Racjonalista - Strona głównaDo treści
Prof. Zbigniew Brzeziński o ewentualnej wojnie z Iranem

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
10-12-2011 23:57bask (466 punktów)
(zablokowany)
Prof. Zbigniew Brzeziński o ewentualnej wojnie z Iranem
Ocena 3 na 3
Prof. Zbigniew Brzeziński, były doradca do spraw bezpieczeństwa narodowego prezydenta J. Cartera w udzielonym wywiadzie stwierdza, że uderzenia na Iran USA i Izraela, o którym ostatnio sporo się mówi, miałoby natychmiastowe bardzo negatywne skutki dla USA oraz bardzo negatywne długofalowe konsekwencje dla Izraela. Proponuje także zdecydowaną odmowę ze strony USA wykorzystania irackiej przestrzeni powietrznej przez siły zbrojne Izraela, gdyby on sam - niezależnie od USA - zdecydował się na atak.
Brzeziński puentuje swój wywiad nastepującą konstatacją: "Stalin i Związek Sowiecki był znacznie wiekszą groźbą dla USA niż Iran kiedykolwiek będzie, a mimo to powstrzymaliśmy ich (bez uciekania się do wojny z nimi), Mao mówił o wojnie nuklearnej, która moż eunicestwić - bagatelka - 300 mln ludzi, a mimo to nie doszło do wojny z nim. Dlaczegóż więc - w takim razie - mamy zachowywać się jak szaleni w relacjach z Iranem?
Całość - bardzo interesującego wywiadu - na youtube, do którego podaję link pod spodem:

www.youtube.com/watch?v=nxeY6bq7lY0
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

coreless (16088 punktów)

Nic odkrywczego. Wojna to ostateczność, choć dobrze by było, gdyby potencjał zaczepno-obronny takich państw, jak Korea Północna czy Iran, został na zawsze unicestwiony.
Irańskie rakiety z ładunkami nuklearnymi mogłyby bez problemu osiągnąć cele w Europie, a już na pewno na Bliskim Wschodzie albo w Azji Centralnej. Polacy powinni wziąć to poważnie pod uwagę. Nie zawsze jest tak, że "jakoś to będzie".
Scarabaeus (2198 punktów)
>Brzeziński puentuje swój wywiad nastepującą konstatacją: "Stalin i Związek Sowiecki był znacznie
>wiekszą groźbą dla USA niż Iran kiedykolwiek będzie, a mimo to powstrzymaliśmy ich (bez uciekania
>się do wojny z nimi), Mao mówił o wojnie nuklearnej, która moż eunicestwić - bagatelka - 300 mln
>ludzi, a mimo to nie doszło do wojny z nim. Dlaczegóż więc - w takim razie - mamy zachowywać się jak
>szaleni w relacjach z Iranem?

Czy wojna z ZSRR lub Chinami miała szanse na sukces? Czy przypadkiem Iran nie jest postrzegany przez USA jako zdecydowanie słabszy przeciwnik?
Piątkowski (5131 punktów)
Z tą różnicą, że ZSRR chciało być potęga i rządzić światem, a Islamiści, chcą wysłać niewiernych szybko do piekła, a sami zająć się czarnookimi dziewicami... osobiście uważam, że broń atomowa w rękach islamistów na pewno zostanie użyta, w przeciwieństwie do arsenałów nuklearnych mocarstw takich jak USA czy obecna Rosja... Dopóki w tych krajach będzie istniał radykalny islam, to w interesie nas wszystkich, jest nie dopuszczenie do odbudowania się jakiejkolwiek militarnej potęgi, a już na pewno nie można dopuścić do zbudowania broni atomowej, biologicznej czy chemicznej...
Appenzeller (3118 punktów)
>Prof. Zbigniew Brzeziński
Jak to czas uczy pogody...
www.joemonster.org/p/671693/demot0423


Są bakterie, które zabija się światłem (Boy)

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365