 |
Nikt cię tak nie wywali z domu jak siostra miłosierdzia. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 12-09-2009 06:29 | Kowalska (14008 punktów) | Nikt cię tak nie wywali z domu jak siostra miłosierdzia.
9 na 9 | www.lewica.pl/?id=20014 To jest, jak dla mnie, niepojęte. Obrzydliwe, złe, zepsute. To co wyprawiają te siostrzyczki, zwane siostrami miłosierdzia. Czy w tym kraju już wszystko się pomieszało? Dlaczego ta instytucja, zwana Kościołem katolickim, może sobie bezkarnie pozwalać na każde świństwo?! Na każde! Robią z tym narodem co chcą. A naród jak dupa. Siedzi i ich słucha. Czemu ludzie tak kochają trwać w ciemnocie? Jedna z tych lokatorek powiedziała w radiu, że "to nie są żadne siostry miłosierdzia". A w niedzielę była na mszy. Tacy ludzie zachowują się jak psy, które kopane przez pana, na jeden jego gwizd lecą w euforii się łasić. Ale to są przecież ludzie. Nie psy! Czy oni niczego nie pojmują?! Nie dociera do nich zakłamanie tej instytucji?? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
9 na 9 | (Alicja)Duda (25557 punktów) | Kościół katolicki od wieków inny dekalog ma dla "maluczkich" a inny dla siebie. Podaj mi jakiś jeden przykład miłosierdzia kościoła. Jak nawet daje gdzieś 1 zł to znaczy że zarobił na tym 10zł.
|
|
 | 7 na 7 | a2b3c4 (73 punktów) | Kościół to po prostu świetnie zorganizowane przedsiębiorstwo ,które w dużej mierze czerpie korzyści z naiwności ludzi.
|
|
|  | 2 na 4 | Matus (41 punktów) | Nie tylko kościół ma przypadku podobne do wyżej wymienionego. Czemu robić z tego aferę? Jeżeli należy im się ta ziemia, to znaczy nic innego jak to, że IM SIĘ NALEŻY. Siostry zakonne to nic innego jak kobiety, które także potrzebują pilnować swojego interesu.
Aferę się robi z tego tylko i wyłącznie dlatego, że chcą zabrać "mieszkania komunalne". Sam zrobiłbym to samo. Sorry.
|
|
| |  | 10 na 10 | Adamiak (36436 punktów) | > Aferę się robi z tego tylko i wyłącznie dlatego, że chcą zabrać "mieszkania komunalne". Jasne, interes robi się skandaliczny tylko w kontekście mieszania go z emocjami i hipokryzją kościoła - sam w sobie jest tylko interesem. > Sam zrobiłbym to samo. Bo to jest biznes, Winnetou.  .
|
|
| | |  | | Climber (3006 punktów) | > >Aferę się robi z tego tylko i wyłącznie dlatego, że chcą zabrać "mieszkania komunalne".> Jasne, interes robi się skandaliczny tylko w kontekście mieszania go z emocjami i hipokryzją kościoła - sam w sobie jest tylko interesem.> >Sam zrobiłbym to samo.> Bo to jest biznes, Winnetou. Jak patrzę na kościelne biznesy, to żałuję, że nie zostałem księdzem  Szamani wciąż działają
|
|
| | | | |  | Osnowa (11779 punktów) (zablokowany) |
> sądząc po awatarze masz zadatki co najmniej na prymasa.  Uj, ma!
Na posty ignorujące zalecenie § 14. 3. Regulaminu Forum nie odpowiadam.
|
|
| | | | |  | | Pontifex Maximus (3006 punktów) | > >> Bo to jest biznes, Winnetou. > >Jak patrzę na kościelne biznesy, to żałuję, że nie zostałem księdzem  > Więc nie żałuj, tylko zostań - jeszcze nie jest za późno, a sądząc po awatarze masz zadatki co najmniej na prymasa.  > Albo na rzecznika rządu z PRL-u
|
|
 | 11 na 11 | Adamiak (36436 punktów) | > Kościół katolicki od wieków inny dekalog ma dla "maluczkich" a inny dla siebie. To oczywiste, bo zarabia na różnicy w kursach. > Podaj mi jakiś jeden przykład miłosierdzia kościoła. Np pozwalają sobie płacić.  > Jak nawet daje gdzieś 1 zł to znaczy że zarobił na tym 10zł. A z czego miałby być miłosierny, gdyby tylko dawał? Rozumiem, że kościół zarabia na handlu złudzeniami z hipokryzją, jako fundamentem statutu, ale po co jego krytycy mieszają pojęcia? .
|
|
 | 3 na 3 Osnowa (11779 punktów) (zablokowany) |
>Podaj mi jakiś jeden przykład miłosierdzia kościoła. Wciąż jest formalnie dobrowolny, chociaż już nie musi.
