Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dorobkiewicz intelektualny kontra żul z ryneczku

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
16-06-2015 10:00chętnie racjonalistka (29094 punktów)Dorobkiewicz intelektualny kontra żul z ryneczku
Ocena 1 na 1

Niedawno zapytano mnie tutaj o dorobek intelektualny, a nieco wcześniej niemal przypisano mentalność żula spod budki z piwem dialogującego z przechodniami.

Gromadzenie intelektualnego dorobku przywiodło mi na myśl skrzętnego pod tym względem Arystotelesa, zaś ulotne dialogowanie z przechodniami weryfikującego swoje teorie na ateńskim rynku Sokratesa.

Pytanie wątku czy dla forum któryś z wymienionych typów jest bardziej pożądanym forumowiczem?
.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

16-06-2015 11:46
 Ocena 11 na 11
darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
>Pytanie wątku czy dla forum któryś z wymienionych typów jest bardziej pożądanym forumowiczem?
>.

Zdecydowanie ten pierwszy, bo ten drugi zbyt często, a nawet nagminnie, z ulotnego dialogowania zmienia się w odleciane pyerdolenie. Coś jak ten wspomniany żul, ale tamten przynajmniej nachlany, więc jakoś usprawiedliwiony.
16-06-2015 22:48 
 Ocena-4 na 4
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Zdecydowanie ten pierwszy, bo ten drugi zbyt często, a nawet nagminnie, z ulotnego dialogowania zmienia się w odleciane pyerdolenie
To Ci w ramach dialogu ulotnie pyerdolnę, że w tej swojej odlecianej odpowiedzi dorobkiem intelektualnym się nie popisałeś.


Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.
16-06-2015 23:46 
 Ocena 11 na 11
darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
Bo żebyś Ty chociaż tym Sokratesem była, a nie tylko Ksantypą.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Bo żebyś Ty chociaż tym Sokratesem była, a nie tylko Ksantypą.
Bo w Sokratesa już Tyś się - w brew swej deklaracji - wcielił.

Ale i można rzec, że Sokrates robił Ateńczykom za taką Ksantypę.

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.
17-06-2015 09:15 
 Ocena 6 na 6
darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
Wiem, że masz aspiracje i jakieś umiejętności w tym kierunku, ale podajesz to tak dla większości niestrawnie, mówiąc wprost - beznadziejnie - że Ateny mogą ci tylko zaproponować cykutę.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

A to już był komplement. Który - dzięki temu, że niezamierzony - był szczególnie strawny.

Sam zaś wszedłeś w buty Ksantypy.

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.
17-06-2015 11:01 
 Ocena 10 na 10
darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
>A to już był komplement. Który - dzięki temu, że niezamierzony - był szczególnie strawny.
>Sam zaś wszedłeś w buty Ksantypy.

A i psycholog z Ciebie kiepski. Komplement był zamierzony, ale natychmiast zrównoważony szczerą krytyką, żebyś się nie poczuła zbytnio i niesłusznie dowartościowana (co i tak sobie zafundowałaś). Ksantypa była we mnie w pierwszej odpowiedzi, teraz doszło do głosu to, co zwykle wywołujesz - znużenie i zmęczenie. I to dlatego musisz zginąć, a nie dlatego, że drażnisz i wywołujesz złość. Jesteś po prostu nudna w tym swoim nieustannym międleniu, nie potrafisz powstrzymać swojego popędu i tą męczącą formą rozwadniasz każdy temat. A można go w ten sposób wzmacniać, kiedy zna się umiar. Ty go nie znasz. Więc kończ, to znaczy pij!
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Komplement był zamierzony, ale natychmiast zrównoważony szczerą krytyką
Po komplemencie o którym piszę, że był niezmierzony nie ma ani krytyki, ani niczego innego, bo ten komplement to wzmianka o cykucie. Pisząc, że Ateny mogą mi zaproponować cykutę zrównałeś mnie z Sokratesem.

