Racjonalista - Strona głównaDo treści
Racjonalista atakowany przez oszołomów z Krakowa

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
06-11-2013 13:22Jacek Tabisz (30006 punktów)Racjonalista atakowany przez oszołomów z Krakowa
Ocena 9 na 9
Racjonalista atakowany przez oszołomów z Krakowa

Drodzy koledzy i drogie koleżanki. Racjonalista jest atakowany przez podszywające się pod działaczy świeckich osoby z Krakowa - Elżbietę Binswanger Stefańską, Adama Manterysa i Adama Jaśkowa. Elżbieta Binswanger Stefańska pisała kiedyś na Racjonaliście i została usunięta z działu redaktorów za pieniactwo. Od tego czasu od lat snuje przeciwko Racjonaliście i jego redaktorom teorie spiskowe. Ostatnio rozpowiada publicznie, że Racjonalista jest agenturą Mosaadu, kłamiąc też otwarcie na temat redakcji Racjonalisty i Zarządu Głównego PSR. Byłoby to komiczne, gdyby jej koledzy z Krakowa nie rozpowiadali wszędzie tych pomówień i nie zyskała dla swojego pierwszego artykułu a la Maciarewicz niemal 700 like'ów na Facebooku. Adam Manterys i Adam Jaśkow zostali karnie usunięci z PSR za działalność na szkodę stowarzyszenia. Obszerna dokumentacja w tej sprawie jest do wglądu. Byli oni współuczestnikami zamachu opisanego przez Mariusza Agnosiewicza i Andrzeja Koraszewskiego na łamach Racjonalisty. Dodatkowo Manterys naraził Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów na ponad 3000 złotych strat, wykorzystując swoje stanowisko w Komisji Rewizyjnej dla swoich celów prywatnych. Doprowadził on do Nadzwyczajnego Zjazdu Delegatów, który tyle właśnie kosztował, blokując działania Komisji Rewizyjnej. Te 3000 złotych, zamiast pójść na działania PSR czy wspieranie Ateistycznej Akcji Billboardowej, poszły na zjazd.
Tu macie pomówienia dostępne na portalu Sofijon założonym i prowadzonym przez Biswanger Stefańską. W zasadzie powoli można zacząć myśleć o wniesieniu sprawy do sądu, ale zanim zdecydujemy się na tak żmudną drogę (czas stracony na działania na rzecz racjonalizmu, ateizmu, świeckości), postarajmy się wyśmiać tych ludzi, tak jak na to zasługują. Jaśkow, Manterys, Binswanger Stefańska to prawdziwi Maciarewicze z Krakowa. Szkodzą ateizmowi, racjonalizmowi i świeckości w Polsce bardziej, niż niejeden redaktor Frondy.

Tu macie żenujące artykuły z Sofijonu:

www.sofijon.pl/module/article/one/514

www.sofijon.pl/module/article/one/522
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Jacek Tabisz (30006 punktów)
W sprawie dokumentacji do wglądu można pisać na mój adres: lp.gro.rsp@zsibat.kecaj . Warto zapoznać się z komentarzami Marka Pawłowskiego pod artykułami na Sofijonie które rzetelnie punktują kłamstwa użyte w tekstach Biswanger.
06-11-2013 14:13 
 Ocena-3 na 23
Arminius (25555 punktów)
Zapoznałem się z artykułami polecanymi pprzez Pana autorstwa E. Binswanger i jestem pod sporym wrażeniem. Od pewnego czasu ostro polemizuję z A. Koraszewskim, a konkretnie z jego fanatycznym filosemityzmem oraz bardzo wrogą postawą względem islamu. Teza Pani Binswanger - współpraca A. Koraszewskiego z MEMRI (instytucja wielce zdeskrydytowana swoją stroniczością, de facto proizraelska tuba propagandowa) polegająca na rozsiewaniu złego wizerunku islamu i subiektywnie pozytywnego wizerunku Izreala i Żydów - wyśmienicie tłumaczyłaby ów od razu rzucający się w oczy profil tekstów zamieszczanych na "Racjonaliście". Z tekstów (i materiałów) do których odsyła E. Binswanger wynikałoby że nie jest wykluczona rekompensata finansowa za tego typu działalność.
Na marginesie. E. Binswanger nie wygląda na żadną oszołomkę. To prawdziwa racjonalistka, pisząca bardzo ciekawe teksty, zwłaszcza na polu kultury. Polecam jej stronę internetową, do której podał Pan link.
06-11-2013 14:41 
 Ocena 10 na 12
Jan Res (4015 punktów)

>Na marginesie. E. Binswanger nie wygląda na żadną oszołomkę. To prawdziwa racjonalistka, pisząca bardzo ciekawe teksty, zwłaszcza na polu kultury.
"E.Binswanger...To prawdziwa racjonalistka..."
Osoba zafascynowana astrologią i tarotem - to "prawdziwa racjonalistka"??? To chyba jakaś nowa definicja racjonalizmu, prawda?
06-11-2013 14:53 
 Ocena-4 na 10
Arminius (25555 punktów)
Jeżeli się fascynuje racjonalnie, to czemu nie. Racjonalnie można się nawet fascynować teologią czy bogiem, a cóż dopiero tarotem
06-11-2013 15:05 
 Ocena 4 na 6
Jan Res (4015 punktów)
>Jeżeli się fascynuje racjonalnie, to czemu nie.
A jeśli się to praktykuje, jak Pani E.B.-S. ?
06-11-2013 20:27 
 0 na 4
Arminius (25555 punktów)
Ale Pani Binswanger praktykuje tak jak pod tym linkiem:

