Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zeistgeist

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
09-10-2007 19:18Fragless (82 punktów)Zeistgeist
Co sądzicie o tym filmie:
video.goog(*)lay?docid=-5870901554543719947

chcąc uczciwie poznać Wasze przemyślenia na jego temat swoje obserwacje napiszę może po pewnym czasie, by nie mieć wpływu na Wasze teorie.

pozdrawiam.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Uzumaki (78 punktów)Odp: ZEITGEIST
pod koniec wątku nawiązała się krótka dyskusja na temat tego filmu:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,102292#w102724
Fragless (82 punktów)
>pod koniec wątku nawiązała się krótka dyskusja na temat tego filmu:
> www.racjonalista.pl/forum.php/s,102292#w102724
>

chyba trochę za krótka...
Jacek Krysztofik (1390 punktów)Odp: Zeistgeist
W kwestiach religijnych przedstawionych w filmie nie mam zdania.
W kwestii "teorii spiskowej" "ataku" na WTC i PentaCon jestem zwolennikiem wersji MIHoP (Make It Happen on Purpose) i byłem nim przed obejrzeniem tego filmu.

Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc, co mam robić.
Mr Zoob
Fragless (82 punktów)
>W kwestiach religijnych przedstawionych w filmie nie mam zdania.
>W kwestii "teorii spiskowej" "ataku" na WTC i PentaCon jestem zwolennikiem wersji MIHoP (Make It Happen on Purpose) i byłem nim przed obejrzeniem tego filmu.
>
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc, co mam robić.
Mr Zoob


a trzecia część? światowy rząd, bankierzy bla bla bla?
Uzumaki (78 punktów)

>a trzecia część? światowy rząd, bankierzy bla bla bla?

bla bla bla sugeruje pogardę, wyśmiewanie tez stawianych przez ten film?

Pewny opór w odbiorze tego filmu stwarza spojrzenie z perspektywy amerykańskiej. Historia, stereotypy, zdają się nierealne, dziwaczne - przynajmniej dla mnie.

Fragmenty z filmu "Network" są doskonałe, żywe i aktualne, pobudzają do działania! Cytaty, możliwe że niedokładne bo ze słuchu: Cytat:
Television is not the truth. Television's a goddamned amusement park!...
All i know is at first: You've got to get mad! You've got to say: I'm a human being, God dammit! My life has value!


Część o bankierach i pieniądzach przyjmuję jako prawdę, ponieważ moja nauczycielka od przedsiębiorczości nie potrafiła prosto i konkretnie odpowiedzieć na moje pytania dotyczące banku światowego, rosnącego zadłużenia etc, co więcej - jak najszybciej pragnęła zmienić temat. Nie myślę, że nie zna się na ekonomii - nie jest głupia, co najwyżej ogłupiona.
Jeżeli ktoś na tym forum mógłby zaprzeczyć tezom stawianym w tym filmie, chętnie wysłucham.

Szkoda że tak niewiele powiedziane jest o chipach i kontroli. Niemniej podstawy są przedstawione.
Przy okazji - sondaż TNS OBOP na temat podsłuchów wiadomosci.onet.pl/1621312,11,item.html

Podsumuję: THE REVOLUTION IS NOW!
Fragless (82 punktów)
Teza: Unia Amerykańska, UE, Unia Afrykańska i Unia Azjatycka miałyby się połączyć w One World Goverment.

Aha... ciekawe jak i gdzie wcisneli by Rosję. Do UE? Hmm, sure... Do Azji? Rosja i Chiny w jednym worku? Nie sądzę.

Unia Afrykańska: hmmm... kraje arabskie razem z np RPA? Nie sądzę.

Unia Azjatycka: Australia razem z Chinami? Japonia razem z Chinami? ew. Japonia z Rosją? Nie sądzę.

Raczej mamy do czynienia z hardcore political fiction i bajdurzeniem jakiś Amerykanów którzy, gdyby im Australię podpisać Francja, to by ją wskazali, którzy nie mają bladego pojęcia czym jest mateczka Rasija itd...

z częścią o WTC natomiast w większości się zgadzam (choć to żadna nowość), grubymi nićmi szyty "inside job".
Uzumaki (78 punktów)
>Raczej mamy do czynienia z hardcore political fiction i bajdurzeniem jakiś Amerykanów którzy, gdyby im Australię podpisać Francja, to by ją wskazali, którzy nie mają bladego pojęcia czym jest mateczka Rasija itd...

Amerykanie, o których mówisz, to zwykłe ogłupione bioroboty. Wiem, że wydatki USA na zbrojenia są kilkakrotnie wyższe od tych na edukację. Ale uogólnianie i uleganie stereotypom bardzo szkodzi. Ludzie, którzy stworzyli ten film, i postawili te tezy, na pewno nie są przeciętnymi przeżuwaczami hamburgerów.

