 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 10-12-2011 23:39 | Madman (7811 punktów) | Antysemicki kalendarz
9 na 9 | Jakiś czas temu wpadł mi w ręce kalendarz z roku 1936, pełen antysemickich haseł. Niestety jest w opłakanym stanie, nie zachowała się okładka ani kilka pierwszych i ostatnich stron, gdzie zapewne była stopka redakcyjna. Na pierwszej stronie, która przetrwała, ktoś ręcznie zapisał rok wydania oraz słowa 'Zachować to Prawda'  W jednym z artykułów autor wspomina coś o 'Samoobronie Narodu'. Więc najprawdopodobniej jest to "Wielki Kalendarz Samoobrony Narodu", taki jak ten: www.humani(*)&action=bookdetail&showid=8012Zawartość bardzo podobna. Czy ktoś wie coś więcej na temat tej organizacji - 'Samoobrona Narodu'? Mają na koncie między innymi takie publikacje: "Protokóły mędrców Syjonu czyli Wykłady mędrca syjońskiego wtajemniczonego w plany podboju świata przez Żydów." Poznań: Samoobrona Narodu, Druk. Centralna 1937. linkOraz wiele antysemickich broszur i ulotek. Joseph Marcus w książce "Social and political history of the Jews in Poland, 1919-1939" ( link) pisze: Samoobrona Narodu ('Self-Defence of the Nation' - from the Jews, of course), a paper published by the diocese of Poznan, had, for example, a circulation of one million copies in the late 1930s.Czy Drukarnia Centralna w Poznaniu była w tych latach własnością diecezji?     | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
5 na 5 | kika (1657 punktów) | Wstrząsająca ta propaganda.I obrzydliwa. Nie cierpię antysemityzmu.
|
|
 | 3 na 3 | Madman (7811 punktów) | >Wstrząsająca ta propaganda.I obrzydliwa. Nie cierpię antysemityzmu. To jest tylko próbka. w całym tym kalendarzu ciężko znaleźć choćby jedną stronę bez antyżydowskiego hasła. Są porady lekarskie, a na dole 'Nie chodź do żydowskiego lekarza!', dalej porady prawne i hasło 'Nie chodź do żydowskiego adwokata'... Apel redakcji nawołuje do zakładania rodzinnych ognisk samoobrony, które maja prowadzić akcję 'odżydzającą'... Jest scenariusz przedstawienia o wdzięcznym tytule "Do odżydzenia Polski", są ogłoszenia 'polskich i chrześcijańskich' firm, dowcipy, karykatury...
|
|
|  | 2 na 2 KORIUS (14106 punktów) (zablokowany) | >To jest tylko próbka. w całym tym kalendarzu ciężko znaleźć choćby jedną stronę bez antyżydowskiego hasła. Są porady lekarskie, a na dole 'Nie chodź do żydowskiego lekarza!', dalej porady prawne i hasło 'Nie chodź do żydowskiego adwokata'...
-Kilka haseł z takiej debilnej serii nawet by mi się spodobało ale, zapewne ich nie znajdę, np. "nie wierz w żydowskiego boga", "nie wierz w żydowskiego mesjasza" lub "nie wierz w żydowską biblię".
"Smutne to czasy gdy łatwiej rozbić atom niż pokonać przesąd" - Albert Einstein
|
|
3 na 3 KORIUS (14106 punktów) (zablokowany) | >"Protokóły mędrców Syjonu czyli Wykłady mędrca syjońskiego wtajemniczonego w plany podboju świata >przez Żydów." -W Radiu Maryja można wciąż posłuchać takich "mądrości" i do dziś są tacy, którzy w to wierzą. Oczywiście, aby wierzyć w tak koszmarne bzdury trzeba być bardzo mocno wierzącym.
"Smutne to czasy gdy łatwiej rozbić atom niż pokonać przesąd" - Albert Einstein
|
|
6 na 6 | Gosia (9452 punktów) | >  Czy to aby nie jest nawoływanie do eksterminacji Przenajświętszej Rodziny?
|
|
 | 2 na 2 | Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów) | > Czy to aby nie jest nawoływanie do eksterminacji Przenajświętszej Rodziny?Albo kanibalizmu...
|
|
3 na 3 | Zielińska (374 punktów) | Podczas studiów (piękne lata 70-te)mieszkałam w wynajętym pokoju. Wtedy też wpadły mi w ręce roczniki (niekompletne) "Rycerza Niepokalanej" wydawanego przez M. Kolbego. Przeczytałam, bo czytać umiem, ale do dzisiaj pamiętam moje oburzenie (święte?) - na prymitywizm i obrzydliwy antysemityzm. A potem Kolbe został świętym. I jak można cenić gremium, które akceptuje takiego człowieka? Poznań był endecki, ale to chrześcijanie propagowali nienawiść. Takie kalendarze - w/w były prymitywne , ale na pewno miały swoich zagorzałych czytelników! > 
alina
|
|
3 na 3 | Meretseger (61860 punktów) | >  Ja to bym chciała spytać autorów, czy Chrystusa to oni za Eskimosa uważali, czy jak?
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
|
|
| Madman (7811 punktów) | Nikt nic nie wie o "Samoobronie Narodu"?
|
|
 | 3 na 3 | Meretseger (61860 punktów) | > Nikt nic nie wie o "Samoobronie Narodu"?W II RP wychodziło takie pismo, redagowane m.in. przez księdza Stanisława Trzeciaka. Paskudne, wrogie innym wyznaniom niż katolicyzm, antysemickie, antyracjonalistyczne, kołtuńskie. Propagowało "Protokoły Mędrców Syjonu". W Poznaniu istniało Wydawnictwo SN, wydające pisemko i różne książki. Związane było z ONR. Ono to wydało ten Wielki Kalendarz Samoobrony Narodu. Rzeczywiście, wiadomości w Internecie o wydawnictwie i piśmie są żałośnie skąpe. W wikipedycznej biografii Trzeciaka nie ma o tym słowa, a księżulo się intensywnie udzielał. Pod tym samym tytułem wychodziło przez pewien czas pisemko wspólne "Sierpnia 80" i ZZR Samoobrona. Wyszło tego może z 10 numerów. Zbieżność nazw jest chyba przypadkowa, bo wątpię, by redaktorzy współczesnej SN wiedzieli coś o SN z lat. 30. XX w.  Jedna z ulotek, wydanych nakładem Samoobrony Narodu, drukowanych w Drukarni Centralnej w Poznaniu, o której też mi niewiele wiadomo.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
|
|
|  | | Madman (7811 punktów) | Dziękuję bardzo za te informacje!
|
|
| zachaj (5239 punktów) | To jest chore.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|