Racjonalista - Strona głównaDo treści
kultura pracy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kultura
NapisanoAutorTytuł
17-11-2022 23:26okragly (21676 punktów)kultura pracy
za dwa dni piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze. Przy budowie stadionów zginęło kilka tysięcy niewolników. Najwyższa kultura pracy
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>za dwa dni piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze. Przy budowie stadionów zginęło kilka tysięcy
>niewolników. Najwyższa kultura pracy
A zalinkuj źródło od tych tysięcy.


cr
18-11-2022 01:27 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>za dwa dni piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze. Przy budowie stadionów zginęło kilka tysięcy
>>niewolników. Najwyższa kultura pracy
>A zalinkuj źródło od tych tysięcy.
w Katarze przy organizacji MŚ zginęło ponad 6 500 pracowników. przegladsp(*)tadionow-liczba-zgonow/yxehqh2

wydaje sie to niemożliwe, już 100 wypadków śmiertelnych jest liczbą niewyobrażalną (tym bardziej że w Katarze nie sprzedaja alkoholu)
18-11-2022 10:03 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>za dwa dni piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze. Przy budowie stadionów zginęło kilka tysięcy niewolników. Najwyższa kultura pracy
>>A zalinkuj źródło od tych tysięcy.
>w Katarze przy organizacji MŚ zginęło ponad 6 500 pracowników. przegladsp(*)tadionow-liczba-zgonow/yxehqh2
>wydaje sie to niemożliwe, już 100 wypadków śmiertelnych jest liczbą niewyobrażalną (tym bardziej że w Katarze nie sprzedaja alkoholu)
Ale w linku piszą o 10 latach, co oznacza rocznie 650 zgonów, czyli dziennie 1,78 zgonu, ale to na 2mln przybyłych imigrantów, a gdyby ich było 19 razy więcej, czyli tyle, ile Polaków w Polsce, zgonów byłoby 19 razy więcej czyli 34 dziennie, gdy w Polce umiera nas ok. 1000 dziennie...
Pomyliłam się gdzieś?

cr
18-11-2022 11:07 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>za dwa dni piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze. Przy budowie stadionów zginęło kilka tysięcy niewolników. Najwyższa kultura pracy
>>>A zalinkuj źródło od tych tysięcy.
>>w Katarze przy organizacji MŚ zginęło ponad 6 500 pracowników. przegladsp(*)tadionow-liczba-zgonow/yxehqh2
>>wydaje sie to niemożliwe, już 100 wypadków śmiertelnych jest liczbą niewyobrażalną (tym bardziej że w Katarze nie sprzedaja alkoholu)
>Ale w linku piszą o 10 latach, co oznacza rocznie 650 zgonów, czyli dziennie 1,78 zgonu, ale to na 2mln przybyłych imigrantów, a gdyby ich było 19 razy więcej, czyli tyle, ile Polaków w Polsce, zgonów byłoby 19 razy więcej czyli 34 dziennie, gdy w Polce umiera nas ok. 1000 dziennie...
-dotyczy śmiertelnych wypadków przy budowie stadionów i infrastruktury (nie wszystkich śmierci)
-na budowę przyjeżdżają pracowac, młodzi, zdrowi (40 latek jest za stary)
-w Polsce na budowie ginie rocznie 50 osób (10 lat temu 100), gdzie 50% śmierci było w pierwszym roku pracy
DyktaFon (9281 punktów)
>>>>>za dwa dni piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze. Przy budowie stadionów zginęło kilka tysięcy niewolników. Najwyższa kultura pracy
>>>>A zalinkuj źródło od tych tysięcy.
>>>w Katarze przy organizacji MŚ zginęło ponad 6 500 pracowników. przegladsp(*)tadionow-liczba-zgonow/yxehqh2
>>>wydaje sie to niemożliwe, już 100 wypadków śmiertelnych jest liczbą niewyobrażalną (tym bardziej że w Katarze nie sprzedaja alkoholu)
>>Ale w linku piszą o 10 latach, co oznacza rocznie 650 zgonów, czyli dziennie 1,78 zgonu, ale to na 2mln przybyłych imigrantów, a gdyby ich było 19 razy więcej, czyli tyle, ile Polaków w Polsce, zgonów byłoby 19 razy więcej czyli 34 dziennie, gdy w Polce umiera nas ok. 1000 dziennie...
>-dotyczy śmiertelnych wypadków przy budowie stadionów i infrastruktury (nie wszystkich śmierci)
>-na budowę przyjeżdżają pracowac, młodzi, zdrowi (40 latek jest za stary)
>-w Polsce na budowie ginie rocznie 50 osób (10 lat temu 100), gdzie 50% śmierci było w pierwszym roku pracy
>
Tylko że w źródle podają, że "zginęło już ponad 6 500 pracowników", co może oznaczać, że się zgubili, że ich nie odnaleziono. Nie koniecznie, że nie żyją. Może po prostu poszli do lepiej płatnej pracy, nie mówiąc o tym nikomu... Wątpię, żeby tam tak śledzili ludzi, jak w Polsce i wszystko o nich wiedzieli. Więc mogli się "zgubić".
18-11-2022 12:25 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)

