Racjonalista - Strona głównaDo treści
Strzelanie z kuszy do ludzi

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
14-05-2019 14:31Wera (1540 punktów)Strzelanie z kuszy do ludzi
Ocena 1 na 3
Niedawno w Bawarii paru niemieckich zwolenników odtwarzania historii zabiło kuszą kilka osób:

www.bbc.com/news/world-europe-48265096

W Polsce co prawda nie można mieć bez pozwolenia kuszy, ale łuk już tak. Dlaczego więc w Europie nie zdarzają się częściej takie polowania na ludzi?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arminius (25555 punktów)to nie Teksas
>Niedawno w Bawarii paru niemieckich zwolenników odtwarzania historii zabiło kuszą kilka osób:
>www.bbc.com/news/world-europe-48265096
>W Polsce co prawda nie można mieć bez pozwolenia kuszy, ale łuk już tak. Dlaczego więc w Europie nie
>zdarzają się częściej takie polowania na ludzi?

Bo to Europa a nie Ameryka.
14-05-2019 16:05 
 Ocena 1 na 1
Wera (1540 punktów)Odp: to nie Teksas
>Bo to Europa a nie Ameryka.
>
Proszę rozwinąć.

Kobiety kochają trzy zwierzaki: norki w szafie, jaguara w garażu i osła, który na to wszystko pracuje.
14-05-2019 19:13 
 Ocena 1 na 1
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

>Proszę rozwinąć.

Do tego potrzebne są wiedza i myślenie.

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
15-05-2019 08:19 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)rozwinięcie
>>Bo to Europa a nie Ameryka.
>>
>Proszę rozwinąć.


USA wyrosło z kultury pogranicza - w której broń miała/ma status kultowy i jest nadużywana.
W Europie jest znacznie większa rozwaga w tym zakresie.
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)
Odp: Strzelanie z kuszy do ludzi
>Niedawno w Bawarii paru niemieckich zwolenników odtwarzania historii zabiło kuszą kilka osób...

   Interesująca teza, ale nie znajduje poparcia w faktach przytoczonych w podanych źródłach informacji. Tylko w jednym przypadku mowa o "zwolennikach odtwarzania historii", które są ofiarami, a nie sprawcami. O sprawcach nic nie wiadomo i wygląda na to, że nikt nigdy o niczym się nie dowie.

>W Polsce co prawda nie można mieć bez pozwolenia kuszy, ale łuk już tak.

   Wszystko można mieć bez pozwolenia.

>Dlaczego więc w Europie nie zdarzają się częściej takie polowania na ludzi?

   Zdarzają się wszędzie. Sprawcy najczęściej nieznani. I nie pomogą czcze występy nierozgarniętych ministrów i zetlałych prezesów partyjnych, którzy grożą podniesieniem kar za zabójstwa z łuku.


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
14-05-2019 20:13 
 Ocena 1 na 3
Wera (1540 punktów)
>>Niedawno w Bawarii paru niemieckich zwolenników odtwarzania historii zabiło kuszą kilka osób...
>    Interesująca teza, ale nie znajduje poparcia w faktach przytoczonych w podanych źródłach informacji. Tylko w jednym przypadku mowa o "zwolennikach odtwarzania historii", które są ofiarami, a nie sprawcami. O sprawcach nic nie wiadomo i wygląda na to, że nikt nigdy o niczym się nie dowie.

Faktycznie, źle przeczytałam
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

>Faktycznie, źle przeczytałam

   To prawdopodobnie nie był przypadek, ale automatyczne zniekształcenie poznawcze o charakterze obrony percepcyjnej. Polityka, propaganda i media kultywują mity o wszechwładzy państwa, wszechpotędze służb specjalnych i organów ścigania, dzięki czemu ludność ma nieadekwatnie wysokie poczucie bezpieczeństwa (bo żyje w świecie pozorów). Fakt, że wiele przestępstw nie zostanie nigdy ujawnionych, a wielu przestępców nigdy nie zostanie zidentyfikowanych ani schwytanych, jest dla wielu ludzi nie do pomyślenia. Nawet wśród elit rządzących mamy do czynienia z urojeniami, że świat się stanie bezpieczniejszy tylko dzięki zmianom w prawie i decyzjom administracyjnym, albo tylko dzięki dyplomacji. Tak się dzieje, gdy ludzie tracą kontakt z rzeczywistością. Wiele rozwiniętych cywilizacji miało podobny problem - tego, co groźne, nieprzyjemne czy niebezpieczne, po prostu nie widziano i nie rozumiano.


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
14-05-2019 22:18 
 0 na 2
Wera (1540 punktów)
Niestety miałam już styczność z policją i jestem w pełni świadoma jej ułomności. Po prostu zazwyczaj w nagłówkach jest pisane coś w stylu "Minnesota woman kills husband", gdzie sprawca jest umieszczany na samym początku. Tutaj akurat wymieniono ofiary.
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

Policjanci są normalni. Politycy też są normalni, i propaganda jest normalna. Tylko to nieprawda, że wszędzie jest monitoring, albo że można kogoś rozpoznać na nagraniu z kamery albo mikrofonu. No i przeważnie nie można ustrzec się przed agresorem, który jest wyrachowany i wytrwały.

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
okragly (21676 punktów)
>Niedawno w Bawarii paru niemieckich zwolenników odtwarzania historii zabiło kuszą kilka osób:
czytałem notke w prasie, o tym samym ale inaczej ją zrozumiałem, napisane było "zginęli od bełtów" a że wcześniej przeczytałem; w Francji dziennie umiera 120 osób od wina, to pomyślałem, że nie warte uwagi
belt (dawniej), to określenie taniego wina

szukanie raju, moim celem
Wenancjusz (16441 punktów)
>Niedawno w Bawarii paru niemieckich zwolenników odtwarzania historii zabiło kuszą kilka osób:
>www.bbc.com/news/world-europe-48265096
>W Polsce co prawda nie można mieć bez pozwolenia kuszy, ale łuk już tak. Dlaczego więc w Europie nie
>zdarzają się częściej takie polowania na ludzi?

Jak zwykle z Twojej strony głupi temat. Opanuj się. Jeśli nie masz nic do powiedzenia, to raczej głosu nie zabieraj.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
15-05-2019 01:50 
 0 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Niedawno w Bawarii paru niemieckich zwolenników odtwarzania historii zabiło kuszą kilka osób:
>>www.bbc.com/news/world-europe-48265096
>>W Polsce co prawda nie można mieć bez pozwolenia kuszy, ale łuk już tak. Dlaczego więc w Europie nie
>>zdarzają się częściej takie polowania na ludzi?

Jak zwykle z Twojej strony głupi temat. Opanuj się. Jeśli nie masz nic do powiedzenia, to raczej głosu nie zabieraj. To mówi Tobie dziadek w pampersach i do tego stetryczały satyr. Ty się lepiej weź za czytanie. Polecam A. Mickiewicza "Pan Tadeusz" w szczególności księgę 13, gdzie podstarzała napalona hrabianka uwodziła pana Tadeusza siadając świadomie na mrowisko. Tak widzisz więc wypowiedzi podstarzałego erotomana ze zmienionymi pampersami.
Jednak to prawda. Głupota ludzka wyróżnia te ssaki od reszty zwierząt.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Głupota wcale nie wyklucza inteligencji i mądrości.


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365