Racjonalista - Strona głównaDo treści
O izraelskich rabinach prohitlerowskich

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
02-05-2019 08:56Arminius (25555 punktów)O izraelskich rabinach prohitlerowskich
0 na 4
W wątkach zamieszczanych na forum "Racjonalisty" często zdarza mi się podkreślać ksenofobiczny i rasistowski charakter religii oraz kultury judejskiej - wynikający, moim zdaniem, ze starotestamentowo - talmudycznej tradycji dublowania etyki oraz koncepcji narodu wybranego przez jedynego boga. Identyczny pogląd maja rabini izraelscy, których nagrane wypowiedzi zaszokowały ostatnio opinię publiczną - przy czym, w przeciwieństwie do mojej opinii, rabini z takich cech narodu wybranego robią nie przywarę lecz cnotę.
Hitler miał rację, tylko był po złej stronie, nieżydzi są głupi i agresywni i winni być ujarzmieni i obróceni w niewolników służących narodowi wybranemu - co jest, nota bene, największym szczęściem jakie może spotkać goja, który ex definitione jest genetycznie ułomnym osobnikiem - to tylko niektóre z ich poglądów. Zainteresowanych skandalem - odsyłam do podlinkowanego artykułu z Times of Israel - a tymczasem tylko nadmienię, iż jest kwalifikowaną podłością, bezczelnością i obłudą, że ludzie o tradycji i zwyczajach jak w opinii zacytowanych rabinów - mają czelność wytykania Polakom ( i innym nacjom) zwyczajów typu "Judasz pruchnicki". Mając wielką belkę w swej własnej źrenicy - nie wytykajcie małej drzazgi innym!!!

"Two rabbis at a pre-military religious academy in a West Bank settlement were recorded making derogatory and racist comments about Arabs, defending Adolf Hitler's worldview, and openly promoting Jewish supremacy.
In a series of undated recordings published by Channel 13 news on Monday, Rabbi Eliezer Kashtiel, the head of the Bnei David academy in Eli, can be heard calling for the enslavement of the "stupid and violent" non-Jews due to their genetic inferiority. The gentiles will want to be our slaves. Being a slave to a Jew is the best. They're glad to be slaves, they want to be slaves," he told a class in one of the video clips. "Instead of just walking the streets and being stupid and violent and harming each other, once they're slaves, their lives can begin to take shape."
All around us, we are surrounded by peoples with genetic problems. Ask a simple Arab 'where do you want to be?' He wants to be under the occupation. Why? Because they have genetic problems, they don't know how to run a country, they don't know how to do anything. Look at them."

"In another clip from the Bnei David Yeshiva published by Channel 13, Rabbi Giora Redler can be heard praising Hilter's ideology during a lesson about the Holocaust.
"Let's just start with whether Hitler was right or not," he told students. "He was the most correct person there ever was, and was correct in every word he said... he was just on the wrong side."
Redler goes on to say that pluralism is the "real" genocide being perpetrated against the Jewish people, not Nazi Germany's Final Solution.
"The real Holocaust was not when they murdered the Jews, that's not it. All these excuses - that it was ideological or systematic - are nonsense," he said. "Humanism, and the secular culture of 'We believe in man,' that's the Holocaust."

www.timeso(*)d-hitler-urge-enslaving-arabs/
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

>Hitler miał rację, tylko był po złej stronie...

No to chyba jednak nie miał racji, skoro był po złej stronie.

youtu.be/qsDKhTbSNNI

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
02-05-2019 20:42 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)madrości rabinackie
>>Hitler miał rację, tylko był po złej stronie...
>No to chyba jednak nie miał racji, skoro był po złej stronie.

"Let's just start with whether Hitler was right or not," he told students. "He was the most correct person there ever was, and was correct in every word he said... he was just on the wrong side."

Rabin locuta causa finita! Nie bądź pan antysemitą i nie kwestionuj opinii rabina!!!
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)
Odp: madrości rabinackie

   Adolf Hitler był po prostu konformistą, w życiu i w polityce - produktem swoich czasów. Każdy, kto zna jego życiorys i ujmuje go w kontekście epoki, również w kontekście ekonomicznym, doskonale to rozumie. Współcześni politycy funkcjonują zupełnie podobnie, co doskonale widać na przykładzie toczącej się właśnie kampanii wyborczej. W tym sensie są "correct", czyli są właściwymi ludźmi na właściwym miejscu w tym chorym świecie. I tak samo jak Hitler, gdy się nadto wysforują i wyemancypują, są z nimi duże problemy. Praca niewolnicza, handel ludźmi, wyzysk ekonomiczny w różnych formach, fanatyzm, ekstremizm i terror - to nie są Hitlerowskie wynalazki, i nie przeminęły z jego śmiercią. Hitler był w swojej epoce normalniejszym przywódcą, a III Rzesza - normalniejszym państwem, niż czasami się chce przyznać.

youtu.be/JZTb0jZ1XCo

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
02-05-2019 21:26 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)brzytwy chwytanie???
>Hitler był w swojej epoce normalniejszym przywódcą, a III Rzesza - normalniejszym >państwem, niż czasami się chce przyznać.

Jakkolwiek oceniać trafność pańskich sądów - przeszedł Pan w swych poglądach zaskakująco diametralną ewolucję. A może po prostu jest pan w stanie nawet Hitlera "oddiabolizować" - byle uratować honor rabina???
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)
Odp: brzytwy chwytanie???

To raczej kwestia przyjętych podstaw konceptualizacji "normalności".

youtu.be/YOQH5ceW6yA

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
02-05-2019 21:55 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)konceptualizacyjnie?
>To raczej kwestia przyjętych podstaw konceptualizacji "normalności".

A jak w kontekście "przyjętych podstaw konceptualizacji normalności" - jawi się kwestia holokaustu???
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)
Odp: konceptualizacyjnie?

W sposób specyficzny gatunkowo.

youtu.be/nvDebsorkMQ


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
03-05-2019 20:50 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)differentia specifica?
>W sposób specyficzny gatunkowo.
>youtu.be/nvDebsorkMQ

A na czym owa differentia specifica się zasadza?
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)
Odp: differentia specifica?

   Można na to różnie patrzeć, co wynika przede wszystkim stąd, że możliwe jest przyjęcie różnych perspektyw na to zagadnienie.

youtu.be/vYB2zwC-OlA

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
04-05-2019 20:17 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)z perspektywy......?
>    Można na to różnie patrzeć, co wynika przede wszystkim stąd, że możliwe jest przyjęcie różnych perspektyw na to zagadnienie.

A pan jakową przyjmuje???
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)
Odp: z perspektywy......?

>A pan jakową przyjmuje???

Nie wiem, co masz na myśli, ale jeśli chodzi o mnie, to preferuję spojrzenie z metaperspektywy.

youtu.be/GFBZxSJZ8qI


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
05-05-2019 21:58 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)coś majaczy???
>>A pan jakową przyjmuje???
>Nie wiem, co masz na myśli, ale jeśli chodzi o mnie, to preferuję spojrzenie z metaperspektywy.

I co Pan widzi na horyzoncie - przyjąwszy za punkt....widzenia stanowisko metaperspektywy?

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365