 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Sprawy portalu
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-01-2013 10:53 | Marek Bielecki (2227 punktów) (zablokowany) | Jaskinia Trolli
5 na 5 | Jaki sens ma Jaskinia Trolli w obecnym kształcie, skoro cały czas jest pusta? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | Irracja (4721 punktów) | >Jaki sens ma Jaskinia Trolli w obecnym kształcie, skoro cały czas jest pusta?
... prewencyjny?...
... pozdrawiam...
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
 | 1 na 1 Marek Bielecki (2227 punktów) (zablokowany) | >>Jaki sens ma Jaskinia Trolli w obecnym kształcie, skoro cały czas jest pusta?
>... prewencyjny?...
Z dyskusji w tym wątku wynika, że to może być jedyny argument za istnieniem Jaskini Trolli - tylko nie rozumiem, jak miałby działać ten "mechanizm prewencyjny". Istnienie Jaskini Trolli miałoby wytwarzać dla szeregowych uczestników forum dodatkową motywację, żeby nie naruszać regulaminu?... To chyba psychologicznie mało wiarygodne...
|
|
|  | 2 na 2 Adaś MiaŁczyński (1403 punktów) (zablokowany) | > Istnienie Jaskini Trolli miałoby wytwarzać dla szeregowych uczestników forum dodatkową motywację, żeby nie naruszać regulaminu?... To chyba psychologicznie mało wiarygodne...Oczywiście, że mało wiarygodne. Jaskinia Trolli to furtka dla zbanowanych, jaka taka możliwość pisania. Tyle, że niekorzystanie wywołuje niekorzystanie: nikt nie chce być tym pierwszym, nawet zupełnie nie liczący się z punktami tutejsi dyżurni opozycjoniści. Bo dział "Jaskinia Trolli" to miejsce przeklęte...
|
|
|  | 1 na 1 | Irracja (4721 punktów) | >>>Jaki sens ma Jaskinia Trolli w obecnym kształcie, skoro cały czas jest pusta? >>... prewencyjny?... >Z dyskusji w tym wątku wynika, że to może być jedyny argument za istnieniem Jaskini Trolli - tylko nie rozumiem, jak miałby działać ten "mechanizm prewencyjny". Istnienie Jaskini Trolli miałoby wytwarzać dla szeregowych uczestników forum dodatkową motywację, żeby nie naruszać regulaminu?... To chyba psychologicznie mało wiarygodne...
... zależy z której strony na to spojrzeć. Owóż nie tylko ja, lecz i kilku moich znajomych zaobserwowało pewne dziwno-ciekawe zjawisko. Na niektórych portalach (przeważnie tych krytykujących KRK), ni z tego ni owego pojawia się grupa osób które wręcz prowokacyjnie zamieszcza treści "mega trollowskie" które mają sprowokować do "wyrzucenia" ich z portalu. Wtedy podnoszą krzyk, że portal jest nietolerancyjny, że banuje się za treści inne niż większość na portalu, że mają prawo do odwiedzania portalu i wyrażania swoich poglądów, że nie łamią e-tykiety ani regulaminu portalu, itd. Taki sobie rodzaj źle pojętej "misyjności". "Jaskinia Trolla" zniechęca do takich zachowań, bo nikt ich nie wyrzuca, lecz wskazuje miejsce gdzie mogą pleść i promować swoje " nawiedzone brednie", a gdzie nie będą przeszkadzać innym. Ale to już nie to samo, to już nie "misja nawracania"...
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
| |  | 1 na 1 Marek Bielecki (2227 punktów) (zablokowany) |
> "Jaskinia Trolla" zniechęca do takich zachowań, bo nikt ich nie wyrzuca, lecz wskazuje miejsce gdzie mogą pleść i promować swoje " nawiedzone brednie", a gdzie nie będą przeszkadzać innym. Ale to już nie to samo, to już nie "misja nawracania"...
