 |
Białostocka mniemanologia. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 30-09-2009 22:26 | lotrek (14275 punktów) | Białostocka mniemanologia.
12 na 12 | Zdarzył się cud....nie pierwszy i pewnie nie ostatni. Zdarzył się w Sokółce koło Białegostoku w katolickim kościele w czasie mszy....zresztą sami poczytajcie: Cytat:Jak twierdzą świadkowie, tamtejszemu księdzu upadł na ziemię komunikant. Zgodnie ze zwyczajem hostię umieszczono w naczyniu z wodą, w której miała się rozpuścić. Ale... Po kilku dniach woda zabarwiła się na czerwono, potem wyparowała, a zamiast hostii w naczyniu znajdował się dziwny ''skrzep''. - Dwie niezależne ekspertyzy medyczne stwierdziły, że jest to fragment ludzkiego mięśnia sercowego albo coś, co bardzo je przypomina - mówi ks. Dębski z Białostockiej Kurii w rozmowie z reporterem ''Gazety Wyborczej''. Założyłem ten wątek w dziale Nauka dlatego, że nie o cudach on będzie, ale właśnie o nauce. O nauce o cudach a mianowicie w jakiś cudowny sposób na Uniwersytecie w Białymstoku jest Pracownia Badań i Dokumentacji Zjawisk Mirakularnych, inaczej mówiąc: do spraw cudów, jedyna taka placówka w Polsce a może i w Europie. Jest częścią Instytutu Socjologi i założona została w styczniu tego roku. Cytat:Pomysł był dr. Krzywosza, procedurami - czyli złożeniem wniosku o stworzenie pracowni w instytucie socjologii - zajął się już jego szef z katedry religioznawstwa prof. Kazimierz Kondrat. Sprawa stanęła na styczniowym senacie. Niektórzy powpadali ze śmiechu pod stół. Ale gdy już opanowali śmiech, zgodnie zagłosowali "za"
wyborcza.pl/1,76842,6548440,Lowcy_cudow.htmlŻeby naukowcy z tej Pracowni za darmo pieniędzy nie brali, powinni się zająć jakimś "cudem", więc w jakiś "cudowny" sposób na przełomie stycznia i lutego br. zdarzył się ten cud z upadkiem hostii na ziemię, która potem zdaniem mieszkańców i fachowców z branży zmieniła się w ciało Chrystusa. W cuda nie wierzę z wiadomych powodów, więc czy oba te zdarzenia to tylko przypadek? Czy też może z czasem inne Uniwersytety i Akademie pójdą za przykładem białostockiej uczelni i również założą podobne pracownie? "Cudów" ci u nas dostatek a to wizerunek Matki Boskiej na brudnej szybie, czy twarz Chrystusa na drzewie...to tylko "cuda" z ostatnich lat. Pracy nie braknie, więc i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego grosza nie poskąpi na nową dziedzinę nauki i to bez żadnych nacisków wiadomo kogo, ze zwykłej w naszym kraju nadgorliwości. PS. Na świetnie rozwijających się polskich uczelniach wyższych, szczególnie tych prywatnych i na prowincji, przybywa różnych "dziwnych" kierunków i dyscyplin naukowych. Jak znacie również kuriozalne, jak ta białostocka, to podajcie. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
5 na 5 | spray (5875 punktów) | Hardcore ! A nie jest to przypadkiem zadanie dla specow od kryminalistyki ? Nie zaginał ostatnio w niewyjaśnionych okolicznościach któryś z parafian? Moze należy sie spodziewać kolejnych szczatkow cudownie objawionych ? O ile to rzeczywiscie ludzkie serce ...
Jezuuu... sredniowieczna wrazliwosc. Brrr !!!
|
|
2 na 2 | setarkos (10757 punktów) |
> (...) Pracownia Badań i Dokumentacji Zjawisk Mirakularnych, inaczej mówiąc: do spraw cudów, jedyna taka >placówka w Polsce a może i w Europie. Jest częścią Instytutu Socjologi i założona została w styczniu tego roku. (...)
