Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kanonizacja i beatyfikacja w dzisiejszych czasach

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
30-06-2009 22:03axid (147 punktów)Kanonizacja i beatyfikacja w dzisiejszych czasach
cóż to, Panie i Panowie? JPII nie zasłużył na miano świętego,
bo, podobno, utrzymywał intymne kontakty z kobietą...
kto zatem zasługuje na miano świętego w dzisiejszych czasach?
oto podpowiedź:
www.tvn24.(*)w-polak-swietym,wiadomosc.html

czyż to nie śmieszne? szukanie herosów i męczenników na siłę?
jaką wagę mają argumenty o męczennikach,
kiedy męczennikiem jest okupant - więzień?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

lodowy (1486 punktów)
>cóż to, Panie i Panowie? JPII nie zasłużył na miano świętego,
>bo, podobno, utrzymywał intymne kontakty z kobietą...
>kto zatem zasługuje na miano świętego w dzisiejszych czasach?
>oto podpowiedź:
>www.tvn24.(*)w-polak-swietym,wiadomosc.html
>czyż to nie śmieszne? szukanie herosów i męczenników na siłę?
>jaką wagę mają argumenty o męczennikach,
>kiedy męczennikiem jest okupant - więzień?
>

Rozumiem, że nie uznajesz świętych męczenników, ale czy uważasz Piotra Stańczaka za okupanta?
axid (147 punktów)
>Rozumiem, że nie uznajesz świętych męczenników, ale czy uważasz Piotra Stańczaka za okupanta?

źle rozumiesz. nie uznaję żadnych świętych (ale to nie tu i nie teraz).
Piotr Stańczak był w tam w roli okupanta. nie ma tu znaczenia "uważanie".

pozdr.
ax
01-07-2009 08:09 
 Ocena 4 na 4
Meretseger (61860 punktów)

>Piotr Stańczak był w tam w roli okupanta. nie ma tu znaczenia "uważanie".
Piotr Stańczak był inżynierem, pracownikiem Geofizyki Kraków na kontrakcie.
pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_Stańczak
Jesteś niedoinformowany i obrażasz człowieka, który już nie może się bronić.
Fanatycy tak mają.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365