie kochali
O! Przepraszam

Przepraszam
Przychodzę cię prosić
O przebaczenie dla wszystkich mężczyzn
Którzy nie znają wartości
Przyjaźni

Którzy nigdy nie poznali
Łez dziecka
Uśmiechu kobiety

Daj mi swoje spojrzenie
Daj mi swoje światło
Daj mi trochę miłości
Tak, bez tego tracę nadzieję

Naucz mnie kochać
Naucz mnie czułości
Zniszcz moje nawyki
Zniszcz moją samotność

O! Przepraszam
Przepraszam
Przychodzę cię prosić
O ułaskawienie
Dla tych, których życie
Zraniło

A kiedy czas mija
Dostrzegają, że są nadzy
Zagubieni, zrozpaczeni

Przepraszam
W imieniu wszystkich mężczyzn
Którzy nie umieją kochać
Przepraszam
W imieniu wszystkich mężczyzn
Którzy nigdy nie kochali
Przepraszam.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arminius (25555 punktów)na nutę sadomacho
>Przychodzę cię prosić
<O przebaczenie dla wszystkich mężczyzn....Naucz mnie kochać
>Naucz mnie czułości
>Zniszcz moje nawyki
>Zniszcz moją samotność..........

Brzmi jak manifest sadomasochisty. I niechże on nie będzie tak bardzo arogancki i nie jawi się rzecznikiem wszystkich mężczyzn.

Wróć do listy wątków działu Kultura
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365