Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy Chińczycy się zbuntują?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
12-02-2020 11:18Arminius (25555 punktów)Czy Chińczycy się zbuntują?
Ocena 1 na 1
Okazuje się, że skala rozprzestrzeniania się koronawirusa w Chinach mogłaby być znacznie mniejsza - gdyby władze zareagowały szybciej na ostrzeżenia doktora Li Wenlianga. Tymczasem władze nie tylko zaniechały szybkiej reakcji ale oskarżyły doktora o "niedozwolone zachowanie" (szerzenie paniki) i zaczęły go prześladować. Doktor wkrótce zmarł, zarażony wirusem - i obecnie po radykalnej wolcie dokonanej przez władze - prezentowany jest jako narodowy bohater. Mleko jednakże się już rozlało - i wśród wielu Chińczyków narasta złość, irytacja i oburzenie - na nieumiejętne zarządzanie kryzysem w wykonaniu chińskich władz. Przywoływane są analogie do Czernobyla - rzeczywiście dosyć uderzające.
Odpowiedź na pytanie postawione w tytule zależy najpewniej od tego jak szybko władze "zapanują" nad epidemią i ogłoszą medialny sukces. Mają jednakże swoisty "nóż na gardle" - bo wszystkiemu przypatruje się Ameryka, arcyrywal Chin - który z lubością - jeżeli zaistnieją ku temu odpowiednie warunki - wesprze na różnorakie sposoby rodzącą się rewoltę w kraju wielkiego smoka.
Zainteresowanych odsyłam do podlinkowanego materiału.

www.bbc.com/news/world-asia-china-51449675

"Some have begun calling the disaster "China's Chernobyl".
The parallels in failures to pass bad news up the chain of command and the incentives to put the short-term interests of political stability ahead of public safety, seem all too apparent.
Li Wenliang, who'd gone back to work after being warned to keep quiet, soon discovered he'd also been infected.He died earlier this month, leaving a five-year-old son and a pregnant wife.Anger was already simmering over the authorities' failure to issue timely warnings, with the crisis now being aired in full view.Wuhan's politicians were blaming senior officials for failing to authorise the release of the information; senior officials appeared to be preparing to hang Wuhan's politicians out to dry.But the death of a man, silenced for simply trying to protect his colleagues, burst open the dam with a wave of online fury directed not just at individuals, but at the system itself.So great was the public outrage, China's censors appeared unsure what to censor and what to let through.The hashtag #Iwantfreedomofspeech was viewed almost two million times before it was blocked.Aware of the tide of emotion, the Party began paying its own tributes to Dr Li, quickly hailing him a national hero."
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Armi, jak zwykle powtarzasz bezkrytycznie różne mistyfikacje medialne. Poza tym, patrzysz na świat skrajnie infantylnie. Co o tym świadczy? Ciągle oglądasz się na władze i rząd. Nie rozumiesz, że rząd zajmuje się tylko tym, co pozostaje w gestii administracji rządowej, a nie całością życia społecznego kraju? Masz jakąś fiksację na rządzie i władzach? Jak zabraknie papieru toaletowego w ustępie, to też będziesz winił premiera i jego ministrów?! To śmieszne!!!
****** *******

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
12-02-2020 15:02 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)chiński syndrom?
>Jak zabraknie papieru toaletowego w ustępie, to też będziesz winił premiera i jego ministrów?! >To śmieszne!!!

W Chinach tak właśnie będą "winić".
goes (-4 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy Chińczycy się zbuntują?
Do upadku chin doprowadzi fakt że miedź to zanieczyszczone złoto.
13-02-2020 21:29 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)co doprowadzi?
>Do upadku chin doprowadzi fakt że miedź to zanieczyszczone złoto.

Trochę więcej konkretów?

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365