Racjonalista - Strona głównaDo treści
Propozycja

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
09-11-2012 11:28Świnka Flejka (553 punktów)Propozycja
Ocena 6 na 8
A może warto dokonać małych korekt w komentowaniu na portalu racjonalista.pl?

1. Wprowadzić graniczny bilans punktów, przy którym konto delikwenta będzie kasowane. Automatycznie pozbywalibyśmy się wtedy nawiedzających nas szaleńców. Ciągłe zakładanie nowego konta mogłoby działać odstraszająco.

2. Założenie konta mogłoby się wiązać z jakąś symboliczną wpłatą na konto PSR. Jeśli ktoś chciałby rzeczowo podyskutować, to "strata" złotówki nie byłaby przeszkodą, za to troll zastanowiłby się dwa razy...

3. Komentowanie pod artykułami powinno być cały czas otwarte, albo cały czas zamknięte. Autor podczas umieszczania tekstu decydowałby o tym i decyzji tej nie mógłby zmienić. Zlikwidowałoby to zarzuty o odbieraniu niektórym komentatorom ostatniego słowa w dyskusji.

Co o tym myślicie?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

09-11-2012 12:49
 Ocena 11 na 11
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>1. Wprowadzić graniczny bilans punktów, przy którym konto delikwenta będzie kasowane. Automatycznie
>pozbywalibyśmy się wtedy nawiedzających nas szaleńców. Ciągłe zakładanie nowego konta mogłoby
>działać odstraszająco.

To umożliwi zorganizowanej hordzie np. z Frondy skasowanie kont co bardziej zasłużonych "delikwentów".

>2. Założenie konta mogłoby się wiązać z jakąś symboliczną wpłatą na konto PSR. Jeśli ktoś chciałby
>rzeczowo podyskutować, to "strata" złotówki nie byłaby przeszkodą, za to troll zastanowiłby się dwa
>razy...

Jedyne forum, gdzie trzeba płacić za rejestrację. Samobójstwo.
09-11-2012 13:03 
 Ocena 2 na 2
Świnka Flejka (553 punktów)
>To umożliwi zorganizowanej hordzie np. z Frondy skasowanie kont co bardziej zasłużonych "delikwentów".
Punkty rozdane przez skasowane konta, byłyby również kasowane. Poza tym, to musiałaby być niezła mobilizacja, żeby zredukować dodatni bilans kilkudziesięciu tysięcy punktów na np. -500.

>Jedyne forum, gdzie trzeba płacić za rejestrację. Samobójstwo.
Dlaczego? Uważa pan, że forum bez trolli by upadło? Czy, że dla ludzi, którzy lubią i chcą się tu udzielać przeszkodą byłoby wpłacenie jednej złotówki? Ja tu komentuję tylko od czasu do czasu, ale z chęcią zmniejszyłbym ruch trolli kosztem symbolicznej złotówki. Poza tym, opłata zniwelowałaby możliwość ataku ze strony Frondy. Oni są gotowi poświęcić kupę czasu na "niszczenie nas swoimi argumentami", ale nie będą wspierać finansowo PSR, nawet symbolicznie...
09-11-2012 15:22 
 Ocena 17 na 17
Rafał Poniecki (7132 punktów)
>>...z chęcią zmniejszyłbym ruch trolli kosztem symbolicznej złotówki. <<
Forum jednomyslnych jest bez sensu.
Dlatego, ze JEDNOMYSLNOSC = BEZMYSLNOSC.
09-11-2012 15:36 
 Ocena 1 na 1
Świnka Flejka (553 punktów)
A czy wlepia pan minusa każdemu, z kim się pan nie zgadza? Ja robię to tylko w skrajnych przypadkach. Ten system miałby wyeliminować oszołomów, a nie tych, którzy chcą normalnie wymieniać argumenty. Niech za przykład będzie komentator worek kości. Ma mnóstwo minusów, ale jeszcze więcej plusów. Wielu się z nim nie zgadza, ale prowadzą z nim dyskusję na akceptowalnym poziomie. Da się? Da!
09-11-2012 16:29 
 Ocena 2 na 2
Rafał Poniecki (7132 punktów)

