 |
cudowne uzdrowienia Jezusa Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 09-07-2003 22:43 | karolik | cudowne uzdrowienia Jezusa | chcialabym sie dowiedziec, co myslicie o cudownych uzdrowieniach Jezusa? czy byly to rzeczywiscie "cuda" czy moze Jezus byl po prostu dobrym lekarzem...? czy takie uzdrowienia wg was mogly byc mozliwe, czy nie sa wymyslami wiernych? |
| webmaster | Zainteresuj się esseńczykami. > czy takie uzdrowienia wg was mogly byc mozliwe, czy nie sa wymyslami wiernych?swoją drogą, uzdrowienia zdarzają się ciągle, nie trzeba tu 'lekarza'. ludzie zdrowieją mimo beznadziejnego stanu zdrowia, bez rokowań na wyleczenie. ludzki organizm, jeżeli człowiek bardzo chce i ma sporo szczęścia, potrafi czasem zwalczyć chorobę. zbierz mi milion osób a ja ci znajdę kilka, które właśnie tego dnia wyzdrowiały. zbieraj mi ich codziennie, a zostanę lekarzem-cudotwórcą  problem w tym, że jedni chodzą do plemiennego czarownika (gdyby czarownik czasem nie 'pomagał', to nikt by do niego nie chodził), niektórzy do cośtam-energo-cośtam-terapeuty, inni do księdza, a inni stosują własne kuracje. takie działanie czasem pomaga, zwykle nic nie daje, a często szkodzi, bo odwleka prawdziwe leczenie. medycyna tym się różni od tego 'alternatywnego szamaństwa', że nie gdyba o leczeniu, tylko leczy systematycznie i metodycznie. gdyby porównać 'sprawność' różnej maści szamanów i skuteczność lekarzy, nikt by tym pierwszym złamanego grosza nie dał. niestety, tak długo, jak ludzie będą grać w totka, tak długo będą chodzić do szamanów.. ps. niektóre z tych cudów nie miały sensu, np. uzdrowienie oczu niewidomego od urodzenia. nic by to nie dało-widzi mózg, a nie oczy. trzebaby jeszcze zmodyfikować (nie naprawić) mózg, a to już bardzo problematyczne.
|
|
 | | Piotr Frankowski | > Zainteresuj się esseńczykami.> >czy takie uzdrowienia wg was mogly byc mozliwe, czy nie sa wymyslami wiernych?> swoją drogą, uzdrowienia zdarzają się ciągle, nie trzeba tu 'lekarza'. ludzie zdrowieją mimo beznadziejnego stanu zdrowia, bez rokowań na wyleczenie. ludzki organizm, jeżeli człowiek bardzo chce i ma sporo szczęścia, potrafi czasem zwalczyć chorobę.> zbierz mi milion osób a ja ci znajdę kilka, które właśnie tego dnia wyzdrowiały. zbieraj mi ich codziennie, a zostanę lekarzem-cudotwórcą  > problem w tym, że jedni chodzą do plemiennego czarownika (gdyby czarownik czasem nie 'pomagał', to nikt by do niego nie chodził), niektórzy do cośtam-energo-cośtam-terapeuty, inni do księdza, a inni stosują własne kuracje.> takie działanie czasem pomaga, zwykle nic nie daje, a często szkodzi, bo odwleka prawdziwe leczenie.> medycyna tym się różni od tego 'alternatywnego szamaństwa', że nie gdyba o leczeniu, tylko leczy systematycznie i metodycznie. gdyby porównać 'sprawność' różnej maści szamanów i skuteczność lekarzy, nikt by tym pierwszym złamanego grosza nie dał.> niestety, tak długo, jak ludzie będą grać w totka, tak długo będą chodzić do szamanów..> ps. niektóre z tych cudów nie miały sensu, np. uzdrowienie oczu niewidomego od urodzenia. nic by to nie dało-widzi mózg, a nie oczy. trzebaby jeszcze zmodyfikować (nie naprawić) mózg, a to już bardzo problematyczne.