>Aha... ciekawe jak i gdzie wcisneli by Rosję. Do UE? Hmm, sure... Do Azji? Rosja i Chiny w jednym worku? Nie sądzę.

Dlaczego patrzysz na to przez pryzmat "tu i teraz"? Jeżeli choć trochę znasz historię, powinieneś wyciągnąć wniosek, że wszystkie "wielkie" wydarzenia, przemiany i rewolucje odbywały się po wojnach, wielkich katastrofach, zamachach terrorystycznych etc. Społeczeństwa znajdują się wtedy w stanie szoku/dezorientacji/braku poczucia bezpieczeństwa. Chętnie podążą za przywódcami, którzy obiecają im ochronę przed nieszczęściem. Co będzie bodźcem? III wojna światowa? Kryzys gospodarczy? Nie wiem. Ale sądzę, że po czymś takim uda się wcisnąć do jednego worka i Rosję, i Chiny. Do tego jednak potrzebny jest czas. Oraz szkalowanie "teorii spiskowych" i tworzenie głupich pojęć w rodzaju "political fiction". Nie istnieje coś takiego! To, co oglądasz w TV, to także jest political fiction, czyli iluzjonistyczne przedstawienie polityków w sposób, który odpowiada medialnym imperatorom. Do tego, każdy człowiek z osobna (jeżeli "interesuje się" polityką), tworzy o niej swoje własne wyobrażenie, własne "political fiction". Zalewają nas informacje, zalewają nas teorie, zalewają nas wyobrażenia, zalewają nas wszelkie ścieki jakie uda się wyprodukować dziennikarzom, pisarzom, filozofom, statystykom, socjologom, reżyserom, wariatom i żonglerom. A kiedy już wystarczająco ubabramy się w tej lepkiej, obrzydliwej mazi, zaczynamy ją produkować osobiście, przymuszając innych do przełykania jej.
Dla twojego dobra, nie sprzeciwiaj się. Wszyscy tak robią, bo to pożyteczne, ukulturalniające, rozwijające, inteligentne i wzniosłe.

Panie fragless, po co założył pan ten wątek?
Celecrin (11895 punktów)
Czesc
>Jeżeli ktoś na tym forum mógłby zaprzeczyć tezom stawianym w tym filmie, chętnie >wysłucham
Ja. Sprawy dotyczace gospodarki sa postawione na glowie.
Trzeba sobie uswiadomic czym jest pieniadz. Srodkiem platniczym.
OK.
Czy placono na swiecie przed pierwsza wojna swiatowa?
Funtem, dolarem, frankiem, frankiem szwajcarskim...Najwazniejsza waluta byl jednak funt. Handel zagraniczny dynamicznie sie rozwijal, lecz nie tak jak dzis. Rosly w sile panstwa, ktore mialy kolonie. Rosly na handlu kolonialnym. Po prostu panstwa te pracowaly na Londyn, ktoremu tylko pozostalo drukowac pieniadze.

Niemcy zazdroscily innym krajom, poniewaz kolonii cennych nie mialy, chcialy sie podzielic na nowo.
Do drugiej wojny bzik na punkcie kolonializmu istnial nadal, nawet w Polsce. Cos tam bredzono o Brazylii...
Druga wojna swiatowa to zakonczyla. Najpotezniejsze panstwo bylo na kolanach Wielka Brytania. Anglicy bowiem wojne te przegrali
Zastanowmy sie. Marka nie miala wartosci, funt tez, franki tez nie. Jaka waluta byla dobra do handlu?
DOLAR. Po drugiej wojnie swiatowej amerykanie mogli tylko siedziec i drukowac pieniadze. Taki dolar nie mogl byc oparty na zlocie. Amerykanie zaczeli wiec drukowac 'puste' pieniadze. W sumie pieniadz powinien byc oparty na wytworzonych produktach, wtedy jego wartosc jest realna. Jednak dolar? Caly swiat potrzebowal dolara.
USA drukuje tylko papierki. Kurs byl mocny bo praktycznie caly handel opieral sie na dolarze. Troche na Jenie a troche na funcie.
Powstalo Euro i dolar od tego czasu slabnie.
Ataka na Irak nastapil prawdopodobnie ze wzgledu na to, ze Husajn podjal decyzje o przejciu w handlu ropa na Euro. Juz nie zyje...

O przejciu na Euro mowi Rosja i Wenezuela, a takze Iran.
Rosja zostala ' zaatakowana' wejsciem do Kazahstanu, co z Iranem i Wenezuela zobaczymy
JATO (2644 punktów)
Kolejny kawałek o spiskowej teorii dziejów. Ładny ale jakoś powierzchowny.
JATO



Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.
11-10-2007 22:45 
 Ocena 1 na 1
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)
   Teoria spiskowa jest już tak bardzo skompromitowana, że prawdziwy spisek ma nieomal gwarancję powodzenia.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365