www.sofijon.pl/module/article/one/19

czyli bardzo racjonalnie
06-11-2013 14:48 
 Ocena 22 na 22
Malgorzata Koraszewska (2836 punktów)
Szanowny Panie, to Pan dyskredytuje się całkowitą nieznajomością MEMRI, profilu tego instytutu i jego działalności. MEMRI nie jest "proizraelską tubą propagandową", bo zajmuje się wyłącznie tłumaczeniami na języki dostępne dla ludzi Zachodu tego, co media, duchowni, przywódcy polityczni, nauczyciele itd. ze świata islamskiego mówią dla swojej publiczności w swoich językach. MEMRI ma olbrzymi dział, w którym zamieszcza artykuły reformatorów ze świata islamu - nigdzie na Zachodzie nie ma dla nich tak szerokiej i chętnej platformy - feministek z krajów islamu (również one nie są zbyt mile widziane na Zachodzie, bo przeszkadzają w błogiej "wielokulturowości") i każdego, kto próbuje doprowadzić ten świat do XXI wieku. Pokazuje także wystąpienia ludzi, którzy głoszą krwiożercze poglądy rodem z VII stulecia, co jest tak bardzo nie na rękę Panu. Bo Pan i Panu podobni źle lubią mówić tylko o Żydach i nie może być miło znajdować wierne odbicie swoich poglądów wśród najgorszego ciemnogrodu, jaki obecnie istnieje na świecie.

Zamiast wierzyć p. Binswanger i innym ludziom tego typu, mógł Pan w wielu miejscach przeczytać to, co mówiłam ja i mój mąż: działalność MEMRI uważamy za tak cenną (nie tylko my - wiele rządów, uniwersytetów, instytutów badawczych tez wysoko ceni MEMRI i korzysta z jego materiałów), że postanowiliśmy założyć polską stronę MEMRI i tłumaczyć pozycje, które wydają nam się ciekawe dla polskiego czytelnika. Ponieważ MEMRI żyje wyłącznie z datków, a mnie i mojemu mężowi dodatkowe pieniądze nie są potrzebne, postanowiliśmy dać nasz wkład pracy jako datek dla MEMRI. Pana obrzydliwe insynuacje o "możliwej rekompensacie finansowej" są właśnie obrzydliwymi insynuacjami. Z prawda nie mają nic wspólnego, podobnie zresztą jak wiele Pana innych wypowiedzi.
06-11-2013 14:57 
 Ocena-5 na 9
Arminius (25555 punktów)
Podaję link do anglojęzycznej wersji wikipedii - hasło MEMRI - celem weryfikacji mojej tezy.
Po jego lekturze nie ulega watpliwości, iż jest to wysoce podejrzana i kontrowersyjna instytucja

en.wikiped(*)_East_Media_Research_Institute
06-11-2013 15:06 
 Ocena 14 na 14
Malgorzata Koraszewska (2836 punktów)
Dla Pana, Panie Arminius, wszystko co jest związane z Żydami i Izraelem jest z definicji wysoce podejrzane i kontrowersyjne (z wyjątkiem Pana ulubionych Chomskiego, Finkelsteina, Sanda, Atzmona lub Pappego - czyli tych Żydów, którzy z upodobaniem plują na Żydów i na Izrael).

Normalnym ludziom proponuję zajrzeć na polską stronę MEMRI www2.memri.org/polish/ Przez ostatnich kilka lat przetłumaczyłam dla tej strony 2443 artykuły, mam więc niejakie pojęcie, co MEMRI sobą reprezentuje.
06-11-2013 15:15 
 Ocena-5 na 15
Arminius (25555 punktów)
To bardzo smutne co Pani napisała. Poświęciła Pani mnóstwo czasu i energi na zniekształcanie prawdy. A z tego że Chomski jest moim "ulubionym" jestem po prostu dumny.
06-11-2013 15:38 
 Ocena 2 na 2
Jakub Romański (2650 punktów)
(zablokowany)
>Dla Pana, Panie Arminius, wszystko co jest związane z Żydami i Izraelem jest z definicji wysoce podejrzane i kontrowersyjne (z wyjątkiem Pana ulubionych Chomskiego, Finkelsteina, Sanda, Atzmona lub Pappego - czyli tych Żydów, którzy z upodobaniem plują na Żydów i na Izrael).

No i właściwie tyle w temacie. Skoro mówią to z czym się nie zgadzam - to plują na mnie i mój lud. Czystej wody propaganda.


Trzeba podważać wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, czego podważyć się nie da. - Tadeusz Kotarbiński
07-11-2013 16:31 
 Ocena 2 na 4
Fafciu (953 punktów)
>(z wyjątkiem Pana ulubionych Chomskiego, Finkelsteina, Sanda, Atzmona lub Pappego - czyli tych Żydów, którzy z upodobaniem plują na Żydów i na Izrael)

Współcześni polscy faszyści też twierdzą, że ten, kto ich krytykuje, pluje na Polaków.
06-11-2013 15:58 
 Ocena 6 na 6
Marek okmarek Okrągły (2283 punktów)
>Podaję link do anglojęzycznej wersji wikipedii - hasło MEMRI - celem weryfikacji mojej tezy.
>Po jego lekturze nie ulega watpliwości, iż jest to wysoce podejrzana i kontrowersyjna instytucja
>en.wikiped(*)_East_Media_Research_Institute

Jestem nowy w PSR i naprawdę na dłuższą metę miałem konflikt Kraków reszta świata głęboko w nosie (a dokładniej zdecydowanie poniżej i bardziej z tyłu), ale jak się czyta ten bełkot to, aż się czuję zbrukany, że w organizacji w której teraz jestem, gościły takie oszołomy.
I nie chodzi o cytowanie wikipedii, i o insynuacje, tylko o prymitywne kompleksy, które tego wszystkiego są powodem.