|
|
 | | Piotr Frankowski | Oops, sorki, cos sie popitolilo. >niestety, tak długo, jak ludzie będą grać w totka, tak długo będą chodzić do szamanów.. >ps. niektóre z tych cudów nie miały sensu, np. uzdrowienie oczu niewidomego od urodzenia. nic by to nie dało-widzi mózg, a nie oczy. trzebaby jeszcze zmodyfikować (nie naprawić) mózg, a to już bardzo problematyczne. =========== No to jest bardzo ciekawe, co mowisz. Co jednak z np. cudami z Lourdes? Jest kilkadziesiat potwierdzonych przez niezalezna komisje lekarska, w ktorej generalnie dla obiektywnosci zasiadaja tez i ateisci. Zeby cos nazwac cudem, to musi byc wyleczenie natychmiastowe i wbrew prawom natury. Pamietam taki jeden: kamieniarz zaslepl przy pracy. Okazalo sie, ze nerw oczny jest przerwany, wiec wiadomo - nigdy nie bedzie widzial. No i koles pojechal do Lourdes i widzi. Co jednak najciekawsze - nerw oczny jest dalej przerwany!!! To jest wbrew naturze i na tym chyba polegaja cuda. Skoro wiec teraz takie rzeczy sie zdarzaja, to moze i Jezus mogl to robic? Ostatecznie katole wierza, ze byl Wszechmogacy...
|
|
|  | | webmaster | >Co jednak z np. cudami z Lourdes? nie znam >Jest kilkadziesiat potwierdzonych przez niezalezna komisje lekarska, w ktorej generalnie dla obiektywnosci zasiadaja tez i ateisci. stara śpiewka; ile razy ja to słyszałem, a jak przyjdzie do konkretów, to się okazuje że to nie do końca takie proste. >Zeby cos nazwac cudem, to musi byc wyleczenie natychmiastowe i wbrew prawom natury. ludzie nadużywają słowa cud. każdego dnia można usłyszeć, że ktoś 'cudem przeżył'. co do praw natury..gdyby choć raz zostały złamane, to by ich już nie było. >Co jednak najciekawsze - nerw oczny jest dalej przerwany!!! tia.. to po co szukać metod sztucznego przywracania wzroku ? może spytajmy go jak to robi ? a może jednak nie stracił wzroku fizycznie, ale 'psychicznie' ? >To jest wbrew naturze i na tym chyba polegaja cuda. zbyt ogólnie pojęte. cała nasza kultura jest wbrew naturze.
|
|
| |  | | ejox | Witajcie! A może by na sprawę spojrzeć tak: wszystkie zjawiska WBREW NATURZE to sa zjawiska JAK NAJBARDZIEJ ZGODNE Z NATURĄ tylko leżące jakby jeszcze trochę za daleko dla naszego pojmowania tejże Natury? Proszę spojrzeć na telefony komórkowe! Gdyby ktoś na pocz. XX w. przekonywał ludzi o możliwości normalnej rozmowy z innym człowiekiem w drugim mieście BEZ DRUTU to by został okrzyknięty idiotą, diabłem, mistykiem, świętym... zależnie od kolorytu światopoglądowego słuchaczy. Reasumując -nie widzę tu tematu do sporu... cuda, zjawiska nadprzyrodzone itp... to część naszego świata, widzialnego, niewidzialnego itp. Bo chyba, Racjonalisto szanowny, nie podważysz realnego istnienia zjawisk niewidzialnych, nieprawdaż? Przykład to MIŁOŚĆ... czy ktoś ją widział? Nikt. Ale też nikt nie wątpi w jej istnienie... oczywiście każdy na swój sposób. Pozdrawiam.  ejox
|
|
| | |  | | webmaster (moderator) | >A może by na sprawę spojrzeć tak: wszystkie zjawiska WBREW NATURZE to sa zjawiska JAK NAJBARDZIEJ ZGODNE Z NATURĄ tylko leżące jakby jeszcze trochę za daleko dla naszego pojmowania tejże Natury? może tak, może nie. moim zdaniem 95% z tych 'cudów' to: bujdy, manipulowanie zeznaniami świadków, sprawy niewyjaśnione ale naturalne(o czym pisałeś). a reszta, to może sprawy godne uwagi. zawsze sprawa rozbija się o konkretny przykład. ale z doświadczenia takich spraw w przeszłości wynika, że prędzej czy później okazuje się, że cudu nie było. było natomiast oczekiwanie na cuda. >Bo chyba, Racjonalisto szanowny, nie podważysz realnego istnienia zjawisk niewidzialnych, nieprawdaż? jeżeli miłość ma być czymś, co realnie istnieje, to wszystko rozbija się o definicję realności. jak mi podasz definicję, co dla ciebie jest realne a co nie, to możemy polemizować. inaczej jest to bezcelowe.