Na posty ignorujące zalecenie § 14. 3. Regulaminu Forum nie odpowiadam.
|
|
|  | 3 na 3 | spray (5875 punktów) | >>Podaj mi jakiś jeden przykład miłosierdzia kościoła. >Wciąż jest formalnie dobrowolny, chociaż już nie musi.
Po co ma nie musiec, skoro tak, czy siak 1,41% dochodow kazdego Polaka indywidualnie rozliczajacego sie z fiskusem, niezalezie od jego przynaleznosci wyznaniowej, bezwyznaniowej, dowolnej, jest z budzetu panstwa przeznaczane na potrzeby KRK ? A ze jeszcze na tace sie zbierze... Coz... wolna wola !
|
|
 | 3 na 3 | diogenes (42753 punktów) | >Jak ... daje ... to znaczy że zarobił na tym 10zł.
To znaczy że nie daje, tylko inwestuje.
|
|
 | | Kowalska (14008 punktów) | >Kościół katolicki od wieków inny dekalog ma dla "maluczkich" a inny dla siebie. >Podaj mi jakiś jeden przykład miłosierdzia kościoła. Jak nawet daje gdzieś 1 zł to znaczy że zarobił na tym 10zł.
Dokładnie.
A kiedyś to mieli jeszcze fajniej. Jak ludzie niepiśmienne i nieczytate były. Na jasełkach różnych im do łbów wkładali co chcieli. Tym co naukę czytania poznali, zakazali czytania ksiąg wszelakich, pod groźbą stosu. Stworzyli ci panowie życia i śmierci Indeks Ksiąg Zakazanych i hulali ze Świętą Inkwizycją.. Wszak kto jak kto, ale oni wiedzą najlepiej, że piekła nie ma.
|
|
5 na 5 | lotrek (14275 punktów) |
>Tacy ludzie zachowują się jak psy, które kopane przez pana, na jeden jego gwizd lecą w euforii się >łasić. Sorry....ja tylko w temacie psów, nie każdy pies zachowuję się jak owczarek alzacki, niech ktoś spróbuję skopać dobermana....to zobaczy jak się łasi. Nie wkładaj wszystkich psów do jednego worka, tak jak i ludzi. Porównując psy do ludzi.... obrażasz psy!
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
|
|
 | | Adamiak (36436 punktów) | >... nie każdy pies zachowuję się jak owczarek alzacki, niech ktoś spróbuję skopać dobermana.... A dobermanę?
|
|
 | 1 na 1 Osnowa (11779 punktów) (zablokowany) |
>niech ktoś spróbuję skopać dobermana....to zobaczy jak się łasi. Więc nie musisz bronić dobermana. Chyba, że jesteś jego psem.
>Porównując psy do ludzi.... obrażasz psy! No i teraz spróbuj się obrazić!
Na posty ignorujące zalecenie § 14. 3. Regulaminu Forum nie odpowiadam.
|
|
 | 2 na 2 | marta (887 punktów) | >>Tacy ludzie zachowują się jak psy, które kopane przez pana, na jeden jego gwizd lecą w euforii się >>łasić. >Sorry....ja tylko w temacie psów, nie każdy pies zachowuję się jak owczarek alzacki, niech ktoś spróbuję skopać dobermana....to zobaczy jak się łasi. >Nie wkładaj wszystkich psów do jednego worka, tak jak i ludzi. >Porównując psy do ludzi.... obrażasz psy! Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks) > W ogóle porównywanie niektórych ludzi do zwierząt jest obrażliwe DLA ZWIERZĄT...