Przy okazji może urażę osoby zaangażowane w racjonalista.pl - ale do kreowania światopoglądów i siły oddziaływania to nie jest jakiś gigant czy nawet zawodnik klasy średniej, więc ten bełkot zakłada, że ktoś by inwestował czas i wysiłek w stronę o niewielkiej mocy. Ja ją bardzo lubię, jednak jes tutaj kilkuset naprawdę aktywnych i może z kilka - kilkanaście tysięcy pasywnych. To naprawdę nie jest dużo.

Ateizm to nie światopogląd to odpowiedź na pytanie "Czy są bogowie? Tak/Nie." I ateizm jest w pełni uzasadniony. Dowodem na nieistnienie bogów jest brak jakiegokolwiek weryfikowalnego dowodu na istnienie bogów (naprawdę bardzo mocny argument).
06-11-2013 14:52 
 Ocena 21 na 21
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>polegająca na rozsiewaniu złego wizerunku islamu

To bardzo zabawny fragment.
Jakby islam potrzebował pomocy w kształtowaniu swojego odrażającego wizerunku.
Jakby ktokolwiek mógł pogorszyć wizerunek islamu bardziej, niż robią to na co dzień sami muzułmanie.

Jak to szło? "Śmierć każdemu, kto zaprzecza, że Islam to religia pokoju!"


"We live in times of smart phones and stupid people"
06-11-2013 15:08 
 Ocena-8 na 12
Arminius (25555 punktów)
" To bardzo zabawny fragment.
Jakby islam potrzebował pomocy w kształtowaniu swojego odrażającego wizerunku".

Wypowiedź jak z MEMRI.
06-11-2013 15:42 
 Ocena 19 na 19
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>" To bardzo zabawny fragment.
>Jakby islam potrzebował pomocy w kształtowaniu swojego odrażającego wizerunku".
>Wypowiedź jak z MEMRI.

I co w związku z tym?
Jest jakiś powód, dla którego niezaprzeczalne fakty przestają być faktami, bo ktoś inny też je zauważył?

Czyżby to MEMRI wymyśliło talibów, Bractwo Muzułmańskie?
A może saudyjskich pedofilów, kupujących sobie dziesięcioletnie "żony" od zdesperowanych syryjskich uchodźców? Członków Hamasu terroryzujących Autonomię Palestyńską?
A może wymyślili też pakistańskie prawo dot. bluźnierstw. Morderstwa honorowe?
Niewolników z Malezji i Bangladeszu na wielkich budowach Dubaju? Kamieniowanie ofiar gwałtu?

To wszystko to zmyślili Żydzi.
I jeszcze więcej. Dnia by nie starczyło, żeby wymieniać te wszystkie izraelski kłamstwa.

ps. Naprawdę nie masz żadnych, ale to żadnych argumentów, i pozostają Ci tylko prymitywne sofizmaty? Zero, NULL?