|
|
| MArcin Kot | >chcialabym sie dowiedziec, co myslicie o cudownych >uzdrowieniach Jezusa? czy byly to rzeczywiscie "cuda" czy >moze Jezus byl po prostu dobrym lekarzem...? czy takie >uzdrowienia wg was mogly byc mozliwe, czy nie sa wymyslami >wiernych? TO nie JEzus uzdrawial tyko Bog.Jako Syn BOzy mial w 'sobie Boga' Nie wiem czy wiesz ale slowo maladie (choroba po francusku) oznacza zlo z powodu braku BOga ... TRzeba wiedziec, ze kazdy 'cud' nie byl tylko i wylacznie 'cudem' ale o wiele dalszym przeslaniem...
|
|
 | | webmaster (moderator) | >TO nie JEzus uzdrawial tyko Bog.Jako Syn BOzy mial w 'sobie Boga' skąd to wiesz? robiłeś jakieś badania nt uzdrawiania mocą Boga? >Nie wiem czy wiesz ale slowo maladie (choroba po francusku) oznacza zlo z powodu braku BOga ... to dziwne, że my bezbożnicy jakoś nie chorujemy częściej niż teiści różnej maści. >TRzeba wiedziec, ze kazdy 'cud' nie byl tylko i wylacznie 'cudem' ale o wiele dalszym przeslaniem... tak, to trzeba wiedzieć, a ty w to na razie wierzysz.
|
|
|  | | Krzysiek | moze umiescicie na stronie jakies racjonalne rozwazania(hipotezy) na temat biblijnych cudów
|
|
| |  | |
|  | | kocur | >>TO nie JEzus uzdrawial tyko Bog.Jako Syn BOzy mial w 'sobie Boga' >skąd to wiesz? robiłeś jakieś badania nt uzdrawiania mocą Boga? >>Nie wiem czy wiesz ale slowo maladie (choroba po francusku) oznacza zlo z powodu braku BOga ... >to dziwne, że my bezbożnicy jakoś nie chorujemy częściej niż teiści różnej maści. >>TRzeba wiedziec, ze kazdy 'cud' nie byl tylko i wylacznie 'cudem' ale o wiele dalszym przeslaniem... >tak, to trzeba wiedzieć, a ty w to na razie wierzysz. Witam ! Masz racje, ze ludzie niewierzacy choruja nie czesciej niz Ci, ktorzy wierza... jednakze spojrz na dzisiejszy swiat.Czy mozemy powiedziec ze jest to swiat zdrowy ? Jestesmy coraz czesciej trapieni przez coraz to nowe choroby...ludzie sie szczepia ale czy cos to pomaga?(szczepimy dzieci juz w pierwszych dniach po narodzinach ...) >tak, to trzeba wiedzieć, a ty w to na razie wierzysz. Jeszcze raz masz racje mowiac, ze trzeba wiedziec! Trzeba "Cos" znac by moc w to wierzyc, lecz niestety ludzie wierza by wierzyc. Ale tak wlasnie chce religia = ignorancja (religia z tego co pamietam wywodzi sie od slowa relier czyli zawiazac, zwiazac- i tak w rzeczywistosci jest?) Serdecznie Pozdrawiam
|
|
| |  | | Mariusz | >jednakze spojrz na dzisiejszy swiat.Czy mozemy powiedziec ze jest to swiat zdrowy ? >Jestesmy coraz czesciej trapieni przez coraz to nowe choroby...ludzie sie szczepia ale czy cos to pomaga? No niby tak, ale drugiej strony, w okresie kiedy nie bylo jeszcze szczepien ludzie zyli srednio polowe krocej niz obecnie. zyjemy dluzej nie tylko dzieki szczepieniom, ale jednak nie mozna widziec wszystkiego tak pesymistycznie. pozdrawiam
|
|