>Jesteś po prostu nudna
Gdyż ograniczam się do pisania o faktach.

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.
18-06-2015 10:42 
 Ocena 4 na 4
darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
Ani tu cykuty, ani Aten, ani Sokratesa. Tylko, jakaś tam, zabawa słowem. Zejdź na ziemię. Jak Ci napiszę, że mamy Cię dość i podajemy Ci tanto, byś mogła odejść z honorem, to od razu poczujesz się samurajem? Czy może wreszcie zastanowisz się nad tym, dlaczego Ci to podajemy?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Ani tu cykuty, ani Aten...
Sam pisałeś i o jednym i do drugim, o cykucie nawet jako pierwszy.

>Zejdź na ziemię.
A pomyśl, że nie musisz się za mną gramolić na zbyt trudne dla Ciebie szczyty.

>Jak Ci napiszę, że mamy Cię dość i podajemy Ci tanto, byś mogła odejść z honorem, to od razu poczujesz się samurajem? Czy może wreszcie zastanowisz się nad tym, dlaczego Ci to podajemy?
Wiem dlaczego.

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.
18-06-2015 14:11 
 Ocena 4 na 4
darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
>A pomyśl, że nie musisz się za mną gramolić na zbyt trudne dla Ciebie szczyty.

Dobrze. Rezygnuję ze wspólnego szczytowania. Albo skoczę do Empiku po jaką viagrę, żeby się podszkolić.

>>Jak Ci napiszę, że mamy Cię dość i podajemy Ci tanto, byś mogła odejść z honorem, to od razu poczujesz się samurajem? Czy może wreszcie zastanowisz się nad tym, dlaczego Ci to podajemy?
>Wiem dlaczego.

Nie wiesz, tylko wierzysz. W to, co Ci wygodne, siebie sadzając na Mount Evereście, kiedy to Łysica. Prawdę blokujesz. Taki mechanizm obronny. A swoją drogą potrafisz pisać normalnie i fajnie, jak przed chwilą do, chyba finerbijka. Po co się więc upierasz przy tym cyrkowaniu, które głównie drażni?
18-06-2015 14:31 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>potrafisz pisać normalnie i fajnie, jak przed chwilą do, chyba finerbijka.
Finerbijk jest normalny i nie frustruje go każdy mój post czy - o zgrozo! - wątek.

>Po co się więc upierasz przy tym cyrkowaniu, które głównie drażni?
A po co Ty się ze mną drażnisz przypisując mi to jakieś cyrkowanie?

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.
21-06-2015 19:46 
 Ocena 5 na 5
finerbijk (17282 punktów)
>Finerbijk jest normalny i nie frustruje go każdy mój post czy - o zgrozo! - wątek.
Jako, że zostałem przywołany niejako do tablicy, deklaruję co następuje:

1. Nie jestem normalny (brak dyrektywy WE na normalność u Homo Sapiens).
2. Z obywatelką występującą pod pseudonimem "chętnie racjonalistka" (dalej "cr") nie łączą mnie żadne relacje osobiste, służbowe lub inne, poza bytnością na tym samym forum.
3. Lubię obywatelkę cr choć jest wredna [potrzebne źródło], musi mieć zawsze ostatnie zdanie [potrzebne źródło] i ogólnie się kompromituje [potrzebne źródło], ale zapał z jakim to czyni jest godzien jeśli nie szacunku, to chociaż uwagi.

Koniec komunikatu
21-06-2015 21:01 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

> zostałem przywołany niejako do tablicy
Miło, że się wypowiedziałeś, przy okazji mogłeś wskazać którąś z zaproponowanych w wątku opcji.