>Tylko że w źródle podają, że "zginęło już ponad 6 500 pracowników", co może oznaczać, że się zgubili, że ich nie odnaleziono. Nie koniecznie, że nie żyją. Może po prostu poszli do lepiej płatnej pracy, nie mówiąc o tym nikomu... Wątpię, żeby tam tak śledzili ludzi, jak w Polsce i wszystko o nich wiedzieli. Więc mogli się "zgubić".
>

Od 2011 do 2020 zginelo 15799 cudzoziemcow. Wiedzac co to kafala, wiedzac ze w cywilizowanym kraju 10,100 a napewno 1000 wypadkow przy pracy byloby skandalem i obiektem dochodzen, mozna Katar oczywiscie wybielac i twierdzic: e tam, to nie bylo xxx wypadkow tylko xxx-12 wypadkow

Normalka. Lepiej sie zyje, jak swiat funkcjonuje wedlug mojej elastycznej i jedynie slusznej moralnosci
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Ale w linku piszą o 10 latach, co oznacza rocznie 650 zgonów, czyli dziennie 1,78 zgonu, ale to na 2mln przybyłych imigrantów, a gdyby ich było 19 razy więcej, czyli tyle, ile Polaków w Polsce, zgonów byłoby 19 razy więcej czyli 34 dziennie, gdy w Polce umiera nas ok. 1000 dziennie...
>-dotyczy śmiertelnych wypadków przy budowie stadionów i infrastruktury (nie wszystkich śmierci)
Akurat tu nie ma pewności, bo inwestor zaprzecza, by wszystkie zgony były wypadkami na budowie.

>-na budowę przyjeżdżają pracowac, młodzi, zdrowi (40 latek jest za stary)
Biedni i zdeterminowani przyjeżdżają.

>-w Polsce na budowie ginie rocznie 50 osób...
Tylko czy mamy 2mln budujących stadiony?

Poza tym w tym okresie to sporo MUSIAŁO zginąć od kataru, ale tego covidowego.

cr
18-11-2022 19:25 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Ale w linku piszą o 10 latach, co oznacza rocznie 650 zgonów, czyli dziennie 1,78 zgonu, ale to na 2mln przybyłych imigrantów, a gdyby ich było 19 razy więcej, czyli tyle, ile Polaków w Polsce, zgonów byłoby 19 razy więcej czyli 34 dziennie, gdy w Polce umiera nas ok. 1000 dziennie...
>>-dotyczy śmiertelnych wypadków przy budowie stadionów i infrastruktury (nie wszystkich śmierci)
>Akurat tu nie ma pewności, bo inwestor zaprzecza, by wszystkie zgony były wypadkami na budowie.
nie ma lepszego miejsca do nagłego umierania, ciągle coś spada z góry, ktoś spada z dachu, rusztowania, dziury, spada do wykopu i zostaje przysypany piaskiem, przygniecie go koparka, czy zabije prąd. Na budowie jest jak na wojnie (dlatego chełmy, okulary, nauszniki, specjalne buty, rekawice, jaskrawe kamizelki)

>>-na budowę przyjeżdżają pracowac, młodzi, zdrowi (40 latek jest za stary)
>Biedni i zdeterminowani przyjeżdżają.
tak ale nieprzyjmą powyzej 40 lat chyba ze np operatora wywrotki, koparki, elektryka

>>-w Polsce na budowie ginie rocznie 50 osób...
>Tylko czy mamy 2mln budujących stadiony?
jakie tam musialo być zageszczenie, pośpiech, różne jezyki, kultura i stąd tyle zgonów
to nie tylko budowa stadionów ale hoteli, dróg, portu, szpitali