| | |  | | kocur | >>jednakze spojrz na dzisiejszy swiat.Czy mozemy powiedziec ze jest to swiat zdrowy ? >>Jestesmy coraz czesciej trapieni przez coraz to nowe choroby...ludzie sie szczepia ale czy cos to pomaga? >No niby tak, ale drugiej strony, w okresie kiedy nie bylo jeszcze szczepien ludzie zyli srednio polowe krocej niz obecnie. zyjemy dluzej nie tylko dzieki szczepieniom, ale jednak nie mozna widziec wszystkiego tak pesymistycznie. >pozdrawiam Nie wiem czy mozna udownic na podstawie histori ale ludzie dawno temu zyli o wiele dluzej niz w dzisiejszych czasach? Nie chce sie tylko powolywac na biblie gdzie zywot ludzi siega do przeszlo 900 lat. Sprobuje poszukac ale przypuszczam, ze z niepowodzeniem ... Z tego co pamietam to niektore z naszych organow moga funkcjonowac o wiele dluzej niz zyjemy ...(moja niewidza) Jak Myslisz : Kiedy organizm jest silniejszy?: wtedy kiedy jest atakowany przez roznego rodzaju choroby przed ktorymi musi sie bronic ?(przeciez kazda szczepionka jest dla organizmu jak armia, ktora atakuje a nasz organizm musi sie przed nia obronic wytwarzajac przeciwciala ? Porownujac do kraju ktory jest atakowany przez wojska nieprzyjaciela ...kraj coraz to bardziej staje sie slaby (ponosi straty) Ktory kraj jest silniejszy? kraj w ktorym ludzie chodza z bronia na ulicy??? Czy kraj w ktorym wszyscy ludzie pracuja na jego rzecz? Calkiem mozliwe ze sie myle ale moze cos w tym jest z prawdy? Serdecznie Pozdrawiam
|
|
| | | |  | | Mariusz Agnosiewicz | > Nie wiem czy mozna udownic na podstawie histori ale ludzie dawno temu zyli o wiele dluzej niz w dzisiejszych czasach?To nieprawda. Srednio zyli krocej i to duzo krocej. Medycyna wspolczesna ma wiele sukcesow i nie zdajemy sobie sprawy jak wiele jej zawdzieczamy! > Nie chce sie tylko powolywac na biblie gdzie zywot ludzi siega do przeszlo 900 lat....gdzie latają anioły, warczą Behemoty, a cuda są chlebem powszednim. Chyba zeby wierzyć, że pan Sain Germain żył faktycznie tak długo... Niektorzy przypuszczają, że on nadal żyje  Niestety, Twe analizy zmierzające do wykazania, iż dawniej - "kiedy mieliśmy pierwotną medycynę, kiedy nie było szczepionek" - było fajnie, a co najmniej lepiej niż w sytuacji obecnej są nierealistyczne, naiwne i błędne. Bardzo mi przykro. Dla kazdego kto zna historie, w szczególności historię społeczeństw, jest raczej jasne, iż wykazywanie, iż kiedyś ludzie żyli zdrowiej bo prościej i niby bliżej natury - są nieprawdziwe. Jestem przekonany, że w czasach przed szczepionkami życie było nie tylko gorsze, ale i dużo gorsze: krótkie, brudne i niepewne. Teraz też jest niepewne, ale wówczas było zupełnie niepewne, gdyż obrona przed chorobami była mizerna. Twoj atak na szczepionki kojarzy mi sie ze spiskowymi teoriami dziejow jakie na ich temat snują zwolennicy takich teorii, a które to brednie wytrwale publikował np. magazyn Nexus. Pozdrawiam MA
|
|
| | | | |  | | webmaster (moderator) | swoją drogą, polecam wizytę w skansenie. bardzo pouczające co do higieny życia.. aż dziwne, że w takiej izbie w czesie żniw dało sie wytrzymać.