"We live in times of smart phones and stupid people"
06-11-2013 15:48 
 Ocena 2 na 6
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Arminius nadaje się na redaktora Sofijonu, podobnie jak Maciarewicz
06-11-2013 15:47 
 Ocena 2 na 2
Jan Res (4015 punktów)
>" To bardzo zabawny fragment.
>Jakby islam potrzebował pomocy w kształtowaniu swojego odrażającego wizerunku".
>Wypowiedź jak z MEMRI.
Z MEMRI, czy nie z MEMRI, ale czy można temu zdaniu zarzucić niesłuszność?
Mieszkałem 35 lat poza granicami Polski i na początku ja też dziwiłem się niechęci i obawom ludzi Zachodu w stosunku do muzułmanów, podejrzewając ich o prymitywny rasizm. Z biegiem lat poznawałem prawdziwą twarz islamu. Wystarczy.
06-11-2013 15:51 
 Ocena 14 na 18
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Z drugiej strony to głównie na Racjonaliście możemy czytać przemyślenia muzułmańskich (czy "postmuzułmańskich") dysydentów, którzy chcą coś zmienić na lepsze. Nie łatwo znaleźć choć pisk o nich w innych mediach. Taką dysydentkę, jeszcze muzułmankę, promowaliśmy z Andrzejem Koraszewskim do Pokojowej Nagrody Nobla. Choć w Kanadzie zyskała poparcie sporej części parlamentu, w naszym kraju, gdzie jest aż nadto Arminiusów i Biswanger - Stefańskich, zyskała tylko garść głosów - www.psr.or(*)roda-nobla-dla-malali-yusufzai .
06-11-2013 14:23
 Ocena 8 na 10
Adam Wojtkiewicz (3958 punktów)
Czytałem to i uważam, że jest tam sporo przesady.
Ale Twoja reakcja też jest przesadna.
Mam dużo zarzutów co do stylu tego sporu do obydwu stron. Moim zdaniem te artykuły nie są warte procesów a próbując je zwalczać tylko pogorszy się sprawę.
Wolałbym żeby PSR zajmowało się faktycznie racjonalizmem a nie pyskówkami i walką z frakcją która już przecież nie jest frakcją.
Była frakcja też nienaturalnie dużo uwagi poświęca temu co się dzieje na racjonaliście i PSR. Rozejdźmy się i róbmy swoje. Jest jeszcze możliwa współpraca lub chociaż pokojowe współistnienie różnych organizacji świeckich. A wy dalej wojny podjazdowe urządzacie. Ciągle czytam wzajemne docinki i złośliwości. Proszę o koniec.
06-11-2013 14:30 
 Ocena 2 na 4
Jacek Tabisz (30006 punktów)
My nie urządzamy żadnych wojen, jesteśmy publicznie atakowani na bazie pomówień. Ja, gdy tych pieniaczy nie było już w PSR, odetchnąłem z ulgą. Miałem zamiar o nich całkowicie zapomnieć. Oprócz tego nie mamy sytuacji "prawda leży po środku". Wspomniane osoby działały niezgodnie ze statutem i prawem stowarzyszeń, naraziły też PSR na 3000 złotych, pomijając czas, nerwy etc. Nie feruj wyroków, jak nie znasz sprawy. Prawda leży po środku tylko dla głupców. Ktoś kogoś zgwałcił - czy wina leży po środku?
06-11-2013 14:32 
 Ocena-1 na 1
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Jeśli wolisz, żeby PSR miało więcej czasu na sensowną działalność, to broń nas przed takimi atakami. Naszą bieżącą działalność masz tutaj - www.psr.org.pl , jestem z niej dumny i mam nadzieję, że zapoznasz się z sytuację i będziesz bronił PSR i innych organizacji świeckich przed niesprawiedliwymi atakami.
06-11-2013 21:47 
 Ocena 2 na 2
Frank Holman (5897 punktów)
>Jeśli wolisz, żeby PSR miało więcej czasu na sensowną działalność, to broń nas przed takimi atakami. Naszą bieżącą działalność masz tutaj - www.psr.org.pl , jestem z niej dumny i mam nadzieję, że zapoznasz się z sytuację i będziesz bronił PSR i innych organizacji świeckich przed niesprawiedliwymi atakami.
Kol. Jacku nie da rady, lepiej odpuścić. Wybrałby się Pan na z góry przegraną wojnę z polskim antysemityzmem, który jest głęboki, szeroki, wszechogarniający i okrutnie mocno klinem wbity. Co więcej wręcz powszechne zaprzeczanie jego istnieniu tylko go utwierdza i taki byłby skutek tej walki.
Gorąco polegam dalej pozwolić spokojnie Państwu Koraszewskim robić swoje, a oszołomstwo olewać jak tylko się da.
07-11-2013 01:51 
 0 na 2
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Wiem, tylko oni są zagorzałymi oszołomami. Ciężko uwierzyć, że istnieją tacy ludzie, dopóki się na takich nie natknie.
Jan Res (4015 punktów)
Nikt nie broni tej grupie z Krakowa założenie własnej strony. Dostanie ona wówczas ogromną forsę od islamistów, którzy już w Polsce rozpoczęli swoją działalność, finansując m.in. budowę wielkiego meczetu na warszawskiej Ochocie. Wystarczy z nimi pomówić, a forsa popłynie szeroką rzeką.
Bardzo bym chciał, aby taka grupa zajęła się tłumaczeniem tekstów islamskich fundamentalistów. Byłoby to cholernie pouczające - dla wszystkich
Dyskusja z tą grupą jest pozbawiona sensu. Można ich tylko pozwać do sądu, bo wszelkie logiczne argumenty są tu bezużyteczne.
06-11-2013 15:11 
 Ocena-5 na 7
Arminius (25555 punktów)
Ale za co ich pozwać do sądu? Za to że piszą o MEMRI, cytując międzynarodową wikipedię? W takim procesie skompromituje się tylko powód, nie pozwany.
06-11-2013 15:24 
 Ocena-1 na 1
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Nie tylko za to. Zarzucają mi działania niedemokratyczne, których nie ma. Przykładowo - nie ustalam delegatów. Wczoraj były wybory delegatów w Warszawie, nawet nie wiem, kto został wybrany. Jednocześnie ci osobnicy działali na szkodę stowarzyszenia, co jest udokumentowane i w koniecznym wymiarze zostało złożone do Krajowego Rejestru Sądowego i w nim zatwierdzone. Celowe pomówienia nie dotyczą tylko MEMRI.
06-11-2013 17:26 
 Ocena-2 na 10
Arminius (25555 punktów)
Proszę Pana, konflikt ów ma charakter operetkowy. Czy Pan tego nie dostrzega? Będzie kabaret w sądzie, a wynik wcale nie jest przesądzony. Przy okazji całe środowisko się skompromituje. W zasadzie już się kompromituje