Nie wlepiam, ale często - jeśli dyskusja staje się rozwlekła - szukam wypowiedzi z wieloma minusami, bo tam mogę poznać odmienne zdanie. Nawet jeśli się z nim nie zgadzam, poznaję sposób rozumowania tego "odmieńca". I podejrzewam, ze dla takiego trolla my, którzy twardo stoimy na gruncie racjonalnym, tez jesteśmy niereformowalnymi trollami.
Świnka Flejka (553 punktów)
Nie bez powodu przywołałem worek kości. Nie chodzi mi o pozbycie się użytkowników o odmiennym zdaniu na wiele tematów, ale o usunięcie typowych trolli, którzy nie mają nic do przekazania. Dla których ważne, żeby było dużo, głupio i w widocznym miejscu. Co panu po opinii "odmieńca", który pisze tak, żeby nie zgodziło się z nim jak najwięcej osób i to jego wyłączne kryterium merytoryczne?
12-11-2012 07:36 
 Ocena 1 na 1
Meretseger (61860 punktów)
>usunięcie typowych trolli
Na to jest sposób - paragraf 41 regulaminu.
Świnka Flejka (553 punktów)
>>usunięcie typowych trolli
> Na to jest sposób - paragraf 41 regulaminu.

I zaraz wróci przy użyciu nowego konta...
13-11-2012 08:44 
 Ocena 2 na 2
Meretseger (61860 punktów)

>I zaraz wróci przy użyciu nowego konta...
I to zostanie zlikwidowane.
Świnka Flejka (553 punktów)
>I to zostanie zlikwidowane.

A później następne i następne... Każde z nich zostawi po sobie setki idiotycznych wpisów zaśmiecających forum.
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>>I to zostanie zlikwidowane.
>A później następne i następne... Każde z nich zostawi po sobie setki idiotycznych wpisów zaśmiecających forum.

Na upartego zamiast złotówki, to dla nowych można zastosować opóźnienie publikacji po wcześniejszej moderacji.
Świnka Flejka (553 punktów)
>Na upartego zamiast złotówki, to dla nowych można zastosować opóźnienie publikacji po wcześniejszej moderacji.

Można i tak, ale wtedy moderatorzy mieliby naprawdę kupę roboty...
26-11-2012 17:50 
 Ocena 2 na 2
wacus47 (666 punktów)
>Nie wlepiam, ale często - jeśli dyskusja staje się rozwlekła - szukam wypowiedzi z wieloma minusami, bo tam mogę poznać odmienne zdanie. Nawet jeśli się z nim nie zgadzam, poznaję sposób rozumowania tego "odmieńca". I podejrzewam, ze dla takiego trolla my, którzy twardo stoimy na gruncie racjonalnym, tez jesteśmy niereformowalnymi trollami.
>

Zawsze robię to samo Posty z dużą ilością minusów są z reguły ciekawe i naprawdę wnoszą coś nowego, nawet jeśli zupełnie odbiega to od poglądów większości dyskutantów.
10-11-2012 06:38 
 Ocena 1 na 1
niemota (6553 punktów)
>Jedyne forum, gdzie trzeba płacić za rejestrację. Samobójstwo.

Nie byłoby jedyne.
Ale jeśli już płatność miałaby zostać wprowadzona, to postuluję o umożliwienie dokonania płatności SMS-em.
Gbursson (106 punktów)
>>1. Wprowadzić graniczny bilans punktów, przy którym konto delikwenta będzie kasowane. Automatycznie
>>pozbywalibyśmy się wtedy nawiedzających nas szaleńców. Ciągłe zakładanie nowego konta mogłoby
>>działać odstraszająco.
>To umożliwi zorganizowanej hordzie np. z Frondy skasowanie kont co bardziej zasłużonych "delikwentów".
>>2. Założenie konta mogłoby się wiązać z jakąś symboliczną wpłatą na konto PSR. Jeśli ktoś chciałby
>>rzeczowo podyskutować, to "strata" złotówki nie byłaby przeszkodą, za to troll zastanowiłby się dwa
>>razy...
>Jedyne forum, gdzie trzeba płacić za rejestrację. Samobójstwo.

niekoniecznie. Aczkolwiek nie chciałbym żeby wprowadzić opłaty za forum racjonalisty, to istnieje wielkie i mocne forum w stanach gdzie pobierają opłatę - i otwarcie mówią, że to na pokrycie części kosztów hostingu jak i żeby przypadkowi ludzie się nie zapisywali

Odi profanum vulgus et arceo
Paweł # (61 punktów)
>1. Wprowadzić graniczny bilans punktów...