|
|
| | | | |  | | kocur | >Niestety, Twe analizy zmierzające do wykazania, iż dawniej - "kiedy mieliśmy pierwotną medycynę, kiedy nie było szczepionek" - było fajnie, a co najmniej lepiej niż w sytuacji obecnej są nierealistyczne, naiwne i błędne. Bardzo mi przykro. Dla kazdego kto zna historie, w szczególności historię społeczeństw, jest raczej jasne, iż wykazywanie, iż kiedyś ludzie żyli zdrowiej bo prościej i niby bliżej natury - są nieprawdziwe. Jestem przekonany, że w czasach przed szczepionkami życie było nie tylko gorsze, ale i dużo gorsze Masz Pan racje w dawnych czasach wcale nie bylo tak fajnie ale to ze zyjemy dluzej to nie zasluga szczepionek lecz bardziej higieny zycia !? oraz techniki. Jak Pan mysli czy wielkie firmy farmaceutyczne tak naprawde chca by ludzie byli zdrowi ?????? Czy nie chca naszych pieniedzy? Prosze nie pisac, ze najwazniejsze dla nich jest nasze zdrowie ! DObrze wiemy jak dziesiejszy swiat funkcjonuje ! Pozdrawiam
|
|
| | | | | |  | | webmaster (moderator) | >Czy nie chca naszych pieniedzy? Prosze nie pisac, ze najwazniejsze dla nich jest nasze zdrowie ! DObrze wiemy jak dziesiejszy swiat funkcjonuje ! a kto sprzeda więcej leków? ten, kto robi leki skuteczne, czy ten, kto robi nieskuteczne? i kto dostanie akceptację agencji i instytutów? szarlatańska herbatka, czy sprawdzony lek?
|
|
| | | | | |  | | Mariusz Agnosiewicz | >Masz Pan racje w dawnych czasach wcale nie bylo tak fajnie ale to ze zyjemy dluzej to nie zasluga szczepionek lecz bardziej higieny zycia !? oraz techniki. Tak, przede wszystkim higieny oraz techniki, tak wlasnie ujalem swoja odpowiedz (pisalem wyraznie o czasach kiedy ich nie było). Ale szczepionki również niewatpliwie maja znaczenie dla naszego zdrowia.
|
|
| |  | | webmaster (moderator) | >Masz racje, ze ludzie niewierzacy choruja nie czesciej niz Ci, ktorzy wierza... >jednakze spojrz na dzisiejszy swiat.Czy mozemy powiedziec ze jest to swiat zdrowy ? na pewno zdrowszy niż kiedykolwiek dawniej. przeżywalność niemowląt i średnia oczekiwana długość życia to podstawowe wskaźniki, które za tym przemawiają. >Jestesmy coraz czesciej trapieni przez coraz to nowe choroby...ludzie sie szczepia ale czy cos to pomaga? już sam fakt że żyjesz, za tym przemawia. >(szczepimy dzieci juz w pierwszych dniach po narodzinach ...) i ciesz się, że ciebie też zaszczepiono.
|
|
| | |  | | kocur | >na pewno zdrowszy niż kiedykolwiek dawniej. przeżywalność niemowląt i średnia oczekiwana długość życia to podstawowe wskaźniki, które za tym przemawiają. czy aby Jestes tego tak pewien ze ludzie sa zdrowsi niz kiedykolwiek??? Zgadzam sie ze przezywalnosc niemowlat wzrosla gdyz dzieki lekom itd ratujemy dzieci, ktore wczesniej nie moglyby przetrwac ... Ale czy pozniej nie sa bardziej podatne na choroby ??? A jak jest z natura?Tylko Zwierzeta silne zdrowe przterwaja a w zwiazku z tym i ich dzieci beda silne !? Mam jedno pytanko Czy Twoim zdaniem ludzie umieraja w dzisiejszych czasach z powodu strarosci czy z powodu choroby?
