Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pasta do zębów

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
19-01-2012 13:52Fascynat (-25 punktów)Pasta do zębów
Ocena 3 na 3
Zastanawiam się już od jakiegoś czasu czemu są pasty do zębów na parodontozę, na próchnicę, na śnieżną biel. Więc pytam czemu to są osobne pasty, gdy ja nie chcę wybrać kategorii pod którą moje zęby będą wyśmienity, chcę je chronić przed wszystim naraz - czy muszę kupować kilka rodzajów pasty??

Chęć zysku, nie? marketingowa dywersyfikacja produktu? Czy jeśliby połączyć te wszystki lecznicze składniki w jednej paście to coś się stanie, Wszechświat eksploduje?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

jasenka (1863 punktów)
>Zastanawiam się już od jakiegoś czasu czemu są pasty do zębów na parodontozę, na próchnicę, na
>śnieżną biel. >Chęć zysku, nie? marketingowa dywersyfikacja produktu?

Tak myślę, że częściowo dywersyfikacja produktu, a częściowo jego skuteczność. Nie można połączyć pasty silnie wybielającej (ścierającej) z pastą dla zębów wrażliwych i ze skłonnościami do próchnicy, ze słabym szkliwem.
Tak samo jak np. kremu do cery tłustej z kremem do cery przesuszonej.
Ale głównie chodzi pewnie o pomnożenie zapotrzebowania na produkt.
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>Zastanawiam się już od jakiegoś czasu czemu są pasty do zębów na parodontozę, na próchnicę, na
>śnieżną biel. Więc pytam czemu to są osobne pasty, gdy ja nie chcę wybrać kategorii pod którą moje
>zęby będą wyśmienity, chcę je chronić przed wszystim naraz - czy muszę kupować kilka rodzajów
>pasty??

Żeby chronić zęby przed śnieżną bielą wystarczy pić więcej kawy. Jak nie lubisz kawy, to herbata tez daje fajny nalot, byle mocna. A jak masz szczęście, to zęby będziesz miał żółte same z siebie.

>Chęć zysku, nie? marketingowa dywersyfikacja produktu? Czy jeśliby połączyć te wszystki lecznicze
>składniki w jednej paście to coś się stanie, Wszechświat eksploduje?

Pierwsze co przychodzi do głowy - niektóre substancje chemiczne mogą niezbyt dobrze ze sobą koegzystować w jednej tubce.
Nie znam się za bardzo na chemii, ale wiem że nie należy mieszać wszystkiego ze wszystkim jak leci.
Jedna mieszanka okaże się w jakimś zestawie "tylko" nieskuteczna, inna wyżre Ci dziąsła.

A, gwoli ścisłości, przeciwpróchniczo działają wszystkie pasty, z założenia.
Osoby z parodontozą nie powinny stosować past wybielających, wiec takich skutecznych połączeń nie ma (te które są nie działają ani na jedno ani na drugie w jakiś znaczący sposób).

A moja pasta wybiela i jeszcze zapobiega 9 problemom zębów i dziąseł.
Tak napisali na tubce.
Mnie wystarczy, że jest przeciwpróchnicza i nie za bardzo mentolowa, bo nie lubię.
I tak 90% zdrowia zębów do szczotkowanie a nie pasta.

ps. Czekam na wątek o proszkach do prania!


"Religion is the opiate of the masses -
- and we all know you should never give drugs to kids"
19-01-2012 22:11 
 Ocena 1 na 1
-jad- (18783 punktów)
>A jak masz szczęście, to zęby będziesz miał żółte same z siebie.

W rzeczy samej- szczęście. Śnieżnobiałe zęby świetnie się prezentują ale nie są oznaką zdrowia.

Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie. Wuch
Fascynat (-25 punktów)

>A moja pasta wybiela i jeszcze zapobiega 9 problemom zębów i dziąseł.
>Tak napisali na tubce.
>Mnie wystarczy, że jest przeciwpróchnicza i nie za bardzo mentolowa, bo nie lubię.
>I tak 90% zdrowia zębów do szczotkowanie a nie pasta.
>ps. Czekam na wątek o proszkach do prania!

A wg mnie pasty są coraz słabsze. Ludzie nie łapali się na długi pasek pasty, pokrywający całe włosie (żeby trzeba było częściej kupować) to robią taką co trzeba nie wiem ile nawalić, żeby coś się zaczęło tam dziać.
\
To forum jest o wszystkim i o niczym, żadna wypowiedz tutaj nie jest nie na miejscu.
pozdrawiam.

Michał ck
Pan cogito (182 punktów)
>składniki w jednej paście to coś się stanie, Wszechświat eksploduje?
A jakbyś wymieszał proszek do prania rzeczy białych z proszkiem do czarnych ubrań?

ale w twoim poście może być trochę racji.
Michał96 (412 punktów)
Może mały eksperyment? Kup 5 różnych past do zębów i je wymieszaj. Codziennie rób zdjęcie swoim zębom po myciu, a po kilku miesiącach przedstaw wyniki.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365