06-11-2013 17:46 
 Ocena-1 na 1
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Proszę czytać uważnie, nie tylko MEMRI zostało tam użyte do szerzenia kłamstw i pomówień.
06-11-2013 21:52 
 Ocena 2 na 4
Frank Holman (5897 punktów)
>Nie tylko za to. Zarzucają mi działania niedemokratyczne, których nie ma. Przykładowo - nie ustalam delegatów. Wczoraj były wybory delegatów w Warszawie, nawet nie wiem, kto został wybrany. Jednocześnie ci osobnicy działali na szkodę stowarzyszenia, co jest udokumentowane i w koniecznym wymiarze zostało złożone do Krajowego Rejestru Sądowego i w nim zatwierdzone. Celowe pomówienia nie dotyczą tylko MEMRI.
Jeśli ma Pan opinię obiektywnego adwokata, że te straty finansowe stowarzyszenia da się odzyskać od nich w procesie, nie ponosząc nowych kosztów przewyższających do ~40% tej nowej kwoty odszkodowania, jako prawnik proponuję zakładać sprawę bez dalszych dyskusji i bez medialnego szumu.
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Jedyna rzecz, która mnie powstrzymuje, to to, że są inne, ważne rzeczy do zrobienia. Za pomówienia też można zażyczyć sobie odszkodowania, pomówień jest coraz więcej ze strony tych oszołomów, jednocześnie widać, że jest to ich główna działalność obecnie. Każdy tydzień dostarcza nowych argumentów, żeby jednak się przełamać i coś z tym zrobić tam, gdzie coś zrobić można. Ale oczywiście sto tysięcy razy bardziej wolę się zajmować projektami na rzecz świeckości kraju, które są w toku.
06-11-2013 15:39
 Ocena 12 na 12
Malgorzata Koraszewska (2836 punktów)
Próbowałam przeczytać oba artykuły z podanych linków oraz dyskusję, ale nie dałam rady - grzebanie się w szambie nie należy do moich ulubionych zajęć. Zanim musiałam uciekać z zatkanym nosem zdążyłam jednak zobaczyć, że MEMRI i jego szef, Yigal Carmon, oskarżani są o skrajną prawicowość i szkalowanie islamu. Nie doczytałam się czy zarzuca się Yigalowi Carmonowi również rasizmu, ale nie mogę tego wykluczyć. Może więc warto powiedzieć dwa słowa o Yigalu Carmonie: lewicowy ateista, przez lata zwolennik izraelskiej Partii Pracy, doradca ds. antyterroryzmu premierów Izraela Icchaka Szamira (prawica) i Icchaka Rabina (okrzyczanego przez lewicę jako lewicowy gołąb pokoju), delegat izraelski na rozmowy pokojowe z Syrią w Madrycie i Waszyngtonie w latach 1991-92. Żonaty z Anną Barducci-Mahjar, córką włoskiego chrześcijanina i muzułmanki. Nic tylko, wypisz wymaluj, prawicowy żydowski diabeł z rogami.
06-11-2013 15:46 
 Ocena 4 na 4
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Problem w tym, że ten pierwszy "artykuł" (nie umiem tego napisać bez cudzysłowu) ma około 700 like'ów na Facebooku. To bardzo dużo. Maciarewicze z Krakowa ogromnie dbają o to, aby rozpowszechniać te kłamstwa za wszelką cenę. Przypuszczam, że z ogromnym uporem wklejają to wszędzie, gdzie się da. Dlatego zdecydowałem się poruszyć ten temat na Racjonaliście, licząc na to, że sympatycy portalu zechcą odważnie poprostować te kłamstwa, brednie, wyrządzające szkodę działalności laickiej, świeckiej, ateistycznej Racjonalisty i PSR.
06-11-2013 17:30 
 Ocena-4 na 10
Arminius (25555 punktów)
Popełnił Pan wielki błąd. Strzelił Pan sobie czy też "Racjonaliście" klasycznie w stopę, bo dodatkowo na innej fali nagłośnił Pan ów konflikt który ośmiesza i kompromituje całe środowisko. Zrobił zresztą Pan to w formie nieładnej nagonki na E. Binswanger, co jest dodatkową swoistą kompromitacją.
06-11-2013 17:39 
 Ocena 3 na 3
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Dla każdej normalnej osoby teksty Binswanger Stefańskiej są dostateczną i kompletną wizytówką. O troskę o Racjonalistę raczej pana nie podejrzewam.
06-11-2013 22:00 
 Ocena 3 na 5
Frank Holman (5897 punktów)
>Próbowałam przeczytać oba artykuły z podanych linków oraz dyskusję, ale nie dałam rady - grzebanie się w szambie nie należy do moich ulubionych zajęć. Zanim musiałam uciekać z zatkanym nosem zdążyłam jednak zobaczyć, że MEMRI i jego szef, Yigal Carmon, oskarżani są o skrajną prawicowość i szkalowanie islamu. Nie doczytałam się czy zarzuca się Yigalowi Carmonowi również rasizmu, ale nie mogę tego wykluczyć. Może więc warto powiedzieć dwa słowa o Yigalu Carmonie: lewicowy ateista, przez lata zwolennik izraelskiej Partii Pracy, doradca ds. antyterroryzmu premierów Izraela Icchaka Szamira (prawica) i Icchaka Rabina (okrzyczanego przez lewicę jako lewicowy gołąb pokoju), delegat izraelski na rozmowy pokojowe z Syrią w Madrycie i Waszyngtonie w latach 1991-92. Żonaty z Anną Barducci-Mahjar, córką włoskiego chrześcijanina i muzułmanki. Nic tylko, wypisz wymaluj, prawicowy żydowski diabeł z rogami.
Niestety bardzo wiele osób ma taki macierewiczowy system myślenia, polegający na tym, że jeśli polski Skarb Państwa płaci pensje polskim sędziom to przecież nie przegra potem żadnej sprawy w tych sądach, a to że przegrywa notorycznie, to nic nie zmienia, bowiem rzeczywistość nie może zmienić słusznej idei.
I tak ja widzę sprawę z MEMRI: oni uważają po prostu, że jest zapłacone przez tych a tamtych, to są kupione teksty i kupiona cała działalność. W głowach takich ludzi nie istnieje nawet coś takiego, jak dofinansowanie bez wpływu lub z ograniczonym nieformalnym wpływem.
Wygląda to bardziej nawet nie na myślenie spiskowe, tylko myślenie tzw. wioskowego głupka, który całą rzeczywistość zaczął porównywać do sklepu, bo poza tym sklepem w obiegu też są pieniądze.
06-11-2013 16:04
 Ocena 12 na 12
Koraszewski (82900 punktów)
Uśmiechnąłem się Jacku na samą myśl biegania do sądu, bo ktoś wypisuje jakieś brednie. Jest tyle pięknych książek, tylu wspaniałych ludzi, z którymi można się spotkać, a ja miałbym się spotykać z jakimiś typami spod ciemnej gwiazdy? Żartujesz. A jeśli chodzi o meritum, nie ma umowy między MEMRI a Racjonalistą, są związki personalne. Korzystaliśmy z materiałów MEMRI zanim Małgorzata zaczęła budować polską stronę i te tłumaczenia były zaczynem tej strony. Korzystaliśmy z tych materiałów, bo nigdy i nigdzie nie znaleźliśmy śladu podejrzenia jakichkolwiek przekłamań. (Przed paroma laty arabscy szejkowie wyasygnowali kilka milionów dolarów na utworzenia instytutu, który prezentowałby światu kłamstwa MEMRI, strona tego instytutu uschła po kilku tygodniach, kończąc na sporach interpretacyjnych czy dane słowo należało przetłumaczyć tak, czy inaczej. Więc za co zachodni "liberałowie" tak nienawidzą MEMRI? Jest tu tylko jedna odpowiedź - za dostarczanie informacji o przyjaciołach tych "liberałów". Oto podziękowania od przywódcy Hamasu Ismaila Haniji:
"We place our confidence on the support of the liberals in the world who oppose the occupation and iniquity caused by the Zionists to our people....Blessings to all the commissions, individuals, civil society groups, and human rights organizations that worked to break the siege on Gaza and who fought against the fence and the settlements. Moreover, we bear in mind those liberals of the world who stood by our cause and against the Zionist war on our land, and this reflects the consciousness of the nations regarding our just cause and the level of transgression and racism undertaken by the Zionist entity against our people," - See more at: jcpa.org/h(*)s-groups/#sthash.tX0pwJvt.dpuf
Z przemówienia 19 października 2013. Czy dziwisz się, że te sieroty po generale Moczarze piszą to co piszą? Ja nie. Ale do sądu chodzić nie będę, bo musiałby najpierw czytać te ich pierdoły, a na to naprawdę szkoda czasu.
06-11-2013 16:42 
 Ocena 4 na 4
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Masz rację Andrzeju, że szkoda czasu. Smutne jest to, że te oszołomy będą przez długie lata szkodzić świeckości w Polsce żyjąc tylko teoriami spiskowymi na temat PSR, Racjonalisty, na temat mój, Twój, Mariusza i wszystkich, którzy starają się coś sensownego robić. To jest ich misja - deprecjonować innych, gdzie każde kłamstwo jest dobre. I pojawia się czasem pytanie, jak to zatrzymać? Jak uniknąć sytuacji ciągłych pomówień, prób prostowania rzeczy, które dla normalnego człowieka są po prostu śmieszne, ale normalności wcale nie tak wiele w Polsce... Najbardziej zmartwiła mnie Agnieszka Zakrzewicz, watykanistka, której świetne skądinąd artykuły czasem publikujecie. Kupiła te bajki z kopytami. I bądź tu mądry
06-11-2013 16:59 
 Ocena 6 na 6
Koraszewski (82900 punktów)
Jak świat światem zawsze byli ludzie urządzający sobie luksusowe baseny kąpielowe we własnym szambie. Zapraszając nas do wspólnych kąpieli próbują nas ściągać do swojego poziomu. (Jedno co niepokoi to użycie logo PSR, to akurat jest groźne.)
06-11-2013 20:32 
 Ocena 1 na 3
-jad- (18783 punktów)
>I pojawia się czasem pytanie, jak to zatrzymać? Jak uniknąć sytuacji ciągłych pomówień, prób prostowania rzeczy, które dla normalnego człowieka są po prostu śmieszne

