Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wolność religijna w USA ?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
10-03-2008 17:28Koziński (6 punktów)Wolność religijna w USA ?
Ocena 1 na 1
wiadomosci(*)=9742107&rfbawp=1205166146.104


Przeczytajcie i sami oceńcie. Jak daleko się posuną ?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Gosia (9452 punktów)
>wiadomosci(*)=9742107&rfbawp=1205166146.104
>Przeczytajcie i sami oceńcie. Jak daleko się posuną ?

Granica nie istnieje.
Przeczytaj to a być może podzielisz moje zdanie.
Dla zachęty:

Chodzi nie tylko o to, że ludzie nie mają podstawowej wiedzy na tematy naukowe, kulturalne i społeczne - uważa Jacoby. Problem polega także na tym, że w ogóle nie uznają tego za problem*.

Choć ludzie spędzają dziś w szkołach więcej lat niż kiedyś, nic nie wskazuje na to, żeby wiedzieli więcej - podkreśla Jacoby. Ale za tę sytuację wini także religijny fundamentalizm i jego niechęć do nauki.


Pozdrawiam.
*podkreślenie moje.
stilgar (7322 punktów)
>wiadomosci(*)=9742107&rfbawp=1205166146.104
>Przeczytajcie i sami oceńcie. Jak daleko się posuną ?

Ameryka się zapada, tam może być już tylko gorzej. Możemy się na razie cieszyć, że fundamentaliści się nie dorwali jeszcze do tych dużych, czerwonych przycisków od rakiet z głowicami termonuklearnymi... Chyba wtedy na Bliskim Wschodzie mielibyśmy wielką dziurę w ziemi, którą szybko zalałaby woda...
Andrzej.51 (15814 punktów)
>wiadomosci(*)=9742107&rfbawp=1205166146.104
>Przeczytajcie i sami oceńcie. Jak daleko się posuną ?

To już jest bardzo niebezpieczne!!!
Ideał sięgnął bruku.

(Oczywiście wielce dyskusyjne jest, czy Stany Zjednoczone były kiedykolwiek ideałem. Dla mnie nie były.)
stilb (1323 punktów)
>wiadomosci(*)=9742107&rfbawp=1205166146.104
>Przeczytajcie i sami oceńcie. Jak daleko się posuną ?

Zbliża się nowe średniowiecze. To chyba naturalny cykl w dziejach ludzkośći.
dokowski (7933 punktów)
(zablokowany)
>Przeczytajcie i sami oceńcie. Jak daleko się posuną ?

Posunęli się już najdalej jak można. W USA mogą działać legalnie partie komunistyczne i faszystowskie, chyba już nie może być bardziej skrajnej formy liberalizmu w kwestii praw człowieka. Taka już jest Ameryka, oni świadomie pielęgnują wartoć wolności, dopóki nikt nikomu krzywdy nie robi. Rasiści, zaniści, fundamentaliści religijni - każdy światopogląd może być w USA głoszony i jedyną forma walki z nimi jest ostracyzm.

Przyznaję, że pod tym względem bliższy mi jest ideał amerykański niż europejskie tradycje feudalno-socjalistyczne, w których wolność jest ograniczana przez totalitarne prawo i policję ścigającą za obrażanie uczuć religijnych. Jeżeli na lekcji biologii uczeń odpowie, że Ziemia liczy 6 tys. lat, dostanie pałę, ale jeśli na lekcji religioznawstwa odpowie, że Ziemia liczy 6 tys. lat, to nauczyciel ma pełne prawo postawić mu szóstkę. A jeśli na lekcji biologii biblijnej odpowie, że 6 tys. lat, to co ma dostać? Oczywiście 6.

Wszystko tak naprawdę zależy od szkoły, z której wywodzi się nauczyciel. Jeżeli jakiś katecheta nazwie swoje lekcje "biologią" to nadal będzie miał naturalne prawo stawiać 6 za 6 a potem dodać jeszcze jedną 6, żeby wyszła z tego liczba święta.

doku

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365