>Poza tym w tym okresie to sporo MUSIAŁO zginąć od kataru, ale tego covidowego.
podobno wcale
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>Ale w linku piszą o 10 latach, co oznacza rocznie 650 zgonów, czyli dziennie 1,78 zgonu, ale to na 2mln przybyłych imigrantów, a gdyby ich było 19 razy więcej, czyli tyle, ile Polaków w Polsce, zgonów byłoby 19 razy więcej czyli 34 dziennie, gdy w Polce umiera nas ok. 1000 dziennie...
>>>-dotyczy śmiertelnych wypadków przy budowie stadionów i infrastruktury (nie wszystkich śmierci)
>>Akurat tu nie ma pewności, bo inwestor zaprzecza, by wszystkie zgony były wypadkami na budowie.
>nie ma lepszego miejsca do nagłego umierania, ciągle coś spada z góry, ktoś spada z dachu, rusztowania, dziury, spada do wykopu i zostaje przysypany piaskiem, przygniecie go koparka, czy zabije prąd. Na budowie jest jak na wojnie...
Lepszym miejscem są polskie drogi, na których w minionym roku kalendarzowym zginęło 2212 osób, co w przeliczeniu na 10 lat dałoby 22.120, tj. prawie 3 razy tyle co na budowach w Katarze.

>>Poza tym w tym okresie to sporo MUSIAŁO zginąć od kataru, ale tego covidowego.
>podobno wcale
Katar bez kataru?


cr
18-11-2022 20:14 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>Ale w linku piszą o 10 latach, co oznacza rocznie 650 zgonów, czyli dziennie 1,78 zgonu, ale to na 2mln przybyłych imigrantów, a gdyby ich było 19 razy więcej, czyli tyle, ile Polaków w Polsce, zgonów byłoby 19 razy więcej czyli 34 dziennie, gdy w Polce umiera nas ok. 1000 dziennie...
>>>>-dotyczy śmiertelnych wypadków przy budowie stadionów i infrastruktury (nie wszystkich śmierci)
>>>Akurat tu nie ma pewności, bo inwestor zaprzecza, by wszystkie zgony były wypadkami na budowie.
>>nie ma lepszego miejsca do nagłego umierania, ciągle coś spada z góry, ktoś spada z dachu, rusztowania, dziury, spada do wykopu i zostaje przysypany piaskiem, przygniecie go koparka, czy zabije prąd. Na budowie jest jak na wojnie...
> Lepszym miejscem są polskie drogi, na których w minionym roku kalendarzowym zginęło 2212 osób, co w przeliczeniu na 10 lat dałoby 22.120, tj. prawie 3 razy tyle co na budowach w Katarze.
niesamowita baba
ale czy wiesz, że najwiecej ginie pieszych, później pasażerów, później dopiero kierowców ale amatorów, zawodowców wywrotek, TIR-ów to mało, głównie oni zabijają

>>>Poza tym w tym okresie to sporo MUSIAŁO zginąć od kataru, ale tego covidowego.
>>podobno wcale
>Katar bez kataru?
tak, jesteś racjonalistką (ja dawałem Ci wtedy +, to chyba też jestem, tylko cichym racjonalistą)
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>ale czy wiesz, że najwiecej ginie pieszych, później pasażerów, później dopiero kierowców ale amatorów, zawodowców wywrotek, TIR-ów to mało, głównie oni zabijają
Dość, że ta belka we własnym oku.
Choć nie wiem jak jest na drogach w Katarze.

>chyba też jestem, tylko cichym racjonalistą
Ty cichy, ja chętnie, a kto jest prawdziwym?


cr
18-11-2022 21:34 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>ale czy wiesz, że najwiecej ginie pieszych, później pasażerów, później dopiero kierowców ale amatorów, zawodowców wywrotek, TIR-ów to mało, głównie oni zabijają
>Dość, że ta belka we własnym oku.
>Choć nie wiem jak jest na drogach w Katarze.
>>chyba też jestem, tylko cichym racjonalistą
>Ty cichy, ja chętnie, a kto jest prawdziwym?
wszystko jest napisane w scenariuszu, życie to jest teatr, nie możemy wyjść poza scenariusz

Wróć do listy wątków działu Kultura
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365