Racjonalista - Strona głównaDo treści
Multipleks a TV Trwam

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
22-01-2012 11:51Madman (7811 punktów)Multipleks a TV Trwam
Ocena 15 na 15
Jakiś czas temu miałem okazję słuchać transmisji z konferencji prasowej w sprawie miejsc na multipleksie. W kwietniu ubiegłego roku KRRiT prawo do transmisji przyznała kanałom: Eska TV, Polo TV, TTV i ATM Rozrywka TV. Odwołanie od tej decyzji złożyły: Superstacja, Next HD, Tele 5 i TV Trwam. Rada jednak zdania nie zmieniła, co w środowisku Radia Maryja spowodowało wielkie poruszenie.

Nie znam dokładnych powodów takiej a nie innej decyzji Rady, podobno zdecydowały względy ekonomiczno-finansowe. Środowisko Radia Maryja twierdzi, że jest to decyzja polityczna, krzywdząca - gdyby naprawdę tak było, to stanąłbym po stronie księdza ojca dyrektora doktora i byłego rektora Tadeusza Rydzyka (jeśli pominąłem jakiś tytuł, serdecznie panią Kempę przepraszam), w końcu mamy wolność słowa. Wydaje mi się jednak, że skoro koncesji również nie otrzymały takie kanały jak Superstacja czy Tele 5, to coś musi być na rzeczy.
Cytat:
Według Krajowej Rady będąca nadawcą tej stacji Fundacja Lux Veritatis nie gwarantowała powodzenia przedsięwzięcia: roczne koszty nadawania wynoszą ok. 10 mln zł, a z dokumentów, jakie dostał regulator, wynika, że działalność operacyjna Fundacji Lux Veritatis w ciągu ostatnich trzech lat przynosiła stratę, a pozostałe przychody malały; majątek fundacji oszacowano na 90 mln zł, lecz większość z tej kwoty to pożyczka od polskiej prowincji zakonu redemptorystów i termin jej spłaty mija w okresie, na który miała zostać przyznana koncesja.

Najbardziej interesująca jest reakcja różnych podmiotów na owe rozstrzygnięcie sprawy - Helsińska Fundacja Praw Człowieka poprosiła radę o uzasadnienie decyzji, co jest jak najbardziej zrozumiałe.
Natomiast Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski stanowczo zaapelowała "o zmianę stanowiska KRRiTV w trwającym procesie koncesyjnym i przyznanie Telewizji Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie."
Nie pytają się o uzasadnienie decyzji, tylko stanowczo żądają miejsca dla TV Trwam. Ich zdaniem:
Cytat:
Wykluczenie stacji o charakterze religijnym w procesie koncesyjnym narusza zasadę pluralizmu oraz równości wobec prawa tym bardziej, że większość mieszkańców naszego kraju to katolicy, którzy powinni mieć zapewniony swobodny dostęp do programów TV Trwam w systemie naziemnej telewizji cyfrowej.

Podobnego argumentu na konferencji użył wspomniany już szef Radia Maryja - stwierdził on, że przewodniczący Rady, Jan Dworak, jest katolikiem i powinien podjąć decyzję korzystną dla Lux Veritatis. Oraz że w Polsce mamy 90% katolików, więc katolickiej tv miejsce na multipleksie się należy, bo katolicy płacą podatki, z których utrzymywana jest m.in. Krajowa Rada RiT.
Jak by na to nie spojrzeć, argument ten jest wadliwy na wielu płaszczyznach.

Po pierwsze - apelowanie do funkcjonariusza konstytucyjnego organu świeckiego państwa, by podjął decyzję korzystną dla katolickiego kanału TV tylko dlatego, że sam jest katolikiem, jest wysoce nieetyczne.
Najśmieszniejsze jest to, że klub Solidarna Polska chce postawić pana Dworaka przez Trybunałem Stanu...

Po drugie - może i ochrzczonych jest około 90%, ale z Kościołem identyfikuje się tylko 55%.
Ponadto, jak pisałem w tekście "Kościelne statystyki", regularnie na msze uczęszcza jakieś 40% spośród ochrzczonych. Nawet jeśli ktoś już kilkanaście lat nie był w kościele, wg statystyk dalej jest katolikiem.

Po trzecie - może i TV Trwam jest telewizją katolicką, ale na pewno nie reprezentuje wszystkich katolików. Jaki procent katolików słucha Radia Maryja? Według badań w 2011 roku udział w czasie słuchania tejże rozgłośni wynosił 2,15%. Wynik TV Trwam jest zapewne dużo niższy.

