>Nie każdy może na bieżąco i w każdym czasie uczestniczyć w takiej dyskusji, przez co nie byłoby równości szans wypowiedzi. A jaki związek to ma z równością szans wypowiedzi? Przecież teraz, pisząc, dyskryminujemy: - analfabetów, - ludzi nie znających j. polskiego, - ludzi bez rąk / sparaliżowanych i nie wyposażonych w sprzęt umożliwiający komunikację innym sposobem, - niewidomych, nieposiadających odpowiedniego oprogramowania zastępczego, - ludzi bez komputerów i internetu, - ludzi w śpiączce, - leni (jak im się nie chce pisać, to nie mogą zabrać głosu), - ludzi, których zniechęca wygląd portalu, - ludzi z natury powolnych, nie spieszących się, tych, którzy przegapią aktywność w danym wątku.
I pewnie jeszcze kilka innych grup. Przynajmniej część z nich skorzystałaby na proponowanym rozwiązaniu.
Człowiek zgłasza się, podaje gotowe rozwiązanie, zgadza się je finansować, a tu mu wymyślają, że to jest be i fuj i zbyt mało elitarne (to odnośnie wątku o modernizacji). Trochę to smutne, że ta forumowa "elita" tak się broni przed rozwojem.
|