Mam lepszy pomysł: za każde -100 albo -250 punktów na koncie kara w postaci opóźnienia dodania komentarza lub postu o jedną minutę.

Przykład:
1. troll2 ma w sumie -1472 punktów.
2. troll2 pisze komentarz.
3. troll2 musi odczekać -(-1472)/100=14 minut (zawsze zaokrąglane do dołu)
4. troll2 zatwierdza wysłanie komentarza.
5. komentarz umieszczony na stronie.

To powinno odstraszyć trolli i dać motywację do tworzenia lepiej przemyślanych komentarzy kiepskim forumowiczom.

(Za ewentualne błędy ort. i interpunkcyjne przepraszam.)

EDIT:
Dobrze by było też ustawić to tak aby; opóźnienie w minutach=-(punkty)/100 plus 2 minuty dla każdego kto ma mniej niż -25 punktów (równoważność 3-4 agresywnych/obraźliwych wpisów).

Użytkownik o dobrych intencjach raczej tyle nie uzbiera a zmusiło by to wandali do częstego zmieniania kont.

Dodatek: Aby ten system nie spowodował u nas wspomnianej wcześniej stagnacji intelektualnej należało by też wprowadzić oddzielną punktację za jakość (język, kultura, etc.) i za to czy się ktoś się zgadza czy nie z treścią wpisu.
10-11-2012 10:46 
 Ocena 1 na 1
Marudek (208 punktów)
>Mam lepszy pomysł: za każde -100 albo -250 punktów na koncie kara w postaci opóźnienia dodania komentarza lub postu o jedną minutę.
>(Za ewentualne błędy ort. i interpunkcyjne przepraszam.)

Na tym forum są i tacy co stawiają formę ponad treścią. Chciałbyś długo oczekiwać na zamieszczenie komentarza z powodu źle ulokowanego przecinka ?
Paweł # (61 punktów)
komentarz usunięty
12-11-2012 18:49 
 Ocena 1 na 1
-jad- (18783 punktów)

>Mam lepszy pomysł:

Wręcz genialny

Wolność słowa
Rafał Poniecki (7132 punktów)
Gdyby jakiś troll - na ulicy - klepnął mnie w ramie i zaczął trollować, to bym go zdecydowanie spławił, a na przyszłość omijał wielkim łukiem. Ale troll na forum to tak jak np. Terlikowski. Pisze, jak pisze, bo tak już ma, ale nikt nikogo nie zmusza do czytania tego, a już w żadnym wypadku do odpisywania na jego trolling. Dla takiego trolla najważniejsze jest, żeby ktoś go słuchał, czytał, dał sie wciągnać w trollowanie. A szczytem jego marzen jest, zeby dostać z tego tytułu pozew sądowy. Najlepsze co można zrobić, to zupelnie ignorować trolla, tak jak ignorujemy reklamy, ktore w zasadzie są takim akceptowanym (diabli wiedzą przez kogo) trollowaniem. Kompletnie ignorowany odejdzie tam, gdzie chociażby zaczną sie na niego wściekać.
Świnka Flejka (553 punktów)
>Gdyby jakiś troll - na ulicy - klepnął mnie w ramie i zaczął trollować, to bym go zdecydowanie spławił, a na przyszłość omijał wielkim łukiem.

Niektórzy lubią poczytać trolla, ale nie znoszą go spotykać. Inni na odwrót. A tacy jak ja chcą się od trolli odciąć.

>Ale troll na forum to tak jak np. Terlikowski. Pisze, jak pisze, bo tak już ma, ale nikt nikogo nie zmusza do czytania tego, a już w żadnym wypadku do odpisywania na jego trolling.

