Racjonalista - Strona głównaDo treści
"Porządki" na Ukrainie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
27-11-2011 17:49Piękny Lolo (2082 punktów)"Porządki" na Ukrainie
Ocena 7 na 7
   
Na Ukrainie porządki przed EURO 2012. Przyjadą goście z Zachodu i nie mogą im się między nogami pałętać bezpańskie psy.
Rozkłada się trutki, psy umierają w męczarniach, potem są palone. Niektórzy twierdzą, że w przewoźnych krematoriach pali się psy jeszcze żywe.
www.youtub(*)VZNg&feature=player_embedded#!
   
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

sawra (286 punktów)
>   Na Ukrainie porządki przed EURO 2012. Przyjadą goście z Zachodu i nie mogą im się między nogami
>pałętać bezpańskie psy.
>Rozkłada się trutki, psy umierają w męczarniach, potem są palone. Niektórzy twierdzą, że w
>przewoźnych krematoriach pali się psy jeszcze żywe.
>www.youtub(*)VZNg&feature=player_embedded#!
>   

Kiedyś szukałam informacji na temat zaburzeń osobowości. Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy, między innymi to, że osoby o sadystycznych skłonnościach spełniają się w rzeźniach. Oczywiście nikt ich nie kontroluje, bo niby jak?
Można codziennie kupować psa, kota, owcę, świnię i w domowym zaciszu zaspokajać najskrytsze fantazje, odbijać frustracje dnia codziennego, czy ot tak sobie zamiast uśpić, humanitarnie przywiązać w lesie do drzewa, jak się już rodzinna zabawka znudzi - możliwości jest wiele, i praktycznie są nieograniczone. W porównaniu z tym, trutka to akt miłosierdzia

· Nie należy ludzi sądzić według ich przekonań, lecz według tego, co przekonania z nich czynią.
vrrik (6 punktów)
Chyba obejrzałaś o jeden amerykański film za dużo ;]
29-11-2011 14:07 
 Ocena 1 na 1
sawra (286 punktów)
>Chyba obejrzałaś o jeden amerykański film za dużo ;]<

Nie, pomagałam kiedyś organizacji przeciwdziałającej okrucieństwu wobec zwierząt. Nawet sobie nie wyobrażasz do czego człowiek jest zdolny i jak bardzo sąsiedzi mają to gdzieś.

&#183; Nie należy ludzi sądzić według ich przekonań, lecz według tego, co przekonania z nich czynią.
Sarif (2786 punktów)
Przecież wszyscy wiedzą że człowiek to najokrutniejsze zwierze na ziemi, którego agresje wobec innych gatunków oraz swoich napędzają religie i niebezpieczne idee wyższości oraz doskonałości.

For a long time now, I thought I was just a survivor, but I'm not. I'm the winner. That's who I am.
vrrik (6 punktów)
>Przecież wszyscy wiedzą że człowiek to najokrutniejsze zwierze na ziemi, którego agresje wobec innych gatunków oraz swoich napędzają religie i niebezpieczne idee wyższości oraz doskonałości.

Człowiek, jak wiele innych zwierząt, jest z natury zdolny do agresji. Gdyby nie był, nie przetrwałby.

Ale już okrucieństwem rzeczywiście się wyróżniamy, "skutek uboczny" lepiej rozwiniętego mózgu ;]
mbielecki (2227 punktów)
(zablokowany)
Obawiam się, że tego zjawiska nie da się wytłumaczyć przeciętnym poziomem okrucieństwa występującym w całej populacji ludzkiej... Nieprzypadkowo wydarza się to na Ukrainie, która ma w sobie to "coś"...
05-12-2011 14:58 
 Ocena 1 na 1
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)
.
>Obawiam się, że tego zjawiska nie da się wytłumaczyć przeciętnym poziomem okrucieństwa występującym w całej populacji ludzkiej... Nieprzypadkowo wydarza się to na Ukrainie, która ma w sobie to "coś"...
Właśnie - jak bardzo subiektywne mogą być nasze oceny.
Uważam, że poziom okrucieństwa występujący w całej populacji uzależniony jest od przeciętnego wykształcenia i religijności. Im niższe wykształcenie i większa religijność tym skłonność do okrucieństwa większa. Czasem głębokość wiary przebija wykształcenie i powoduje pogardę dla innych nacji, poglądów, czy wyznań. Od takiego ograniczenia do okrucieństwa, odgraniczają tylko możliwości. W katolickiej Polsce jest takie "coś", że gdyby można było powołać trybunały inkwizycyjne i podpalić stosy, to chętnych do tego "Dzieła Bożego" wcale niemało by się znalazło.
Zupełnie nie mniej niż na Ukrainie.

Miłego dnia.

@@@
.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365