>>Mógłby mi ktos wyjaśnić lub naprowadzić na to jak obliczyc prędkość elektronu w wodorze mając >>wyliczone: promień i z założenia że Fr=Fc. Tylko bez żadnej fizyki kwantowej tak na poziomie 2 >>liceum . Doszedłem do wzoru v^2=e^2*k/r*m I co dalej trzeba zrobić by pozbyć się masy. >>Z góry dziękuje >> >Ale masa elektronu jest przecież stała, więc z czym problem?
MOżemy korzystać tylko z karty wzorów maturalnych i mam tu podaną mase spoczynkową elektronu. A chyba znalazłem błąd , odjąłem tą pątęgę 31 zamiast dodać. Poprawie i zobacze
Wojsko Zawodowe - Dołącz do najlepszych
|