Owszem, ale jest to jednak forma zaśmiecania. A w Internecie jest już tyle śmieci, że gdy znajduję je również tutaj, to odstrasza mnie od korzystania z forum. Wydaje mi się, że nie jestem jedyny...

>Dla takiego trolla najważniejsze jest, żeby ktoś go słuchał, czytał, dał sie wciągnać w trollowanie. A szczytem jego marzen jest, zeby dostać z tego tytułu pozew sądowy. Najlepsze co można zrobić, to zupelnie ignorować trolla, tak jak ignorujemy reklamy, ktore w zasadzie są takim akceptowanym (diabli wiedzą przez kogo) trollowaniem. Kompletnie ignorowany odejdzie tam, gdzie chociażby zaczną sie na niego wściekać.

Mam wrażenie, że jest jednak trochę inaczej. Trolle uwielbiają się nakręcać już samym faktem, że robią coś na przekór. Reakcje innych są już tylko bonusem. Owszem, czasem ten bonus przerasta początkową satysfakcję, ale podstawą uciechy dla trolla jest jego własna działalność, a nie reakcje innych.
GrzeTor (1279 punktów)
Usunięte przez moderatora
Adaś MiaŁczyński (1403 punktów)
(zablokowany)
>Jeśli ktoś chciałby rzeczowo podyskutować, to "strata" złotówki nie byłaby przeszkodą, za to troll zastanowiłby się dwa razy...
Dla mnie ta złotówka jest przeszkodą co do zasady, nie co do kwoty, "portfelowa elitarność" niekoniecznie pokrywa się z intelektualną. Poza tym dziś złotówka, a jutro?

Ale skoro już opłata jest rozważana, to może w pierwszym roku pisać tutaj za kaucją? Niedużą, ale i nie całkiem symboliczną, np 10pln? Rezygnujący lub banowani w tym czasie na życzenie dostawaliby zwrot wpłaconej kaucji (po podaniu nr konta).
12-11-2012 22:54 
 Ocena 1 na 1
Świnka Flejka (553 punktów)
>Dla mnie ta złotówka jest przeszkodą co do zasady, nie co do kwoty,

A ja miałem taką zasadę, żeby nie płacić podatków. Ale niestety, okazało się, że w obecnej sytuacji, życie jest zdecydowanie mniej uciążliwe, gdy się je płaci. I zapewniam, że z moją propozycją może być podobnie.

>"portfelowa elitarność" niekoniecznie pokrywa się z intelektualną.

Co to za "portfelowa elitarność" za złotówkę? Podkreślam, że chodzi o wpłatę jednorazową i wnoszoną tylko i wyłącznie w celu odstraszenia dwóch typów internautów: nawiedzonych katolików stawiających książki wątpliwej jakości ponad ludzi i zwykłych trolli, dla których podwyższenie komuś ciśnienia to szczyt ambicji.

>Poza tym dziś złotówka, a jutro?

A jutro pół miliona w obligacjach na okaziciela
14-11-2012 23:44 
 Ocena 2 na 2
Adaś MiaŁczyński (1403 punktów)
(zablokowany)
>Co to za "portfelowa elitarność" za złotówkę?
Skoro opłata ma odstraszać, zostaną sami nieustraszeni.
15-11-2012 00:32 
 Ocena 4 na 4
Świnka Flejka (553 punktów)
>Skoro opłata ma odstraszać, zostaną sami nieustraszeni.

I tak ma być! Proponowany tytuł przelewu: "Nie lękajcie się!"
Król Julian (114 punktów)
>pozbywalibyśmy się wtedy nawiedzających nas szaleńców. Ciągłe zakładanie nowego konta mogłoby działać odstraszająco.

Moderacja sobie świetnie z nimi radzi, dosyć często kasując ich konta.

>Założenie konta mogłoby się wiązać z jakąś symboliczną wpłatą na konto PSR.

Może to też powodować, że ktoś machnie ręką i pójdzie na inne forum.

Pies i emu krzyczały Nowy Yorku lub oreo lub oreo
Świnka Flejka (553 punktów)
>Moderacja sobie świetnie z nimi radzi, dosyć często kasując ich konta.

