Racjonalista - Strona głównaDo treści
Akceptacja odpowiedzi przez autora wątku

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
06-03-2013 14:20Ojciec Ateusz (9201 punktów)Akceptacja odpowiedzi przez autora wątku
Ocena 4 na 4
Pojawił się na Forum niedawno wątek "Proszę o krytyczne uwagi nt. pewnego dowodu...", którego Autor był uprzejmy wybrać opcję "Chcę akceptować odpowiedzi, zanim się pojawią. Po 48 godzinach bez Twojej reakcji, wypowiedź pojawi się samoczynnie". Ponieważ jednak Autor wątek założył i porzucił, oczywiście nie odbyła się żadna dyskusja - bo wątek przepadł gdzieś w otchłani Forum, zanim jeszcze po 48 godzinach ukazała się pierwsza odpowiedź.

W związku z powyższym incydentem proszę o:

a) wskazanie wątku, w którym ta formuła się sprawdziła, lub
b) usunięcie tej możliwości, jako psującej swobodę dyskusji
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
W podlinkowanym wątku widzę kilkanaście wypowiedzi, więc nie rozumiem o co chodzi z tym brakiem odpowiedzi i dyskusji.


Uwielbiam ludzi. Ich wygląd, ich sposoby myślenia, ich poglądy. Dlaczego? Bo uwielbiam się śmiać.
06-03-2013 14:35 
 Ocena 1 na 1
Leon Jan Kot (77 punktów)
>W podlinkowanym wątku widzę kilkanaście wypowiedzi, więc nie rozumiem o co chodzi z tym brakiem odpowiedzi i dyskusji.

Dokładnie o to, że każda z nich ukazała się dopiero po 48 godzinach od napisania, co już od samego początku skazało wątek na zgubę.
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
17-02-2013 22:25 - pojawienie się wątku
17-02-2013 22:37 - odpowiedź 1
17-02-2013 23:17 - odpowiedź 2
17-02-2013 23:26 - odpowiedź 3 itd.
Gdzie tu 48 godzin?



Uwielbiam ludzi. Ich wygląd, ich sposoby myślenia, ich poglądy. Dlaczego? Bo uwielbiam się śmiać.
06-03-2013 16:11 
 Ocena 2 na 2
Leon Jan Kot (77 punktów)
48 godzin od momentu wysłania wiadomości (data przy poście) do chwili jej pojawienia się (poprzez automatyczną akceptację).
06-03-2013 15:25 
 Ocena 2 na 2
Ojciec Ateusz (9201 punktów)
> nie rozumiem o co chodzi z tym brakiem odpowiedzi i dyskusji

Odpowiedzi widziałem, ale dyskusji to już nie.
Co nie znaczy że by się wywiązała, gdyby nie było restrykcji...
Nie wiem tylko, w imię czego ktoś miałby ją krępować już na starcie?
Alicja Duda (25557 punktów)
Wiele osób, a i ja do nich należę, nie pisze w takich wątkach.To straszne wydłuża w czasie dyskusję i często dyskusja traci sens.
Bardzo mi się ta funkcja nie podoba ale są zwolennicy.

Zmień politykę, głosuj na kobiety.
06-03-2013 15:14 
 Ocena 4 na 4
Ojciec Ateusz (9201 punktów)
Nie ogarniam idei, dlaczego niby autor wątku miałby być jego "właścicielem"? Rozumiem prawo do wyszarzenia posta jako "nie na temat", ale usuwanie czy odmowa publikacji? Od tego chyba powinni być moderatorzy?

Jeżeli to co piszę nie zainteresuje autora wątku to trudno, ale skąd u niego prawo do decyzji, że nie zainteresuje kogoś postronnego? Chyba nie mamy aż takiej plagi trolli, żeby usprawiedliwiała tego typu praktykę?

> Bardzo mi się ta funkcja nie podoba ale są zwolennicy

Dlatego poprosiłem (najlepiej zwolennika) o wskazanie, że to jednak działa i jest potrzebne.
Ja bardzo chętnie ustępuję przed argumentacją, tylko że na razie widzę same minusy.

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365