Na początek, nie dawać ku nim żadnych podstaw. Oto moja rada Jacku.
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Toteż nie dałem. Sądzę, że nie zna Pan kompletnie tematu. Przykro mi, może mnie pan postawić przed sądem. Nie jestem agentem MOSAADu, łatwo też udowodnię pomówienia które padły spod ręki Elżbiety Binswanger Stefańskiej. I niech Pan wybaczy, ale nie będę unikał działalności na rzecz świeckości tego kraju.
06-11-2013 21:39 
 Ocena 1 na 1
-jad- (18783 punktów)
>Toteż nie dałem. Sądzę, że nie zna Pan kompletnie tematu.

Znam tylko trochę ale się nie zagłębiam. Przestałem, po prostu komukolwiek wierzyć na słowo. Nie przypominam sobie żebyśmy na "Pan" przechodzili.

>Nie jestem agentem MOSAADu, łatwo też udowodnię pomówienia które padły spod ręki Elżbiety Binswanger Stefańskiej.

Proszę bardzo. Może zainteresuj się przy okazji osobliwymi działaniami portalu, który Cię firmuje.

>I niech Pan wybaczy, ale nie będę unikał działalności na rzecz świeckości tego kraju.

Oczywiście. Nigdy tego od Ciebie nie oczekiwałem. Wprost przeciwnie.
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Z chęcią Ci prześlę dokumentację wyjaśniającą to co robi Binswanger Stefańska i jej koledzy z Krakowa. Wydaje mi się, że to dobry punkt odniesienia. Mój adres - lp.gro.rsp@zsibat.kecaj .
mrgonzo (633 punktów)
Masoni Żydzi i długoplanowa dywersja ideologiczna...
i w to wszystko ja biedny zmanipulowany żuczek

Musicie mi nieźle prać mózg skoro od lat tu zaglądam. Ech wy masoni i żydzi! Wy to wiecie jak mnie zmanipulować!

Trochę jednak to smutne i żenujące.
Jest nas tak niewielu w kraju a wy się żrecie jak w pisie za przeproszeniem albo w jakimś radiu m!
Olać tych pieniaczy i tyle! (trzeba było dac władzę w PSR Pani Elżbiecie bo chyba o to poszło, niedopieszczone ego?)
I tak Tadeusz Rydzyk i jego wyznawcy od dawna twierdzą, że my wszyscy to masoni żydzi i inne pomioty szatana.