Nie wiadomo o co chodzi, nie wiadomo o co chodzi, nie wiadomo o co chodzi, ...
|
|
10 na 10 | Kowalska (14008 punktów) | > Zdarzył się cud....nie pierwszy i pewnie nie ostatni. Zdarzył się w Sokółce koło Białegostoku w> katolickim kościele w czasie mszy....zresztą sami poczytajcie:> Cytat:Jak twierdzą świadkowie, tamtejszemu księdzu upadł na ziemię komunikant. Zgodnie ze >zwyczajem hostię umieszczono w naczyniu z wodą, w której miała się rozpuścić. Ale... >Po kilku dniach woda zabarwiła się na czerwono, potem wyparowała, a zamiast hostii w naczyniu >znajdował się dziwny ''skrzep''. - Dwie niezależne ekspertyzy medyczne stwierdziły, że jest to >fragment ludzkiego mięśnia sercowego albo coś, co bardzo je przypomina - mówi ks. Dębski z >Białostockiej Kurii w rozmowie z reporterem ''Gazety Wyborczej''. W roku pańskim 1986, w parafii pod wezwaniem Najświętszego Buta Błogosławionej Cecylii zdarzył się cud. Parafianka Adela Miód drogą kupna zakupiła płyn z octem celem umycia szyb. Parafianka owa nigdy niczego nie wylewała, a już tym bardziej za kołnierz. Myła szyby we wtorek, gdyż w czwartek było narodowe święto. W środę po południu, po kolejnej kolejce z sąsiadką stwierdziła, że "cóś tam jest!". Sąsiadka, jako bardziej sceptyczna postanowiła wezwać księdza. Na szybie bowiem okna Adeli Miód była twarz. Gdy przybył ksiądz było już 27 zgromadzonych sąsiadek. To cud, orzekły. Ależ drogie panie...... To cud! Hmmmm... No jeśli panie tak uważają......
|
|
9 na 9 | Slayerized (691 punktów) | > na Uniwersytecie w Białymstoku jest Pracownia Badań i Dokumentacji Zjawisk MirakularnychJa byłbym nawet za gdyby zajmowali się naukowym wyjaśnianiem takich bzdur jak opisany przez Ciebie "cud". Takie skrzyżowanie "Z archiwum X", "Pogromcy mitów" i Brainiac". A potem na publicznej, oczywiście w dobrych godzinach pokazywali wyniki swoich dociekań. A na końcu... pokazaliśmy, że to nie był cud ale jak w każdym programie musimy coś wysadzić, dziś zakrystia i "cudowne naczynie z wodą" wypełnione wyprodukowanym specjalnie na potrzeby naszego programu oktanitrokubanem. Dziś detonacji dokona znany i lubiany Jan Paweł II była głowa państwa Watykan... i detonator odpala mało podobny sobowtór. Nawet BBC wysiada przy takiej TVP
|
|
 | 6 na 6 | lotrek (14275 punktów) |
> Ja byłbym nawet za gdyby zajmowali się naukowym wyjaśnianiem takich bzdur jak opisany przez Ciebie "cud".> A potem na publicznej, oczywiście w dobrych godzinach pokazywali wyniki swoich dociekań.> A na końcu... pokazaliśmy, że to nie był cud.Obawiam się, że utworzenie takiego wydziału na Białostockim Uniwersytecie niewiele będzie miało wspólnego z rzetelnością naukową. Za czasów PRL mieliśmy "cudów" w bród, jednak "komuna" nadawała im aspekt polityczny, (cokolwiek by to znaczyło) przynajmniej tak twierdzi znawca cudów numer 1 w III RP, dr.Maciej Krzywisz w rozmowie z Andrzejem Morozowskim w programie "Teraz My": Cytat:MK: nie. W Polsce po II Wojnie Światowej mieliśmy około siedemdziesięciu zjawisk uznawanych za zjawiska nadprzyrodzone, cudowne, mirakularne. One pozostają aspektem religijnym. To jest pole dla teologów którzy zastanawiają się na ile dane objawienie czy cud naprawdę ma charakter religijny. Pozostaje cała sfera ludzka. Zauważam za to fakt, że zjawiska mirakularne, które zdarzały się w okresie PRL były silnie interpretowane politycznie. Czyli np. pojawienie się Matki Boskiej w Chełmku na szybie. Krakowskim tam gdzie były robione buty. Był to interpretowany jako znak przeciwko usuwaniu przez Gomułkę religii ze szkoły. Cud w katedrze Lubelskiej, który wydarzył się parę dni przed obchodami 5-lecia PRLu. Polski Ludowej w Lublinie - pierwszej stolicy państwa ludowego był interpretowany właśnie też za pomocą kategorii politycznych. wiadomosci(*)sniewska_michal_tusk,item.htmlA teraz będą pewnie interpretowane w kategoriach religijnych....gdzie jak gdzie, ale w Białymstoku inaczej być nie może. Przykładowo Kaczyński przegra wybory prezydenckie, to zdarzy się "cud" a fachowcy z UB stwierdzą, że to ostrzeżenie, bo bogobojny polski lud nie głosował na niego. Roboty im nie braknie 
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
|
|
1 na 1 | homopitek (1536 punktów) | > Pracy nie braknie, więc i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego grosza nie poskąpi na nową dziedzinę nauki i to bez żadnych nacisków wiadomo kogo, ze zwykłej w naszym kraju nadgorliwości. >PS. Na świetnie rozwijających się polskich uczelniach wyższych, szczególnie tych prywatnych i na prowincji, przybywa różnych "dziwnych" kierunków i dyscyplin naukowych.
