Przedtem proponuję napisać w tej sprawie reklamację do operatora z żądaniem zaprzestania wysyłania jakichkolwiek niechcianych wiadomości - reklam, ofert handlowych i informacji marketingowych itp. Operator zobowiązany jest podać sposób rezygnacji z otrzymywania tego rodzaju wiadomości. A tak przy okazji - mnóstwo ludzi daje się nabierać na darmowe smsy. Wysłanie takiego smsa skutkuje rozpoczęciem subskrypcji smsów o podwyższonej płatności. W skrajnych przypadkach oznacza to codzienne otrzymywanie smsa kosztującego nawet 35 zł netto. W tzw. śrucie, czyli RŚUT (Regulamin Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych} nie ma o tym ani słowa. Ujmuje to regulamin, do którego nie sposób dotrzeć np. na stronie operatora. Taki regulamin można otrzymać w odpowiedzi na reklamację, ale reklamacja następuje, gdy jest już za późno, czyli gdy się już otrzymało fakturę i trzeba zapłacić. Zdaje się, że obecnie zmieniono przepisy prawa i w smsie zachęcającym do subskrypcji jakiejś usługi musi na końcu być podana informacja, że wysłanie darmowego smsa wiąże się z kosztem tyle a tyle/dzień.
Europa to taki mały półwysep na drugim końcu Azji. (Mao Tse-tung)
|