|
|
| Zmora (177 punktów) | Robicie skandal tylko dlatego, że jest w to zamieszany KK. Jakoś o tym, że Niemcy zabierają Polakom ziemie nikt tutaj nie mówi... Każdy robi wszystko żeby mieć jak najlepiej i nikt się wtedy nie przejmuje, że dzieje się to kosztem innych. "Ceną zadowolenia bogatych są łzy biednych"
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" - A.Einstein
|
|
 | 10 na 10 | liliac (147340 punktów) | > Robicie skandal tylko dlatego, że jest w to zamieszany KK. Jakoś o tym, że Niemcy zabierają Polakom ziemie nikt tutaj nie mówi... Każdy robi wszystko żeby mieć jak najlepiej i nikt się wtedy nie przejmuje, że dzieje się to kosztem innych.> "Ceną zadowolenia bogatych są łzy biednych"Zmora, nie jest problemem, że zabierają, bo- istotnie- mają do tego prawo. Problemem jest fakt, że oficjalny głos KK deklaruje miłosierdzie, umiłowanie naszych uboższych braci, ubóstwo jako bilet do królestwa niebieskiego, etc i wykrzykuje potępienie dla postępujących w podobny sposób nie-katolików. W końcu Stefan Wyszyński piętnował kapitalizm: Cytat:II. CO ZWALCZA KOŚCIÓŁ WE WSPÓŁCZESNYM KAPITALIZMIE?
Ewangelia święta podaje nam opis uczty zgotowanej przez króla, który przez sługi swoje wezwał na nią wybranych, ale ci odmówili wzięcia udziału w uczcie, "zaniedbali i odeszli, jeden do wsi swojej, a drugi do kupiectwa swego" (Mt. 22, 5). Jest to obraz współczesnego życia gospodarczego, którego organizatorzy i kierownicy zupełnie nie biorą udziału w uczcie króla niebieskiego, całkowicie oddani swoim wołom, wsiom i kupiectwu. Stąd się rodzą wszystkie grzechy kapitalizmu.
Kościół odrzuca doczesność dążeń gospodarki kapitalistycznej.
Odrzuciwszy prawo Boże, kapitalizm upaja się złudą szczęścia ziemskiego i - podobnie jak komunizm - chce stworzyć raj na ziemi. W tym celu żąda nieograniczonej wolności dla własności prywatnej i odrzuca wszelkie obowiązki społeczne. Wyznawcom swoim wskazuje jako cel zasadę potępioną przez Kościół: Naprzód bogaćcie się, a wszystko inne będzie wam przydane. Wraz z tą zasadą zaleca jako środki bogacenia się: zbyt łatwe zyski, szybkie zarobki spekulacji, wyrzucanie na bruk robotników i pracowników, panowanie kłamliwej reklamy, podstępne upadłości, oszukaństwo, zamachy giełdowe, "walkę na noże" między trustami, kartelami, domami handlowymi, wyuzdaną rywalizację towarzystw akcyjnych - wszystkie te dzikie formy anarchii gospodarczej, wiodące nieliczną garść ludzi do opanowania świata przy pomocy pieniądza i kredytu. Cóż dziwnego, że Stolica św. w Quadragesimo anno potępia zdecydowanie te nowoczesne grzechy, z których nikt się nie oskarża i których win nikt nigdy nie naprawia? I jeszcze: Cytat:Wyzyskujący i bezbożny kapitalizm jest potępiany zawsze przez całą naukę Kościoła świętego.
Kościół odrzuca nie ograniczoną żadnym prawem wolność samolubnego kapitalizmu.
Kościół broni wolności, gdyż wolność jest nieodzownym warunkiem działalności ludzkiej i najlepiej odpowiada rozumnej naturze człowieka. Zdecydowanie jednak potępia Kościół taką wolność, która wyzwala z prawa przyrodzonego i Bożego, z wszelkich nakazów moralnych. Wolność taka staje się zatrutym źródłem; z takiej wolności bogatego płynie niewola ubogiego. Właśnie dlatego, że liberalizm gospodarczy głosił wolność od wszelkiego prawa Bożego, spotkał się z potępieniem Kościoła. Nowoczesny kapitalizm odrzucił wszelką pomoc Bożą w życiu gospodarczym. Nie chciał poddać swej pysznej głowy ostrzeżeniu Psalmisty: "Jeśli Pan nie zbuduje domu, próżno pracowali, którzy go budują... Próżno wam przede dniem wstawać; wstańcie, skoroście (ledwie) usiedli, którzy pożywacie chleba boleści!" (Ps. 126, 1-2). To ja może nie rozumiem czegoś po prostu, ale czy to nie hipokryzja przypadkiem?