Ostatnimi laty jest taki trynd, żeby kierunki studiów odpowiadały zapotrzebowaniu biznesu i to jest jego (tryndu) praktyczny przejaw. Są cuda i cudeńka, to naród chce wiedzieć, które są które. Jest popyt, to i podaż się znajdzie.
Nie stosuję emoticonów
|
|
 | 2 na 2 | M.M.M (1158 punktów) |
>Ostatnimi laty jest taki trynd, żeby kierunki studiów odpowiadały zapotrzebowaniu biznesu i to jest jego (tryndu) praktyczny przejaw. >Są cuda i cudeńka, to naród chce wiedzieć, które są które. Jest popyt, to i podaż się znajdzie.
A jak się podaż cudów skończy, to taka Katedra może wyprodukować dla ludu nowe. I karuzela potoczy sie dalej.
|
|
|  | | homopitek (1536 punktów) | >A jak się podaż cudów skończy, to taka Katedra może wyprodukować dla ludu nowe. I karuzela potoczy sie dalej.
Znajdą sobie branżowego inwestora strategicznego, rozbudują dział marketingu ... i będą non-stop publikować w "Science", PLoS, "Nature" i in. A za parę latek to pewnie i Nobli będzie wysyp, nie mówiąc już o tym, że jego prześwietność Balcerowicz zaszczyci ich pochwałą za wzorcowe wdrożenie sojuszu nauki z gospodarką (w dobie kryzysu).
Nie stosuję emoticonów
|
|
3 na 3 | placownik (17853 punktów) |
> wyborcza.pl/1,76842,6548440,Lowcy_cudow.html Nie przeczytałeś chyba uważnie podlinkowanego tekstu. Jego wymowa wydaje mi się zdecydowanie różna od tej, którą jej nadałeś. Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
 | 2 na 2 |
|  | 2 na 2 | Adrian Sadura (0 punktów) | Oczywiście teraz sprawą zajmie się komisja teologiczna. Toż to istne K.W.A. - Kółko Wzajemnej Adoracji. A ciemny lud to oczywiście kupi...
Pozdrawiam, Adrian
|
|
 | 4 na 4 | lotrek (14275 punktów) | >Nie przeczytałeś chyba uważnie podlinkowanego tekstu. Jego wymowa wydaje mi się zdecydowanie różna od tej, którą jej nadałeś. Masz rację....mnie zainteresowała głównie zbieżność faktów - powstanie Pracowni Badań i Dokumentacji Zjawisk Mirakularnych na Uniwersytecie Białostockim w styczniu tego roku i zaraz potem w niedalekiej Sokołówce "cud" z hostią. Oczywiście zaraz się wyjaśnieniem tego "cudu" zajął dr. Maciej Krzywosz z tej pracowni, niby od strony socjologicznej, ale zawsze. Nie wierzę, że ta zbieżność była dziełem przypadku i w swojej opinii nie kierują się "spiskową teorią", tylko znajomością polskokatolickich realiów.
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
|
|
|  | 2 na 2 | M.M.M (1158 punktów) | > Nie wierzę, że ta zbieżność była dziełem przypadku i w swojej opinii nie kierują się "spiskową teorią", tylko znajomością polskokatolickich realiów.