Czyli potencjalny "troll", zobaczywszy, że jest tu Jaskinia Trolli, miałby z góry zrezygnować z "trollowania", gdyż groziłoby za to "co najwyżej" zepchnięcie do Jaskini Trolli zamiast całkowitego wyrzucenia z forum?... Moim zdaniem to zupełnie nieprawdopodobne - nie sądzę, żeby jakikolwiek "troll" kierował się takimi motywami.
|
|
| | |  | 2 na 2 | Irracja (4721 punktów) | >> "Jaskinia Trolla" zniechęca do takich zachowań, bo nikt ich nie wyrzuca, lecz wskazuje miejsce gdzie mogą pleść i promować swoje " nawiedzone brednie", a gdzie nie będą przeszkadzać innym. Ale to już nie to samo, to już nie "misja nawracania"... >Czyli potencjalny "troll", zobaczywszy, że jest tu Jaskinia Trolli, miałby z góry zrezygnować z "trollowania", gdyż groziłoby za to "co najwyżej" zepchnięcie do Jaskini Trolli zamiast całkowitego wyrzucenia z forum?... Moim zdaniem to zupełnie nieprawdopodobne - nie sądzę, żeby jakikolwiek "troll" kierował się takimi motywami.
... trolle jako takie nie znikną z forum. Nadal będą trollować pod tematami. Ale są i megatrolle które chcą prowokować, protestować, szokować, warcholić, chcą być wszędzie widoczni, itp. Wpychać się (często na wpół legalnie) tam gdzie ich nie chcą, a potem "krzyczeć, że ich dyskryminują". To ich "żywioł i powołanie", to ich adrenalina - a często i "misja boża". Miejsca gdzie mają wyznaczony zakątek, tracą dla nich sens - nie są zgodne z ich ukrytymi celami. Byłem na wspomnianym przez kogoś portalu "Jaskinia Trolla" i jakoś marny tam ruch, pewnie (w dużej części) z opisanych powyżej powodów...
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
| | | |  | Słoik (-161 punktów) (zablokowany) | >Miejsca gdzie mają wyznaczony zakątek, tracą dla nich sens Dla nietrolli także nie jest tam atrakcyjnie, chociaż od biedy jako shoutboxa można Jaskini używać.
|
|
8 na 10 | Jacek Tabisz (30006 punktów) | Nie odniosłeś się do wpisów Juliania, który przytoczył koronne dowody na propagowanie antysemityzmu przez hierarchię Kościelną (papieże, kardynałowie, biskupi) na przestrzeni dziejów. Udawanie, że faktów nie ma dla potrzeb swojej ideologii (w twoim wypadku wiary chrześcijańskiej) to taki bilet do Jaskini Trolli.
|
|
 | 1 na 3 Marek Bielecki (2227 punktów) (zablokowany) | > Nie odniosłeś się do wpisów Juliania,Wprost przeciwnie - poświęciłem mnóstwo czasu na wpisy juliana, więcej niż na to zasługiwały. Był to jednak czas stracony, bo okazało się, że julian ma religijny stosunek do narodu, z którym się utożsamił, a na dodatek jest to religia irracjonalna, więc żaden argument go nie przekonana. Dziwię Ci się, że Ty - z Twoją antyreligijną fobią - nie zauważasz neofickiej gorliwości juliana. > Udawanie, że faktów nie ma dla potrzeb swojej ideologii> to taki bilet do Jaskini Trolli.Zatem Ty, Jacku, masz już bilet do Jaskini Trolli.  Ale ad rem - nie odpowiedziałeś na pytanie tego wątku.
|
|
1 na 1 | Paul Figura. (1368 punktów) | > Jaki sens ma Jaskinia Trolli w obecnym kształcie, skoro cały czas jest pusta? Oto jeden z punktów regulaminu w dziale jaskinia trolli. § 9. Każda wypowiedź w tym dziale powoduje odjęcie jednego punktu ze stanu konta autora.Pewnie dlatego nikt się nie chce tam wypowiadać.