Skoro mówią o mnie prawdę nie mam się o co obrażać, skoro mówią nieprawdę - tym bardziej nie mam. Platon bodajże
06-11-2013 18:23 
 Ocena 4 na 4
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Wiesz, to nie jest takie proste być w zarządzie stowarzyszenia, które ma działać. Nie żartuj sobie. Naprawdę byś chciał aby osoby pokroju Binswanger Stefańskiej były liderami świeckości? Czytałeś co robimy? www.psr.org.pl Czytujesz racjonalistę? Uważasz, że to jest nic nie warte i każdy oszołom ma się tym zajmować, jeśli sobie to wykrzyczy?

Zdecydowałem się założyć ten wątek, bo od miesięcy jesteśmy przez tych oszołomów atakowani. Być może rzeczywiście najlepiej ich olać, ale też jestem żywą istotą i mając ręce pełne roboty dla świeckości, racjonalizmu i ateizmu czasem czuję się źle z takimi publicznymi atakami. Obojętność i przyzwolenie na nie nie pomagają. Chciałbyś działać i być atakowany przez takich oszołomów? Wielu nie chce nawet działać...
06-11-2013 21:01 
 Ocena 4 na 4
mrgonzo (633 punktów)
Jestem pełen podziwu dla Pańskiej działalności i dla PSR.
I ma Pan rację.
Na pewno może to denerwować.
Ma Pan zapewne wielu wrogów w związku ze swoją funkcją i byciem "na świeczniku".
Podwójnie musi boleć, że wrogami są byli współpracownicy.
Mam nadzieje, że podejmie Pan mądre i rozważne decyzje, bo zauważyłem że w komentarzach bardzo emocjonalnie Pan do tego podchodzi.
Mogę jedynie życzyć żelaznych nerwów i wytrwałości.

Jacek Tabisz (30006 punktów)
Dziękuję za trafne życzenia Na pewno się przydadzą!
Arminius (25555 punktów)
"Byłoby to komiczne, gdyby jej koledzy z Krakowa nie
rozpowiadali wszędzie tych pomówień i nie zyskała dla swojego pierwszego artykułu a la Maciarewicz
niemal 700 like'ów na Facebooku".

Czy nie zastanowiło Pana, że tak duża liczba "likeów" oznacza, iż coś jest na rzeczy, że istota problemu sprowadza się nie tylko do działalności dywersyjnej owych "jej kolegów" ? Tak duża liczba głosów popierająych opcję E. Binswanger oznacza, że jest poważny problem, ktory wpływa negatywnie i kompromitująco na wizerunek "Racjonalisty" w oczach opinii publicznej. Powinien Pan zmierzyć się z realnym problemem, nie z etykietą zastępczą problemu pod tytułem "spisek E. Binswanger".
07-11-2013 15:21 
 Ocena 5 na 5
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Hitler też miał dużą liczbę like'ów. Aby zgarnąć mnóstwo like'ów za takie teksty wystarczy się wpisać na jakąś stronę antysemicką, lub (i) miłośników teorii spiskowych. Gdybym był cyniczny, łatwo mógłbym zrobić kłamliwy tekst, który zgarnąłby 100x tyle like'ów co te wypociny E B-S. Tylko po co?
07-11-2013 20:09
 Ocena 14 na 14
liliac (147340 punktów)
Ja bym tylko chciała, Jacku, zauważyć, że sprawa nabrała aspektu zdecydowanie humorystycznego, Elżbieta bowiem postanowiła podsumować konflikt i zadeklarowała, że cały problem z Racjonalistą w tym leży, że jest to portal w gruncie rzeczy przesycony neokonserwatyzmem Neokonserwatywny po prostu
A ci, którzy wykazują na portalu aktywność to albo niesmaczne produkty negatywnej selekcji, albo pożyteczni idioci, którzy po prostu nie zdają sobie sprawy z gry, która się toczy.

Cytat:
Mój ostatni komentarz pod artykułami na Sofijonie na temat Racjonalisty, PSR-u i MEMRI: Podsumujmy (na tę chwilę): Gdyby portal racjonalista.pl nazywał się neokonserwatysta.pl a Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów (PSR) było Polskim Stowarzyszeniem Neokonserwatystów (PSN), wszystko byłoby w porządku, bo mamy wolność światopoglądów. Na portalu publikowaliby publicyści o poglądach neokonserwatywnych i byliby czytani głównie przez ludzi popierających te poglądy i szukających takich treści (czyli jak te opisane w tych tekstach). Tymczasem mamy do czynienia z klasycznym "koniem trojańskim". Pod nazwą "racjonaliści" kryją się neokonserwatyści. Stąd ciągłe tarcia i konflikty. Bo na portalu publikują najczęściej niczego nieświadomi publicyści określający się jako racjonaliści. Bo portal czytają i komentują ludzie uważający się za racjonalistów. Musi więc dochodzić do zgrzytów a w konsekwencji i rozstań (często zresztą mało spektakularnych, bo prostu racjonaliści przestają czytać Racjonalistę). Jaki jest poziom intelektualny tych, którzy tę grę uprawiają, widzimy na przykładach komentarzy pod tymi dwoma artykułami. Nie będę go analizować, każdy może sobie wyrobić zdanie sam. Oczywiście są i tacy czytelnicy, którym właśnie ten poziom odpowiada, a nawet uważają go za wysoki, kwestia standardów. Takich ludzi skupia wokół siebie Racjonalista i tacy ludzie zostają w PSR i są w nim najbardziej aktywni, krótko: negatywna selekcja. Pomijam tych, którzy są po prostu nieświadomi tego, jaka to gra, a jest to expressis verbis świństwo robione polskiemu środowisku świeckiemu i polskim racjonalistom (humanistom itd. itp.)