|
|
|  | | Zmora (177 punktów) | >To ja może nie rozumiem czegoś po prostu, ale czy to nie hipokryzja przypadkiem? >
Owszem. Hipokryzja w 100%. Ale co teraz nią nie jest?
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" - A.Einstein
|
|
| |  | 6 na 6 | liliac (147340 punktów) | >>To ja może nie rozumiem czegoś po prostu, ale czy to nie hipokryzja przypadkiem? >> >Owszem. Hipokryzja w 100%. Ale co teraz nią nie jest?
No wiesz... Dużo zjawisk jednak hipokryzji w sobie nie zawiera. Takie stwierdzenia są manipulacją i usprawiedliwianiem- hipokryzję należy piętnować.
|
|
| | |  | | Zmora (177 punktów) | >No wiesz... Dużo zjawisk jednak hipokryzji w sobie nie zawiera. Takie stwierdzenia są manipulacją i usprawiedliwianiem- hipokryzję należy piętnować. >
Owszem - dużo. Ale też dużo ją zawiera. A wiele rzeczy przy hipokryzji innych traci ją. Hipokryzja będzie zawsze, szczególnie w naszym kraju, jeden człowiek niestety tego nie zmieni.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" - A.Einstein
|
|
| | | |  | 2 na 2 | liliac (147340 punktów) | >>No wiesz... Dużo zjawisk jednak hipokryzji w sobie nie zawiera. Takie stwierdzenia są manipulacją i usprawiedliwianiem- hipokryzję należy piętnować. >> >Owszem - dużo. Ale też dużo ją zawiera. A wiele rzeczy przy hipokryzji innych traci ją. Hipokryzja będzie zawsze, szczególnie w naszym kraju, jeden człowiek niestety tego nie zmieni.
I co z tego, Zmora? Czy to znaczy, że nie należy głośno i krytycznie o niej mówić?
|
|
| | | | |  | | Zmora (177 punktów) | > I co z tego, Zmora? Czy to znaczy, że nie należy głośno i krytycznie o niej mówić?A czy ja coś takiego mówię?  Szkoda tylko, że nasze gadanie nic nie zmieni 
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" - A.Einstein
|
|
| Celtyk (3337 punktów) | > www.lewica.pl/?id=20014Kościół idzie z postępem jak i cały świat . . . Cytat:Kiedyś: Niemcy wywoływali wojny, Żydzi handlowali, a Polacy walczyli o pokój. Teraz: Żydzi prowadzą wojny, Polacy handlują, a Niemcy walczą o pokój. W początkach swego istnienia KK był dla uciskanego ludu (wg PŚ za czasów apostołów), ale momencie stania się religią państwową zaczął sam uciskać. > Czy w tym kraju już wszystko się pomieszało? Dlaczego ta instytucja, zwana Kościołem katolickim, może sobie bezkarnie pozwalać na każde świństwo?! Na każde! Robią z tym narodem co chcą. W tym kraju nic się nie pomieszało. Tak było przed PRL i wróciło po jego upadku. Teraz tylko KK w przyspieszonym tempie odpiera zaległe "procenty". KK rządzi od momentu kiedy się pojawił na polskiej ziemi, czyli od 996r. > A naród jak dupa. Siedzi i ich słucha. W tym problem, że już nie słucha. Gdyby słuchał, może by było inaczej, ale naród jako te zagubione owce daje się "strzyc" jak sobie tylko KK zamarzy  > Czemu ludzie tak kochają trwać w ciemnocie? Jedna z tych lokatorek powiedziała w radiu, że "to nie są żadne siostry miłosierdzia". A w niedzielę była na mszy.> Tacy ludzie zachowują się jak psy, które kopane przez pana, na jeden jego gwizd lecą w euforii się łasić."Szkolenie" od pierwszych dni życia dało zamierzone efekty  > Ale to są przecież ludzie. Nie psy!Teoretycznie masz rację a fakty sama widzisz. > Czy oni niczego nie pojmują?! Nie dociera do nich zakłamanie tej instytucji?? Za ostatnie około 10 lat (dalej wstecz ciężko mi się wypowiadać) obserwuję pogłębiającą się martwicę społeczną. Ludzie nie wiedzą kto mieszka na przeciwko w tej samej klatce a co dopiero po przeciwnej stronie ulicy. Co ludzi z jednego końca kraju interesuje los osób z drugiego końca kraju. Teraz każdy martwi się o siebie aby nikt do niego się nie "przyssał". Na zobojętnieniu społeczeństwa korzysta tak "kochane" Państwo jak i KK. W zależności od tego kto i co zrobi ponarzeka większa, bądź mniejsza grupa społeczna - szarych obywateli i na tym się sprawa kończy  Pozdrawiam
Prawda nigdy nie triumfuje - wymierają tylko jej przeciwnicy. -- Max Planck --
|
|
2 na 2 ollikm (2038 punktów) (zablokowany) | - Jaki jest symbol boga w katolicyzmie? - Au.