I tak moderatorzy pchają ten głaz, a on ciągle się stacza pod postacią tych samych trolli z nowymi kontami...

>Może to też powodować, że ktoś machnie ręką i pójdzie na inne forum.

Jego/Jej strata. Naprawdę, nie uwierzę, że wydatek rzędu jednego polskiego złotego jest przeszkodą, dla osoby, która naprawdę chce poważnie podyskutować. Dla trolla będzie to problem. Każde kolejne skasowane konto oznacza stratę złotówki. Dla nawiedzonego katolika problemem będzie wpłacenie choćby grosza na PSR. W ten sposób pozbylibyśmy się ludzi, którzy naprawdę nie wnoszą niczego wartościowego do dyskusji.
Król Julian (114 punktów)
>I tak moderatorzy pchają ten głaz, a on ciągle się stacza pod postacią tych samych trolli z nowymi kontami...

Chyba są jakieś możliwości by im zablokować dostęp po IP, czy jak?

>Jego/Jej strata. Naprawdę, nie uwierzę, że wydatek rzędu jednego polskiego złotego jest przeszkodą, dla osoby, która naprawdę chce poważnie podyskutować...

Też nie wiemy jak często ludzie się rejestrują na racjonaliście i ile ich jest. Jeśli byłoby by ich sporo, to taka opłata by była sensowna. Ale chyba sporo ich nie ma, bo na forum piszą praktycznie cały czas te same osoby.

Pies i emu krzyczały Nowy Yorku lub oreo lub oreo
Świnka Flejka (553 punktów)
>Chyba są jakieś możliwości by im zablokować dostęp po IP, czy jak?

Nawet jeśli, to część trolli z dynamicznym IP ominęłaby kara. Do tego, czasami życie wymusza takie sytuacje, gdy inteligentna osoba mieszka z idiotą i korzystają z tego samego połączenia internetowego. Wtedy blokowanie IP jest po prostu niesprawiedliwe.

>Też nie wiemy jak często ludzie się rejestrują na racjonaliście i ile ich jest. Jeśli byłoby by ich sporo, to taka opłata by była sensowna. Ale chyba sporo ich nie ma, bo na forum piszą praktycznie cały czas te same osoby.

Przypominam, że opłata miałaby być stosowana w celu odstraszania ludzi o niepoważnych intencjach, a nie w celu dorobienia się przez kogokolwiek. Zatem, liczba użytkowników jest tutaj zupełnie bez znaczenia.
Król Julian (114 punktów)
>Nawet jeśli, to część trolli z dynamicznym IP ominęłaby kara.

Doczytałem, nie wiedziałem, że takie coś istnieje.

>Przypominam, że opłata miałaby być stosowana w celu odstraszania ludzi o niepoważnych intencjach, a nie w celu dorobienia się przez kogokolwiek. Zatem, liczba użytkowników jest tutaj zupełnie bez znaczenia.

Prawdziwy troll złotówki się nie boi, więc i z taką opcją sobie poradzi. Ale próbować trzeba.


Pies i emu krzyczały Nowy Yorku lub oreo lub oreo
15-11-2012 17:51 
 Ocena 1 na 1
Świnka Flejka (553 punktów)
>Prawdziwy troll złotówki się nie boi, więc i z taką opcją sobie poradzi. Ale próbować trzeba.

To przynajmniej pozbylibyśmy się trolli amatorów i zostaliby sami zawodowcy
Król Julian (114 punktów)
>To przynajmniej pozbylibyśmy się trolli amatorów i zostaliby sami zawodowcy

Jak już trollować to z klasą

Pies i emu krzyczały Nowy Yorku lub oreo lub oreo
15-11-2012 18:43 
 Ocena 1 na 1
Adaś MiaŁczyński (1403 punktów)
(zablokowany)
>Jak już trollować to z klasą
Raczej z KASĄ.
Król Julian (114 punktów)
>Raczej z KASĄ.

Kasa potrzebna jest na bilbordy żeby trollować katolików

Pies i emu krzyczały Nowy Yorku lub oreo lub oreo

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365