Ubawiłam się powyższym komentarzem setnie, bo różnymi określeniami mnie dotąd częstowano - bywałam lewaczką, feminazistką, aborcjonistką, zaliczano mnie do psów łańcuchowych BigPharmy/BigAg, ale do neokonserwatystów nikt mnie dotąd nie zaliczył Cieszmy się, bo to zabawne. Okazja do takiego zdrowego, niepohamowanego śmiechu to cenny prezent.

Pozostałym zaś co aktywniejszym forumowiczom radzę się zastanowić czy są nędznym efektem negatywnej selekcji, czy może stadem baranów, którzy nie dostrzegli prawdziwego, neokonserwatywnego oblicza portalu.

Tym pozytywnym akcentem...


"...a świniobicie, łaskawa pani, to to samo, jak kiedy ksiądz odprawia mszę świętą, bo zawsze idzie o krew i o mięso, czyli ciało." (B. Hrabal, "Postrzyżyny" )
07-11-2013 22:13 
 Ocena 5 na 5
Frank Holman (5897 punktów)
Klasyka: jak rzeczywistość (racjonalista) nie pasuje do urojenia (neokonserwatysta WTF?) to gorzej dla rzeczywistości. Ale tu wchodzi macierewiczyzna...i można uknuć teorię spiskową: koń trojański! TADAAAA!
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
Jestem zdumiony i zażenowany patrząc na to wszystko.
Z rzeczy do zrobienia w 2014 wykreślam rozważenie zapisania się do PSR i przenoszę ten punkt na 2015.
lukaszewicz (5674 punktów)

>Z rzeczy do zrobienia w 2014 wykreślam rozważenie zapisania się do PSR i przenoszę ten punkt na 2015.

Szkoda.
Bo w 2014 mamy zaplanowane mnóstwo rzeczy do zrobienia, a ciągle brak nam ludzi du pracy w realu.
08-11-2013 19:18 
 Ocena 4 na 4
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Przynależność do PSR to nie jest akt łaski z pana strony. Nasze działania: www.psr.org.pl . Skoro takie wnioski wyciągnął pan z tego, co zostało tu opisane, cóż...
10-11-2013 12:39 
 Ocena 1 na 3
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>Przynależność do PSR to nie jest akt łaski z pana strony. Nasze działania: www.psr.org.pl . Skoro takie wnioski wyciągnął pan z tego, co zostało tu opisane, cóż...

Wnioski wyciągnąłem z Oślej Ławki.

racjonalista.pl:
Cytat:
RACJONALISTA.pl jest serwisem propagatorów racjonalnego myślenia, prezentujących racjonalny obraz świata. Serwisem, który poza tym tropi absurdy, przesądy, szarlatanerię, uprzedzenia, kłamstwa, fobie i głupotę.


psr.org.pl:
Cytat:
Tworzymy enklawy w polskiej przestrzeni społecznej, gdzie można myśleć, mówić i kształtować się na zasadzie autonomii i odwagi intelektualnej, bez ograniczenia ideologiczną poprawnością.

Cytat:
Jesteśmy zainteresowani wolnomyślicielami, ludźmi, którzy swój światopogląd kształtują w oparciu o rozum, a problemy rozwiązują poprzez dyskusję i dialog.


Cierpliwie poczekam na obiecane dyskusję i dialog.
11-11-2013 07:48 
 Ocena 3 na 3
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Ma Pan tu wypowiedzi merytoryczne na temat opisany w wątku. Z tego co widzę, nie odniósł się Pan do nich. Zatem nie rozumiem.
11-11-2013 11:56 
 Ocena 1 na 3
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>Ma Pan tu wypowiedzi merytoryczne na temat opisany w wątku. Z tego co widzę, nie odniósł się Pan do nich. Zatem nie rozumiem.

Jak mam się odnieść, jeżeli wszystko co powiem idzie do Oślej Ławki? Niedowidzisz, czy udajesz?
11-11-2013 14:10 
 Ocena 1 na 1
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Proszę podać przykład pańskich wypowiedzi na temat "artykułów" w Sofijonie (temat wątku), które poszły do Oślej Ławki.
11-11-2013 17:51 
 Ocena-1 na 3
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>Proszę podać przykład pańskich wypowiedzi na temat "artykułów" w Sofijonie (temat wątku), które poszły do Oślej Ławki.

Temat wątku jest o rzekomym atakowaniu racjonalistów, a nie artykułach. Z pewnością w Oślej Ławce każdy sobie znajdzie ślady "ataku"...
11-11-2013 18:35 
 Ocena 2 na 2
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Ja naprawdę nie jestem członkiem Mossadu, ani nie dzieją się wokół mnie jakieś praktyki niedemokratyczne. To samo mogą powiedzieć inne osoby publicznie pomówione. Zatem atakowanie nie jest "rzekome". Ile artykułów przetłumaczyłeś na Racjonalistę? W jaki sposób przyczyniłeś się, że ten portal działa, jest popularny i często odwiedzany? Bo widzę, że z uwagi na to, że komuś w szkole podstawowej ukradli temperówkę wynika Ci że najbardziej niedorzeczne ataki na portal, który zdaje się lubisz, są uzasadnione.
knx90 (664 punktów)
Neokonserwatyzm na Racjonaliście... mocne!
diogenes (42753 punktów)
>[Elżbieta Binswanger Stefańska] Ostatnio rozpowiada publicznie, że Racjonalista jest agenturą Mosaadu,...

Co na to Mosaad?

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
11-11-2013 10:10 
 Ocena 6 na 6
Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów)
>>[Elżbieta Binswanger Stefańska] Ostatnio rozpowiada publicznie, że Racjonalista jest agenturą Mosaadu,...
>Co na to Mosaad?

Przysięga, że to nieprawda.

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365