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.
22-06-2015 11:49 
 Ocena 4 na 4
finerbijk (17282 punktów)
>Miło, że się wypowiedziałeś, przy okazji mogłeś wskazać którąś z zaproponowanych w wątku opcji.
Nie mam zdania. Idealnie jak dorobkiewicz wychodzi do ludu, ale w rzeczywistości jest zwykle tak, że albo się dorabia albo propaguje, ciężko znaleźć czas na te dwie opcje. Potrzebni są jedni i drudzy, ale oczywiście wszystko zależy od przedmiotu tego "dorobku". Matematyk czy fizyk nie musi liczyć się z postawami pospólstwa, socjolog, filozof czy psycholog odwrotnie.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Potrzebni są jedni i drudzy
Twoja opinia jest w opozycji do zdania darkside'a, który w tym wątku dorobek swoich wypowiedzi na fR powiększył o wysoko ocenioną wypowiedź, z której wynika, iż dialogowania to on raczej nie ceni.

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.
23-06-2015 08:04 
 Ocena 3 na 3
darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
W wypowiedzi inicjującej wątek jest słowo "ulotne", co w z zestawieniu z autorką i jej dorobkiem powoduje, że darkside rzeczywiście nie ceni owego dialogowania.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>W wypowiedzi inicjującej wątek jest słowo "ulotne", co w z zestawieniu z autorką i jej dorobkiem powoduje, że darkside rzeczywiście nie ceni owego dialogowania.
Wskazywanie osoby w odpowiedzi na pytanie o zasady sprawia, że zasady wskazującego stają się dorobkiem tej wskazywanej osoby.

Krócej: swą zasadę mnie zawdzięczasz.

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.
23-06-2015 11:32 
 Ocena 3 na 3
darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
Ale Twoje pytanie nie był neutralne, tylko wynikało z refleksji nad przypisaniem Ci żula i poddania pod wątpliwość Twojego forumowego dorobku. Więc siłą rzeczy Twój pryzmat mi przyświecał, co by zresztą i bez żula miało miejsce. Gdyby to pytanie zadał ktoś inny, to najprawdopodobniej nie zauważyłbym w tak postawionym pytaniu intencji albo bym ją zignorował. Ale, że to Ty, to nie było to możliwe. Zasada nie jest więc twarda, ani tym bardziej ostateczna. Jest raczej okolicznościowa. Jeżeli zatem coś Ci zawdzięczam, to bardzo "ulotnie".
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Ale Twoje pytanie nie był neutralne, tylko wynikało z refleksji
Taka już natura pytań, że są wynikiem refleksji.

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.
28-06-2015 07:58 
 Ocena 1 na 3
pawel_wr (4297 punktów)
Czy Twoje odpowiedzi są wynikiem refleksu ?

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

A czy Twoje pytania są wynikiem refluksu?

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.
28-06-2015 11:37 
 Ocena 3 na 3
pawel_wr (4297 punktów)
Jak myślisz, co wywołują Twoje pytania ?

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

Różnie, niektórzy zdobywają się na odpowiedzi.

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.
28-06-2015 13:18 
 Ocena 3 na 3
pawel_wr (4297 punktów)
I dlatego je usuwasz ? Jak niedawną moją wypowiedź o nadmiarze wolnego czasu ?

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
28-06-2015 18:31 
 Ocena-1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>I dlatego je usuwasz ?
Niby dlaczego "dlatego"?

>Jak niedawną moją wypowiedź o nadmiarze wolnego czasu ?
Na które pytanie nadmiar wolnego czasu był odpowiedzią?


Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.
finerbijk (17282 punktów)
>Twoja opinia jest w opozycji do zdania darkside'a, który w tym wątku dorobek swoich wypowiedzi na fR powiększył o wysoko ocenioną wypowiedź, z której wynika, iż [url=http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,668708#w668716] dialogowania to on raczej nie ceni.
Ma prawo do swojego zdania. Moim zdaniem postawione przez ciebie pytanie jest zbyt ogólne, aby można jednoznacznie się wypowiedzieć.
17-06-2015 00:12 
 Ocena 2 na 2
wsx666 (1067 punktów)
>>Zdecydowanie ten pierwszy, bo ten drugi zbyt często, a nawet nagminnie, z ulotnego dialogowania zmienia się w odleciane pyerdolenie
>To Ci w ramach dialogu ulotnie pyerdolnę, że w tej swojej odlecianej odpowiedzi dorobkiem intelektualnym się nie popisałeś.