|
|
 | 3 na 3 Marek Bielecki (2227 punktów) (zablokowany) |
Bardzo możliwe, że to jest jedna z przyczyn. Pamiętam, że kiedyś Jaskinia Trolli tętniła życiem.
|
|
|  | 1 na 1 | Paul Figura. (1368 punktów) | > Bardzo możliwe, że to jest jedna z przyczyn. Pamiętam, że kiedyś Jaskinia Trolli tętniła życiem. Raczej tak ale jest rozwiązanie gdyby to ode mnie było zależne ale niestety nie jest to zamiast, jaskini trolli udostępnił bym CZAT na forum.
|
|
| |  | | Król Julian (114 punktów) | > Raczej tak ale jest rozwiązanie gdyby to ode mnie było zależne ale niestety nie jest to zamiast, jaskini trolli udostępnił bym CZAT na forum.>  W sumie czat jest ciekawym rozwiązaniem, ale podejrzewam, że próby wprowadzenie go już były i nie przeszły 
Pies i emu krzyczały Nowy Yorku lub oreo lub oreo
|
|
 | 2 na 2 Adaś MiaŁczyński (1403 punktów) (zablokowany) | > § 9. Każda wypowiedź w tym dziale powoduje odjęcie jednego punktu ze stanu konta autora.Pewnie dlatego nikt się nie chce tam wypowiadać.  Punktami nie wszyscy się przejmują, większą wadą jest usuwanie postów po tygodniu.
|
|
|  | 1 na 1 | Król Julian (114 punktów) | >Punktami nie wszyscy się przejmują, większą wadą jest usuwanie postów po tygodniu.
Dla ciebie wada, dla mnie zaleta. Przecież od razu wiadomo, że nie powstanie tam nic wartościowego.
Pies i emu krzyczały Nowy Yorku lub oreo lub oreo
|
|
| |  | Adaś MiaŁczyński (1403 punktów) (zablokowany) | > Przecież od razu wiadomo, że nie powstanie tam nic wartościowego.Oczywiście, Królu Julianie, przecież pisujący tutaj są na to "zbyt za malutcy".
|
|
| Król Julian (114 punktów) | A ja podszedłem do zagadnienia z innej mańki. Wpisałem w google hasło "Jaskinia Trolli", nie znalazłem nawet odnośnika do tego działu. Mądrze, bo mogłyby tam być głupoty, które niepotrzebnie kojarzone by były z naszym forum i portalem Racjonalista. Ale co mnie zaciekawiło najbardziej, znalazłem oddzielne forum Mod: Bardzo prosimy, by nie linkować/cytować tu tego znaleziska. Poziom nagromadzonych tam wulgaryzmów i obelg przekracza granice przez nas akceptowane.A tam znajome nicki z Racjonalisty. Pytanie co to jest do licha? To jakaś opozycja do nas czy co? 
Pies i emu krzyczały Nowy Yorku lub oreo lub oreo
|
|
 | | ssplayer (706 punktów) | Usunięte przez moderatora
|
|
 | | Paul Figura. (1368 punktów) |
> A tam znajome nicki z Racjonalisty. Pytanie co to jest do licha? To jakaś opozycja do nas czy co?Nasze forum w przeciwieństwie do innych znajdujących się w internecie nieważne o jakiej tematyce,rożni się tym ze zdecydowana większość uczestników cechuje się inteligencja i nie musi używać, wulgaryzmów aby wyrazić swoją opinie.Pozdrawiam.
|
|
|  | 2 na 2 Adaś MiaŁczyński (1403 punktów) (zablokowany) | > Nasze forum w przeciwieństwie do innych znajdujących się w internecie nieważne o jakiej tematyce,rożni się tym ze zdecydowana większość uczestników cechuje się inteligencja i nie musi używać, wulgaryzmów aby wyrazić swoją opinie.Musieć, to nikt nie musi. Wystarczy zakazać, jak np. w sądzie, gdzie są za to kary, i od razu widać, że ludziska dają radę. Czyli tego typu inteligencję ma każdy.