Nie wierzę także, że nie znajdą się chętni do wykorzystania faktu, że "naukowcy" cud zbadali do tegoż cudu legitymizacji. Program badania, ale nie oceniania, cudów jaki w założeniach przyjęła Katedra Mirakulogii niesie ze sobą ryzyko wykorzystania badań naukowych we wcale nie naukowych celach.
|
|
| |  | 2 na 2 | spray (5875 punktów) |
> Program badania, ale nie oceniania, cudów jaki w założeniach przyjęła Katedra Mirakulogii niesie ze sobą ryzyko wykorzystania badań naukowych we wcale nie naukowych celach.Myslisz, ze chodzi o zalozenia , ktorych celem ma byc realizacja celow religijnych pod plaszczykiem naukowych? No... tak to tez mozna ujac. Ale dokladniej: chodzi o to, co Setarkos okreslil jako "nie wiadomo o co chodzi". Sokrates tez wiedzial, ze nic nie wie
|
|
|  | | Brzostowski (7067 punktów) | > >Nie przeczytałeś chyba uważnie podlinkowanego tekstu. Jego wymowa wydaje mi się zdecydowanie różna od tej, którą jej nadałeś.Masz rację....mnie zainteresowała głównie zbieżność faktów - powstanie Pracowni Badań i Dokumentacji Zjawisk Mirakularnych na Uniwersytecie Białostockim w styczniu tego roku i zaraz potem w niedalekiej Sokołówce "cud" z hostią. Oczywiście zaraz się wyjaśnieniem tego "cudu" zajął dr. Maciej Krzywosz z tej pracowni, niby od strony socjologicznej, ale zawsze. Nie wierzę, że ta zbieżność była dziełem przypadku i w swojej opinii nie kierują się "spiskową teorią", tylko znajomością polskokatolickich realiów.> Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)> Czyli wierzysz, że to nie przypadek? No cóż wiara czyni cuda! Przyznasz, że to ciekawe stanowisko, jak na prawdziwego racjonalistę przystało.
|
|
| |  | 1 na 1 | lotrek (14275 punktów) |
> Czyli wierzysz, że to nie przypadek? No cóż wiara czyni cuda!> Przyznasz, że to ciekawe stanowisko, jak na prawdziwego racjonalistę przystało. Nie jest to odkrywcze, ale przypadkom czasami można pomagać...szczególnie jak się ma w tym jakiś interes. "Nihil novi sub sole", czyli nic nowego pod słońcem.
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
|
|
| | |  | 3 na 3 | Autografka (10638 punktów) |
> Nie jest to odkrywcze, ale przypadkom czasami można pomagać...szczególnie jak się ma w tym jakiś interes. "Nihil novi sub sole", czyli nic nowego pod słońcem.  Ja tam myślę, że ktoś dla kawału ten kawałek tkanki podrzucił. I teraz ma ubaw. 
Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe]
|
|
|  | | Aleksa (1 punktów) |
Tak,ta zbieznosc jest szczegolnie zastanawiajaca,bardzo zastanawiajaca.Wyglada to na celowe dzialania i przygotowana i z gory zaplanowana akcje.A Polsce tak potrzeba cudow,szczegolnie,ze tych obiecanych jakos nie widac.Wiec mamy tu do czynienia z" boska ingerencja".A ze niektorzy przy okazji robia z siebie durniow,to juz inna sprawa.Najsmieszniejsze jest to,ze jakies tam naukowe autorytety z siebie robia tych durniow.To jest przykre.Nasz kraj naprawde zmierza do fanatyzmu, jak nic.Jak mozna traktowac powaznie takie osoby,jak?Gdyby to nie byla to tak powazna sprawa,to mozna by sie smiac i smiac.
|
|
4 na 4 |
3 na 3 | lotrek (14275 punktów) | Dzisiaj Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów złożyło do Prokuratury Rejonowej w Sokółce zawiadomienie o prawdopodobnym popełnieniu przestępstwa. www.apostazja.pl/listpsr.pdf
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
|
|
 | 3 na 3 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Moim zdaniem zupełnie niepotrzebny jest ten fragment:Cytat:Jednocześnie od dawna wiadomo, że Ziemia kręci się wokół Słońca, kobiety nie zachodzą w ciążę bez uczestnictwa męskiego nasienia, a hostia jest wypiekiem z ryżowej mąki. Zawiadomienie prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa mogło się obejść bez zbędnej ironii.
Tym niemniej ciekaw jestem jaka będzie odpowiedź prokuratury.
Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
|
|
|  | 1 na 1 Osnowa (11779 punktów) (zablokowany) |
>Moim zdaniem zupełnie niepotrzebny jest ten fragment: Uogólnię w hasełko: rzeczowość atrybutem racjonalisty.