Ty za to się popisałaś. Chyba długopisem po nodze. Popisałem się ?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>...się nie popisałeś.
>Ty za to się popisałaś. Chyba długopisem po nodze. Popisałem się ?
Dwuznaczne "popisać" jest dobre, ale "noga" ten walor ma tylko w Mianowniku. Słabe jest też to, że z całością utknąłeś na dowalaniu mi, nie zahaczając - niestety - o meritum wątku.

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.
17-06-2015 14:37 
 Ocena 3 na 3
Christos (2696 punktów)

>swojej odlecianej odpowiedzi dorobkiem intelektualnym się nie popisałeś.
>

Otóż, cnotą jest zakląć z rzadka, a w porę.


No gods, no masters...I am who I am.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Otóż, cnotą jest zakląć z rzadka, a w porę.
Czyżby kogoś skrytykowano za przekleństwo?

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.
17-06-2015 22:32 
 Ocena 2 na 2
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
>>Otóż, cnotą jest zakląć z rzadka, a w porę.
>Czyżby kogoś skrytykowano za przekleństwo?

Nie, usunieto niewygodny post
17-06-2015 23:15 
 Ocena-1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>usunieto niewygodny post
Jeśli już, to "usunięto".

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.
17-06-2015 23:29 
 Ocena 7 na 7
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
>>usunieto niewygodny post
>Jeśli już, to "usunięto".

I to jest wlasnie Twoj intelektualny dorobek na racjonlista.pl - lapanie za slowka, infantylne wypominanie, ze pisze sie wielka litera a nie z duzej oraz jednozdaniowe "dyskusje"

Tak jak pisalem - albo infantylna 16-tka albo podstrzala panna
18-06-2015 00:33 
 Ocena-1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>usunieto niewygodny post
>>Jeśli już, to "usunięto".
>I to jest wlasnie Twoj intelektualny dorobek na racjonlista.pl - lapanie za slowka, infantylne wypominanie, ze pisze sie wielka litera a nie z duzej oraz jednozdaniowe "dyskusje"
Wyważasz otwarte drzwi z tym moim dorobkiem, bo akurat ja jestem żul z ryneczku.

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.
18-06-2015 01:00 
 Ocena 3 na 3
Christos (2696 punktów)

>Czyżby kogoś skrytykowano za przekleństwo?
Nie, darkside rozłożył Cię na łopatki dwoma słowami.


No gods, no masters...I am who I am.
18-06-2015 01:44 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Czyżby kogoś skrytykowano za przekleństwo?
>Nie, darkside rozłożył Cię na łopatki dwoma słowami.
No to dał ciała, bo tak się po arystotelejsku rozgadał, że nie wiadomo które to.

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.
18-06-2015 01:55 
 Ocena 4 na 4
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
>>>Czyżby kogoś skrytykowano za przekleństwo?
>>Nie, darkside rozłożył Cię na łopatki dwoma słowami.
>No to dał ciała, bo tak się po arystotelejsku rozgadał, że nie wiadomo które to.

Jestes jak Comical Ali
Lezysz na ziemi, sedzia doliczyl do 10 a Ty krzyczysz, ze wygralas wyraznie przez nokaut
18-06-2015 12:49 
 0 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Jestes jak Comical Ali
>Lezysz na ziemi, sedzia doliczyl do 10...
Próbujesz uchodzić za sędziego.
Ale wychodzi Ci właśnie to: "sedzia".


Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.
diogenes (42753 punktów)
>czy dla forum któryś z wymienionych typów jest bardziej pożądanym forumowiczem?

Zdecydowanie ktoś trzeci.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
18-06-2015 10:22 
 Ocena-1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

Czego na dowód, że nie masz racji nie skomentuję.

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365