Racjonalista - Strona głównaDo treści
Impreza racjonalistów

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
17-05-2013 08:32Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
Impreza racjonalistów
Ocena 7 na 7
Może by urządzić spotkanie forowiczów? Ognisko, kiełbaski, piwo. Ewentualnie wspólne uczestnictwo we mszy świętej?
Czas? Wakacje.
Miejsce? Miejscowość turystyczna: Zakopane, Szklarska Poręba, Częstochowa, Licheń. Ten ostatni wydaje się być najlepszym wyborem z uwagi na centralne położenie, teren wyposażony w dekoracje sprzyjające owocnej dyskusji oraz tanie noclegi.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Irracja (4721 punktów)
>Może by urządzić spotkanie forowiczów? Ognisko, kiełbaski, piwo. Ewentualnie wspólne uczestnictwo
>we mszy świętej?
>Czas? Wakacje.
>Miejsce? Miejscowość turystyczna: Zakopane, Szklarska Poręba, Częstochowa, Licheń. Ten ostatni
>wydaje się być najlepszym wyborem z uwagi na centralne położenie, teren wyposażony w dekoracje
>sprzyjające owocnej dyskusji oraz tanie noclegi.

    ... tiaaa, tylko skąd weźmiesz "księdza-racjonalistę". Tak by mszę odprawił, a czarów nie uprawiał i bajek nie prawił?...

... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
17-05-2013 11:10 
 Ocena 1 na 1
Paul Figura. (1368 punktów)

>    ... tiaaa, tylko skąd weźmiesz "księdza-racjonalistę". Tak by mszę odprawił, a czarów nie uprawiał i bajek nie prawił?...

Byłem kiedyś ministrantem aż trudno uwierzyć ale to prawda zanim wkroczyłem na zła drogę,jak sądzą niektóre osoby w moim otoczeniu także z odprawieniem, mszy nie było by problemu zebraniem pieniązkow po składce może się zając pan Werbiński jeśli zechce.

17-05-2013 12:44 
 Ocena 1 na 1
Irracja (4721 punktów)
>>Byłem kiedyś ministrantem aż trudno uwierzyć ale to prawda zanim wkroczyłem na zła drogę,jak sądzą niektóre osoby w moim otoczeniu także z odprawieniem, mszy nie było by problemu zebraniem pieniążków po składce może się zając pan Werbiński jeśli zechce.

    ... ja byłem lektorem, to już jakiś skład jest...

    ... zawsze mnie ciekawił jeden fakt. Wśród moich znajomych ateistów, racjonalistów i antyklerykałów jest duży odsetek byłych ministrantów, lektorów, oazowiczów, itp. I wszyscy to nie ci co to nie chodzą tylko do kościoła, ale potrafią racjonalnie i logicznie wskazać "grzechy kościoła". Czyżby "spojrzenie od wewnątrz" sprzyjał odkrywaniu prawdy o KRK?...


... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
17-05-2013 13:53 
 Ocena 3 na 3
Przemek J. (3008 punktów)
>Czyżby "spojrzenie od wewnątrz" sprzyjał odkrywaniu prawdy o KRK?...

Możliwe, że jest to jeden z katalizatorów. Dla mnie znacznie większe znaczenie miało to, że słuchając regularnie tych samych bajek zacząłem, z nudów, analizować ich sens, wgłębiać się w znaczenia, wzajemne konotacje. Nie wiedząc "że złego są to początki" zacząłem myśleć racjonalnie i poddawać analizie kolejne elementy wiary i religii.

Stałem się deistą i pozbawiony strachu zacząłem "zerkać od wewnątrz" i biorąc przykład z góry zostałem cynikiem, czyli ministrantem bez wiary ale dla pieniędzy. Obstawiałem pogrzeby, śluby i oczywiście kolędy. Dopiero po latach miałem dość wiedzy, żeby zostać ateistą.

Co do spotkania: są regularne zebrania PSR, będzie marsz w Krakowie (będzie?), więc chyba jest dość okazji do integracji dla tych którzy chcą i mogą.


Tonący cynizmu się chwyta. [P. Jarocki]
17-05-2013 17:57 
 Ocena 3 na 3
Menel de Lux (3111 punktów)

>Byłem kiedyś ministrantem

Lubisz snickersy?

Sorry, nie mogłem się powstrzymać z tym zasadniczym pytaniem
17-05-2013 20:01 
 Ocena 1 na 1
Paul Figura. (1368 punktów)

>Lubisz snickersy?
>
>Sorry, nie mogłem się powstrzymać z tym zasadniczym pytaniem

Szczerze mówiąc to nie bardzo bo od słodyczy psują się zęby ale może lepiej ty zjedz bo zaczynasz gwiazdorzyc.


17-05-2013 20:30 
 Ocena 4 na 4
Menel de Lux (3111 punktów)
>może lepiej ty zjedz bo zaczynasz gwiazdorzyc.
>



Boję się że pojadę za daleko



Upss...
Rafał Poniecki (7132 punktów)
>>    ... tiaaa, tylko skąd weźmiesz "księdza-racjonalistę". Tak by mszę odprawił, a czarów nie uprawiał i bajek nie prawił?... <<
Zaprosić Jonasza. Ciągle jest księdzem, chociaż zmienił wykonywany zawód.
25-05-2013 14:57 
 Ocena 4 na 4
Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów)

>    ... tiaaa, tylko skąd weźmiesz "księdza-racjonalistę". Tak by mszę odprawił, a czarów nie uprawiał i bajek nie prawił?...

Ale was indoktrynowali. Dlaczego akurat księdza??? Ja chcę księżycę!


Przeklęte lenistwo, w imię siedmiocyfrowej kwoty na koncie, opuść to pracowite ciało!
Grey (2102 punktów)
>Ale was indoktrynowali. Dlaczego akurat księdza???
Ciebie też
Dlaczego akurat katolickie obrzędy?
Jak już mamy zająć się magią, to może wywołamy duchy?
Albo samego diabła?
No, chyba, że ktoś się boi.
Wtedy dowiemy się, kto jest zindoktrynowany
maciejo (3492 punktów)
>Może by urządzić spotkanie forowiczów? Ognisko, kiełbaski, piwo. Ewentualnie wspólne uczestnictwo
>we mszy świętej?
>Czas? Wakacje.
>Miejsce? Miejscowość turystyczna: Zakopane, Szklarska Poręba, Częstochowa, Licheń. Ten ostatni
>wydaje się być najlepszym wyborem z uwagi na centralne położenie, teren wyposażony w dekoracje
>sprzyjające owocnej dyskusji oraz tanie noclegi.
>
Jestem jak najbardziej za. A propos mszy to może od razu spotkanie zrobić w Toruniu u ojca dykta... dyrektora znaczy się. Piękny nowy kościół się buduje i baseny termalne;] nic tylko przyjeżdżać
21-05-2013 13:49 
 Ocena 2 na 2
Mateusz Wert (153 punktów)
Jestem za Razem wbić na mszę to by było coś. Tylu ateistów na raz i tylu "nieklęczących" hehehehe
diogenes (42753 punktów)
>Ognisko, kiełbaski, piwo. Ewentualnie wspólne uczestnictwo we mszy świętej?

Dla sprawności umysłu lepsza jest dieta pitagorejska (sczegóły u Diogenesa Leartiosa). Po piwie i kiełbasie pozostaje wspólne lanie.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365