Na posty ignorujące zalecenie § 14. 3. Regulaminu Forum nie odpowiadam.
|
|
|  | 1 na 1 | lukaszewicz (5674 punktów) |
> Cytat:Jednocześnie od dawna wiadomo, że Ziemia kręci się wokół Słońca, kobiety nie zachodzą w ciążę bez uczestnictwa męskiego nasienia, a hostia jest wypiekiem z ryżowej mąki. Ziemia to kręci się wokół osi (swojej),a wokół Słońca krąży.
|
|
|  | 1 na 1 | lotrek (14275 punktów) |
>Tym niemniej ciekaw jestem j aka będzie odpowiedź prokuratury.[/color] Ja też....przypuszczalnie teraz szukają odważnego, który się tym zajmie.
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
|
|
 | 2 na 2 | Spock (187 punktów) | > Dzisiaj Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów złożyło do Prokuratury Rejonowej w Sokółce zawiadomienie o prawdopodobnym popełnieniu przestępstwa. > www.apostazja.pl/listpsr.pdf> Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)> Czy przypadkiem w doniesieniu nie ma błedu ?? Cytat: Mając to na uwadze, w związku z doniesieniami medialnymi dotyczącymi znalezienia fragmentów ludzich szczątków hostii w kościele św. Antoniego w Sobótce Sokółce czy Sobótce ? Jedyna Sobótka w Podlaskim leży ~70km od Sokółki i to całkowicie inny powiat/parafia.
|
|
|  | | lotrek (14275 punktów) |
>Czy przypadkiem w doniesieniu nie ma błedu ?? >Cytat: >Mając to na uwadze, w związku z doniesieniami medialnymi dotyczącymi znalezienia fragmentów ludzich szczątków hostii w kościele św. Antoniego w Sobótce >Sokółce czy Sobótce ? Jedyna Sobótka w Podlaskim leży ~70km od Sokółki i to całkowicie inny powiat/parafia. Faktycznie, coś jest nie tak....zwrócę się z tym do autorów tego listu i gdy uzyskam odpowiedz, napisze.
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
|
|
| |  | | lotrek (14275 punktów) |
> Faktycznie, coś jest nie tak....zwrócę się z tym do autorów tego listu i gdy uzyskam odpowiedz, napisze.Jest odpowiedz Wojtka w wątku Horacego Dżyngis Dołgorukij de Bourbon: www.racjonalista.pl/forum.php/s,253900#w254349
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
|
|
1 na 1 | Kowalski (1042 punktów) | Jeśli 'mirakulariami' zajmują się socjologowie, to może chodzić o odbiór społeczny i rodzenie się takich zjawisk, bez wiary (a przynajmniej przy obojętności w tym zakresie) w same cuda. W końcu ktoś wierzy, ktoś nagłaśnia, zbierają się ludzie, debatują -- to wszystko są wydarzania, które socjologowie mogą badać. W każdym razie nie byłbym dla Uniwersytetu w Białymstoku aż tak krytyczny -- przynajmniej z tej notki nic złego jeszcze dla 'naukowości' nie wynika.
|
|
2 na 2 | Kowalska (14008 punktów) | Z najnowszych doniesień prasowych:
Jak podaje "We Białostok Tajms", ekspertyza, jak zawsze niezależnych ekspertów, czyli arcyfluorescencję Nikodema Pałasza oraz biskupa Stanisława Pioruna, wykazała co następuje:
"Woda wyparowała, gdyż kawałek serca był zbyt gorący, by ją zatrzymać. Woda ta jednak nie poszła na zmarnowanie, gdyż poszła prosto do nieba. Skrzep jest tkanką oczywiście sercową. Tu jednak jest wątpliwość czyją. Albo Jezusa, albo organisty. Tak czy siak mamy cud. Bo organista żyje i ma się całkiem dobrze. Powołana została kolejna komisja, w celu zbadania życia organisty. Na razie jej prace odroczono, gdyż rzeczony organista wraz z rodziną uciekł w nieznanym kierunku. Jego poszukiwania trwają."
|
|
 | | spray (5875 punktów) | > (...)Skrzep jest tkanką oczywiście sercową. Tu jednak jest wątpliwość czyją. Albo Jezusa, albo organisty. Tak czy siak mamy cud. Bo organista żyje i ma się całkiem dobrze. A co z moja niecna insynuacja, ze moze innego parafianina nie mozna sie doliczyc? Niekoniecznie z tej wlasnie parafii. A do Pruszkowa, to wiela tam kilometrow ?