Per analogiam - czy nieprzyznanie koncesji dla TVN Turbo oznaczałoby dyskryminowanie polskich kierowców?

mlotnaczarownikow.blogspot.com
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

slik (20011 punktów)
>Jakiś czas temu miałem okazję słuchać transmisji z konferencji prasowej w sprawie miejsc na
>multipleksie. W kwietniu ubiegłego roku KRRiT prawo do transmisji przyznała kanałom: Eska TV, Polo
>TV, TTV i ATM Rozrywka TV. Odwołanie od tej decyzji złożyły: Superstacja, Next HD, Tele 5 i TV
>Trwam. Rada jednak zdania nie zmieniła, co w środowisku Radia Maryja spowodowało wielkie poruszenie.
Polecam stronę Rafała Maszkowskiego, znanego badacza Ideologii Radia Maryja:
www.radiomaryja.pl.eu.org
- szczególnie polecam:
"Lista nieprawdziwych stwierdzeń padających w czasie kampanii propagandowej Radia Maryja i zależnych od niego posłów na rzecz prywatnej telewizji Trwam:"

Mnie najbardziej zapadła w pamięć fotorelacja z posiedzenia podczas którego Dworak tłumaczył Rydzykowi dlaczego LUX Veritatis nie dostał koncesji - widziałem te same fałszywe chytre uśmieszki Tadeusza i jego świty, identyczne jak te które, widziałem w filmie dokumentalnym, kiedy to muzułmanie w pociągu chcieli dziennikarza nawrócić na swoją wiarę
Menel de Lux (3111 punktów)
> widziałem w filmie dokumentalnym, kiedy to muzułmanie w pociągu chcieli dziennikarza nawrócić na swoją wiarę

Co to był za film? (chodzi mi o tytuł)
slik (20011 punktów)
>> widziałem w filmie dokumentalnym, kiedy to muzułmanie w pociągu chcieli dziennikarza nawrócić na swoją wiarę
>Co to był za film? (chodzi mi o tytuł)
Oj niestety nie pamiętam - Pamiętam tylko, że to było na kanale Planete i przed kilkoma laty - nieszczęśnik przyznał się, że jest ateistą. Ponoć trzeba mówić, że jest się katolikiem
romaro (25211 punktów)
>Per analogiam - czy nieprzyznanie koncesji dla TVN Turbo oznaczałoby dyskryminowanie polskich kierowców?

Polscy kierowcy są dyskryminowani i tak. Na drogach dziury, przy drogach dziury i kapliczki miast Toi Toi.
Co do TV Trwam - Jestem kontent z takiego orzeczenia. Panu dyrektorowi polecam krzyż na drogę powrotną do Torunia. Zrobił więcej niż Jezus - przemienił papierowe cegły w papierowy pieniądz. Ten brudny papier nie jest warty, by dostać miejsca na multipleksie.
Rafał Poniecki (7132 punktów)
"Decyzja ta (ws. TV Trwam - PAP) w naszym przekonaniu jest wyrazem dyskryminacji..." - Ziobro

"Przekonania nie dowo­dzą niczego na korzyść tego, o czym jest się przekonanym."- Nietzsche
Madman (7811 punktów)
Tak dla uzupełnienia:
Cytat:
TV Trwam nie była jedyną stacją, która nie dostała miejsca w multipleksach cyfrowych. KRRiT odmówiła także stacjom: 4fun.tv (4fun Media), Next HD (Astro), CTV (Cable Television Networks), Tele 5 (Mediasat), RMF TV (Multimedia), Radio na wizji (Polskie Radio), Superstacja (Astro), Orange Sport Info (Telekomunikacja Polska), iTV (Telestar), Machina TV (TV Point Group), TVN Meteo (Grupa TVN należąca do Grupy ITI).
To też jest dyskryminacja?
emilpromil (184 punktów)
>Tak dla uzupełnienia:
>Cytat:
TV Trwam nie była jedyną stacją, która nie dostała miejsca w multipleksach cyfrowych. KRRiT odmówiła także stacjom: 4fun.tv (4fun Media), Next HD (Astro), CTV (Cable Television Networks), Tele 5 (Mediasat), RMF TV (Multimedia), Radio na wizji (Polskie Radio), Superstacja (Astro), Orange Sport Info (Telekomunikacja Polska), iTV (Telestar), Machina TV (TV Point Group), TVN Meteo (Grupa TVN należąca do Grupy ITI).
To też jest dyskryminacja?

>

Na jednym kanale analogowym mieści się multipleks z 7 kanałami cyfrowymi SD ,kanałów HD jest jak na lekarstwo, i problem z miejscem !?

Chyba że katolicka rada rtv zamierza blokować resztę multipleksów analogami TVP przez kolejne 10 lat...

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365