|
|
| |  | 3 na 3 | Paul Figura. (1368 punktów) |
> Musieć, to nikt nie musi. Wystarczy zakazać, jak np. w sądzie, gdzie są za to kary, i od razu widać, że ludziska dają radę. Czyli tego typu inteligencję ma każdy.  Kolego Adaś. "Tak zwani ludzie inteligentni dzielą się na trzy kategorie. Do pierwszej należą osobnicy naprawdę wybitni, zatem kiedy się ich nazywa inteligentnymi, nie jest to niczym więcej niż stwierdzeniem faktu; do drugiej - ludzie wystarczająco inteligentni, żeby wiedzieć, iż się im schlebia; do trzeciej ci, co są na tyle niemądrzy, że dają się nabrać na każdy komplement."
|
|
| | |  | Adaś MiaŁczyński (1403 punktów) (zablokowany) | > " Tak zwani ludzie inteligentni..."I o to mi właśnie chodziło!
|
|
|  | 1 na 1 Adaś MiaŁczyński (1403 punktów) (zablokowany) | > zdecydowana większość uczestników cechuje się inteligencja i nie musi używać, wulgaryzmów aby wyrazić swoją opinie.Zgłębiłem więc temat wulgaryzmów na bazie powołanych w tym wątku tekstów i mam wniosek nowy (z poprzednim niesprzeczny), że inteligentnej wypowiedzi wulgaryzmy nie szkodzą, a w mistrzowskim użyciu mogą nawet walor wypowiedzi podnieść. Oto co piszą o wulgaryzmach inni, a w niektórych wypadkach JAK  o tym piszą. www.racjonalista.pl/forum.php/s,473802#w473824www.racjonalista.pl/forum.php/s,441612#w441615 - więcej wypowiedzi z wątku, www.racjonalista.pl/forum.php/s,417354#w417427 - więcej wypowiedzi w wątku... I może starczy, bo przeczesać forum każdy może sobie sam, i tu, i tam.
|
|
1 na 1 Marek Bielecki (2227 punktów) (zablokowany) | Z powyższej dyskusji wynika, że istnienie Jaskini Trolli w obecnym kształcie jednak nie ma sensu.
|
|
 | 1 na 1 Adaś MiaŁczyński (1403 punktów) (zablokowany) | >Z powyższej dyskusji wynika, że istnienie Jaskini Trolli w obecnym kształcie jednak nie ma sensu. Kiedy to pisałeś byłeś w korzystniejszym położeniu, ale teraz może zmienisz zdanie?
|
|
|  | -1 na 1 Słoik (-161 punktów) (zablokowany) | >Kiedy to pisałeś byłeś w korzystniejszym położeniu, ale teraz może zmienisz zdanie?
Jak widać zdania nie zmienił.
|
|
| |  | Ada M. (1403 punktów) (zablokowany) | > >Kiedy to pisałeś byłeś w korzystniejszym położeniu, ale teraz może zmienisz zdanie?> Jak widać zdania nie zmienił.W sumie szkoda. Tzn szkoda dla forum, na którym różnorodność jest przecież walorem. Weźmy np. taki wątek "filozofia z kurnika", gdzie jedna umiarkowanie wymyślna sztuczka erystyczna religijnej babci wywołała ostatecznie ponad sześćset postów w dziale filozoficzno - światopoglądowym.
|
|
| | |  | -1 na 1 Słoik (-161 punktów) (zablokowany) | O, widać, że teraz ty masz szanse się tam wykazać.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | Król Julian (114 punktów) | > O, widać, że teraz ty masz szanse się tam wykazać.Kurcze, chyba strach się odezwać w tym wątku. 
Pies i emu krzyczały Nowy Yorku lub oreo lub oreo
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|