>Powołana została kolejna komisja, w celu zbadania życia organisty. Na razie jej prace odroczono, gdyż rzeczony organista wraz z rodziną uciekł w nieznanym kierunku. Jego poszukiwania trwają." No, to skad wiadomo, ze organista zyje, a jego serce bije , w harmonii z reszta ciala organisty ???
|
|
|  | 2 na 2 | Kowalska (14008 punktów) | >> (...)Skrzep jest tkanką oczywiście sercową. Tu jednak jest wątpliwość czyją. Albo Jezusa, albo organisty. Tak czy siak mamy cud. Bo organista żyje i ma się całkiem dobrze. >A co z moja niecna insynuacja, ze moze innego parafianina nie mozna sie doliczyc? Niekoniecznie z tej wlasnie parafii.
Nic z tego. Tylko Jezus albo organista z tej parafii. A poza tym zawsze się kogoś nie można doliczyć. Więc to żaden dowód. I nie zaczyna się zdań od "więc".
>>Powołana została kolejna komisja, w celu zbadania życia organisty. Na razie jej prace odroczono, gdyż rzeczony organista wraz z rodziną uciekł w nieznanym kierunku. Jego poszukiwania trwają." >No, to skad wiadomo, ze organista zyje, a jego serce bije , w harmonii z reszta ciala organisty ???
Oj jak Wy Spray nic nie rozumiecie. Siedzicie sobie w normalnym kraju, wyjeżdżacie czasowo do jeszcze normalniejszego, to nie rozumiecie realiów i reali oraz aspektów. Komisja nie będzie badała czy organista żyje. Tylko jak żył.
|
|
1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | >Niektórzy powpadali ze śmiechu pod stół. Ale gdy już opanowali śmiech, zgodnie zagłosowali "za"
Głupota Polaków jest wprost proporcjonalna do powagi urzędu.
|
|
 | | lotrek (14275 punktów) |
> Głupota Polaków jest wprost proporcjonalna do powagi urzędu.Taka już nasza "uroda"
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
|
|
 | | homopitek (1536 punktów) | >Głupota Polaków jest wprost proporcjonalna do powagi urzędu.
Mogłoby być gorzej, gdyby była nieproporcjonalna w wiadomą stronę.
Nie stosuję emoticonów
|
|
4 na 4 | lotrek (14275 punktów) | Prokuratura w Białymstoku ma problem a o naszym Stowarzyszeniu robi się coraz głośniej: Piszę dzisiejsza Gazeta Wyborcza.... Cytat:Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów złożyło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa związanego z "cudem w Sokółce". Chce, by śledczy dowiedzieli się, w jaki sposób cząstka serca znalazła się na hostii w sokólskim kościele. "Mając na względzie fakt, że fragmenty ludzkiego mięśnia sercowego z rzadka wydostają się z organizmu człowieka za jego życia, pytamy czy prokuratura wszczęła dochodzenie mające ustalić pochodzenie tych szczątków?" - piszą w nim racjonaliści. ...i dalej: Cytat:Prokurator już się z im zapoznał. Ma 30 dni na wszczęcie postępowania lub odmowę.Także podejrzenie popełnienia zabójstwa. Oraz niedopełnienie obowiązków przez stosowne instytucje - co zrobiła prokuratura celem ustalenia tożsamości właściciela znalezionych w hostii tkanek oraz tego, czy umarł śmiercią naturalną? Dlaczego lekarze nie poinformowali organów ścigania? - mnoży pytania Małgorzata Leśniak, prezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów. Mówi też o zagrożeniu epidemiologicznym, jakie niesie ze sobą obca tkanka w "produkcie spożywczym, spożywanym masowo podczas nabożeństwa". Jeżeli jest to tkanka ludzka, zachodzi niebezpieczeństwo rozprzestrzeniania chorób dotykających ludzi. wiadomosci(*)edium=Nlt&utm_campaign=5957537To teraz przyjdzie czekać, ale finał na pewno będzie ciekawy. 
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
|
|
 | 2 na 2 | Michał 'matragon' Worgacz (2557 punktów) | > (...) a o naszym Stowarzyszeniu robi się coraz głośniej>I to bez zainwestowania choćby złotówki ... To jest właśnie inteligentny, kreatywny marketing 
NIL CARBORUNDUM ILLEGITIMO
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|