|
|
 | | a2b3c4 (73 punktów) | Stwierdzam po krótkim namyśle ,iż kk niestety ma przed sobą jeszcze długą drogę istnienia nad czym ubolewam.
|
|
|  | | Zmora (177 punktów) | >Stwierdzam po krótkim namyśle ,iż kk niestety ma przed sobą jeszcze długą drogę istnienia nad czym ubolewam.
A tam. Niech sobie istnieje. Wielu ludziom potrzebna jest wiara. Ludzie mogliby być jednak trochę mądrzejsi... no i oczywiście mogli by trochę mniej przejmować się coraz to większą (często za dużą i nie potrzebną) ilością papierków zwanych pieniędzmi...
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" - A.Einstein
|
|
| JATO (Jarosław Tomczyk) (2644 punktów) | Hm... Jak mawiają Rosjanie, "i smieszno', i straszno". Ironia losu sprawiła, że ustawa o eksmisji lokatorów "na bruk" wygenerowana została przez sejm za rządów właśnie lewicy! Również lewica dopuściła działania pozwalające na odzyskiwanie nieruchomości należnych (a czasami i nie).A teraz w płacz. Ekspiacja jaka czy co? Katharsis marksistowskie jakie? A może jakaś inna lewica? To tak przy okazji.
JATO
Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.
|
|
 | 1 na 1 | Climber (3006 punktów) | > Hm...> Jak mawiają Rosjanie, "i smieszno', i straszno". Ironia losu sprawiła, że ustawa o eksmisji lokatorów "na bruk" wygenerowana została przez sejm za rządów właśnie lewicy!> Również lewica dopuściła działania pozwalające na odzyskiwanie nieruchomości należnych (a czasami i nie).A teraz w płacz.> Ekspiacja jaka czy co? Katharsis marksistowskie jakie? A może jakaś inna lewica?> To tak przy okazji.> JATO> Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.> Ja jestem człekiem o lewicowych poglądach (centrolewicowych) jednak moja żona mówi, że jestem bezwzględnym kapitalistą  trzymającym stronę prywaciarzy (choć sam pracuję na etacie). Wkurzają mnie stoczniowcy jeżdżący po stoczni na rowerach, palący fajeczki stojąc z łapskami w kieszeniach i dziwiący się, że stocznie są nierentowne. Można być lewicowcem ze zdrowym spojrzeniem na własność prywatną. A zakonnice choć mają prawo odzyskać swoją własność to takim sposobem działania dowodzą tylko, że mają gdzieś dobro innych ludzi i miłość Chrystusa. PS. Pozdrawiam ziomka z Kowar  Szamani wciąż działają
|
|
|  | | JATO (Jarosław Tomczyk) (2644 punktów) | > A zakonnice choć mają prawo odzyskać swoją własność to takim sposobem działania dowodzą tylko, że mają gdzieś dobro innych ludzi i miłość Chrystusa.Ano o to chodzi, o nic innego.  Pozdrowienia. JATO
Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|