 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Sprawy portalu
| Napisano | Autor | Tytuł | | 17-05-2013 08:32 | Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | Impreza racjonalistów
7 na 7 | Może by urządzić spotkanie forowiczów? Ognisko, kiełbaski, piwo. Ewentualnie wspólne uczestnictwo we mszy świętej? Czas? Wakacje. Miejsce? Miejscowość turystyczna: Zakopane, Szklarska Poręba, Częstochowa, Licheń. Ten ostatni wydaje się być najlepszym wyborem z uwagi na centralne położenie, teren wyposażony w dekoracje sprzyjające owocnej dyskusji oraz tanie noclegi.
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | Irracja (4721 punktów) | > Może by urządzić spotkanie forowiczów? Ognisko, kiełbaski, piwo. Ewentualnie wspólne uczestnictwo> we mszy świętej?> Czas? Wakacje.> Miejsce? Miejscowość turystyczna: Zakopane, Szklarska Poręba, Częstochowa, Licheń. Ten ostatni> wydaje się być najlepszym wyborem z uwagi na centralne położenie, teren wyposażony w dekoracje> sprzyjające owocnej dyskusji oraz tanie noclegi. ... tiaaa, tylko skąd weźmiesz "księdza-racjonalistę". Tak by mszę odprawił, a czarów nie uprawiał i bajek nie prawił?... 
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
|  | 1 na 1 | Irracja (4721 punktów) | > >Byłem kiedyś ministrantem aż trudno uwierzyć ale to prawda zanim wkroczyłem na zła drogę,jak sądzą niektóre osoby w moim otoczeniu także z odprawieniem, mszy nie było by problemu zebraniem pieniążków po składce może się zając pan Werbiński jeśli zechce. ... ja byłem lektorem, to już jakiś skład jest...  ... zawsze mnie ciekawił jeden fakt. Wśród moich znajomych ateistów, racjonalistów i antyklerykałów jest duży odsetek byłych ministrantów, lektorów, oazowiczów, itp. I wszyscy to nie ci co to nie chodzą tylko do kościoła, ale potrafią racjonalnie i logicznie wskazać "grzechy kościoła". Czyżby "spojrzenie od wewnątrz" sprzyjał odkrywaniu prawdy o KRK?...
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
| |  | 3 na 3 | Przemek J. (3008 punktów) | > Czyżby "spojrzenie od wewnątrz" sprzyjał odkrywaniu prawdy o KRK?...Możliwe, że jest to jeden z katalizatorów. Dla mnie znacznie większe znaczenie miało to, że słuchając regularnie tych samych bajek zacząłem, z nudów, analizować ich sens, wgłębiać się w znaczenia, wzajemne konotacje. Nie wiedząc "że złego są to początki" zacząłem myśleć racjonalnie i poddawać analizie kolejne elementy wiary i religii. Stałem się deistą i pozbawiony strachu zacząłem "zerkać od wewnątrz" i biorąc przykład z góry zostałem cynikiem, czyli ministrantem bez wiary ale dla pieniędzy. Obstawiałem pogrzeby, śluby i oczywiście kolędy. Dopiero po latach miałem dość wiedzy, żeby zostać ateistą. Co do spotkania: są regularne zebrania PSR, będzie marsz w Krakowie (będzie?), więc chyba jest dość okazji do integracji dla tych którzy chcą i mogą.
Tonący cynizmu się chwyta. [P. Jarocki]
|
|
|  | 3 na 3 | Menel de Lux (3111 punktów) |
> Byłem kiedyś ministrantemLubisz snickersy?  Sorry, nie mogłem się powstrzymać z tym zasadniczym pytaniem
|
|
| |  | 1 na 1 | Paul Figura. (1368 punktów) |
> Lubisz snickersy?>  > Sorry, nie mogłem się powstrzymać z tym zasadniczym pytaniem  Szczerze mówiąc to nie bardzo bo od słodyczy psują się zęby ale może lepiej ty zjedz bo zaczynasz gwiazdorzyc. 
|
|
 | | Rafał Poniecki (7132 punktów) | > > ... tiaaa, tylko skąd weźmiesz "księdza-racjonalistę". Tak by mszę odprawił, a czarów nie uprawiał i bajek nie prawił?... <<Zaprosić Jonasza. Ciągle jest księdzem, chociaż zmienił wykonywany zawód.
|
|
 | 4 na 4 | Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów) |
> ... tiaaa, tylko skąd weźmiesz "księdza-racjonalistę". Tak by mszę odprawił, a czarów nie uprawiał i bajek nie prawił?...  Ale was indoktrynowali. Dlaczego akurat księdza???  Ja chcę księżycę!
Przeklęte lenistwo, w imię siedmiocyfrowej kwoty na koncie, opuść to pracowite ciało!
|
|
|  | | Grey (2102 punktów) | > Ale was indoktrynowali. Dlaczego akurat księdza???Ciebie też  Dlaczego akurat katolickie obrzędy? Jak już mamy zająć się magią, to może wywołamy duchy? Albo samego diabła? No, chyba, że ktoś się boi. Wtedy dowiemy się, kto jest zindoktrynowany
|
|
2 na 2 | maciejo (3492 punktów) | > Może by urządzić spotkanie forowiczów? Ognisko, kiełbaski, piwo. Ewentualnie wspólne uczestnictwo> we mszy świętej?> Czas? Wakacje.> Miejsce? Miejscowość turystyczna: Zakopane, Szklarska Poręba, Częstochowa, Licheń. Ten ostatni> wydaje się być najlepszym wyborem z uwagi na centralne położenie, teren wyposażony w dekoracje> sprzyjające owocnej dyskusji oraz tanie noclegi.> Jestem jak najbardziej za. A propos mszy to może od razu spotkanie zrobić w Toruniu u ojca dykta... dyrektora znaczy się. Piękny nowy kościół się buduje i baseny termalne;] nic tylko przyjeżdżać
|
|
 | 2 na 2 | Mateusz Wert (153 punktów) | Jestem za  Razem wbić na mszę to by było coś. Tylu ateistów na raz i tylu "nieklęczących" hehehehe
|
|
3 na 3 | diogenes (42753 punktów) | >Ognisko, kiełbaski, piwo. Ewentualnie wspólne uczestnictwo we mszy świętej?
Dla sprawności umysłu lepsza jest dieta pitagorejska (sczegóły u Diogenesa Leartiosa). Po piwie i kiełbasie pozostaje wspólne lanie.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|