>>Jestesmy coraz czesciej trapieni przez coraz to nowe choroby...ludzie sie szczepia ale czy cos to pomaga? >już sam fakt że żyjesz, za tym przemawia. >>(szczepimy dzieci juz w pierwszych dniach po narodzinach ...) >i ciesz się, że ciebie też zaszczepiono. Gdyby spoleczenstwo, w ktorym zyjesz bylo przeciw szczepieniom Ty tez bys byl? Serdecznie Pozdrawiam
|
|
| | | |  | | webmaster (moderator) | > A jak jest z natura?Tylko Zwierzeta silne zdrowe przterwaja a w zwiazku z tym i ich dzieci beda silne !?a co, jesteś za eugeniką?  to, że chorobliwy człowiek może dożyć wieku, a którym wcześniej nawet zdrowy mógł tylko marzyć, to jednak sukces medycyny. problem w tym, że jesteśmy w okresie przejściowym. jeszcze nie ma leków na wszytko, już żyjemy dłużej. > Czy Twoim zdaniem ludzie umieraja w dzisiejszych czasach z powodu strarosci czy z powodu choroby?np. moja babcia dożyłaby pewnie 9x lat, gdyby nie wypadek..w wieku 89. znam (znałem) wielu starszych ludzi, zwykle powodem śmierci był wypadek, czasem złamanie, czasem upadek, czasem rak (złośliwy). prędziej czy później każdy na coś zachoruje, a starszy organizm słabiej sobie z tym radzi (choć dzięki lekom coraz lepiej) coś takiego jak śmierć ze starości znamy raczej z legend, niewielu ludzi ma to 'szczęście'. > Gdyby spoleczenstwo, w ktorym zyjesz bylo przeciw szczepieniom Ty tez bys byl?obawiam się, że niezbyt długo..
|
|
| | | | |  | | kocur | > >A jak jest z natura?Tylko Zwierzeta silne zdrowe przterwaja a w zwiazku z tym i ich dzieci beda silne !?> a co, jesteś za eugeniką?  za eugenizmem...
|
|
| Kołodziejski | >chcialabym sie dowiedziec, co myslicie o cudownych >uzdrowieniach Jezusa? czy byly to rzeczywiscie "cuda" czy >moze Jezus byl po prostu dobrym lekarzem...? czy takie >uzdrowienia wg was mogly byc mozliwe, czy nie sa wymyslami >wiernych?
|
|
| Kołodziejski | > chcialabym sie dowiedziec, co myslicie o cudownych> uzdrowieniach Jezusa? czy byly to rzeczywiscie "cuda" czy> moze Jezus byl po prostu dobrym lekarzem...? czy takie> uzdrowienia wg was mogly byc mozliwe, czy nie sa wymyslami> wiernych?Zapraszam na str. www.strony.wp.pl/wp/oszustwo-1/ dużo do przeczytania. Tam Pan znajdzie odpowiedz. Marceli
|
|
| smutny | > chcialabym sie dowiedziec, co myslicie o cudownych> uzdrowieniach Jezusa? czy byly to rzeczywiscie "cuda" czy> moze Jezus byl po prostu dobrym lekarzem...? czy takie> uzdrowienia wg was mogly byc mozliwe, czy nie sa wymyslami> wiernych?Nie ma co sobie gitary zawracać. Jezusa z Nazaretu z zawodu syn Boga w trójcy jedynym nigdy nie było. Miasta Nazaret zdaje się też nie. Jezusów było w Palestynie paru. Tacy lokalni kaszpirowscy i cheguevary. Może który robił cuda... Nie wiadomo. Idź na www.jesusneverexisted.com. Myślącemu katolikowi szczena do ziemi powinna opaść. Nawiasem, chrześcijaństwo, islam itd., tak jak hitleryzm - bujda i terror. Amen.
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|