Racjonalista - Strona głównaDo treści
Nie pchaj się, gdzie cię nie proszą

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
13-01-2012 09:31kognitywista (3391 punktów)Nie pchaj się, gdzie cię nie proszą
Ocena 7 na 9
Kolejne urodziny żony i znowu niespodziankę diabli wzięli. Moja towarzyszka życia często zapomina o swoim święcie i takie małe zaskoczenie byłoby miłym dodatkiem do życzeń i prezentu. W jej nowej firmie nikt nie kojarzy daty urodzin, więc niespodzianka po powrocie z pracy byłaby wspaniałym rozpoczęciem popołudnia, gdyby nie ...
No właśnie! I tutaj z brudnymi buciorami na scenę wpycha się nie proszony Operator GSM ze swoimi życzeniami SMS z automatu. Pustym slogankiem, za którym nie stoi nikt i nic, poza płytkim marketingiem. Dzwoniłem. Nie ma szans się tego pozbyć. Podpisując umowę zgadzam się na takie wybryki operatora. Niedługo pewnie przywyknę, jak większość użytkowników multimedialnych gadżetów kradnących intymność. Póki co ... jeszcze to drażni i psuje zabawę. Nie wiem, czy jestem jakimś anachronicznym odmieńcem, ale czuję coś odrażającego w bezosobowym składaniu pseudożyczeń.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Piątkowski (5131 punktów)
Urodziny - urodzinami, a co miałby powiedzieć ktoś z takim pechem:

www.eurois(*)noworoczne-zabily-terrorystke/

Tyle przygotowań, wszystko na ostatni guzik dopięte i nagle takie nieszczęście...
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Podpisując umowę zgadzam się na takie wybryki operatora.
Zacytuj taki punkt umowy.


Europa to taki mały półwysep na drugim końcu Azji. (Mao Tse-tung)
kognitywista (3391 punktów)
Muszę przeczytać jeszcze raz umowę. I regulamin! Podpisując umowę wyrażasz znajomość i akceptację tasiemcowego regulaminu świadczenia usług.
13-01-2012 15:44 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Przedtem proponuję napisać w tej sprawie reklamację do operatora z żądaniem zaprzestania wysyłania jakichkolwiek niechcianych wiadomości - reklam, ofert handlowych i informacji marketingowych itp. Operator zobowiązany jest podać sposób rezygnacji z otrzymywania tego rodzaju wiadomości.
A tak przy okazji - mnóstwo ludzi daje się nabierać na darmowe smsy. Wysłanie takiego smsa skutkuje rozpoczęciem subskrypcji smsów o podwyższonej płatności. W skrajnych przypadkach oznacza to codzienne otrzymywanie smsa kosztującego nawet 35 zł netto. W tzw. śrucie, czyli RŚUT (Regulamin Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych} nie ma o tym ani słowa. Ujmuje to regulamin, do którego nie sposób dotrzeć np. na stronie operatora. Taki regulamin można otrzymać w odpowiedzi na reklamację, ale reklamacja następuje, gdy jest już za późno, czyli gdy się już otrzymało fakturę i trzeba zapłacić. Zdaje się, że obecnie zmieniono przepisy prawa i w smsie zachęcającym do subskrypcji jakiejś usługi musi na końcu być podana informacja, że wysłanie darmowego smsa wiąże się z kosztem tyle a tyle/dzień.



Europa to taki mały półwysep na drugim końcu Azji. (Mao Tse-tung)
Tomex (156 punktów)
Nie wiem co to za operator GSM, ale u części operatorów, w umowie, w osobnym punkcie wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji handlowych kanałami elektronicznymi. Jeśli wyraziłeś na to zgodę (żona wyraziła) to nie ma się czemu dziwić. Być może można próbować to odwołać - nie wiem.
PS. Inna sprawa czy do życzeń dołączona była informacja handlowa
kognitywista (3391 punktów)
Plus GSM. Umowa dość lakoniczna z podkreśleniem akceptacji regulaminu. Żona nie wyrażała zgody na przesyłanie informacji handlowych, lecz poinformowano mnie, że życzenia nie mieszczą się w tym pojęciu. Jest to podobno normalny kontakt operatora z abonentem. Ale to wszystko w telefonicznej obsłudze klienta, gdzie zatrudniają dorywczo bezrobotną młodzież, różnie zorientowaną w temacie. Przechodzę na korespondencyjny kanał kontaktowy z centralą

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365