Racjonalista - Strona głównaDo treści
Mamy cud?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
01-10-2009 18:37Atlantis (1733 punktów)
(zablokowany)
Mamy cud?
Ocena 2 na 2
Kilka dni temu natknąłem się na następującego newsa:

wiadomosci(*)ment_ludzkiego_serca,item.html

Po raz kolejny przekroczona została kolejna granica absurdu. O ile jestem w stanie zrozumieć (zrozumieć w sensie pojąć, nie zaakceptować) odwoływanie się do ludzkiego pragnienia bycia zdrowym. Rozumiem, że pewni ludzie będą naiwnie oczekiwać nadprzyrodzonej interwencji w przypadku schorzeń na które medycyna nie znalazł jeszcze w pełni skutecznego lekarstwa.
Jednak fizyczna zamiana mąki i kilku innych składników w ludzką tkankę? Nie mogę znaleźć nawet odpowiedniego słowa mogącego wiernie oddać poziom absurdu takiego stwierdzenia. Właśnie sięgnęliśmy poziomu średniowiecznej literatury!

Najzabawniejsze jest to, jak napisano ten news - jak gdyby faktycznie istniała możliwość takiego wydarzenia, a tylko weryfikacja i ustalenie szczegółów wymagało dalszych badań. Właściwie jak Kościół ma zamiar zweryfikować, czy rzeczywiście miał miejsce "cud eucharystyczny"? Wykonają badania DNA potwierdzające zgodność z jakąś inną relikwią męki pańskiej?

Moim zdaniem w takiej sytuacji do akcji natychmiast powinien wkroczyć prokurator z zadaniem wyjaśnienia dwóch zagadnień:
1) Kto odpowiada za całą mistyfikację
2) Co najważniejsze - skąd wziął fragment ludzkiego mięśnia sercowego.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Adamiak (36436 punktów)
>Mamy cud?

   Macie, to już dzisiaj drugi, a jakie podobne.
maciek (1053 punktów)
>>Mamy cud?
>   Macie, to już dzisiaj drugi, a jakie podobne.
To ten sam.
01-10-2009 19:50 
 Ocena 5 na 5
Adamiak (36436 punktów)
>   Macie, to już dzisiaj drugi, a jakie podobne.
>To ten sam.
   Taaaak??
   To cud prawdziwy!
placownik (17853 punktów)
>>>Mamy cud?
>>   Macie, to już dzisiaj drugi, a jakie podobne.
>To ten sam.

   No to zamykamy...

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
01-10-2009 20:50 
 Ocena 1 na 1
xarion (917 punktów)
   Raczej trzeci....
Ponoć ktoś tam trójcę lubi....

"Rozmyślanie o śmierci - jest rozmyślaniem o wolności" - Jim Morrison
Adamiak (36436 punktów)
>    Raczej trzeci....
Cytat:

Brak strony o takim numerze.
Sprawdź numer w pasku adresu jeżeli adres wprowadzono ręcznie. W przeciwnym wypadku poinformuj nas o tym.

   Taki ładny chłopiec, a tak brzydko... ... kłamał.
xarion (917 punktów)
>>    Raczej trzeci....
> Cytat:

>Brak strony o takim numerze.
>Sprawdź numer w pasku adresu jeżeli adres wprowadzono ręcznie. W przeciwnym wypadku poinformuj nas o tym.
>

>   Taki ładny chłopiec, a tak brzydko... ... kłamał.
Hmm, czyżby psikus wyrafinowanej techniki..? www.racjonalista.pl/forum.php/s,253774



"Rozmyślanie o śmierci - jest rozmyślaniem o wolności" - Jim Morrison
stilgar (7322 punktów)

>2) Co najważniejsze - skąd wziął fragment ludzkiego mięśnia sercowego.

A to jest akurat bardzo łatwe do zdobycia - ze szpitala, kostnicy, Akademii Medycznej... wystarczy mieć znajomego studenta, lekarza czy kogokolwiek kto ma dostęp do odpadów pooperacyjnych czy preparatów do nauki...

Dla chcącego nic trudnego.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365